agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Badem (http://www.agaclar.net/forum/badem/)
-   -   badem ağaçlarında çağla dökülmesi (http://www.agaclar.net/forum/badem/14689.htm)

subutay78 30-03-2009 16:54

badem ağaçlarında çağla dökülmesi

arkadaslar bizim arazinin içerisinde birazı yeni biraz ski bir sürü badem ağacı var eskiden çok güzel bademleri olurken simdi çicek acıyor cagla dediğimiz meyveside oluyor fakat badem olmuyor dökülüyor acaba bir hastalığı mı var varsa nasıl bir ilaç kullanmalıyım bilen var mı ?

serpilcix 17-04-2009 18:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi subutay78 (Mesaj 389626)
arkadaslar bizim arazinin içerisinde birazı yeni biraz ski bir sürü badem ağacı var eskiden çok güzel bademleri olurken simdi çicek acıyor cagla dediğimiz meyveside oluyor fakat badem olmuyor dökülüyor acaba bir hastalığı mı var varsa nasıl bir ilaç kullanmalıyım bilen var mı ?

eğer zamanında ve doğru gübreleme yapıyorsanız, sorun yakalandıkları bir kök hastalığı olabilir.

teknis67 10-03-2010 18:42

evet aynı sorundan muzdaribiz. çağla olduktan sonra meyveler sararıp dökülüyor.bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekli
yorum.teşekkürler

gencergencer_15 03-06-2013 20:36

arkadaşlar ben geçtiğimiz pazar bahçeyi suladım ama sık olan bedemlerde sararma fazla dökülüyor çok sık olmayanlarda sararma yok denecek kadar ben şunu anlıyorum basra ilacına çiçek dökülürken birde çağla kartaşmaya başlarken basra ilacı atmak lazım dogrudur deyildir gözlemim böyle artık seneye bakacağız geç ilaçlamadan agaç üzülüyor sonra ilaçtan sonra toparlıyor ama basranın fet ettikleri geri dönüş olmuyor bence bu olay genelde sık agaçlarda faz görünüyor

feast3874 06-11-2017 14:23

Arkadaşlar okuduğum bazı kaynaklarda badem şeftali kaysı gibi meyve ağaçlarının çağla dökünün bor-çinko eksikliğinden olabileceği yazıyor. yaprak açımından sonra çinko-bor gübresi vererek sonuç gözlenebilir.

_Anonim 28-01-2018 11:51

Sorunun kesin çözümünü bulan oldu mu ? Eğer bulan oldu ise bizimle paylaşabilir mi ?

rlcalikoglu 01-05-2019 17:58

Badem çiçek gökmesi Acil

Merhaba,

35 tane ferragnes 7 tane ferrudel olmak üzere bu yıl 4. yılına girecek badem ağalarım var. her iki cinste de çiçekler fena değildi ama bir tane bile badem tutamamış. Acaba sorun nedir. Bu yıl bahar biraz soğuk geçti acaba ondan mı çiçek bağlayamadı?

Bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim

Selamlar

huso93 01-05-2019 18:07

Çiçeklerinin **** şu an üstünde küçük meyve tutmamış çiçek gibi şeyler varsa fotoğraflayın yardımcı olurum. Muhtemelen soğuk vurmuştur

rlcalikoglu 01-05-2019 18:37

1 Eklenti(ler)
Usta Selamlar,

Çiçekleri elimi değidirdiğimde patır patır döküldü. Şimd sadece filizler var. 15 Martta 15 15 15 gübre vermiştim. Acaba azotlu gübre verdiğim içinde olmuş olabilir mi?

huso93 01-05-2019 19:28

Sanmam. Dökülen çiçeklerin yunurtalığını boyuna kesip içine bak kararmışsa don vurmuştur.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024