agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Arıyorum (http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/)
-   -   Kohleria (http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/35203.htm)

bestdelen 26-07-2014 08:33

Kohleria

Son zamanlard kohleria çiçeğine merak sardım ancak bulunduğum yerde malesef bulamadım.Özellikle pembe renkli çiçek açar türler olan Jester,Lima, Marta, Elvira, Peridots Rolo veya Peridots Palanque bu türlerden elinde bulunan varmıdır acaba.Elinde kohleria bulunan benimle iltişime geçebilirmi.

Imay 04-08-2014 21:57

Merhabalar sayın bestdelen. Bahsettiğiniz bitkinin hangi türünü aradığınızı bilmiyorum ancak bende ateş kırmızı çiçekli olanı var. Aynı bitkiden bahsediyoruzdur umarım, Japon küpeli de deniyor. Çok hızlı çoğalan bir bitki. Bir tane anaç bitkim var. İkinci bir saksıya filiz köklerden çimlendirdim. Büyümeye başladılar ve iki üç kök bitkiyi ayırmam gerek. Bursa'dan Afyon'a kargoyla nasıl gider bilemiyorum. Susuzluğa dayanıksız, yaprakları hemen kavrulur. Ben paylaşırım ama ulaşımı konusunda bir fikrim yok.

eylems 08-08-2014 16:43

Daha evvel bu bitkiyi ortak paylaşımda dağıtmıştım. 500 ml su şişesini ortasından kesip bitkiyi yerleştirim daha sonra kesik parçayı koli bantı ile birleştirdim ve kargoda herkese sorunsuz ulaştı.( çok azıcık ta su eklemiştim 1 ym kaşığı kadar)

Milla 09-08-2014 09:25

Sayın Imay,
Mümkünse ayıracağınız zaman bana da yollayabilir misiniz? Çok sevdiğim çok zarif bir çiçek.

Imay 12-08-2014 11:52

Öncelikle sayın "eylems"e önerisi için teşekkür ederim. Paketleme işini aynen bahsettiği şekilde yapacağım. Bestdelen'den ses çıkmadı. Benim yavru bitkiler de 15 cm çaplı saksıda 6 tanesi yan yana ayrılmayı bekliyor. Sayın Milla adresinizi ve telefonunuzu özelden gönderirseniz en kısa zamanda elinizde olur. Hem benimkilerde rahatlamış olur.

Limonik 12-08-2014 18:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Imay (Mesaj 1312309)
Öncelikle sayın "eylems"e önerisi için teşekkür ederim. Paketleme işini aynen bahsettiği şekilde yapacağım. Bestdelen'den ses çıkmadı. Benim yavru bitkiler de 15 cm çaplı saksıda 6 tanesi yan yana ayrılmayı bekliyor. Sayın Milla adresinizi ve telefonunuzu özelden gönderirseniz en kısa zamanda elinizde olur. Hem benimkilerde rahatlamış olur.

Size külfet olmayacaksa ben de rica edebilir miyim? Teşekkürler :)

Imay 13-08-2014 21:47

Memnuniyetle gönderirim. Umarım sorunsuz elinizde olur. Çevremde bitkisever pek kimse yok. Bitkilere, aslında sadece bitki değil tüm doğaya değer veren insanları gördükçe mutlu oluyorum. Sayın Limonik, siz de adresinizi ve telefonunuzu özelden yazarsanız haberleşiriz.

Imay 13-08-2014 21:49

İkinizin de İstanbul'da oluşuna sevindim. Mesafe kısa olunca hırpalanması da az olur diye düşünüyorum.

Limonik 14-08-2014 11:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Imay (Mesaj 1312618)
Memnuniyetle gönderirim. Umarım sorunsuz elinizde olur. Çevremde bitkisever pek kimse yok. Bitkilere, aslında sadece bitki değil tüm doğaya değer veren insanları gördükçe mutlu oluyorum. Sayın Limonik, siz de adresinizi ve telefonunuzu özelden yazarsanız haberleşiriz.

Sayın Imay, çok teşekkürler. Bilgilerimi özelden yazdım. Sizin de istediğiniz aradığınız türler varsa lütfen söyleyin. Sevgiler :)

yasminadamla 09-01-2016 02:17

Arkadaşlar değişik kohleria türleri bende mevcut yurt dışından getirttim satışını yapıyorum ilgilenenler bana burdan mesaj çekebilirler

duy-gu 09-01-2016 08:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yasminadamla (Mesaj 1432034)
Arkadaşlar değişik kohleria türleri bende mevcut yurt dışından getirttim satışını yapıyorum ilgilenenler bana burdan mesaj çekebilirler

Merhaba bir kaç fotoğraf yükleyip fiyat bilgisi yazabilir misiniz?

YeşimM 09-01-2016 12:43

Fotoğraf ve fiyat bilgisi ben de görmek isterim

bestdelen 02-02-2016 11:32

Daha önce talepte bulunduğum kohleria türlerini buldum.Şu an elimde yaklaşık 70 civarı tür var.

Seyfi Dağdeviren 06-01-2018 16:50

Türlerinin ismini ve fiatını bildirirmisiniz.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024