agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Arıyorum
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen vehibe
  • 1 Gönderen vehibe
  • 1 Gönderen Muda

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-10-2015, 18:47   #1
Ağaç Dostu

vehibe's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Steviya Şeker otu arıyorum.

Steviya şeker otu fidesi ve ya tohumu arıyorum.

sevdam beğendi.

Düzenleyen vehibe : 15-11-2015 saat 13:17
vehibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2015, 15:43   #2
Ağaç Dostu

vehibe's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Kimsede yok mu???

sevdam beğendi.
vehibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2015, 14:59   #3
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Daha önce satışta var idi. Muhtemelen kalktı. İnternet sitesinde var olarak gözüküyor.

Stevia(Şeker otu) Fidesi

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2015, 20:29   #4
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Şeker otu bitkisi hk.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Daha önce satışta var idi. Muhtemelen kalktı. İnternet sitesinde var olarak gözüküyor.

Stevia(Şeker otu) Fidesi

Forum içinde üye olan bir arkadaşımızın satışla ilgili bir paylaşımı vardı. Ben tanıdığım-tanımadığım şeker rahatsızlığı olan insanlar için bitkiyi temin etmek için araştırdım. Bir kaç satıcı firma-kişi bilgisini inceledim. Hatta bu konuda şeker rahatsızlığı olan insanlara da böyle bir bitkinin olduğunu sordum-söyledim.

Yaz başı yaptığım bir seyahatte bu bitkiyi ülkemize ilk getiren insanlardan birisiyle tanıştım.

Bana istersem onlarca fidan verebileceğini ve tavsiye etmediğini belirtti. Bilinçsiz ve kontrol kullanımın hasta olmayan insanları bile hasta ettiğini, hasta insanların da yanlış kullanımdan dolayı ölüme kadar giden sonuçları olduğunu söyledi.

Ben bu bitki **** bitki olduğu söylenen fidanların 10 TL'ye satıldığını bile gördüm. Bence bu bitkiyi ne alın, ne bu konuda tavsiye etmeyin.

Hem kendinizin, hem sevdiklerinizin sağlığı için.

YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2015, 13:29   #5
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniBON Mesajı Göster
Forum içinde üye olan bir arkadaşımızın satışla ilgili bir paylaşımı vardı. Ben tanıdığım-tanımadığım şeker rahatsızlığı olan insanlar için bitkiyi temin etmek için araştırdım. Bir kaç satıcı firma-kişi bilgisini inceledim. Hatta bu konuda şeker rahatsızlığı olan insanlara da böyle bir bitkinin olduğunu sordum-söyledim.

Yaz başı yaptığım bir seyahatte bu bitkiyi ülkemize ilk getiren insanlardan birisiyle tanıştım.

Bana istersem onlarca fidan verebileceğini ve tavsiye etmediğini belirtti. Bilinçsiz ve kontrol kullanımın hasta olmayan insanları bile hasta ettiğini, hasta insanların da yanlış kullanımdan dolayı ölüme kadar giden sonuçları olduğunu söyledi.

Ben bu bitki **** bitki olduğu söylenen fidanların 10 TL'ye satıldığını bile gördüm. Bence bu bitkiyi ne alın, ne bu konuda tavsiye etmeyin.

Hem kendinizin, hem sevdiklerinizin sağlığı için.
Sayın Yenibon;

Konuyu açan arkadaşımız stevia bitkisinin tohumu veya fidesinin olup olmadığını sormuş. Ben de sizin hatırladığınız gibi satış yapan arkadaşımızın linkini satış başlığında muhtemelen kaldırıldığı için kendi linkini arayarak vermiştim.

Bunda sıkıntılı bir şey yazdığımı düşünmüyorum.

Biz her şeyde olduğu gibi vur denildiği zaman öldürüyoruz. Benim bildiğim stevianın şeker hastalarında kullanımı bitkinin kendisi değil tıpkı şeker kamışından, şeker pancarından rafine edilerek şekerin kullanılması ile benzer şekilde işlendikten sonra kullanılmakta.

Yazılarınızı kendi başlığında yazarsanız sanırım daha iyi olur. Kullananlar tecrübelerini aktarırlar.
Şeker otu (Stevia rebaudiana)

Şeker de ilk çıktığında yeterli rafine ve beyaz hale getirilemediği için kahverengi haliyle satılmıştı. Daha sonra konulan vergiler nedeni ile tekniği gelişerek birim pancardan daha fazla şeker elde edilmeye başlandı. Beyaz hale getirilerek satılmaya başlandı. Günümüzde kahverengi şeker, tam buğday ekmeği gibi aslında daha ucuza malolan ve kısmen daha sağlıklı gıdaları nedense çok fazla paralara satılmaya başlandı.

Stevia bitkisinin yapraklarından elde edilen tadlandırıcı madde şeker hastalığını benim bildiğim kadarı ile tedavi etmiyor. Benim gibi şekersiz çay içemeyen kişilerin rafine şekere göre zararı olmayan formda alınmasını sağlıyor. Ben küçük paketler halinde karahindibalı olanından almıştım. Annemin kullanması için. Ancak muhtemelen içeriğinde karahindiba olması nedeni ile kısmen acımsı bir tat nedeni ile hemen hemen hiç kullanmadı. Bir kısmını kendim tükettim. Halen daha var.

Zaman zaman bilmedikleri konularda ahkam kesen, farklı bitkileri satan insanlarla karşılaşıyoruz. Aldığımız fidanlardan çiçek tohumları, soğanlara kadar her şeyde bu karşımıza çıkıyor. O karşılaştığınız kişi doğru bitkiyi mi getirmiş. Bu bitkiyi kullananlar ki bana göre direk kullanılmayacağını düşünüyorum ne gibi zararlarını görmüşler başlarından geçeni internet ortamında yazabilirler. En önemlisi bu konuda Türkiye'de bulunmasa bile internet yolu ile yabancı ülkelerde yapılan bilimsel çalışmalardan örnekler var ise bana bir kişinin anlatmasından çok daha inandırıcı gelir. Bu yazdıklarım bu güne kadar kısıtlı olarak edindiğim bilgilere dayanarak yazıyorum. Araştırma yapılırsa biz de zararları var ise öğrenmiş oluruz.

Birsen 33 beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024