agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bakım ve tedaviler (http://www.agaclar.net/forum/bakim-ve-tedaviler/)
-   -   Güneş ışığı (http://www.agaclar.net/forum/bakim-ve-tedaviler/2501.htm)

acerpalmatum 21-01-2007 16:52

KUZAH Merhaba aramıza hoş geldin... Bu konunun eğitimini almış kişileri aramızda görmek ne güzel.

Buradaki tüm üye arkadaşlar adına diyebilirim ki; üyelerin en önemli ortak özelliği bilgiye aç olmaları.

-E daha ne duruyorsun sen yaz bizler can kulağı ile okumaya hazırız.

seckayn 14-03-2007 20:34

Merhaba arkadaslar,su gunes isiginin bitkiler uzerine etkisi ile ilgili discovery kanalinda izledigim birseyi paylasmak istiyorum.Ne tur oldugunu bilmedigim bir grup bitkiye surekli isik veriliyor ve kamera surekli kayit halinde.Hizli cekimde oynattiginda,ilk zamanlar bitkiler cok mutlu bir goruntu ciziyorlar, hertaraflari oynuyor sanki dans ediyormus gibi ancak ilerleyen gunlerde hareketleri gittikce yavasliyor ve sonunda hepsi boynunu bukuyor.Sanirim sonrada oluyorlardi.Cok eskiden izlemistim o yuzden fazla ayrinti hatirlamiyorum.Ama paylasmak istedim.Ben burdan su sonucu cikartiyorum.Doga ne gerekiyorsa zaten en mukemmelini yapmis,biz onu degistirmeye kalktigimizda alacagimiz sonuclar hicde iyi olmayabilir.Bir bitki dogada hangi kosullarda yasiyorsa evde baktigimiz bitkininde en saglikli olacagi ortam dogal kosullarina en yakin olanidir diye dusunuyorum.Saygilar:)
Bu arada konunun uzmani arkadaslar son derece bilimsel,cok guzel aciklamalarda bulunmuslar hepsine tesekkur eder elleri dert gormesin derim.

erdem akkul 12-06-2013 20:00

8W E27 139 Kırmızı 30 Mavi Bitki İçin Led Lamba GittiGidiyor'da 85866206

linkteki ürün bonsai gelişiminde faydalı olurmu ?

serhatahres 04-11-2016 08:33

evimin tek penceresi sabah 2 saat kadar güneş ışığı alıyor bu kadar az ışıkla yetiştire bileceğim bir ağaç türü var mı. yardım ederseniz sevinirim şimdiden saolun :)

Hörmetler 26-06-2021 18:29

D vitamini falan maceraya gerek yok, leonardit tüm açığı kapatır.
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ulutaş (Mesaj 1608546)
Karadeniz koşulları, yağmur ormanları falan hep kasvetli güneş neredeyse hiç yok, güneş mi yoksa gündüz olması yeterlimi, zannedersem nitelikli toprak ile bu eksiklik tolere edilebilir... Ya da D vitaminini göz kararı alkolde çözerek kökten yapraktan uygulasak?

fırıncı 13-10-2021 04:22

Şehirde bina gölgeleri sebebiyle ekseri olarak ağaçlar güneş görmez; bir şekilde sağlıklı görünüyor çoğu bitki. Karadeniz de hava hep kapalı, bitkiler güneş alamıyor, demekki adapte oluyor bitkiler.

Portakal Rengi 15-10-2021 08:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fırıncı (Mesaj 1610898)
Şehirde bina gölgeleri sebebiyle ekseri olarak ağaçlar güneş görmez; bir şekilde sağlıklı görünüyor çoğu bitki. Karadeniz de hava hep kapalı, bitkiler güneş alamıyor, demekki adapte oluyor bitkiler.

Eğer aydınlık varsa güneş ışığı var demektir.
Güneş ışınları bulutlardan geçer. Işınların içerdiği fotonlar yapraklara ulaşır ve fotosentez oluşur.
Doğrudan güneşi görmediğimiz zamanlarda da bitki yaşamını sürdürecek kadar foton ile buluşabiliyor. Ancak, büyüme hızı düşüyor. Çevrenin etkilerine uyum gösterebilen bitkiler o bölgede çoğalıyor. Daha fazla güneşe gereksinim duyan bitkiler Karadeniz bölgesinde çoğalamıyor. Tersi durum Akdeniz için geçerli.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024