agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Balıklar
(https)

Beğeni Düzeni33Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-02-2011, 23:19   #31
Ağaçsever

bitkici_volkan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2007
Merhabalar, acaba japon balıklarının cinsiyetini nasıl anlarız. bildiğim bir tek yöntem vardı onuda tam olarak öğrenememişim. Erkek balığın kuyruğunun altındaki yüzgeç 1 tane dişinin ki 2 taneydi diye hatırlıyorum. başka nasıl ayırt edebiliriz.

bitkici_volkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 07:33   #32
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Sayın Bitkici Volkan, sizin söylediğiniz yüzgeçlerin sayısı gibi farklılıklar (internetteki araştırmalarıma dayanarak söyleyeyim) japon balıklarının cinsiyetlerinden değilde türlerinin farklılıklarından olduğunu söyleyebilirim. Tek etkili yöntemde; erkeklerin üreme dönemlerinde solungaçlarında oluşan sivilce gibi görünen oluşumlardan ayırt edebilirmişiz. Ben henüz çok acemiyim ve balıklarımda henüz böyle bir şey gözlemlemedim.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2011, 09:20   #33
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Balıklarımın resimlerini göstereyim. Beyazlı olanın hastalandığı zaman pullarıda dökülmüştü.
Name:  DSC00043.JPG
Views: 2201
Size:  57.9 KB
Name:  DSC00036.JPG
Views: 1820
Size:  60.5 KB
Name:  DSC00034.JPG
Views: 2053
Size:  57.7 KB

Adil ve Maviş beğendi.
Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2011, 18:32   #34
Ağaç Dostu

mor-salkım's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2010
merhabalar japon balığı severler benim de japonlarım var. çok neşeliler çok keyifliler bir ara biraz rahatsızdılar fakat gerekli bakımlarımın ardından keyifleri gayet yerinde. hatta bu sevimliler yavru bile verdiler. nasıl oldu derseniz aldığımız yerde kalabalık bir akvaryumdaydılar. eve geldiklerinde de akvaryumun sıcaklığı aldığımız yere göre 5derece falan daha sıcaktı. bu da onları harekete geçirdi ve yumurtalar... çok fazla yavru doğdu.. hala büyütmeye çalışıyoruz. yaklaşık 1,5 aylıklar

mor-salkım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2011, 18:36   #35
Ağaç Dostu

mor-salkım's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2010
japonlarım tabi yumurtlama gerçekleştiğinde üç taneydiler şimdi dokuz taneler

Eklenen Resimler

Adil, Maviş, Muda ve 1 kişi beğendi.
mor-salkım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2011, 19:58   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2008
japon balığında yawru almak çok zor bir işdir hele hele sizinki gibi küçük bir akvaryumda , tebrikler

ihsanozdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2011, 19:48   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-01-2011
birkaç gündür eve balık almayı düşünüyorum,faunusta.bi bakayım dedim balık hafızasıyla ilgili söylenenlere, belki içinizden bilen vardır,ben yeni öğrendim,balıklarda diğer hayvanlar gibi algılama ve hafızalarındakileri unutmama yeteneğine sahiplermiş.bilimsel çalışmalarla anlatılıyo internette.böyle olmasına sevindim,sevildiğini bilir diye)yani balıkların hafızası 3-5 sn ile sınırlı değil.

toprakbu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2011, 06:54   #38
Ağaç Dostu

Sinarit's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi toprakbu Mesajı Göster
birkaç gündür eve balık almayı düşünüyorum,faunusta.bi bakayım dedim balık hafızasıyla ilgili söylenenlere, belki içinizden bilen vardır,ben yeni öğrendim,balıklarda diğer hayvanlar gibi algılama ve hafızalarındakileri unutmama yeteneğine sahiplermiş.bilimsel çalışmalarla anlatılıyo internette.böyle olmasına sevindim,sevildiğini bilir diye)yani balıkların hafızası 3-5 sn ile sınırlı değil.
balıkların 3--5 saniye hafızası vardır geyiği tam bir şehir efsanesidir mesela yılan balığı 60 yıl sonra doğduğu yere geri döner.

Sinarit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2011, 18:58   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-07-2011
ağız fungusu denen bir hastalık sanırım ilaçları var **** balıklarının mantar olan yerlerıne tuzla pansuman yap ve her seferınde su değiştikce akvaryumuna tuz ekle bır tutam

kadirucar1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2011, 21:36   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-12-2011
bütün akvaryum sever ve özellikle japon balığı besleyen arkadaşlardan önemli bir ricam var.
lütfen bir süre sonra sıkılıp bu japon balıklarınızı doğal ortamına bırakayım deyip türk coğrafyasındaki herhangi bir tatlı su kaynağına bırakmayınız.

bırakacaksanız lütfen götürüp japonyaya bırakın....

japon balıkları çok agresif balıklardır bunu akvaryumda anlayamazsınız.
tatlı su kaynağında yaşayan diğer bütün balık türlerinin yumurtalarıyla beslenir
ihtiyacı olduğu için değil istila stratejisi bu olduğu içindir ve zamanla bırakılan ortamdaki bütün balık populasyonunu yok eder adeta koskocaman gölleri ırmakları gün geçtikçe su çölüne çevirirler.

ve temizlenmeleri imkansızdır!

sayabileceğim daha yüzlerce zararı olan bu balığı lütfen ekolojik dengeyi korumak adına bakmak istemiyorsanız öldürünüz.

tüm akvaryum sevenlere saygılar selamlar.

muebbet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 18:53   #41
Ağaç Dostu

habipapo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Galeri: 1
sayın muebbet yanlış düşünüyorsunuz kusurabakmayın

habipapo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 19:15   #42
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Japon balıklarıda bir canlı ve yazıkki korumaktan **** yaşatmaktan bahseden biri olarak öldürün demenizi kusura bakmayın ama kınıyorum. Bakamayacakları hayvanları almayın alıp doğaya bırakmayın, deseniz daha doğru olmazmıydı. Ekolojik denge bir canlıyı öldürmekle olmaz. Tekrar söylemeliyim bir hayvanla ilgilenmek zor iş eğer sevmeden yaparsanız. şayet severek yaparsak çokta zevkli. iki akvaryum ve iki kafes kuşuna sahibim onları salmak **** bırakmak istemem dışarda yaşayamazlar. tekrar ciddi anlamda kınıyorum sizi.. doğayı seven biri gereksiz yere hiç bir canlıya zarar vermez. ister hayvan olsun isterse bitki.

shenile beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 20:10   #43
Yeni Üye

Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Japon balıklarıda bir canlı ve yazıkki korumaktan **** yaşatmaktan bahseden biri olarak öldürün demenizi kusura bakmayın ama kınıyorum. Bakamayacakları hayvanları almayın alıp doğaya bırakmayın, deseniz daha doğru olmazmıydı. Ekolojik denge bir canlıyı öldürmekle olmaz. Tekrar söylemeliyim bir hayvanla ilgilenmek zor iş eğer sevmeden yaparsanız. şayet severek yaparsak çokta zevkli. iki akvaryum ve iki kafes kuşuna sahibim onları salmak **** bırakmak istemem dışarda yaşayamazlar. tekrar ciddi anlamda kınıyorum sizi.. doğayı seven biri gereksiz yere hiç bir canlıya zarar vermez. ister hayvan olsun isterse bitki.
düşüncenize katılmıyorum hem teorik olarak hemde pratikte yaptığınız şey yanlış bir tutum zira tek bir japon balığı doğal ortamı zamanla tamemen yok edip tahrip edecek kadar tehlikelidir. sizin gibi düşünen insanların sularımıza bıraktığı bu asalak yaratık neredeyse birçok türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmış ve zarar vermeye devam etmekte. tek bir balığı yaşatıyorum düşüncesiyle katledeceğiniz milyonlarca ve hatta milyarlarca balığı göz önünde bulundurmalısınız.

Eski 26-12-2011, 21:09   #44
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

siz benim yazdıklarımı iyi okuyun bence sizin gibi insanların derken bir aşağılama söz konusuysa ben doğaya zarar verecek bir şey yapmam artı bir canlıyıda öldürmem. bakamayacağınız balık **** başka bir canlıyı alıp sonradan doğaya salmayın demeniz daha doğru bence dedim. gidipte aldıgım ne kusu saldım nede balığı. Okuyun sonra yazın bence sizi tekrar kınıyorum şu cümleniz yüzünden ( sizin gibi insanların yüzünden) sizinle laf karkaşasınada girmeyeceğim. BAKAMAYACAĞINIZ CANLILARI ALIP SONRADAN DOĞAYA BIRAKMAYINIZ, BU CANLILAR DOĞADA DENGESİZLİK YARATA BİLİR DENMESİ BENCE DAHA GÜZEL BİR CÜMLE. ALIP ONU ÖLDÜRÜN DEMEKSE CANİLİK.

Eski 26-12-2011, 23:48   #45
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
siz benim yazdıklarımı iyi okuyun bence sizin gibi insanların derken bir aşağılama söz konusuysa ben doğaya zarar verecek bir şey yapmam artı bir canlıyıda öldürmem. bakamayacağınız balık **** başka bir canlıyı alıp sonradan doğaya salmayın demeniz daha doğru bence dedim. gidipte aldıgım ne kusu saldım nede balığı. Okuyun sonra yazın bence sizi tekrar kınıyorum şu cümleniz yüzünden ( sizin gibi insanların yüzünden) sizinle laf karkaşasınada girmeyeceğim. BAKAMAYACAĞINIZ CANLILARI ALIP SONRADAN DOĞAYA BIRAKMAYINIZ, BU CANLILAR DOĞADA DENGESİZLİK YARATA BİLİR DENMESİ BENCE DAHA GÜZEL BİR CÜMLE. ALIP ONU ÖLDÜRÜN DEMEKSE CANİLİK.
asıl canilik bu türlerin vereceği zararı hesap etmeksizin doğaya gelişi güzel salıverilmesidir bu anlamanız gereken ilk nokta ki zaten binbir emekle bu zararlı türleri temizlemeye çalışanlar tekrar götürüp akvaryumlara koymuyorlar. benim kastettiğim şey artık bakacak birine verecek durumu olmayıp eğer doğaya bırakacaksanız yapmayın hiç bir imkanınız yoksa öldürün daha iyi demek ti ama konuyu nereden nereye getirdiniz. ve ben halen milyonlarca balığı katletmekten ekolojik dengeyi bozmaktansa bir balığı feda etmeyi tercih ederim bunu doğayı ve canlıları korumak ve onlara duyduğum vicdaniyet duygusuyla yaparım bunda aranacak bir art niyet olmamalı

Eski 29-12-2011, 15:38   #46
Ağaç Dostu

habipapo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Bunlarda benim japon balıklarım

Name:  Fotoğraf-1288.jpg
Views: 1705
Size:  44.0 KB

Name:  Fotoğraf-1289.jpg
Views: 3200
Size:  55.4 KB

Name:  Fotoğraf-1287.jpg
Views: 1560
Size:  40.9 KB

habipapo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2012, 13:10   #47
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Merhaba arkadaşlar, 60 lt. akvaryumda iç filte ile 4 adet japon balığı besliyoruz fakat balıklarımızdan biri geçenlerde öldü. Hareketlerinde azalma olunca su değerlerini test etmek için sera'nın 5'li testi ile ölçüm yaptım. Nitrat oldukça yüksek çıkıyor. Sanırım bu sebepten balığın birini kaybettik.

Sanırım su değişimi yapmam gerek. Bugün bir akvaryum mağazasına uğrayıp ne yapabileceğimi sordum. Gün aşırı akvaryumdaki suyun 1/3'ünü çekip temiz su ilave etmemi önerdi. Bu işleme 1 hafta devam etmeliymişim. Filtreyi de temizlememek gerekliymiş sanırım. Bu arada aklıma takılan 5 gün boyunca balıkları yemlemem gerekliymiş. Şuanda balıkların hareketlerinde bir anormallik yok ve yeme karşı istekliler. Deneyimli arkadaşlardan bunlara ilaveten yapmam gereken birşey var mı diye yardım rica ediyorum. 5 gün yemlememek balıklara zararlı değil mi?

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2012, 13:27   #48
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Ben hiç bu şekilde yapmadım ama japon balıkları açlığa dayanıklı ben yıllardır besliyorum. 5 çöpcüm 8 japonum var. ayda bir kere yarısını değiştiriyorum. ayda bir gün ya aç bırakıyorum veya haşlanmış ıspanak sarımsak ve havuç veriyorum ama çok az olmak kaydıyla o gün yem vermiyorum. Japonlarda mide olmadığı için sürekli yem istekleri oluyo. birde balık yediğimizde o gün yem yerine balıkta veriyorum ama oda çok az ve buğulama yaptığımda. Yem çok mu veriyorsunuz acaba balıklarınıza yem ben günde bir sefer çok az veriyorum. Fazla yem ve içinde ölen mikro oganizmaların yaptığı bir oluşum nitrat. Düzenli su değişimi filtre temizliği ve dikkatli yemlemeyle ortadan kalkıyo. Akvaryuma ben birazda tuz karıştırıyorum bu arada çok deil ama.

Eski 21-05-2012, 17:20   #49
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Aslında fazla da yem vermiyorum, günde bir kere granül yem ve kurtçukları dönüşümlü veriyorum. Filtre ve dip çekimini de düzenli yapıyorum ama sanırım daha sık yapmam gerek. Kabız olmaları durumunda ıspanak veya bezelye haşlamasını okumuştum bir yerde ama şimdiye kadar hiç vermedim. Teşekkür ederim önerileriniz için dikkate alacağım. Bu durumda herhalde birkaç gün yemlenmeseler dayanırlar.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2012, 16:05   #50
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2012
Ben bir şey sormak istiyorum. Benin balığım yem yemiyor. Peynir gibi şeyler yiyor ve uzun süre yolculuğa çıksakta biz evde yokken aç kalabiliyior. Bu iyi bir şey midir? Yoksa kötü bir şey midir?

dlcn07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2012, 16:04   #51
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dlcn07 Mesajı Göster
balığım yem yemiyor. Peynir gibi şeyler yiyor ve uzun süre yolculuğa çıksakta biz evde yokken aç kalabiliyior
Balıklara ekmek, peynir vb gibi yiyecekler vermeyin. Japon balıklarına pond türü yemler verilebilir. Yüksek protein tabanlı besinler verilmemelidir. Balığın ırkına göre renk, kuyruk ya da kafa gelişimini sağlayan yemlerden de verebilirsiniz. Arada haşlanmış ıspanak vermek bağırsak problemleri açısından faydalı olacaktır.

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2013, 14:21   #52
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-06-2013
5 senedir yaşayan balığınızmı var maşşallah serkan bey

Hüma_Yiğit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 16:43   #53
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
merhaba arkadaslar size bir sorum olacak.
kizim balik diye tutturdu ANNANESİ ona 4 tane japon baligi aldi akvaruma koyduk onlari dün lakin su da tuhaf bir koku var!
Akvaryumdan önce fanusun icindeydi 3 güne kadar acaba ondan mi kaynakli?
ne yapmam lazim kokuyu önlemek icin ne yapmam lazim ?
cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim sevgilerimle

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 17:10   #54
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shenile Mesajı Göster
merhaba arkadaslar size bir sorum olacak.
kizim balik diye tutturdu ANNANESİ ona 4 tane japon baligi aldi akvaruma koyduk onlari dün lakin su da tuhaf bir koku var!
Akvaryumdan önce fanusun icindeydi 3 güne kadar acaba ondan mi kaynakli?
ne yapmam lazim kokuyu önlemek icin ne yapmam lazim ?
cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim sevgilerimle
Merhaba;
Öncelikle şunu belirteyim fanusta balık beslenmez hele hele japon balığı hiç beslenmez.
Akvaryum kaç litre? ayrıca filtre kullanıyor musunuz?
Aklıma ilk gelen fazla yemlemeden oluşan bir koku olabilir. Eğer ki filtre kullanmıyorsanız koku zaten yapacaktır. 4 balık için sabah akşam her birine 2 pont yem düşecek kadar yemleme yeter artar bile.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 17:59   #55
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

öncelikle hizli cevabiniz icin tesekkür ederim akvaryum vallah 40 cm mi diyorlar 40 litre mi ufak birsey 10 tane balik ala biliyor mus dediler bana.
yem olayina geleceksek günde 1 kere veriyorum oda balik basina 1 yem düsüyor ve filtre de var ama hafif bir koku var anlamadim acaba cöpcü baligi mi almam lazim ne yapmam lazim anlamadim .

Eski 14-08-2013, 18:18   #56
Ağaç Dostu

turkankaragoz's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2012
Sn shenile fanusta balık bakmak istiyorsanız elinizin altında sürekli en az fanusa gerekli su miktarı kadar bir kabın içinde ağzı açık olarak bekletilmiş suyunuz olacak. Ayda bir suyun 1\4 oranını bir kaba alıp içine balığınızı alın. Diğer bütün malzemeleri bol su altında yıkayıp tekrar düzenlemeniz gerekir. Ayırdığınız su miktarı kadar suyunu az koyup düzenlediğiniz fanusa bir poşet içinde ayırdığınız su ve balıkları koyarak sarkıtın. En az yarım saat sonra yavaş bir şekilde poşeti fanusa boşaltın. Eğer koku daha kısa sürede oluşuyorsa alvaryum hortumu ile dipte biriken posaları çekerek üzerine eksilen suyu ekleyebilirsiniz. Ne kadar az yem atarsanız atın sonuçta balıklarınız yediklerinden dolayı suyu pisletiyorlar. Ayda bir yukarıda tarif ettiğim şekilde temizler arada birde dipte biriken pislik ve posaları alırsanız sağlıklı bir ortan oluşur ve koku yapmaz. Kolay gelsin.

turkankaragoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 19:13   #57
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

yok siz beni yalnis anladiniz benim akvaryumum var ilk 3 gün fanus da kaldilar sonra akvaryuma gectiler akvaryum hortumu ile dipteki posalari temizleyin demisiniz!?
hangi hortum diye sorsam ayip almaz insallah filtrenin tek üste hortumu var oda hava icin disarida birakiliyor
birsey daha sormak istiyorum akvarumun icindeki filtrenin üzerinde voltaj:220-240V frekans 50 HZ güc 6 W max. akıs: 500 L/S sizce bu iyi mi calistirdigimda baliklarim filtre tarafindan sanki kendine dogru cekiliyor . ?

Düzenleyen shenile : 15-08-2013 saat 14:31
Eski 15-08-2013, 20:04   #58
Ağaç Dostu

turkankaragoz's Avatar

Ben fanusta balık besleniyor zannettim ve ona göre anlattım. Akvaryum hortumu dediğimde boşta kalmış 1 mt civarında bir hortum. Akvaryumu olanlarda her zaman boşta bulunur havalandırma sistemlerinde kullanılan hortum. Hortum ile bir yerden bir yere sıvı aktarırız hortumla ağzımızdan çeker ve akıtmaya başlarız. Öyle basit bir şeydi anlattığım. Filtreniz varsa sorun değil. Filtreniz güçlü ise belli saatlerde çalıştırın yoksa balıklarınızı çok zorlarsınız. Kolaylıklar diliyorum.

Eski 15-08-2013, 20:24   #59
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

sn turkankaragoz cevap icin gercekten cok tesekkür ederim icim rahatladi geceleri kapatiyorum filteryi zaten .
bir sorum daha olacak kusura bakmayin bugun fark ettim bir baligimin solungacinda pulu dökülmüs herhalde orasi kirmizi bu normal midir ? bide balik alirken nelere dikkat etmek lazim parlak mi olmalilar? pullari dökülmemis mi olmasi lazim ?bide baliklar aksamlari olduklari yerinde duruyorlar normal mi oda karanlik akvaryuma lamba takmadim bir zarari olur mu ?
sevgilerimle

turkankaragoz beğendi.
Eski 15-08-2013, 21:04   #60
Ağaç Dostu

turkankaragoz's Avatar

Balığınız mantar olmuş sevgili shenile. Akvaryumunuzda ilaç kullanın. Akvaryumcunuza danışın size yardımcı olacaktır. Balık alırken de canlı olanları tercih edin. Hareketli renkleri parlak olanları. Gün içi aldığı ışık yeter ama akvaryum lambasız olmaz. İşikları kapatıp onu seyretmedikçe zevki nerede sizce. Akvaryum zevk işidir. Var mı varla olmaz. Ben çok severim akvaryumu. Fakat iki canavar kedim var tepesinden inmiyorlar. O yüzden dağıttım hepsini. Kedi sevgisi ağır baştı. Çünkü dokunabiliyorum. Akvaryum görselliktir.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024