agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Arıyorum
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 3 Gönderen turan_mert
  • 1 Gönderen turan_mert

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-12-2015, 22:23   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-05-2015
muz tohumu

Merhabalar arkadaşlar ismim Gokhan antalyada yaşıyorum sizdenler birşey rica edicem muz ağacı beslemek istiyorum bahçeli bir evim var yanlız sorunum muz fidesi **** tohumu bulamadım bana yardımcı olabilir misiniz? Antalyada nerede var bilen veya gönderebileceği durumu olan falan carmi? Ozelden mesaj atarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

gk070 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2015, 14:42   #2
Ağaçsever

benares's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2008
sayın gk070,muz tohumdan yetişmiyor çok denedim çimlendiremedim.bende antalyaya çok yakın bir yerde yaşıyorum.antalyada bildiğim muz fidesi satılan yerler var.

benares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2016, 07:03   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-02-2016
endonezyada yasiyorum burada bircok cesit muz var buranin yerlisi ziraatci tanidigim mevcut istersen tohumdan buyutulebilir mi diye sorayim
ne tur bir muz ariyosun kendin evde tuketmek icinse eger buranin yerel kucuk ince kabuklu (yerel adi sut muzu) ve turkiyede yerel-ithal hicbir muzdan alamayacagin lezzetli olani var (bir oturusta 2-3 kilo yedigim oluyor) **** yerel adi altin muz olan biraz daha buyuk ici bakir-pirinc renginde cok daha lezzetli (ramazan bayraminin birici gunu 5 kilodan fazla yeyip 3 gunluk karin agrisi cekmeme ragmen yine olsa yine yerim dedigim muzcesidi)olani mevcut
bunun disindadis kabugu ucgen sekilli genellikle kizartilip sekerlemesi yapilan muz haslanip tatlilarada kullanilan (rulo pasta icinde **** elma tatlisi gibi kurabiye seklinde pisirebilecegin) gayet guzel bir muz cesidi var.
bunlarin disinda yine bir cok cesit var ama henuz denemedigim icin hakkinda birsey yazmam mumkun degil.
tohumdan yetismesi mumkun ise tohumlarini adresine kargo ile gonderebilirim (10-15 gun suruyo bazen sikinti cikabiliyo kargo kayboluyor vs. 1 ay surdugu oldu (yaklasik 20 gonderide sadece 1 tane sikinti cikti))
sen oncelikle ne tur istedigine karar ver sonrasinda tohumu ayarlariz

turan_mert Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2017, 19:50   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-02-2016
endonezyada muz uzerine cok ugrastim 8-10 farkli tur denememeragmentohumdan cimlenmiyor
onun disinda kalan endonezyada rahat bulabilecegim tohumlardan istegi olanlar bildirir ise 1 ay sonra arkadasim ile turkiyeye gonderimini saglarim

turan_mert Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2017, 13:49   #5
B_1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2016
sayın turan_mert bana kahve ya da papaya tohumu gönderebilirmisiniz acaba ?

B_1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024