agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bahçe Süs Bitkileri (http://www.agaclar.net/forum/bahce-sus-bitkileri/)
-   -   Plumeria (http://www.agaclar.net/forum/bahce-sus-bitkileri/5352.htm)

Tura 11-07-2011 07:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel (Mesaj 834085)
Arkadaşlar bu tohumları eBay'dan döviz karşılığı alıyorum.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT

Bu ürün için açık arttırma usulü "kapışacağım",

Saygılar.

Sayın Jezebel; ortaklık teklifinize talibim. Beni dahil edebilirsiniz.

Jezebel 11-07-2011 08:11

Daha fazla bu konuyla Plumeria başlığını kirletmemek adına

Maliyetine Plumeria tohumu paylaşımı başlığını açtım.

Oradan resimleri görebilir ve talepte bulunabilirsiniz.
Saygılar.

selis 14-07-2011 16:49

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel (Mesaj 836062)
Ben bu Plumerianın püf noktalarının çoğunu çözdüm, şimdi çimlendirip büyütüp hediye ediyorum.
"Bu ne?"diyorlar, ben de "Plumeria, dünyanın en güzel kokulu bitkisi, hani Hawaide kızlar gerdalık yapıyor, ondan" diyorum:p
Çok havalı bir hediye oluyor, hem çiçekçide bunlardan hiç yok ;)

Aloha diyelim o zaman.. ;) Çok şirin teşekkür ederim Jezebel.. :rolleyes:
Bu arada ne renk açıyor?

Jezebel 14-07-2011 16:56

Selis'ciğim bu Synadenium grantii, Plumeria değil.
Bilseydim istediğini bir tane getirirdim, Musa beye bir tane bayrak kırmısızı açan bıraktım, yokmuş onda o renk açan, hemen aldı.
Sana atlas getirdim ve bu onlarda varmış sana kaldı, ama yeşilliği çok güzel, ofis için mükemmel.
Bu da hiç bir çiçekçide hatta Ünal kaktüste bile yok ;).
Ve karıştırdığın için mahçup olma, ismi lazım değil birileri de karıştırdı, sen ben otorite değiliz ki ;)
Anneciğimin vardı, vefat edince gelin katletmiş.

selis 14-07-2011 17:11

Ne olduğunu o kadar aradım ona yanarım :p Karıştırmaktan çekinmiyorum olabilir.. Yaprak görünüşleri aynı gelmişti.

Gelin için kurulacak cümle çok.. Üzüldüm.. Ben iyi bakarım söz veriyorum.. :rolleyes:

Atlas için de ayrıca teşekkür ederim.. Sürgünleri de var.. ;)

Orkun Kırcı 18-07-2011 15:16

2 Eklenti(ler)
İkinci çiçek sapı ilkine oranla daha sağlıklı açıyor. Ancak yapraklarımda sanırım örümcek var. Büyüteçle inceledim birşey bulamadım. İlaçlama yaptım ama bakalım nasıl olacak.

Jezebel 18-07-2011 22:02

2 Eklenti(ler)
Şu saate kadar tuttum kendimi, ama baktım çatlıyacağım:rolleyes:
Yeni kızım.

Eklenti 234926

,

Eklenti 234927

Ortak siparişteki 7 numara:p
Tüm siparişin tek sebebi bu Plumeria benim için, diğerleri de çok güzel, ama buna tutuldum ...

karalale 18-07-2011 22:15

Sevgili Jezebel, bu... bu... nedir bu?..... Mutlaka çok güzel bir şeydir, orası kesin. Bu kadar sevindiğinize göre. Gene ne güzellikler buldunuz, bir resim rica edelim. Sağlıkla büyütüp, çiçeklerini görün inşallah, selamlar...

Jezebel 18-07-2011 22:47

1 Eklenti(ler)
Bu bu renk Plumeria'nın köklü ilaçlı çeliği.
Yani böyle açacağını umuyorum bir gün ;)

Eklenti 234942

Plumeria ile yatıp, Plumeria ile kalkanlar sanır ki Leela-007'yi herkes tanır.
Tabi ki bu gerçek olamaz ;)
Sevgiler.

iris41 21-07-2011 05:30

Güle güle büyüt jezebel. celik size ne kadara mal oldu .

missmenas 27-07-2011 07:28

Sevgili Jezebel,
mükemmel bir bir rengi var. Dilerim çeliğiniz hayata bağlanır ve böyle güzel çiçekleriylen gönlünüzü şenlendirir. Bu arada bizede görsel şölen tanırsınız sanırım;)

missmenas 27-07-2011 07:36

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Orkun Kırcı (Mesaj 837980)
İkinci çiçek sapı ilkine oranla daha sağlıklı açıyor. Ancak yapraklarımda sanırım örümcek var. Büyüteçle inceledim birşey bulamadım. İlaçlama yaptım ama bakalım nasıl olacak.

Orkun'cum,
Maşallahın var yani. Neye el atsan böyle muhteşem hale dönüşüyor. Sihirli parmak takacağım lakabını bu gidişlen.:D
Çiçeklerini doya doya kokla lütfen.
Darısı benim plumerialara:p
3 ayrı renk plumeriam var bu açacak olan sanırsam sendekiylen aynı. Geçen yaz tatil dönüşünde. Muğla köyceğiz palmiye merkezinden satın almıştım. Prof. Ragıp hocanın mekanı görülmeye değer bir yer. Seranın 1 tanesi sadece plumerialara aitti. Plumeria cenneti gibi.;)

iris41 27-07-2011 19:03

Cok güzel mismenas valla harikalar bende hala yok Pulemeria hep geriden takip ediyorum emin adımlarla :p

ayhat 29-07-2011 11:35

Selamlar herkese,uzun zamandır yazamadım ama takipte kalmaya çalıştım sizleri. Resim şu an ekleyemeyeceğim ama benim plumeriamda resimdekiler kadar ama sadece yaprak çıkartıyor ne zaman açacak. :(

aukesen 01-08-2011 01:42

Arkadaşlar Adana da ParkPeyzaj fidancılık var serda 10-15 Pulmeria fidanı var 1-1,5 mt boyunda 3-5 dallı fidanlar üzerinde çiçekleri mevcut muhteşemler fiyatına 60-TL dediler benim yerim olmadığından almadım bana çok ucuz geldi açıkcası bir yerde Türkiyenin en büyük 6. fidanlığı yazıyordu gerçekten güzel bir yer baya çeşit var
telefonu 0322 2470335-36
http://www.parkpeyzaj.com.tr/

Jezebel 01-08-2011 23:20

1 Eklenti(ler)
Yaşasın mavi Plumeria'm ilk yaprağını açtı, canlanıyor;)

Eklenti 238042

http://www.agaclar.net/forum/showpos...postcount=1507
bu mesajdaki çirkin ördek.

agozce 02-08-2011 00:47

Maşalllah. Çiçeğini de tez zamanda görürüz inşallah...

Jezebel 02-08-2011 06:08

Teşekkürler sevgili arkadaşım.
Umarım öyle olur.
Tüm tohum alma organizasyonunu sadece bunun tohumu için yapmıştım.
Malbman arkadaşımız sağ olsun üstlendi, tohumlar PTT dağıtıma girmiş.
Çok şükür Allahıma, eğer ki herkes çürütmeden büyütürse ülkede 20 adet mavi Plumeria olacak.
Sevgiler.

Benol Hazaroğlu 02-08-2011 15:23

1 Eklenti(ler)
Ne zaman çiçeğini göreceğim acaba?

malbman 12-08-2011 12:12

1 Eklenti(ler)
Deneme amaçlı olarak bir adet Leela-007 tohumunu, perlit-vermikülit karışımına ektim. Umarım çimlendirebilirim.

Eklenti 239930

Sayın Jezebel, plumerialar üstüne siz bir çoğumuzdan daha bilgili ve tecrübelisiniz. Tohumları şimdi eksek olur mu yoksa önümüzdeki baharı mı beklemek gerekir?

neşride 12-08-2011 19:11

Ben de tohumlardan her bir türden birer tanesini, dün akşam (6'sını) vermikülit olduğunu sandığım bir karışıma ektim. (ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Bir milyoncu'da bahçe önü bostanları satılıyor, Çin'den geliyor sanırım. İçinden bir poşet çimlendrme materyali, ve bir kaç tane de tohum çıkıyor. O karışımda, passiflora, mavi kelebek çiçeği çimlendirdim, çelikleri de onun içine batırıyorum. Eğer nemini iyi ayarlarsam başarı oranı çok yüksek oluyor.) Tohumlar yapı itibariyle çürümeye çok müsait gözüküyor. O yüzden nemi iyi ayarlamak lazım diye düşünüyorum. Benim karışımım belli belirsiz nemli.

Bakalım ne kadar sürede çimlenecekler.

iris41 12-08-2011 20:32

Tohumları diatomitte yapsanız cok daha iyi olmazmı .

athena -asena 12-08-2011 20:40

Ben toprak ve perlit karışımında yapmayı düşünüyorum olmaz mı acaba?

neşride 12-08-2011 20:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi iris41 (Mesaj 846632)
Tohumları diatomitte yapsanız cok daha iyi olmazmı .

Maalesef, elimde diatomit yoktu ben de buna ektim.

iris41 12-08-2011 21:15

Diatomit bulmak cok kolay büyük alış veriş merkezlerinde kedi kumu satılıyor ben carlinin almıştım önce eledim kalınca taneleri bir bardaga koydum altını deldim tohum **** celik icine yerleştiriliyor iyice ıslatılıyor ve başka bir bardaga oturtuluyor amac nemi saglamak cürüme sıfır kolay gelsin :p

Periş 13-08-2011 07:54

Bende toprak ve perlit karışımına ektim tohumu 24 saat suda beklettim daha önceki yazılanlardan yola çıkarak hayırlısı benim sormak istedigim çimlenene kadar nerede durması gerektiği balkonda direk güneş almasımı gerekiyor

drhegeli 13-08-2011 09:19

Çelik köklendirmede kullanılan Torba Yöntemi ve Yumurta Yöntemini bilen, deneyen var mı?

aygün 13-08-2011 17:13

Az toprak karıştırılmış torfa ektim ben de. Arada fıfıslamayı ihmal etmemeye dikkat etmeli.
Bakalım yüzümü güldürecekler mi;)

Sevgili periş ben şeffaf ambalaj kutusunu kullandım . Sera etkisi yapsın diye...
Sabah güneşini alan bir yerde duruyor. Isı, ışık ve nem yeterli olacaktır.

Periş 13-08-2011 23:19

Sevgili Aygün hocam bilgiler için teşekkürler bende sera oluşturdum inşallah yaşatabilirim sevgiler...

Günüm 14-08-2011 17:20

Ben bütün plumeria tohumlarımı perlit ve torf karışımına dikmiştim. Sıfır kayıpla çimlendiler. Nemini ayarlamak daha kolay oluyor. Çok kolay çimlenen bir tohum. Ama çiçek açması uzun yıllar alıyor. 2 yılı doldurdu benim kızlar. Çiçek hala yok.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024