agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Arıyorum
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-05-2016, 09:42   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2016
kefir

merhaba
istanbul üsküdarda oturuyorum.
evde kefir yapmak istiyorum.
fazla kefir mayası olup paylaşmak isteyenler olursa çok sevinirim.
istanbulda iseniz bizzat gelip alabilirim ya da kargoyla gönderebilirsiniz.,
sevgiler
hatice

haticeilgun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2017, 16:13   #2
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Burdan edindiğim bilgilere dayanarak bugün Samsun 19 Mayıs üniversitesi ziraat fakültesini telefonla arayıp,kefir tanesi satınalmak istiyorum dediğimde,satışımız yok cevabını aldım.

Daha önceleri Doğadan firmasının bizim kefir mayasıyla yapıyordum,ama tane değil toz tek kullanımlık.Tane olanından kullanmam gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda fikirleriniz nedir,nasıl bir yol izlemeliyim?Isparta Süleyman Demirel ünv üretilen,Endanem kefir mayası var tane olarak,migrosta görmüştüm sanırım,acaba ondan alıp mayalasam mı?
İnternet ortamında paylaşanlarda var ama illede hijyenik olmalı diye vurgulanıyor,onlar hijyenik olabilir mi?

Sonuç olarak,artık su,ayran ve kefir harici bir içecek kullanmayı düşünmüyorum,bayadırda öyle yapıyorum zaten,bu kefir meselesini çözmem gerekiyor,güvenilir,hijyenik,doğal bir kefir mayası lazım.Acaba çokmu şey istedim ki 😀

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2017, 20:33   #3
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Belirttiğiniz marketteki kefir mayasını kullananlar var, kullanabilirsiniz. Bulamazsanız "arıyorum" bölümünde belirtin, üyelerimizden paylaşmak isteyenler olabilir.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2017, 13:00   #4
Ağaç Dostu

okursan's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Burdan edindiğim bilgilere dayanarak bugün Samsun 19 Mayıs üniversitesi ziraat fakültesini telefonla arayıp,kefir tanesi satınalmak istiyorum dediğimde,satışımız yok cevabını aldım.

Daha önceleri Doğadan firmasının bizim kefir mayasıyla yapıyordum,ama tane değil toz tek kullanımlık.Tane olanından kullanmam gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda fikirleriniz nedir,nasıl bir yol izlemeliyim?Isparta Süleyman Demirel ünv üretilen,Endanem kefir mayası var tane olarak,migrosta görmüştüm sanırım,acaba ondan alıp mayalasam mı?
İnternet ortamında paylaşanlarda var ama illede hijyenik olmalı diye vurgulanıyor,onlar hijyenik olabilir mi?

Sonuç olarak,artık su,ayran ve kefir harici bir içecek kullanmayı düşünmüyorum,bayadırda öyle yapıyorum zaten,bu kefir meselesini çözmem gerekiyor,güvenilir,hijyenik,doğal bir kefir mayası lazım.Acaba çokmu şey istedim ki 😀
Sayın hemşehrim erkanbey, hanıma sordum. Birkaç güne tekrar bölebileceği kadar kefir mayasının olduğunu söyledi. Adresinizi yollarsanız referandum sonrasında size bir miktar gönderebilirim.

okursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2017, 20:56   #5
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Sayın okursan,çok teşekkür ederim.İlk kefirinizi nereden almıştınız?Hep en doğalına ve hijyenik olanına sahip olma isteği varya,uzun süredir kullanıyormusunuz?Adresi mesajla atarım.

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2017, 22:07   #6
Ağaç Dostu

okursan's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Sayın okursan,çok teşekkür ederim.İlk kefirinizi nereden almıştınız?Hep en doğalına ve hijyenik olanına sahip olma isteği varya,uzun süredir kullanıyormusunuz?Adresi mesajla atarım.
Kefir kardeşliği guruplarından birinden aldı hanım. Epeydir bizde. En az 5-6 kere çoğalanlardan dağıttık sanırım. Düzenli olarak kefir mayalıyoruz bir sıkıntı yaşamadık.

okursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2017, 09:48   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2017
İzmir'de olup mayaya ihtiyacı olan varsa verebilirim.

Alpaslandem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024