agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Arıyorum (http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/)
-   -   kefir (http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/39685.htm)

haticeilgun 30-05-2016 09:42

kefir

merhaba
istanbul üsküdarda oturuyorum.
evde kefir yapmak istiyorum.
fazla kefir mayası olup paylaşmak isteyenler olursa çok sevinirim.
istanbulda iseniz bizzat gelip alabilirim ya da kargoyla gönderebilirsiniz.,
sevgiler
hatice

erkanbey 10-04-2017 16:13

Burdan edindiğim bilgilere dayanarak bugün Samsun 19 Mayıs üniversitesi ziraat fakültesini telefonla arayıp,kefir tanesi satınalmak istiyorum dediğimde,satışımız yok cevabını aldım.

Daha önceleri Doğadan firmasının bizim kefir mayasıyla yapıyordum,ama tane değil toz tek kullanımlık.Tane olanından kullanmam gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda fikirleriniz nedir,nasıl bir yol izlemeliyim?Isparta Süleyman Demirel ünv üretilen,Endanem kefir mayası var tane olarak,migrosta görmüştüm sanırım,acaba ondan alıp mayalasam mı?
İnternet ortamında paylaşanlarda var ama illede hijyenik olmalı diye vurgulanıyor,onlar hijyenik olabilir mi?

Sonuç olarak,artık su,ayran ve kefir harici bir içecek kullanmayı düşünmüyorum,bayadırda öyle yapıyorum zaten,bu kefir meselesini çözmem gerekiyor,güvenilir,hijyenik,doğal bir kefir mayası lazım.Acaba çokmu şey istedim ki 😀

Ozlem A 11-04-2017 20:33

Belirttiğiniz marketteki kefir mayasını kullananlar var, kullanabilirsiniz. Bulamazsanız "arıyorum" bölümünde belirtin, üyelerimizden paylaşmak isteyenler olabilir.

okursan 12-04-2017 13:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey (Mesaj 1502492)
Burdan edindiğim bilgilere dayanarak bugün Samsun 19 Mayıs üniversitesi ziraat fakültesini telefonla arayıp,kefir tanesi satınalmak istiyorum dediğimde,satışımız yok cevabını aldım.

Daha önceleri Doğadan firmasının bizim kefir mayasıyla yapıyordum,ama tane değil toz tek kullanımlık.Tane olanından kullanmam gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda fikirleriniz nedir,nasıl bir yol izlemeliyim?Isparta Süleyman Demirel ünv üretilen,Endanem kefir mayası var tane olarak,migrosta görmüştüm sanırım,acaba ondan alıp mayalasam mı?
İnternet ortamında paylaşanlarda var ama illede hijyenik olmalı diye vurgulanıyor,onlar hijyenik olabilir mi?

Sonuç olarak,artık su,ayran ve kefir harici bir içecek kullanmayı düşünmüyorum,bayadırda öyle yapıyorum zaten,bu kefir meselesini çözmem gerekiyor,güvenilir,hijyenik,doğal bir kefir mayası lazım.Acaba çokmu şey istedim ki 😀

Sayın hemşehrim erkanbey, hanıma sordum. Birkaç güne tekrar bölebileceği kadar kefir mayasının olduğunu söyledi. Adresinizi yollarsanız referandum sonrasında size bir miktar gönderebilirim.

erkanbey 12-04-2017 20:56

Sayın okursan,çok teşekkür ederim.İlk kefirinizi nereden almıştınız?Hep en doğalına ve hijyenik olanına sahip olma isteği varya,uzun süredir kullanıyormusunuz?Adresi mesajla atarım.

okursan 12-04-2017 22:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey (Mesaj 1502808)
Sayın okursan,çok teşekkür ederim.İlk kefirinizi nereden almıştınız?Hep en doğalına ve hijyenik olanına sahip olma isteği varya,uzun süredir kullanıyormusunuz?Adresi mesajla atarım.

Kefir kardeşliği guruplarından birinden aldı hanım. Epeydir bizde. En az 5-6 kere çoğalanlardan dağıttık sanırım. Düzenli olarak kefir mayalıyoruz bir sıkıntı yaşamadık.

Alpaslandem 13-04-2017 09:48

İzmir'de olup mayaya ihtiyacı olan varsa verebilirim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024