PDA

View Full Version : amerikan kavunu yetişir mi ?

mavifatihguler
15-04-2008, 15:53
Yurtdışından getirilmiş değişik kavun, karpuz, domates gibi tohumlardan aldım ama forumlarda ben ektim çok güzel oldu diyen birisini göremedim, bu tohumlar ankarada yetişir mi aranızda hiç deneyen var mı,

some_at
15-04-2008, 17:14
Domates ve kiwano tohumlarını yeni ektim ve çimlenmeyi başardım.

mavifatihguler
16-04-2008, 12:16
benim tohumlarda çimlenmeye başlıyacaklar yerli tohumlar yaprak bile açtılar fazla güneş görmediğinden dolayı bu arala boya gidiyorlar artık poşetleriyle bahçede bekletecem, kediler zarar vermezse

karinca70
21-04-2008, 10:16
Yurtdışından getirilmiş değişik kavun, karpuz, domates gibi tohumlardan aldım ama forumlarda ben ektim çok güzel oldu diyen birisini göremedim, bu tohumlar ankarada yetişir mi aranızda hiç deneyen var mı,

Ben ve mahon67 değişik türler yetiştirdik; hatta tohumlarını aldık; sattık; satmadıklarımız da %95 oranında çimlendi bu sene.

Ben şahsıma yetiştirdiğim sebzelerden gayet memnunum. Özellikle turuncu karpuz inanılmaz lezzetli oluyor. Bu sene yüzlerce tür değişik sebze ekeceğim.

mavifatihguler
21-04-2008, 10:30
turuncu karpuz dediğiniz içi sarı karpuz sanırım, yanlız kavunları ekeli baya oldu hala çimlenmedi sanırım yksek sıcaklık istiyor biraz, sebzeler çimlendi