PDA

View Full Version : Fasulye kırılma

eicoz26
27-06-2019, 11:28
Merhaba acilen bilgilerinize ihtiyacım var resimlerde görüleceği üzere fasulyelerim kırırlıyor 4 dönüm yavaş yavaş erimeye başladı :(

TCM
27-06-2019, 13:00
Kurt (muhtemelen tel kurdu) kesiyordur köklerini, çapa yaparken görmüş olmanız gerek, netten resmini aratın, kepekle zehirli ilacı var atılıyor. Sulama sonrası kurtlar dışarı çıkıyor, dolayısıyla ilaçla kepeği karıştırıp gece atmanız lazım. Ben başka hayvanlara mümkün olduğunca zarar vermemek için ufak tabakların içerisinde bahçenin beş altı yerine toplu halde koyuyorum.

eicoz26
27-06-2019, 13:41
Kurt (muhtemelen tel kurdu) kesiyordur köklerini, çapa yaparken görmüş olmanız gerek, netten resmini aratın, kepekle zehirli ilacı var atılıyor. Sulama sonrası kurtlar dışarı çıkıyor, dolayısıyla ilaçla kepeği karıştırıp gece atmanız lazım. Ben başka hayvanlara mümkün olduğunca zarar vermemek için ufak tabakların içerisinde bahçenin beş altı yerine toplu halde koyuyorum.
Çok sağol hocam ama tel kurdu diye internetten baktım sarı kutlarsa eğer hiç görmedim bahçemde

İsmail Kuzucu
27-06-2019, 21:53
Su ve azotlu gübre fazla gelmiş olabilir. Meyveler oluşmaya başladı ise potasyum ağırlıklı yaprak gübresi verilebilir.

eicoz26
29-06-2019, 11:27
Bahçemde çok sayıda bu böceklerden var onlar yapıyor olabilir mi?