agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Arıyorum
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 2 Gönderen nilufers
  • 2 Gönderen Batı Rüzgarı
  • 1 Gönderen nilufers
  • 1 Gönderen çiçeksever

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-07-2017, 13:44   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2017
Talking Beyaz Dev Alaska Papatyası_fide arıyorum

Merhabalar,

Daha önce tohumdan üretmeye çalıştığım ve başaramadığım Dev Alaska Papatyası (margarit de derler) çocukluğumdan beri en sevdiğim çiçeklerden biridir.
Çin'den sipariş ettiğim tohumlardan farklı bir şey çıktı
Ayrıca, tohumdan bitkinin çiçek açması 2-3 seneyi bulur. Bu yüzden fide olarak arıyorum.
Bu güzel, nadir çiçeğe sahip olup paylabilecek biri olursa çok sevinirim

şu anda resim ekleyemiyorum, ilerleyen saatlerde eklemiş olurum

iyi günler

nilufers Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2017, 17:36   #2
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
selamlar.
konuyu tesadüfen gördüm. bende ikinci senesinde çiçek açan papatyalar var. ama aradığınız türmü emin olamadım. forumda sorduğumda şeker tabağı diyen olmuştu. çiçeklerine dev diyemem ama küçük de değil. ikinci açacak olan çiçek daha büyük.aslında çok daha sıktılar ama sadece iki tanesi çiçek açıyor diye seyrelttim.

eğer doğru ise bu fidelerden gönderebilirim size.

ama susuzluğa hiç gelemiyorlar. yeni seyrelttiğim için de kökleri biraz hırpalandı.gerçi ona rağmen hiç solmadılar ama az bi susuz kaldıkları an anında pörsüyorlar. eğer doğru bitkiler ise size bunları sonbaharda gönderebilirim. ya da şimdi de göndereyim ama kargolar güneşte kalıyorlar sağ salim ulaşacaklarını pek sanmam... siz bi teyit edin bakalım...
Name:  2222.jpg
Views: 645
Size:  76.5 KB
Name:  11111111.jpg
Views: 608
Size:  60.4 KB

YeniBON ve nilufers beğendi.
Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2017, 08:35   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2017
merhabalar!

Çok teşekkür ederim, aradığım türe benziyor, fakat bodur çeşidi sanırım, benim aradığım papatya boyu 1 metreye ulaşan ve çiçeklerin çapı ortalama 10-12 cm'dir.
Haklısınız , bu mevsimde fidelerin sökülmesi de nakliyesi de sakıncalı , sonbaharı bekleyelim ilginiz için tekrar teşekkür ederim

nilufers Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2017, 09:30   #4
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nilufers Mesajı Göster
merhabalar!

Çok teşekkür ederim, aradığım türe benziyor, fakat bodur çeşidi sanırım, benim aradığım papatya boyu 1 metreye ulaşan ve çiçeklerin çapı ortalama 10-12 cm'dir.
Haklısınız , bu mevsimde fidelerin sökülmesi de nakliyesi de sakıncalı , sonbaharı bekleyelim ilginiz için tekrar teşekkür ederim
aslında rastgele papatya diye almıştım. o zamanlar pek bilgim yoktu. papatyaların bir sürü çeşidi varmış. paketin üzerinde hangi tür oluduğu yazıyormuydu onu bile hatırlamıyorum. bilseydim yazardım bi köşeye...

çapı 10-12cm olan papatyalarla tanışmak isterdim sırf tebrik etmek için
boyuna zaten diyecek bişey yok. bu arada çinden özellikle aliexpress gibi yerlerden tohum almayın. ama şansımı denemek istiyorum derseniz kullanıcı geribildirimi en az %98 olması ve çok sayıda satış yapmış olmasına dikkat edin.ama bu şekilde de belki aynı cins olabilir ama aynı tür çıkacağını yine sanmam... t@biki yurt dışından bi şekilde alışveriş yapmak mümkün ve güvenilir yerler var ama gümrükte takılma riski ve genellikle ülkemize gönderim yapmayan siteler yüzünden bu iş baya meşakkatli...üstüne paypalın ülkemizde kullanılmıyor oluşu ebay gibi göreceli daha güvenilir siteleri devre dışı bırakıyor...

tohum olarak değil ama fide olarak özellikle kış ve ilk baharda zengarden sitesini takip edin. tohumları kötüdür ama fideler fena değil. yani belki sizin istediğiniz tür belki önümüzdeki sezon gelebilir...

umarım tam istediğiniz türü bulursunuz... özel bir çiçeği aramak ve bulmak ülkemizde gerçekten çok zor

Eski 21-07-2017, 10:56   #5
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
Dev Alaska Papatya* -tohhum_gg GittiGidiyor'da 282062693

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2017, 10:58   #6
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Dev Papatya Tohumu 10 Tohum + Saksi + Toprak + Süpriz Hediye çiçek Tohumu GittiGidiyor'da 288646215

Eski 21-07-2017, 11:01   #7
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

gittigidiyorda bayağı bir seçenek var. Fakat garantisi nedir bilmiyorum. Ben size yardımcı olmak için ekledim.

Eski 23-07-2017, 09:51   #8
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çiçeksever Mesajı Göster
gittigidiyorda bayağı bir seçenek var. Fakat garantisi nedir bilmiyorum. Ben size yardımcı olmak için ekledim.
görseller bile birbirini tutmuyor ki kısa zamanda çiçekleneceğinden bahsediyor. yani bir sürü çelişki var. pek güvenilir gibi gelmedi bana...

benim ikinci açan papatyam 7cm oldu. ilk açan 6cm idi... görselden anlaşıldığı üzere 10-11cm muazzzam bir büyüklük. bildiğin ayçiçeği

belki bendekiler yeterince gelişemedi.çünkü sadece iki tanesi çiçeklendiği gibi toprağı eskiden çok sertti.. ayrıca daha sıktılar... ayrıca tohumden büyüdüklerinde şebboylarımla beraber çimlenmişlerdi ve ilk yıl pek düzgün gelişemediler...yani bakalım eğer seneye çıkarabilirsem daha büyük papatlayar görebilirim diye tahmin ediyorum...
Name:  222.jpg
Views: 479
Size:  45.8 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024