agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Bağcılık
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 1 Gönderen meltem81
  • 1 Gönderen meltem81
  • 2 Gönderen meltem81
  • 1 Gönderen Melih Bakırlıoğlu
  • 1 Gönderen Doku_Kültürcü

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-11-2018, 13:52   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-03-2008
Tüplü Üzüm Fidanı

Arkadaşlar 6-7 tane üzüm fidanı almak istiyorum internette var e fidancım gibi sitelerde ama açıkcası güvenemiyorum yazılan yorumlar şikayetler vs..almak istediklerim ;
pembe gemre
merlot
razakı
trakya ilkeren
hamburg misketi
narince üzümü
tarsus beyazı
bornova misketi
ugni blance bu çoğu yerde yok açıkcası bulamadım

sizce bunları nereden temin edebilirim güvenilir bir yer söyleyebilir misiniz ? çoğu sitede tüplü 2-3 yaşlarında satıyorlar ama gönderdikleri çoğu zaman söylenenle uyuşmuyor diyorlar o yüzden güvenemiyorum

Kozanli beğendi.
meltem81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2018, 15:03   #2
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sayın Meltem81 fidan deposu adli siteye bakın derim.Bitkiler saglikli ve kargolama cok özenli.

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2018, 18:00   #3
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Sayın Meltem81 fidan deposu adli siteye bakın derim.Bitkiler saglikli ve kargolama cok özenli.

cevap için çok teşekürler maalesef aradıgım fidanların hiçbiri o sitede yok

Zekoş beğendi.
Eski 07-11-2018, 18:04   #4
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Fidan İstanbul var.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2018, 18:44   #5
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Hemen hemen tüm fidancılardan alışveriş yapmışımdır. Ve sadece fidan deposu, fidan sepeti, esflora ve botanik marketi gönül rahatlığı ile önerebilirim...
Kesinlikle uzak durun diyebileceğim tek firma ise ''e-fidancım''dır... Hem etiketler hatalıdır (elinde ne varsa siparişinizdeki etiketi basıp gönderirler) , hem de fidanlar (fidan bile denilemez) ciddi problemli geliyor. Fidan istanbul ise inanılmaz deneyimsiz bir kadro ile çalışır. Sitelerinde 24 saat ulaşmanız için bir numara bırakmışlardır. O numarayı arayıp kazara soru sorarsanız bittiğiniz gündür. Sattıkları üründen bile haberleri yoktur ve asla sorunuz cevaplanamaz... Gönderdikleri fidanlarda genelde baby boydur.....
Kimse kusura bakmasın, bunlar benim deneyimlerimdir...

obabilgesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2018, 20:23   #6
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
[QUOTE=meltem81;1551727]cevap için çok teşekürler maalesef aradıgım fidanların hiçbiri o sitede yok[/QUOTE
Sayın Meltem81 biraz once baktım narince ve ilkeren asma fidani var..Siz site sahibini de ararsaniz yardimci olur saniyorum..yine de siz bilirsiniz hayal kırıklığı yasamadığım tek site diyebilirim

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2018, 09:22   #7
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi obabilgesi Mesajı Göster
Hemen hemen tüm fidancılardan alışveriş yapmışımdır. Ve sadece fidan deposu, fidan sepeti, esflora ve botanik marketi gönül rahatlığı ile önerebilirim...
Kesinlikle uzak durun diyebileceğim tek firma ise ''e-fidancım''dır... Hem etiketler hatalıdır (elinde ne varsa siparişinizdeki etiketi basıp gönderirler) , hem de fidanlar (fidan bile denilemez) ciddi problemli geliyor. Fidan istanbul ise inanılmaz deneyimsiz bir kadro ile çalışır. Sitelerinde 24 saat ulaşmanız için bir numara bırakmışlardır. O numarayı arayıp kazara soru sorarsanız bittiğiniz gündür. Sattıkları üründen bile haberleri yoktur ve asla sorunuz cevaplanamaz... Gönderdikleri fidanlarda genelde baby boydur.....
teşekür ederim...
maalesef yazdıgınız sitelerde aradıgım fidanların çoğu yok. anca bir kaç tanesini bulabiliyorum, bende aldımı en azından 4-5 tane alayım istiyorum kargo parasından da kurtulayım esflora aslında bize çok yakın arabayla 5 dk uzaklıkta gidip orayla görüşsem temin edebilirler mi?

Zekoş ve obabilgesi beğendi.
Eski 08-11-2018, 15:46   #8
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Gidip bir görüşmek gerek, bence edebilirler....

obabilgesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2018, 18:01   #9
Ağaçsever

TUĞRULÜNAL's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi obabilgesi Mesajı Göster
Malesef internetten fidan siparişi çok zor,genelde küçük,eğik,sararmış ve ıskarta fidanlar geliyor.İsmine doğruluk tam bi muamma zaten.
e-fidancım - kemal cüceden genelde çok küçük fidanlar geliyor.15 cm badem fidanları geldi banada.
fidan istanbul - meyve fidancım,1 tane ceviz aldım,yanlışlıkla 2 tane göndermişler,biri eğik ,öteki kırık geldi.Aşı yerleri belli.
afyonda bir firma ,gitti gidiyorda ,taskar veya fidancım diye yazar,aşılı oup olmadıkları çok şüpheli.O zamanlar aşılı olup olmadıkları anlayamıyordum.Boyları iyi.
karadeniz fidancılıktan aldım 1 ceviz fidanı,bana göre güzel ve sağlıklı.Aşılı.Genede emin olamıyorum.
İnternet ten alınan fidanlar genelde az gelişmiş ,eğik ,ıskarta diye tabir edilen fidanları poşetleyip gönderiyorlar.
Hatta bazı dolandırıcılar aşı tutmamış atılacak çöğürleri, 1 tl ye alıp tüpleyim ikide çizik atıyorlarmış gövdeye ,çöğürden çıkan sürgün ,sanki aşılı gibi görünmekteymiş.

TUĞRULÜNAL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 12:50   #10
Yeni Üye

serkay66's Avatar

Giriş Tarihi: 07-02-2012
Meltem Hn. Ben de Geyve'de ikamet ediyorum. Yapılan yorumlardaki eleştirilere katılıyorum. Bırakın internetten siparişi pazara fidan satmaya gelen fidancıya "Hamburg Misketi fidanı var mı?" diye sorarsanız hemen başka ırklar Hamburg Misketi fidanı oluverir. O yüzden "Hangi asma fidanı var?" diye sormak lazım.
Ben de birkaç yıldan beri Hamburg Misketi hevesim var, 4-5 dönüm dikeceğim. Geçen yıl Bursa'da bir fidancı ile görüştüm, yaz aylarından kapora ile birlikte sipariş alıyorlar ve talebe göre planlama yapıyorlar. Bu sene yine geç kaldım. Ama sizin sayınız az, fidancılara gidip dediğim yöntemle ayrı zamanlarda da olsa temin edersiniz diye düşünüyorum...

serkay66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2019, 06:30   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Bir de buraya bakın isterseniz.
https://arastirma.tarimorman.gov.tr/...tler-_-Urunler

Asoo beğendi.
Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2019, 09:29   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meltem81 Mesajı Göster
Arkadaşlar 6-7 tane üzüm fidanı almak istiyorum internette var e fidancım gibi sitelerde ama açıkcası güvenemiyorum yazılan yorumlar şikayetler vs..almak istediklerim ;
pembe gemre
merlot
razakı
trakya ilkeren
hamburg misketi
narince üzümü
tarsus beyazı
bornova misketi
ugni blance bu çoğu yerde yok açıkcası bulamadım

sizce bunları nereden temin edebilirim güvenilir bir yer söyleyebilir misiniz ? çoğu sitede tüplü 2-3 yaşlarında satıyorlar ama gönderdikleri çoğu zaman söylenenle uyuşmuyor diyorlar o yüzden güvenemiyorum
Üzüm köklerinde yerleşip kurumasına neden olan Floksera zararlısı nedeniyle alacağınız asmaları köksüz olarak temin edip kendiniz köklendirin. Köklü olarak Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nden alabilirsiniz, güvenlidir:

https://arastirma.tarimorman.gov.tr/...lum-Baskanligi

https://arastirma.tarimorman.gov.tr/...enu/7/Personel

AkisSoftware beğendi.
Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024