agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Arıyorum (http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/)
-   -   Çemen ve Tarhun tohumu olan var mı? (http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/38874.htm)

Balıkcı 13-02-2016 23:30

Çemen ve Tarhun tohumu olan var mı?

Selamlar dostlar

Çemen ve Tarhun otu tohumuna sahip olup bana da üç-beş tohum verebilecek kardeşim var mı?

Varsa da yoksa da Allah hepinizden razı olsun.

Selam ve sevgiler.

YeşimM 14-02-2016 09:02

Sayın Balıkcı, facebook ta Ali Özırmak'ın yerel ve dogal tohumları yaygınlastırmak amacı ile kurmus olduğu UTTM (ulusal tohum takas merkezi) isminde bir grup var. Onlar da bizim forum gibi bu amaçla ücretsiz tohum dağıtıyorlar. Orada tarhun var çemen de vardı galiba envanterlerine bir bakın isterseniz.

birgaripyolcu 14-02-2016 19:21

Balıkçı kardeşim zengerdan istanbulda ise hem çemen hem tarhun tohumu var.2 sinin toplamı kargo ücretinden daha az.pek yetiştirilen bitkiler değiller,arkadaşlar olduğunu sanmam.Zengarden Ev ve Bahçe

Mete Sinan 10-03-2016 20:55

Sayın Balıkcı, tarhun benim en sevdiğim bitkilerden biridir. Çocukluğumdan beri evde gerek kurutulmuşunu çorbalara katarak gerekse de taze olarak kahvaltıda tüketiyoruz. Tarhun genellikle her yıl köklerinden yeniden yeşillenir. Sıcaklığın -25 lere düştüğü memleketim Kars'ta bile canlı kalıyor. Tohumdan elde etmeye çalışmanın zor ve bir o kadar da gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Eğer isterseniz size bahçemden bir kısım söküp gönderebilirim. Seneye köklerini ayırarak istediğiniz şekilde çoğaltabilirsiniz.

Balıkcı 12-03-2016 23:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi metesinan (Mesaj 1445985)
Sayın Balıkcı, tarhun benim en sevdiğim bitkilerden biridir. Çocukluğumdan beri evde gerek kurutulmuşunu çorbalara katarak gerekse de taze olarak kahvaltıda tüketiyoruz. Tarhun genellikle her yıl köklerinden yeniden yeşillenir. Sıcaklığın -25 lere düştüğü memleketim Kars'ta bile canlı kalıyor. Tohumdan elde etmeye çalışmanın zor ve bir o kadar da gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Eğer isterseniz size bahçemden bir kısım söküp gönderebilirim. Seneye köklerini ayırarak istediğiniz şekilde çoğaltabilirsiniz.

Allah razı olsun, öğrenmenin yaşı yok, tarhun tohumdan üretilmiyormuş, ancak fide ile oluyormuş, bu durumda :D adresimi özele gönderiyorum, mümkünse yurtiçi kargo dışındaki bir taşıma şirketi, tercihen PTT kargo ile alıcı ödemeli olarak alabilirsem sevinirim.

Selam ve sevgiler.

Mete Sinan 14-03-2016 18:16

Merhaba Balıkcı, adres bilgilerinizi aldım. Hafta sonuna kadar mutlaka göndermiş olacağım. Selam ve saygılar.

Balıkcı 14-03-2016 23:06

Teşekkürler, telaşa gerek yok, ne zaman müsait olursa.
Selam ve sevgiler.

Mete Sinan 30-03-2016 19:51

Merhaba Balıkcı, tarhunlarınız yolda. Neredeyse gün batımından önce okuldan ayrılamıyorum bu nedenle biraz geç oldu. Ayrıca tohum gönderemedim. Alaşehir'e özgü biber ve domates çeşitleri var ama bir türlü ilgilenemedim.
Tarhunu toprağıyla birlikte dikiniz. Yerine alıştıktan sonra kökleri çoğalıyor. Seneye birbirinden ayırarak onlarca fide elde edebilirsiniz. Selam ve saygılar.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024