agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Badem
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-08-2019, 13:19   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-12-2013
bademde domuz zararını önleme

arkadaslar gectiğimiz yıllarda hem ağaç hem de meyve kaybı yaşadığım konuyu paylaşmak istedim.5 yaşındaki bahçemizin etrafı 2.5 mm kalınlıkta 150 cm yükseklikte örgü tel ile çevrili olmasına rağmen teli kaldırıp giren domuzlar ürünü yemek için dallara yükleniyor ve bilek kalınlığındaki iskelet dallarını kırdılar.meyveden ziyade dal kaybı canımı sıkıyordu.pat pat veya domuz kovucu kokulardan sonuç alamadık.şu an için tek çözüm elektrikli çit sistemi oldu bizim için.

sulubey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2019, 01:42   #2
Ağaçsever

TUĞRULÜNAL's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sulubey Mesajı Göster
arkadaslar gectiğimiz yıllarda hem ağaç hem de meyve kaybı yaşadığım konuyu paylaşmak istedim.5 yaşındaki bahçemizin etrafı 2.5 mm kalınlıkta 150 cm yükseklikte örgü tel ile çevrili olmasına rağmen teli kaldırıp giren domuzlar ürünü yemek için dallara yükleniyor ve bilek kalınlığındaki iskelet dallarını kırdılar.meyveden ziyade dal kaybı canımı sıkıyordu.pat pat veya domuz kovucu kokulardan sonuç alamadık.şu an için tek çözüm elektrikli çit sistemi oldu bizim için.
Merhaba
Bir elektrikçi olarak ,elektrik çit sistemleri hakkında çok bilgim yoktur,fakat elektiriğin olduğu yerde tehlike vardır bana göre.
Voltajları düşük olsada ,kapılma anında sonuçları ne olabilir bilemiyorum.
Bu tür elektrikli çit sistemleri yetişkin insanlarda çok büyük tehlike arz etmesede,küçük çocuklar için çok tehlikeli olabilir.Bunun çok iyi araştırılması lazım.

Bilgisi olan arkadaşlar ,yazarsa faydalı olacaktır.

Domuz için insan saçını öneriyorlar.

TUĞRULÜNAL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2019, 19:44   #3
Yeni Üye

Valar dohaeris's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2018
Merhaba , Tunceli’de ceviz ve badem yetiştirdiğim 3 yıllık bir bahçem var . Teller yine sizinki gibi 2.5 mm kalınlığında 150 cm lik . Tel diplerine bahçeden topladığımız taşları yığma yaparak domuz ve tavşan zararlısına karşı önlem aldım . Tel altını kazarak girmeye çalıştıkları için hiç problem yaşamadım . Ağaç aralarına kavun , nohut vs gibi domuz çekecek şeyler de dönem dönem ekmeme rağmen sonuç başarılı . Bu bölgede ayı zararına karşı elektrikli tel kullanılıyor . Domuz , tavşan benzeri hayvanlara tel altı taş dizimi yeterli . Bilginize

Valar dohaeris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024