PDA

View Full Version : Tohumlarına kavuşanlar

malina
14-02-2018, 12:45
Tohumların ekimiyle ilgili deneyimlerinizi paylaşın (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/41937.htm) bu konuya katkılarınızı ve göz atmalarınızı bekliyoruz.

20 Şubatta hala kargosunu almayanlar, bu durumu yazarlarsa onların kargo takip numaralarını burada duyururuz.

Lütfen kargolarınız için özel mesaj yazıp durum ne diye sormayın :)

Yazılanlardan not alıp burada topluyorum:

1. Musa Gündoğan
Muda 'ya göndermiş olduğu akkuş şeker fasulyesi kendisine geri gelmiş

2. Dutlubahçe
Demlibahce'nin iki tohumu Dutlubahçe'ye gitmiş
Muda, Rainac ve Lonicera'dan istenen tohumların hiç biri ulaşmamış.

3. its_just_a_ride
Muda'dan istenen tohumların hiç biri ulaşmamış.

4. Asoo
muda'dan istenen tohumların hiç biri ulaşmamış.

5. demlibahçe
Dutlubahçe'nin kerkenez'den istediği Sakız Adası Domatesi ve Pink Vernissage tohumları demlibahçe'ye gitmiş

hcgo
16-02-2018, 08:58
Kargom bugün geldi hiç beklemiyordum. Emeği geçen tohum gönderen herkese çok teşekkürler.

Musa Gündoğan
16-02-2018, 09:32
hiç beklemediğim bir anda kargonuz geldi dediler çok mutlu oldum. hele hele içerisinden çıkan tohumları tomarla görünce insan daha bir mutlu oluyor. pek çok kar amacı gütmeyen organizasyonlarda yer aldım fakat hiç bu kadar keyif veren olmadı. 7 den 70 e en ufak hakkı geçen varsa hepsinden allah razı olsun.

herkese hayırlı bol bereketli bir sezon diliyorum.

Not: kitap ayracı için ayrıca çok teşekkürler.

666342
666343
666344

blick
16-02-2018, 10:10
Benimde tohumlarım geldi.
Dün ayakkabı siparişi de vermiştim onu da bir saat kadar önce teslim almıştım ama tohumlar gelince ayakkabıdan daha mutlu oldum :D
Tekrar tekrar teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun

666350

666351

TCM
16-02-2018, 12:30
...Dün ayakkabı siparişi de vermiştim onu da bir saat kadar önce teslim almıştım ama tohumlar gelince ayakkabıdan daha mutlu oldum :D...

Cinsiyet belli oldu... ;)

Güle güle büyütüp, ağız tadıyla yiyin...

Musa Gündoğan
16-02-2018, 13:04
muda ya göndermiş olduğum akkuş şeker fasulyesi bana geri gelmiş bunun sebebi nedir bilemedim. sanırım arada bir karışıklık olmuş :) @Muda eğer talep edersen yeniden kargo yapabilirim. Eğer tekrardan gönder dersen bilgilerini bana DM at.

Sezerakk
16-02-2018, 13:45
Gönderi takip numaralarını öğrenme şansımız var mıdır acaba ? Ben yarın akşam iş gereği yurtdışına çıkacağım ve çarşamba döneceğim. O süre içerisinde gelip bulamazlarsa kargomun geri gönderilme riski var. Teşekkür ederim.

hobiciakvarist
16-02-2018, 13:57
Veee tohumlarım geldi. Bu ne hız? Dün kargoya verildi diye biliyordum ben. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Zamanında kendi tohum paylaşım sayfalarını yapamadığım için talep alamadım yeterince ve haliyle benim de talep ettiğim tohumların bir kısmı geldi.

Bir sonraki tohum paylaşımı için şimdiden çalışma yapayım da işimi garantiye alayım. :)

hobiciakvarist
16-02-2018, 13:58
Kargom geldi! Emeği geçen herkese teşekkürler.

blick
16-02-2018, 14:02
Cinsiyet belli oldu... ;)

Güle güle büyütüp, ağız tadıyla yiyin...

Gizli bir durum yoktu ki :dilli:

Doğum günümün yaklaşması sebebiyle eşimin ısrarları sonucu aldığım bir ayakkabıydı :D

Sezerakk
16-02-2018, 14:29
Hem yurtiçi kargoyu aradım, hem PTT kargoyu. İkisi de adınıza kayıtlı kargo yoktur dedi. :( vallahi heyecandan ölebilirim.

Musa Gündoğan
16-02-2018, 15:50
Gelen kargolara ne kadar ücret ödeyeceğimiz hakkında bilgi verebilir misiniz? Bazen bozuk para sıkıntısı olabiliyor, bazen de kargocular işyerinde arkadaşlara bırakıp gidiyorlar, para konusu (miktar küçük olunca) unutulabiliyor, daha sonra kargodan arayıp borcunuz var deyip moral bozuyorlar vs. vs.

kargo için istanbuldan ankara ya bugün 5 tl ödedim. tahminimce 5-6 tl bir ücret çıkaracaklardır.

ibocandan
16-02-2018, 16:47
Tohumlarım bugün geldi.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.İnşallah bol hasatlı,bol çiçekli,bol meyveli vede bol sebzeli bir yıl olmasını dilerim.

meminaydin
16-02-2018, 16:58
Benimde kargom geldi. Hepinize bu güzel organizasyon için teşekkür ederim.

TCM
16-02-2018, 17:10
Gizli bir durum yoktu ki :dilli:

Doğum günümün yaklaşması sebebiyle eşimin ısrarları sonucu aldığım bir ayakkabıydı :D

Aynı durumda bir bayan olsaydı, tohum paketi boşalan ayakkabı kutusunun içine konur, tohum ekim zamanında foruma 'benim tohumlarımı niye göndermediniz' diye fırça atılırdı :p

pelpel
16-02-2018, 20:48
Benim de kargom geldi. Herkese çok teşekkür ederim

Hellmarch
16-02-2018, 21:18
Kargom bugün elime geçti. Nasıl sevindim anlatamam. :) Tohumları paylaşandan, dağıtımını yapana, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Umarım hepsini çimlendirebilirim. Seneye kendi tohumlarımı paylaşabilmek ümidiyle..

Saygılar.

esgül73
16-02-2018, 21:37
Kargom elime ulaştı.Nasıl sevendim bilemezsiniz.Bu yıl keten tohumu,mercimek,beyaz lahana,ashwagandha gibi daha önce yetiştirmediğim tohumlar istedim.Alnımın akıyla bu tohumları yetiştirmem için siteye daha çok uğrayıp öğrenmem gerekli diye düşünüyorum.Umarım keyifle geçen bir yetiştirme ve üretim sezonu yaşarız.Emeği geçen tüm tohum seven ,doğa seven ,toprağı seven siz dost insanlara teşekkür ederim.Sevgiler.

esgül73
16-02-2018, 22:01
Tohum paketlerimizin içine konulan ayraç için teşekkürler.Ayrıca zarfdan çıkan pamuktan yarı şeffaf ufak poşetler tohum öncesi çimlendirme için mi?

Tolga Özmeral
16-02-2018, 22:48
Tohum paketlerimizin içine konulan ayraç için teşekkürler.Ayrıca zarfdan çıkan pamuktan yarı şeffaf ufak poşetler tohum öncesi çimlendirme için mi?

Sayın esgül73,

Sağ olsun Sayın g.c. hoş bir paylaşımda bulunmuş (http://www.agaclar.net/forum/1529753-post25.htm).

dongyul
16-02-2018, 22:57
Benim tohumlarımdan halen haber yok acaba sorun mu oldu? Dört gözle bekliyorum. Acaba takip numarasını öğrenebilirmiyim? Bende Kocaelideyim ama diğer Kocaeli de olan arkadaşlar almış... biraz kötü hissettim...

TCM
16-02-2018, 23:21

Artık gönlünüzden ne koparsa (ağanın eli tutulmaz) şeffaf poşetlerin içine banknotları (Itri veya Yunus Emre nin resmi olanlardan) yerleştirip bana göndereceksiniz. Bi zahmet ay sonuna yetiştirmeye çalışın, ben onları yetiştirip seneye tohum paylaşım etkinliğinde sizlere geri göndermeye çalışacam.

esgül73
17-02-2018, 07:26
Soruma tam yanıt alamasamda tahminimin doğru olduğunu zannediyorum.Sayın g.c. Ye paylaşımı için teşekkür ederim.

Sezerakk
17-02-2018, 08:50
Soruma tam yanıt alamasamda tahminimin doğru olduğunu zannediyorum.Sayın g.c. Ye paylaşımı için teşekkür ederim.

Sorunuzun yanıtı şu linke bakarak anlaşılabilir diye düşünüyorum.

100pcs Nursery Pots Seedling Raising Bags fabrics Garden Nursery bags Supplies #H0VH# Drop shipping-in Nursery Pots from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group (http://s.aliexpress.com/FbIjuquY)

Sezerakk
17-02-2018, 08:54
Veeee benim de tohumlarım geldi. Yurtiçi kargo tahmini teslim için pazartesi günü yazmışlardı. Ben de bu akşam yurtdışına çıkacağımdan geri gönderilmesinden korktum. Sabah erkenddn kargoya gittim, dağıtıma 10 dk önce çıktı dediler. Ben kargoyu kovalıyorum, kargo beni. :D Çok mutluluk verici. Değeri paha biçilemez. Herkese sonsuz teşekkür ederim.

Selma_321
17-02-2018, 09:11
Bende kargoyu aradım gelmiş ama bugün dağıtım yapmıyorlarmış. (Yurt içi kargo)

Kenger
17-02-2018, 09:24
Sevgili agaclar.net üyeleri,
Paylaşım etkinliğinden istediğim tohumlar elime ulaştı. Sanırım bu akşam yastığımın altında tohumlarla uyuyacağım :p

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.
Umarım bu hazinelere hakkını verebilir, seneye daha çok kişiye ulaşmasına aracılık edebilirim.
Sevgiler,

Atilgan
17-02-2018, 09:30
Kargomu teslim aldım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Sezerakk
17-02-2018, 09:37
Bende kargoyu aradım gelmiş ama bugün dağıtım yapmıyorlarmış. (Yurt içi kargo)

Öğlen 1 e kadar dağıtım var. Benimkisi geldi. Yurtiçi Kargo. Şube yakınsa trslim alabilirsiniz 13:00 a kadar açıklar.

Erdal Hoca
17-02-2018, 09:48
Az önce benim tohumlarım da elime ulaştı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. :cool:

Selma_321
17-02-2018, 10:22
Maalesef yetişemem sayın Sezerakk.. Büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla pazartesiyi bekleyeceğim artık

toren
17-02-2018, 10:43
tohumlarımı kargo teslim etti
tüm tohum gönderen arkadaşlara ve tohum dağıtım organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ederim.

dongyul
17-02-2018, 10:49
Çok şükür bende tohumlarımı teslim aldım emeği geçen herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok mutlu oldum iyi ki varsınız ^_^

Vizeli39
17-02-2018, 10:49
Benimde tohumlar elime ulaştı. Özenle yetiştirip tohum alan ve bizlerle paylaşan arkadaşlara, ayrıca dağıtımda emeği geçen değerli dostlara sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız. Bol bereketli bir sezon olur inşallah.

Asoo
17-02-2018, 11:04
Benim de kargom geldi.:) Hemen tohum envanterime kayıtlarını yapıp arazideki yerleşimlerini planlamaya başladım bile. İlk defa bu etkinliğe katılıyorum. Bu etkinlikte insanların belirli bir amaç için gösterdikleri gayret beni o kadar mutlu ediyor ki, ifade edemiyorum.

Organizasyonu düzenleyenlere, emeği geçenlere tohum gönderenlere çok teşekkür ederim. Emekleri zayi olmaz inşallah.

NOT: Sn Birnefestoprak'tan ben de tohum talep etmiştim. Doğal olarak benimki de gelmedi. Ben, birçok defalar tohumlarla ilgili gayretini övgü ile etrafımdakilere anlatmış biri olarak burada da ismini anmak ve teşekkür etmek istiyorum.

Dünyadaki her şeyin beş duyu ile algılanabilenlerden ibaret olmadığına inanan biri olarak, bu organizasyonda birnefestoprak'tan da bir şeyler geldiğine ve gönlümde durduğuna inanıyorum.

Herkese selamlar.
Bol, bereketli ürünler.

demlibahçe
17-02-2018, 11:20
Ben de biraz önce tohumları teslim aldım. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

portorikolu
17-02-2018, 11:38
Kargo geldi, çok teşekkürler :)

serdarbey33
17-02-2018, 11:51
Herkese çok teşekkürler kargom sağ salim geldi .

bahtiyar02
17-02-2018, 12:09
Merhaba;
Benim kargom hünüz gelmedi. Sabırla bekliyorum
Saygılar

sernur
17-02-2018, 13:23
Sevgili arkadaşlarım bu gün kargomu teslim aldım hepinize çok teşekkür ederim,emeklerinize sağlık bereketli sağlıklı ürünler ve tohumlar dilerim hepinize.

nebula72
17-02-2018, 13:25
emeği geçen herkese çok teşekkürler.başından sonuna büyük emek var.beklediğimden fazlası geldi.tekrar teşekkür ederim sevgiler saygılar.

mahirbjk
17-02-2018, 13:38
Tohumlar geldi herkese emekleri için teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dutlubahçe
17-02-2018, 13:47
Benim kargom da geldi, çok sevindim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese güzel ve bereketli bir sezon diliyorum.

Beni rahatsız eden iki hususu belirtmek istiyorum:

Birincisi, sayın demlibahce'nin iki pakedi, sehven benim zarfıma konulmuş. Arzu ederse bu tohumları kendisine gönderebilirim.

İkincisi, sayın muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı. Talep kotasına mı takıldım yoksa başka bir aksilik mi oldu merak ediyorum.

Böyle kapsamlı bir organizasyonda ufak tefek aksaklıklar olması, bu etkinliğin güzelliğine elbette gölge düşüremez. Tekrar herkese çok teşekkür ederim.
666432

Yerel bahçem
17-02-2018, 13:50
Mücevherlerime kavuştum :) Sevgiyle tek tek açıp baktım. Nasıl güzel bir mutluluk. Yöneticilerimiz başta olmak üzere, tohum paylaşan, tohumların bize ulaşmasını sağlayan kısacası emeği geçen herkese sonsuz teşekkür, saygı ve sevgiler. İyi ki varsınız.

malina
17-02-2018, 13:56
Muda ile konuştum.

2 kişi niye bize kargo gönderdiniz diye telefon etmiş.

Kargoları indirimli alabilmeniz için Muda gönderiyormuş gibi alıyorsunuz. Ama zarfların üzerinde agaclar.net tohum paylaşım etkinliğinden olduğu anlaşılır biçimde yazıyor.

666433

Buna rağmen soruluyorsa, kargoyu sizi tanıyan birinin aldığını (daha doğrusu almadığını :) anlıyoruz.

Lütfen verdiğiniz adrestekileri bilgilendirin ki, bu kadar şeyin üstüne gidiş dönüş çift tarife kargo parası ödemek zorunda kalmayalım.

Lonicera
17-02-2018, 14:03
Benim kargom da geldi, çok sevindim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese güzel ve bereketli bir sezon diliyorum.

Beni rahatsız eden iki hususu belirtmek istiyorum:

Birincisi, sayın demlibahce'nin iki pakedi, sehven benim zarfıma konulmuş. Arzu ederse bu tohumları kendisine gönderebilirim.

İkincisi, sayın muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı. Talep kotasına mı takıldım yoksa başka bir aksilik mi oldu merak ediyorum.

Böyle kapsamlı bir organizasyonda ufak tefek aksaklıklar olması, bu etkinliğin güzelliğine elbette gölge düşüremez. Tekrar herkese çok teşekkür ederim.
666426

Sn Dutlubahçe, büyük ihtimal bir karışıklık olmuştur. En azından benim tohumlara talep açısından kotaya takılmış olamazsınız çünkü gönderilen listede talep etiketleriniz mevcuttu. Üzüldüm şimdi, oysa sizin benden talep ettiklerinizi yanlış hatırlamıyorsam bir eksik ile paketleyip göndermiştim. Bir yerlerden çıkmazsa yeniden gönderebilirim diyemiyorum çünkü elimde dağıtımını yaptığım hiç bir tohum kalmadı maalesef.

Bu arada ben de kargomu sabah teslim aldım, emeği geçenlere teşekkür ederim.

malina
17-02-2018, 14:15
Tohumlar 2 kez doğru zarflara konuyor mu diye tekrar kontrol edildi...

muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı

Bir değil iki değil üç tane kişide bir de size geleni sayarsak 4 kişide birden sorun yaşıyor olmanız inanılmaz...

Bu işi böyle yapıyorsak bırakalım yapmayalım en iyisi :)

Lonicera
17-02-2018, 14:22
Sn Dutlubahçe' nin eksik tohum paketleri belki Sn demlibahce veya Taşlıbahce' nin kargosuna karışmıştır:)) Bu kadar bahçe olursa normal:))

malina
17-02-2018, 14:27
666434

666435

666436

Bütün ev tohum paylaşım işine tahsis edildi...

Tüm tohumlar tek tek barkoda okutuldu. Zarflara dağıtırken kolaylık olsun diye, alfabetik kutulara dağıtıldı.
Alfabetik kutu, Aynı harfle başlayan tüm kullanıcı adlarının zaflarının üzerine kondu. Sonra tek tek tekrar kontrol edilip zarfın içine yerleştirildi.

Durumu böyle özetlemem mümkün :)

tamaşa
17-02-2018, 14:50
Kargom geldi, çokkk teşekkür ederim.her evresinde emege gecen tüm doğa dostlarına ayrı ayrı teşekkür.

Sûz-i Dilârâ
17-02-2018, 14:54
Yurtiçi kargodan "kargonuz yola çıktı" diye sms geldi mi arkadaşlar?

Bana gelmedi ve iki tane tohum talep etmiştim zaten kotaya takılıp takılmadığımı bile bilmiyorum. :(

Dutlubahçe
17-02-2018, 14:58
Sn Dutlubahçe, büyük ihtimal bir karışıklık olmuştur. En azından benim tohumlara talep açısından kotaya takılmış olamazsınız çünkü gönderilen listede talep etiketleriniz mevcuttu. Üzüldüm şimdi, oysa sizin benden talep ettiklerinizi yanlış hatırlamıyorsam bir eksik ile paketleyip göndermiştim. Bir yerlerden çıkmazsa yeniden gönderebilirim diyemiyorum çünkü elimde dağıtımını yaptığım hiç bir tohum kalmadı maalesef.

Sayın Lonicera, bu etkilikte 100'e yakın tohum talebinde bulunmuştum, 7'si hariç hepsi geldi. Geçen yıllarda da, bu etkinlik sayesinde, para ile bulup da alamıyacağım, çok sayıda tohuma sahip oldum. Bu aile ile tanışmaktan çok mutluyum. Böyle küçük aksilikler mutluluğumuza gölge düşüremez.

Tekrar, sayın malina başta olmak üzere, herkese şükranlarımı arz ediyorum

Lonicera
17-02-2018, 15:05
Böyle küçük aksilikler mutluluğumuza gölge düşüremez.

Aynen katılıyorum.

its_just_a_ride
17-02-2018, 15:30

666432

Benim de Sn. Muda harici tüm tohumlarım geldi. Ben de talep kotasına takılmıştır diye düşündüm. Kendisine "yalnızca" bilgi olsun diye mesaj attım.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bol verimli ve mutlu bir sezon dilerim herkese.

buzadam
17-02-2018, 15:34
benim de kargom geldi. 10 tohum talep etmiştim. 9'u geldi. Sayın Muda'dan talep ettiğim Sarı Civan Perçemi tohumu gelmedi.
Emeği geçen herkese teşekkürler. İyi ki varsınız.

Yurtiçi kargodan "kargonuz yola çıktı" diye sms geldi mi arkadaşlar?

Bana gelmedi ve iki tane tohum talep etmiştim zaten kotaya takılıp takılmadığımı bile bilmiyorum. :(

Yurtiçi kargodan mesaj gelmedi. Bir baktım kargocu kapıda. :)

hcorak
17-02-2018, 17:00
Kargom geldi. Etkinlikte gönüllü olarak tohumları hazırlayıp yollayan üyelere ve bizler için evini açan sayın malina ve paketlemede emeği geçen arkadaşlara ve onca kişiye kargo ile uğraşıp yollayan Zafer beye sonsuz teşekkür. Haklarınızı helal edin.Huzur ve bol bereketli bir yıl olmasını diliyorum.selam ve saygıyla.

Muda
17-02-2018, 18:38

Sn. Dutlubahçe;
Biraz önce sn. rainac ile telefonla görüştüm. Kendisine gelen geçerli taleplere baktı. Kendisinden tek talebinizin olduğunu (jalepona biber), kendisine gelen geçerli taleplerin tamamını karşıladığını söyledi.

Ben de bana gelen geçerli taleplerin tamamını tohum sayısı az olanlar da dahil karşılayıp gönderdim. Sizin talepleriniz de vardı. Sistem çok iyi çalışmasına rağmen muhtemelen bir yanlışlık olup gönderilen tohum bir başka arkadaşa gitmiş olabilir. Başkasına ait bir tohum gelen bir arkadaşımız var ise burada paylaşırlar ise ne olduğunu anlayabiliriz. Yaklaşık üç dört yıl kadar önce de bana bir arkadaşımıza ait tohum geldi. Kendisine başkasına ait tohumlarla birlikte gönderecektim. Ancak aksilikler ve bilgilerindeki eksiklikler nedeni ile kendisine gönderemedim. Halen tohumlar olduğu gibi çekmecemde duruyor.

Benim de Sn. Muda harici tüm tohumlarım geldi. Ben de talep kotasına takılmıştır diye düşündüm. Kendisine "yalnızca" bilgi olsun diye mesaj attım.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bol verimli ve mutlu bir sezon dilerim herkese.

Sn. its_just_a_ride;
Aynı şekilde size de geçerli taleplerinizin hepsini gönderdim. Tüm tohumlar arkadaşlarımız tarafından alındığı zaman başkasına ait tohum var ise burada yazarlarsa durumu öğreniriz.

Tohumlardan haber çıkmaması halinde elimde olan tohumlardan var ise her iki arkadaşımıza da yeniden gönderirim.

muda ya göndermiş olduğum akkuş şeker fasulyesi bana geri gelmiş bunun sebebi nedir bilemedim. sanırım arada bir karışıklık olmuş :) @Muda eğer talep edersen yeniden kargo yapabilirim. Eğer tekrardan gönder dersen bilgilerini bana DM at.

Sn. Musa Gündoğan;

İlginiz için teşekkür ederim. Sulamada sıkıntım olması nedeni ile fasulye yetiştirmeyi nerede ise hiç başarılı olmadım. Bu yıl bir sistem kurmaya çalışıyorum. Elimde başka fasulye tohumları da bulunmakta. Gelecek etkinlikte bu tohumu gönderebilirseniz iyi olur. Şu anda elimdeki tohumları nasıl ekeceğimi düşünüyorum.

Kargom gelmiş. Ancak bulamadıkları için not bırakıp gitmişler. Pazartesiyi merakla bekliyorum.

Asoo
17-02-2018, 18:57
Sn. Muda

Ben de sizden 3 çeşit tohum talep etmiştim. Üçü de gelmedi (Kıbrıs ay çekirdeği, hint yağı bitkisi ve çörek otu)

Sebebini bilmiyorum. İlk mesajda da yazmak istememiştim ama aksaklığın sebebi araştırılınca bilgi vermek istedim.

Kenger
17-02-2018, 19:25
Ben de tohumlarına kavuşan şanslılar içindeyim :rolleyes:
Sn. birnefestoprak ve sn. Hale Öğün'den Stocky red roaster dışında tüm taleplerim karşılanmış.

Bu eşsiz etkinliğe katkı veren herkese sonsuz teşekkürler.
Sevgiler,

Lonicera
17-02-2018, 19:39
Arkadaşlar, talep edip de gelmeyen ürünler için akla sadece aksaklıklar gelmesin. Hatta merkezde aksaklık kısmı çok nadir karşılaşılan bir durum. ( Kaç yıldır devam eden etkinlikte aksaklık yok denecek kadar az oldu, yanılıyor muyum bilmem)

Pek çok talep kota aşımı, paylaşanın tercihi vb sebeplerden ötürü karşılanamayabiliyor.( mesela bende bazı talepler böyle oldu, 5 kişiyle paylaşabileceğim tohuma 18 kişiden talep gelince kişi başına tohum sayısını azaltsam da tamamını karşılamak mümkün olmadı, haliyle böyle durumlar da olabiliyor)

bayramyildiran
17-02-2018, 19:47
merhaba bugun kargomu teslim aldim ve bu beni cok mutlu etti siteye ancak telefonla gire biliyorum ve telefonla resim yuklemeyi bi turlu basaramadim bu arada nasil resim yuklenir bolumunu birkac kez okudum .bu tohumlarin bana ulasmasini saglayan herkeze cok tesekkur ederim.burda emegi gecen cok kisi var bikisminin ismini saysam bir kisminin ismini muhakkak unuturum o yuzden isim saymadan herkeze tesekkur ederim

Asoo
17-02-2018, 19:58
Benim 25 tohum talep hakkım vardı(Paylaşım yapmadığımdan.). 19 talebim oldu. Sn. Birnefestoprak'tan istediğim talepleri saymazsak sadece Sn. Muda'nın tohumları zarftan çıkmadı.

Sn Muda da tüm talepleri karşıladığına göre bir aksaklık var. Ama aksaklık her ne ise bizim keyfimizi kaçıramaz.

Not: Sol elimde tuttuğum anahtarı büromda dakikalarca arayan biri olarak, her türlü ihtimale açığım.:D

birnefestoprak
17-02-2018, 20:07
Sizinki dahil talepte bulunan herkesin talebini karşıladım. Maalesef yurtdışından gönderdiğim paket henüz yerine ulaşmadı.

Ben de tohumlarına kavuşan şanslılar içindeyim :rolleyes:
Sn. birnefestoprak ve sn. Hale Öğün'den Stocky red roaster dışında tüm taleplerim karşılanmış.

Bu eşsiz etkinliğe katkı veren herkese sonsuz teşekkürler.
Sevgiler,

MeyveliTepe
17-02-2018, 20:10
Benim 25 tohum talep hakkım vardı(Paylaşım yapmadığımdan.). 19 talebim oldu. Sn. Birnefestoprak'tan istediğim talepleri saymazsak sadece Sn. Muda'nın tohumları zarftan çıkmadı.

Sn Muda da tüm talepleri karşıladığına göre bir aksaklık var. Ama aksaklık her ne ise bizim keyfimizi kaçıramaz.

Not: Sol elimde tuttuğum anahtarı büromda dakikalarca arayan biri olarak, her türlü ihtimale açığım.:D
Sizin üye isminiz ile benzer bir isim yok. Tohum poşetleri sn.mudo'nun zarfına girmiş olabilir.

Binlerce tohum poşeti, üzerlerindeki etiketlere göre teker teker 176 ayrı zarfa konuldu. Etiketlerde üstte ve daha büyük harflerle yazılı isim, tohumun zarfına konacak isim, iki alttaki de gönderenin ismi. Zarflara poşet dağıtımı yapan arkadaşlarımız bir noktadan sonra çay molası vermeyi atladılarsa bir kaç poşet tekrar gönderenin zarfına girmiş olabilir :)

demlibahçe
17-02-2018, 20:17

666432

Sayın Dutlubahçe,

Öğlen kargoyu teslim aldıktan sonra dışarı çıkmak zorunda kaldığım için inceleyememiştim, biraz önce gelen tohumları kontrol ettiğimde 4 talebimin kota aşımı dolayısıyla karşılanamadığını düşündüm (ikisi size gelmiş, diğer 2 talebim de sayın Tolga Özmeral'den idi). Bunun dışında sayın kerkenez'den talep etmiş olduğunuz Sakız Adası Domatesi ve Pink Vernissage tohumları da bana gelmiş. Yazmak için foruma girince sizin mesajınızı gördüm. Sanırım bahçelerimiz karışmış. Benim açımdan sıkıntı değil mısır ve pazı'yı da gelecek sene ekeriz. Siz isterseniz bana gelen tohumlarınızı size gönderebilirim.

Etkinliğe katılan, tohumların toplanmasından,sınıflandırılmasından gönderimine kadar yoğun emek isteyen bu süreci böylesine güzel yöneten herkese sonsuz teşekkürler.

smurat45
17-02-2018, 22:42
Tohumlarımız geldi. Bu şekilde prensipli ve sistemli bir paylaşım için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Artık bize düşen tohumlarımıza sahip çıkıp ağın genişlemesini sağlamak.

666463

Dutlubahçe
18-02-2018, 07:35
Sayın Dutlubahçe,

Sanırım bahçelerimiz karışmış. Benim açımdan sıkıntı değil mısır ve pazı'yı da gelecek sene ekeriz. Siz isterseniz bana gelen tohumlarınızı size gönderebilirim.

Sayın demlibahçe, eskiler ne güzel söylemiş, "Vaki olanda hayır vardır." diye. Benim açımdan da bir sıkıntı yok. O tohumları siz kullanabilir veya dilediğinize verebilirsiniz. Başarı ve mutluluklar diliyorum.

ayhank
18-02-2018, 10:48
Dün bende tohumlarıma kavuştum, emeği geçen herkese teşekkürler. Hepimiz için bereketli olsun.

astarte
18-02-2018, 10:58
Merhabalar ben de talepte bulundum ama kotaya takıldı mı bilmiyorum kargom gelecek mi bilemiyorum o yüzden, bu konuda nasıl bilgi edinebiliriz

ketenhelva
18-02-2018, 12:10
Arkadaşlar benim ve eşiminde kargo paketleri geldi, ben içinden çıkanlara çocuklar gibi sevindim, eşim sevinmedi..İşin şaka kısmı bu, eşime gelen kargo paketi agzı hem yapıştırılmış, hem tel zımba ile kapatılmış oldugu halde boştu, içinden tohum çıkmadı ( aynı tohumdan bende istedigim içim, elimizde aslında var), sadece eger aksayan taraflara bakılacak olursa bilgi olarak bunuda bilmenizin katkı saglayabilecegini düşündügüm için yazdım..Tüm ugraşanlara teşekkür ediyorum, ellerinize saglık, herkese verimli ve güzel bir sezon diliyorum..

b_a_l_ç_i_ç_e_k
18-02-2018, 12:31
Kargom geldi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

MeyveliTepe
18-02-2018, 12:39
Arkadaşlar benim ve eşiminde kargo paketleri geldi, ben içinden çıkanlara çocuklar gibi sevindim, eşim sevinmedi..İşin şaka kısmı bu, eşime gelen kargo paketi agzı hem yapıştırılmış, hem tel zımba ile kapatılmış oldugu halde boştu, içinden tohum çıkmadı ( aynı tohumdan bende istedigim içim, elimizde aslında var), sadece eger aksayan taraflara bakılacak olursa bilgi olarak bunuda bilmenizin katkı saglayabilecegini düşündügüm için yazdım..Tüm ugraşanlara teşekkür ediyorum, ellerinize saglık, herkese verimli ve güzel bir sezon diliyorum..

Eşinizin üye ismi nedir?

malina
18-02-2018, 12:54
Eşinizin üye ismi nedir?

ketenhelva / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/40537.htm) sayfasına bakınca bu arkadaş gibi geldi:
Karabalık (http://www.agaclar.net/forum/members/169013-karabalik.htm)

Baktım sadece tek tohum gönderdiğimiz zarfın sahibi imiş...

ketenhelva
18-02-2018, 13:45
Dogrudur, eşimin üye ismi karabalıktır..

MeyveliTepe
18-02-2018, 13:52
Dogrudur, eşimin üye ismi karabalıktır..

Tek bir tohum istenmiş. Ona ait barkod okutulmamış olduğuna göre paylaşımcı o etiketteki talebi karşılamamış. Aynı tohumu siz de talep etmişsiniz ve ona ait etiketin barkodu okutulmuş, yani talep yerine getirilmiş.

Zarflar gönderilirken artık içinde tohum poşeti var mı yok mu diye ayrıca bakılmadığından boş zarf gönderilmiş. Keşke bir kaç tohum daha talep etseymiş :)

malina
18-02-2018, 14:11
Okuttuğumuz barkod listesini MeyveliTepe'ye gönderdim, kontrol etti.

Muda ve Rainac'a ait tek barkod yokmuş yani o kargo bize ulaşıp barkodları okutulup gelen tohumlar zarflara dağıtılmamış gibi...

Gelen kargoları yazıyordum biliyorsunuz. Muda ve Rainac'ı da geldi diye yazdım. Bu durumu biraz önce Muda'ya sordum. Kargoyu açtıktan sonra mı seninle telefonda konuştuk yoksa sadece sen gönderdiğini söylediğinde mi diye... "Gönderdim" dediğinde konuşmuşuz ve ben bunun üzerine (üstelik gecikmeli olarak) o kargolar geldi diye yazdım.

Yani kargoları almamış olabilirim bunu da ancak yarın (Pazartesi) Şaka Kuaför'e gidip kontrol edince öğrenebileceğim.

Muda şu an bahçede çalışıyormuş, akşama ayrıntılı yazar :)
Tohumlarının başına gelmeyen kalmadı, son olarak bu yaşadığımız durumla biz tüy dikdik :)

Evren, "Muda'nın tohumları kimseye ulaşmasın" diye özel olarak uğraşıyor sanki...
Hikayeyi onun ağzından dinleyince bana hak vereceksiniz :)

ketenhelva
18-02-2018, 14:12
İstedigimiz tohumu bende talep etmiştim zaten, o kadar kusur, bunca ugraşının yanında mutlaka olur, sizlerin emegine saglık.Yazım serzeniş degil, sadece bilgi vermek amaçlıydı, lütfen yanlış anlamayınız..Tekrar teşekkür ediyorum..

malina
18-02-2018, 14:15
Yanlış anlamıyoruz merak etmeyin :)

ketenhelva
18-02-2018, 14:19
Tamam merak etmeyecegim :-)) , yalnız madem bu kadar arsızlıgı ele aldım, bunuda belirteyim, gelmeyen tohum sayın Muda'nın degil, sayın Lonicera'nın orange yasmine/murraya paniculata idi bilginize..

Yerel bahçem
18-02-2018, 14:28
Ben eksik tohumlar olayına pek girmek istemedim ama okuduklarımdan sonra bilgi olarak yazmamın doğru olacağını düşündüm. Benim zarfımdan da Muda, Birnefestoprak ve Rainac'tan talep ettiğim tohumlar çıkmadı.Yoğun bir tohum trafiği var gerçekten, zor iş, aksaklıklar olabilir. Eksiklik bundan kaynaklandıysa başım gözüm üstüne, hiç önemli değil. Ama bilerek gönderilmemiş ise bu üzücü.Yine de gönderen kişilerin böyle bir hakkı olduğunu baştan kabullenmiş oluyoruz zaten.

malina
18-02-2018, 14:56
Birnefestoprak'dan alamamanız normal, önceki yazışmaları takip etmişsinizdir...

malina
18-02-2018, 14:59
Saç kestirmeye 3-4 ayda bir gittiğim için pazar günleri çalışıyorlar mı bilmiyordum, çalışıyorlarmış :)

Suçluyu da buldum :) (o inkar etti, başka bir elemanı gösterdi ama telefonla konuşurken onu belgelemekten kaçınmadım)

666473

Açılmamış, el değmemiş bir adet muda kargosu :)

malina
18-02-2018, 15:01
Bu tohumlardan mutlaka istiyorum diyenlere tekrar gönderebiliriz. (Ne yazık ki bir kargo parası daha ödeyeceksiniz)

Seneye kalsın diyenlerinkini 2019'da hazırlayacağımız zarflarda göndeririz.

Selma_321
18-02-2018, 16:00
Bende sayın mudadan yalancı melisa ve oğul otu tohumu talebinde bulunmuşum. Eğer talebim karşılanmışsa gelen tohumları almak isterim.

onur45
18-02-2018, 16:09
Edirnede ayhank ın kargosu gelmiş ama benimki hala gelmedi ve eve not vb bırakmamışlar. Acaba benim zarf gönderilmedimi ? Ve takip no atabilir miainiz ?

MeyveliTepe
18-02-2018, 16:27
Saç kestirmeye 3-4 ayda bir gittiğim için pazar günleri çalışıyorlar mı bilmiyordum, çalışıyorlarmış :)

Suçluyu da buldum :) (o inkar etti, başka bir elemanı gösterdi ama telefonla konuşurken onu belgelemekten kaçınmadım)

666473

Kıssadan hissesi şu. Seneye zarflar kapatılmadan önce okunan barkod kayıtları bana gönderilecek, buradan hiç açılmamış paket kalıp kalmadığını anlayacağız, helalleştikten sonra zarflar kapatılacak.

Farklı zamanlarda gelen 60 adet paketteki 5000 civarında poşet, 176 zarfa dağıtılırken olması muhtemel bir durum :)

MeyveliTepe
18-02-2018, 16:29
Tamam merak etmeyecegim :-)) , yalnız madem bu kadar arsızlıgı ele aldım, bunuda belirteyim, gelmeyen tohum sayın Muda'nın degil, sayın Lonicera'nın orange yasmine/murraya paniculata idi bilginize..

Eh, aynı evde birinize gönderip birinize göndermemekle elindeki kısıtlı tohumları pay etmekte bilmeden de olsa isabetli davranmış :)

MeyveliTepe
18-02-2018, 16:32
Edirnede ayhank ın kargosu gelmiş ama benimki hala gelmedi ve eve not vb bırakmamışlar. Acaba benim zarf gönderilmedimi ? Ve takip no atabilir miainiz ?

Pazartesi akşamını bekleyin, hala gelmemiş ise takip numarasından araştırılır.

istcallst
18-02-2018, 16:45
Ben de tohumlarıma kavuştum. Çok mutlu oldum, herkese çok teşekkürler.

Güler
18-02-2018, 16:47

666473

Oh ya içim rahatladı ama barkodlarda okunmuş görünmeyince böyle bir şeyden şüphelenmiştim. Yoksa MeyveliTepe'nin " Zarflara poşet dağıtımı yapan arkadaşlarımız bir noktadan sonra çay molası vermeyi atladılarsa bir kaç poşet tekrar gönderenin zarfına girmiş olabilir " demesi haklı olacaktı.:)

Bu arada, bu seneki zarfların baloncuklu kısımları zarflara pek yapışık değildi. Adını tam hatırlamıyorum ama kocaman zarfa bir tek tohum poşeti koyduk diye söylediğim vardı.

Karabalık
Lütfen zarf ile baloncuklu kısım arasına da girmiş tohum poşetleri olabilir, dikkatlice bakın.

OSMAN45
18-02-2018, 17:45
Güler. Oh ya içim rahatladı

Gerçekten Güler hanım:(

Güler
18-02-2018, 17:57
Güler. Oh ya içim rahatladı

Gerçekten Güler hanım:(

Suçlanmak güzel değil.

Suçlanma gibi algılamadım, arkadaşların çoğu Muda ve Rainac'dan istedikleri tohumların ellerine ulaşmadıklarını söyleyince bir terslik olduğunu düşündüm.
malina ile de konuşunca bilgisayarda barkodları yok dedi, oysa o son gün malina daha biz oraya gitmeden barkodları kaydetmişti. O zaman uyandım acaba kargo bize ulaşmadı mı diye sorunca ancak onu pazartesi öğreneceğiz dedi ama bu gün uğrayınca koliyi görmüş.

Bir iki gün daha bekleyelim Birnefestoprak'dan de gelirse onları da ilave ederek postalarız diye düşündük. Fazla tohum poşeti olmaz biz malina ile halledebiliriz. ;)

MeyveliTepe
18-02-2018, 18:11
...
Karabalık
Lütfen zarf ile baloncuklu kısım arasına da girmiş tohum poşetleri olabilir, dikkatlice bakın.

Karabalık'ın talep ettiği tohum paylaşımcı tarafından gönderilmemiş. Bu yüzden zarfı gerçekten de boş.

Tek bir tohum talep eden başka üç ayrı kişinin zarfları içlerinde gerçekten de birer poşet tohum ile gönderilmiş :)

MeyveliTepe
18-02-2018, 18:25
Oh ya içim rahatladı ama barkodlarda okunmuş görünmeyince böyle bir şeyden şüphelenmiştim. Yoksa MeyveliTepe'nin " Zarflara poşet dağıtımı yapan arkadaşlarımız bir noktadan sonra çay molası vermeyi atladılarsa bir kaç poşet tekrar gönderenin zarfına girmiş olabilir " demesi haklı olacaktı.:)
...

Etkinlik her ne kadar olabilecek hataları azaltmaya yönelik tasarlandıysa da, etiketlere bakıp üzerlerini okuyarak zarflara dağıtım, her bir etiketin okunup, doğru algılanıp, doğru zarfın bulunup içine konması gibi iki temel insan yargısının da her bir etiket için doğru olmasını gerektiriyor. Bunu da önleyecebilecek optik okuyucular ve otomatik ayırıcılar da var ama etkinliğin boyunu biraz aşar :)

Sonuçta, bu gibi insan algılama ve yargısına dayanan, tekrarlayan işlemler istatistiki olarak belli bir hata payını içerir ve sıfır hata, işlem sayısı göze alındığında imkansızdır. Nitekim, sonu "bahçe" ile biten iki üyenin zarflarında olmuş. Etiketler doğru algılanmış ama zarflar karıştırılmış. Bu normaldir. Bu işlem sayısında sıfır hata olur ise bu normal değildir.

birnefestoprak
18-02-2018, 19:36
Paketlemede ve kargolamada görev alan herkese kendi adıma teşekkür ederim; ellerine sağlık. Bazen tohumları paketleyip bütün talepleri yerine getirdiğimi düşündüğümde bile, minder arasına sıkışan, koltuğun altına düşen tohumlar olduğunu sonradan fark ediyorum ki benim hazırladığım talep sayısı, lojistik merkezinde tasnif eidlen binlerce tohum talebine ve 200'e yakın kargoya kıyasla oldukça düşük.

Geçen seneki ekipte yer alıp paketlemeye ve envanter oluşturmaya çok faydası olduğunu düşündüğüm A_NOMAD gibi, son kontrol aşamasında bir ya da iki çift ek göz olacak üyeler umarım önümüzdeki sene hataları en aza indirmek adına tekrar bu sürece dahil olurlar. Birinin yaptığı işi başkası kontrol ettiğinde genelde o birinin gözünden kaçan bir konu yakalanabiliyor. Örneğin, paketler kapanmadan son kontrolü yapacak ekip tamamen farklı kişiler olabilir.

Etkinlik her ne kadar olabilecek hataları azaltmaya yönelik tasarlandıysa da, etiketlere bakıp üzerlerini okuyarak zarflara dağıtım, her bir etiketin okunup, doğru algılanıp, doğru zarfın bulunup içine konması gibi iki temel insan yargısının da her bir etiket için doğru olmasını gerektiriyor. Bunu da önleyecebilecek optik okuyucular ve otomatik ayırıcılar da var ama etkinliğin boyunu biraz aşar :)

Sonuçta, bu gibi insan algılama ve yargısına dayanan, tekrarlayan işlemler istatistiki olarak belli bir hata payını içerir ve sıfır hata, işlem sayısı göze alındığında imkansızdır. Nitekim, sonu "bahçe" ile biten iki üyenin zarflarında olmuş. Etiketler doğru algılanmış ama zarflar karıştırılmış. Bu normaldir. Bu işlem sayısında sıfır hata olur ise bu normal değildir.

divitsizhokka
18-02-2018, 19:39
hangi kargoyla gönderdiniz acaba? bir de telefonum bozuldu kapalı o arada kargo takip no gelmis midir diye düşünüyorum. Cuma günü bir kaç saat evde yoktuk o ara eve geldi mi ki? özelden mesaj atmayın dendiği için burdan yazmak istedim.

Tolga Özmeral
18-02-2018, 20:19

Sayın malina,

Bir denetim daha yapın isterseniz.
Kim bilir? Belki Sayın birnefestoprak'ın kargosu da bir yerlerden çıkar :)

birnefestoprak
18-02-2018, 20:28
Daha önce de yazdığım gibi, benim kargomla ilgili sorun bambaşka, postalandığı adres de farklı bir adres. Şimdilik gümrükte takılmış gözüküyor.

Sayın malina,

Bir denetim daha yapın isterseniz.
Kim bilir? Belki Sayın birnefestoprak'ın kargosu da bir yerlerden çıkar :)

Tolga Özmeral
18-02-2018, 20:45
Daha önce de yazdığım gibi, benim kargomla ilgili sorun bambaşka, postalandığı adres de farklı bir adres. Şimdilik gümrükte takılmış gözüküyor.

Durumdan haberdarım Sayın birnefestoprak.
Kendimce latife yapayım dedim :)
Bu arada, hala patates yapraklı "Heybetli Domates" hayali kurduğumu da itiraf edeyim :)

dongyul
18-02-2018, 20:57
Merhaba arkadaşlar; bende paketime ulaştım sonunda bugün detaylı bir inceleme yaptım sayın Lonicera'dan Dutlubahçe'ye gönderilen paket benim pakettimden çıktı... Demek ki anlıyorum ki benim kısmetimmiş ^_^

Bu küçük hatalar olmuş olabilir ama her şeyi ile dört dörtlük ve özverili bir çalışmadan dolayı herkese çok teşekkür ederim ^^

ketenhelva
18-02-2018, 21:37
Degerli arkadaşlar önceden belirttim, ama aksi algılanmış gibi bir kanımda oluştu, bu yüzden bir daha tekrarlayayım; yapılan iş müthiş zor, çok fazla dikkat ve emek gerektiriyor, sırf bu sebeplerden dahi paylaşımcıların yanında bu işi organize eden arkadaşlarda teşekkür ve minneti hakediyorlar, hem bu sene ekemeyen gelecek yıl eker, taş atıpta kolumuzmu yoruluyor, **** telafisi mümkün olmayan maddi kayba filanmı ugruyoruz, elbette hayır, bu işin hem içinde olarak tohumlarını paylaşan, hemde sahnenin gerisinde kalarak organizasyonla bilfiil ugraşıp fiziki emeklerini ve dikkatlerini harcayan tüm arkadaşlara minnetle teşekkür ediyorum..Bu arada şöylede bir hinlikde düşündüm, gelecek yıl Sayın Loniceradan isteyecegim tohumların istenmesi sürecinde kendisine psikolojik baskı kurarak, tohumları fikri cebir ile fazladan almayı düşünüyorum..Şaka bir yana gönderdiginiz tohumlar için tüm diger arkadaşlar gibi sizede çok teşekkür ediyorum sayın Lonicera..

g.c.
19-02-2018, 06:41
Cuma akşam saatlerinde ben de kargomu alıp, mutlulukla doldum. Ancak akşamına yemek dahi yemeden yola çıktığım ve dün akşam geri döndüğüm için paket içeriğine bakmadım henüz. Kontrol ettikten sonra fazla poşet çıkacak olursa sahibine gönderebilirim.

Eksik çıkarsa seneye eksik gönderenden 3 katını isterim :)

Elinize sağlık arkadaşlar. Meyvelitepe'nin dediği gibi "hatasız" şekilde tamamlansa garip olurdu böyle organizasyon.

Kitap ayracı için ayrı paragraf açmak isterim.. Çok çok mutlu ettiniz beni. hemen okuduğum kitabın arasında ki yerini aldı.

Efe Bey
19-02-2018, 06:50
Bende ilk tohum paylaşım etkinliğimden tohumlarıma kavuştum.Emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.Saygılarımla.

666495

666496

Gecekondu
19-02-2018, 08:01
Tohumlarım geldi. emeği geçen herkese teşekkür ederim.

aziztoprak
19-02-2018, 08:31
Merhabalar. Benim talep ettiğim tohumlar da elime ulaştı. Bu organizasyonda emeği geçen herkese, tohum paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Herkese bereketli ürünler, sağlık ve huzur dilerim.

Selma_321
19-02-2018, 08:47
Bende tohumlarımı aldım. Bu organizasyonu düzenleyen, tohum paylaşan, paketleyen, kargolayan kısacası emeği geçen herkese çok çok teşekkürler ederim.

tnkirca
19-02-2018, 09:05
Herkese emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ederim. İlk tohum paylaşım etkinliğim oldu. Bu sefer sadece alan oldum ancak önümüzdeki sezonda veren tarafta olmayı çok istiyorum. Umarım tohumları yetiştirme konusunda muvaffak olurum.

Özenli paketleme ve çabalarınız için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Kargomda herhangi bir zarar yoktu. Ancak sadece bir paket açılmış ve birkaç tohum dışarı saçılmıştı onları da toplayıp kilitli poşetine geri koydum. Kargocular zarflara firizbi muamelesi yaptığından dolayı kargosunu alacak arkadaşları bu konuda uyarmak isterim. Zarflarınızı dikkatli açın ki içerde kargo sürecinden dolayı açılan paketler olabilir.

Sayın Lonicera'dan talepte bulunduğum Amelanchier ve Aronia tohumları dışında tüm taleplerim karşılanmış. Sadece o tohumlar gelmedi. Sıkıntı etmiyorum aksine Sayın Lonicera benim için çok ama çok özel bir tohum olan ve uzun zamandır aradığım bir tohumu göndermiş (Orange Jasmine). Paketin içinde görünce içim eridi gerçekten. Çok çok çok teşekkür ederim.

Taleplerimize ellerinden geldiği kadar cevap vermeye çalışan tüm dostlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum. Paylaşmak çok ama çok güzel bir şey.

Elleriniz, kollarınız, gözleriniz dert tasa görmesin.

666503

ozerkavak
19-02-2018, 09:08
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Kargom geldi, tek tek taleplerimle eşleştirmeye vakit bulamadım ama içinden çıkanların hepsi benim talep ettiğimi hatırladığım tohumlar. Sıra çoğaltıp paylaşmaya geldi.

---------------
Bu etkinliğin öncelikle yerel tohumların kaybolup gitmemesi ilgili olduğunu biliyorum ancak bu yıl kaçırmış olsam da mesela
- bahçe sınırında bir saçlı meşe (http://www.agaclar.net/forum/mese/9068.htm) ağacı ve dibinde bolca palamudu var. (sincaplara ve alakargalara çoğunu bıraksam bile en az 1-2 kg)

- budamalarda oldukça sağlıklı ferragnes ferraduel bademlere ait çelik olabilecek dal çıkıyor (aşılı sertifikalı ağaçlardan çelik dağıtımının yasal engeli var mı bilmiyorum).

- Bahçemin çevresinde aşısız acı ama oldukça iri meyve veren, Tatlı ancak minik meyve veren badem ağaçları var (dolayısıyla en az 3-4 farklı badem arası tozlaşma var). Bunların bir kısmını (1-2 kg kadar toplayabilirim, kalanları gelende alakarga sincap vs afiyetle yiyor) çöğür dikimi için paylaşabilirim.

- Bahçede iki farklı alıç var. Birinin meyveleri 2-3 cm çapında ve sarı, diğerinin ki ise 2-2.5 cm çapında daha çok turuncuya çalıyor. Bu farklılıklar, iki farklı yerde yetişen bitkilerin suya ulaşımı, güneşin açısı ve/veya toprağın özelliklerinden kaynaklı olabilir. Bunların da tohumlarını paylaşabilirim ancak dediğim gibi bölgede her yerden badem, alıç, kuşburnu doğal olarak fışkırıyor ve tozlaşma da çok muhtemel.
-----------------
Yukarıda bahsettiklerim acaba bir sonraki etkinliğin konusu olabilir mi?

malina
19-02-2018, 09:20
Bu etkinliğin öncelikle yerel tohumların kaybolup gitmemesi ilgili olduğunu biliyorum ancak bu yıl kaçırmış olsam da mesela
- bahçe sınırında bir saçlı meşe (http://www.agaclar.net/forum/mese/9068.htm) ağacı ve dibinde bolca palamudu var. (sincaplara ve alakargalara çoğunu bıraksam bile en az 1-2 kg)

- budamalarda oldukça sağlıklı ferragnes ferraduel bademlere ait çelik olabilecek dal çıkıyor (aşılı sertifikalı ağaçlardan çelik dağıtımının yasal engeli var mı bilmiyorum).

- Bahçemin çevresinde aşısız acı ama oldukça iri meyve veren, Tatlı ancak minik meyve veren badem ağaçları var (dolayısıyla en az 3-4 farklı badem arası tozlaşma var). Bunların bir kısmını (1-2 kg kadar toplayabilirim, kalanları gelende alakarga sincap vs afiyetle yiyor) çöğür dikimi için paylaşabilirim.

- Bahçede iki farklı alıç var. Birinin meyveleri 2-3 cm çapında ve sarı, diğerinin ki ise 2-2.5 cm çapında daha çok turuncuya çalıyor. Bu farklılıklar, iki farklı yerde yetişen bitkilerin suya ulaşımı, güneşin açısı ve/veya toprağın özelliklerinden kaynaklı olabilir. Bunların da tohumlarını paylaşabilirim ancak dediğim gibi bölgede her yerden badem, alıç, kuşburnu doğal olarak fışkırıyor ve tozlaşma da çok muhtemel.
-----------------
Yukarıda bahsettiklerim acaba bir sonraki etkinliğin konusu olabilir mi?

Daha sonra açılacak bu başlıkta yazabilirsiniz...

http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/40197.htm

malina
19-02-2018, 09:23
Degerli arkadaşlar önceden belirttim, ama aksi algılanmış gibi bir kanım da oluştu, bu yüzden bir daha tekrarlayayım; yapılan iş müthiş zor, çok fazla dikkat ve emek gerektiriyor, sırf bu sebeplerden dahi paylaşımcıların yanında bu işi organize eden arkadaşlarda teşekkür ve minneti hakediyorlar

Aksini algılamayın diye daha ne yapmamız gerekiyor? :)

Sandığınızın tersine sorunları dile getirdiğiniz için (çok kişi bunu yaptı ve bu bizim istediğimiz bir şey zaten) alınmadık ama bir kez daha "yok yok alındınız siz" içerikli cümle kurarsanız alınmakla kalmayacak kızmaya başlayacağım :)

malina
19-02-2018, 09:26
Geçen seneki ekipte yer alıp paketlemeye ve envanter oluşturmaya çok faydası olduğunu düşündüğüm A_NOMAD gibi, son kontrol aşamasında bir ya da iki çift ek göz olacak üyeler ...

A_Nomad grubun barkod okuyucusuydu, son kontrol her zaman Zafer İnandıklı ve Güler'de olmuştur.

Yani tüm suçlu onlar, heheheee :)

incirli
19-02-2018, 10:17
kargom geldi herkese teşekkürler :)

efeege
19-02-2018, 10:37
Benimde biraz önce argom elime ulaştı.
bütün bitkilere emek verip Paylaşım yapan Arkadaşlarımıza.
Bizlere bu güzelliklere elimize ulaşmasına vesile olan.
Sevgili Malina ve yardımda bulunup emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.

hakan035
19-02-2018, 10:54
Bende kargomu tohumlarımı aldım emeği geçen gönül dostlarına sonsuz teşekkürlerimi sunarım iyiki varsınız,

Lonicera
19-02-2018, 11:04
Herkese emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ederim. İlk tohum paylaşım etkinliğim oldu. Bu sefer sadece alan oldum ancak önümüzdeki sezonda veren tarafta olmayı çok istiyorum. Umarım tohumları yetiştirme konusunda muvaffak olurum.

Özenli paketleme ve çabalarınız için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Kargomda herhangi bir zarar yoktu. Ancak sadece bir paket açılmış ve birkaç tohum dışarı saçılmıştı onları da toplayıp kilitli poşetine geri koydum. Kargocular zarflara firizbi muamelesi yaptığından dolayı kargosunu alacak arkadaşları bu konuda uyarmak isterim. Zarflarınızı dikkatli açın ki içerde kargo sürecinden dolayı açılan paketler olabilir.

Sayın Lonicera'dan talepte bulunduğum Amelanchier ve Aronia tohumları dışında tüm taleplerim karşılanmış. Sadece o tohumlar gelmedi. Sıkıntı etmiyorum aksine Sayın Lonicera benim için çok ama çok özel bir tohum olan ve uzun zamandır aradığım bir tohumu göndermiş (Orange Jasmine). Paketin içinde görünce içim eridi gerçekten. Çok çok çok teşekkür ederim.

Taleplerimize ellerinden geldiği kadar cevap vermeye çalışan tüm dostlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum. Paylaşmak çok ama çok güzel bir şey.

Elleriniz, kollarınız, gözleriniz dert tasa görmesin.

666503

Sn tnkirca, güle güle büyütün. Öncelikle yazmış olduğunuz yazıyı bir serzeniş olarak algılamadım bilginiz olsun.
Geçen yıl tüm talepleri karşılamıştım ama bu yıl o kadar az tohum elde edebildim ki. Eldeki tohum miktarı çok az olup bu tohumlara gelen talep fazla olunca mecburen bazı arkadaşlara gönderim yapamadım. Murraya tohumu da bunlardan biri idi. Siz paylaşımdan önce mesaj yazıp bu bitkiyi çok istediğinizi belirtince ben de kendime ayırdığım tohumlardan koyup size gönderebildim. Nasip olursa seneye eksiklikleri telafi ederiz artık:)))

esradal_55
19-02-2018, 11:09
Tohumlarım geldi. Nasıl sevindiğimi anlatamam. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Açıkçası tohumları gelenleri hafif bir kıskançlıkla okuyordum. Kargonun yolunu gözledim resmen. Süpersiniz !!!

tnkirca
19-02-2018, 11:13
Kesinlikle bir serzeniş değil. Serzeniş olarak algılamamanız mutlu etti açıkçası. Aksaklıklar kesinlikle olabilir hiç mühim değil. Herkes imkanlar dahilinde paylaşım yapıyor. Ancak Murraya Paniculata (Orange Jasmine) için özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çok çok mutlu oldum gerçekten.

Sn tnkirca, güle güle büyütün. Öncelikle yazmış olduğunuz yazıyı bir serzeniş olarak algılamadım bilginiz olsun.
Geçen yıl tüm talepleri karşılamıştım ama bu yıl o kadar az tohum elde edebildim ki. Eldeki tohum miktarı çok az olup bu tohumlara gelen talep fazla olunca mecburen bazı arkadaşlara gönderim yapamadım. Murraya tohumu da bunlardan biri idi. Siz paylaşımdan önce mesaj yazıp bu bitkiyi çok istediğinizi belirtince ben de kendime ayırdığım tohumlardan koyup size gönderebildim. Nasip olursa seneye eksiklikleri telafi ederiz artık:)))

h_dogan
19-02-2018, 11:17
Tohumları alan arkadaşlar etkinlikten sonra deneyimlerini paylaşır ve siteye katkısı olursa emek veren arkadaşlarımız daha mutlu olurlar.

Sadece etkinlik zamanı siteye uğrayıp sonra uğramamak emek verenlere saygısızlık diye düşünüyorum. Eğer biz bu etkinlikten yararlanıyorsak başkalarının da faydalanacağı paylaşımlar yapalım ki süreklilik olsun.

Genel bir eleştiri yapayım da herkes alınsın dedim. ;)

Hakan2424
19-02-2018, 11:33
Kargo bugün elime ulaştı herkese çok teşekkür ederim inşallah bebeklerimi güzelce yetiştirebilirim.herkese bol hasatlı iyi seneler😀 666519

Mahmut Tebir
19-02-2018, 11:35
Bir paket geldi ama içinde yanlızca siyah süs biberi çıktı. Ben bilhassa ceydoruktan selluka bitkisinin tohumunu bekliyordum. Tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

MeyveliTepe
19-02-2018, 11:44
Bir paket geldi ama içinde yanlızca siyah süs biberi çıktı. Ben bilhassa ceydoruktan selluka bitkisinin tohumunu bekliyordum. Tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

Ceydoruk'un tohumlarını ben gönderdim ve *0884* etiket numarasıyla sizin talebiniz de karşılandı. Okutulan etiket numaralarının içinde de bu numara görünüyor. Başka zarfa girmediyse sizin zarfınızda olmalıydı.

Mahmut Tebir
19-02-2018, 11:49
Ceydoruk'un tohumlarını ben gönderdim ve *0884* etiket numarasıyla sizin talebiniz de karşılandı. Okutulan etiket numaralarının içinde de bu numara görünüyor. Başka zarfa girmediyse sizin zarfınızda olmalıydı.

Maalesef benim pakette yoktu. Başka pakete girmiştir. Çok üzüldüm inanın o tohumları bekliyordum. :( Neyse artık başka etkinlikte ve ya başka bir yerden bulurum herhalde.

Yinede sizlere böyle bir etkinlik düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim.

Hediyeunlu
19-02-2018, 11:54
Merhaba, tohumlarıma kavuştum. Emeği geçen herkesin ellerinize sağlık. Hepinize çok teşekkür ederim. Umarım bu yıl önceki yıllara göre daha verimli geçer. Şimdiden hepimize kolay gelsin.

ozo
19-02-2018, 12:00
Merhaba, tohumları bugün aldım. Çok ama çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Umarım en yakın zamanda ben de tohum gönderen tarafta da yer alırım. Sevgi ve saygılar

malbman
19-02-2018, 12:02
Sayın MeyveliTepe, son tablo bu linkteki (https://docs.google.com/spreadsheets/d/15R_5tqYA4QcD12E2t9W2ePF3BLFRK1NcI-m8IMftXNc/edit#gid=1496522459) tablo mudur yoksa güncel tabloyu ben gözden mi kaçırıyorum?

Teşekkür ederim.

Selma_321
19-02-2018, 12:04
Maalesef benim pakette yoktu. Başka pakete girmiştir. Çok üzüldüm inanın o tohumları bekliyordum. :( Neyse artık başka etkinlikte ve ya başka bir yerden bulurum herhalde.

Yinede sizlere böyle bir etkinlik düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim.

Sayın poweralpha, eğer tohum paketiniz bir yerlerden çıkmazsa, benimde talepte bulunup bana gelmiş olan sellukadan size yollayabilirim. Paylaşırız yani.

akmon
19-02-2018, 12:46
Ben de tohumlarımı bugün teslim aldım. Sayın rainac, muda ve donygul'den talep ettiğim toplam 6 tohum dışındaki tüm taleplerim karşılanmış. Paylaşım yapan ve tohumları bize ulaştrmak için emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Tohumları elimden geldiğince çoğaltacağım. Tekrar teşekkürler.

Resulgur
19-02-2018, 12:55
Tohumlar bugün elime ulaştı çok şükür. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bereketli bir yıl olur inşallah ;)

Muda
19-02-2018, 12:59
Arkadaşlar elimde olmadan çok problem çıkardım. Neyse ben de suçu arkadaşımızın mizah anlayışına samimiyetine dayanarak TCM arkadaşımıza atayım.

Geçtiğimiz sezon çok fazla ekemesem de ektiklerimden tohumlar aldım. Bunların bir kısmının tanıtımını yapamadım. Yaptıklarımdan tohumların tam olarak olgunlaşmalarını beklerken tabi ki arada dökülenler oldu. Neyse tohumları zaman zaman toplayarak eşimden zaman zaman fırça yediğimiz için büroda ve konteynerda topladım.

Konteynerda topladığım tohumlardan sırf tohum çoğaltmak için yemediğim maydanoz yapraklı tere ile Salsify ( yemlik otu) Tragopogon longirostis, Teke sakalı tohumu iki renk bir büyük naylon kova dolusu topladım. Her iki rengi de vardı. Konteynerin kapısının altından kemirgen bir aile girmiş. Bizim konteynerda bulunan diğer tohumlarla birlikte özellikle yemlik tohumlarını bir tane dahi bırakmamak üzere yemiş. Farkettiğim zaman iş işten geçmiş idi. Sn. lonicera'ya bu yıl da göndermek kısmet olmadı.

Büroya götürdüğüm tohumlardan bir kısmı da temizlik sırasında kayboldu. Çalışan eleman tohumları gereksiz dağınıklık olarak algılamış... Bir kısmını daha sonra bulabildim. Ancak bir kısmı yok. İki üç defa bahçeye giderek kalan giden tohumlardan temin ettim. Sonuç itibari ile geçikmeli olarak tohumları paketlemeye başladım. İstanbul'a gideceğim gece saat 04.00 gibi yola çıkacağımız için ben tohumları yetiştirmeye çalışıyorum. Tohum etiketlerini yapışkanlı olarak bastırdım. Kolaylık olsun karışmasın diye. Naylon yapıştıran makineyi emanet olarak aldım. Tohumları sayarak elimde olan tohumlara göre paylaşım yaptım. Kaynak makinesi ile çekerek hem naylonun kapanmasını ve kopmasını sağlıyorum. Etiketler üzerine yapışıyor. Tümünü bitirdim.İki tane geçerli taleplerden yalançı melissa ( limon otu ) tohumunu bulamadığım için İstanbul'a yanımda getiremedim. Saat gece 4'ü geçti. Hemen hazırlanıp saat 05.00 gibi yola çıktık. Geldikten sonra da kalan iki tohumu bulup paketleyip gönderdim. Bu arada geçtiğimiz yıl etkinlikte sayın TCM'ye göndermiş olduğum tohumların yerine ulaşmadığını öğrenince kendisine göndermeyi teklif ettim. O da bir sonraki etkinlikte olabileceğini söylemişti. Bana kalan kısa boylu Afyonkarahisar pırasası ile mor acı soğan tohumlarını ekmeyip kendisine ayırmıştım. Bunları da etkinlikte kendisine gönderilmesi için pakete koydum.

Hani derler ya (Vermeyince Mabut, Neylesin Sultan Mahmut hikayesindeki gibi) TCM arkadaşımızın veya bizim şansızlığımız iki yıldır bir tohumu ulaştıramadık.

Olmayınca olmuyor. Tohumların tamamını göndermek isterken hiç birisini henüz yerlerine ulaştıramadık.

Tüm arkadaşlardan özür dilerim. Hikayeyi de ekleyeyim isterseniz.

Vermeyince Mabut, Neylesin Sultan Mahmut

Sultan Mahmut kıyafet değiştirip, beraberinde sadrazam ve birkaç muhafız ile halkı teftişe çıkmış. Dolaşırken bir kahvehaneye girip oturmuşlar. Bakmışlar müşteriler kahvehaneciye seslenip duruyor: "Tıkandı Baba, çay getir"; "Tıkandı Baba kahve getir". Tıkandı Baba lakabı Sultan Mahmut'a ilginç gelmiş. Merak edip kahvehaneciyi çağırmış. Kahvehaneci gelince:

- Baba sana neden "Tıkandı Baba" derler? Hele otur da anlat, demiş.

Tıkandı Baba başlamış anlatmaya:

- Ben bir gece, bir rüya gördüm. Rüyamda tanıdığım tüm insanların bir çeşmesi vardı ve hepsinin çeşmesinden oluk oluk su akıyordu. Benim de bir çeşmem vardı fakat benim çeşmemdeki su ip gibi akıyordu. Sonra ben; "Keşke benim çeşmem de onlarınki kadar aksa" diye içimden geçirdim. Sonra yerden bir çomak alıp suyun geldiği oluğu dürtmeye başladım. Ben oluğu dürterken çomak kırıldı ve ip gibi akan suyum damlamaya başladı. Bu sefer ben; "Keşke çeşmem diğerlerininki kadar olmasa da, bari eskisi kadar aksa" diye içimden geçirdim ve oluğu kurcalamaya devam ettim. Ben uğraşırken suyun geldiği oluk tamamen kırıldı. Az önce damlayan suyum, tamamen kesildi. Ben yine uğraşmaya devam ediyordum ki, o sırada Cebrail göründü; "Tıkandı, baba! Artık uğraşma!" dedi. O gün bu gündür bu rüyamı kime anlattıysam adım Tıkandı Baba'ya çıktı. Hangi işe elimi attıysam olmadı. Şimdi de burada çaycılık yapıp zar zor geçinmeye çalışıyorum.

Tıkandı baba'nın anlattıklarından etkilenen Sultan Mahmut, muhafızlarına; "Bundan sonra her gün bu adama bir tepsi baklava getirin; her baklava diliminin altına da bir altın koyun." diye emir vermiş. Hemen ertesi gün askerler ilk tepsi baklavayı getirip, Tıkandı Baba'ya teslim etmişler. "Padişahımızdandır" diyerek...

Tıkandı Baba baklavaya sevinmiş. "Ne zamandır tatlı yemişliğim de yoktu" diye içinden geçirmiş. Almış tepsiyi tutmuş evinin yolunu. Yolda düşünmüş kendi kendine; "Yahu ben bir canıma nasıl yerim bir tepsi baklavayı? En iyisi ben buna hiç dokunmadan satayım."

Tıkandı Baba işlek bir yol kenarına kurmuş tezgâhını başlamış; "Taze baklava! Taze baklava!" diye bağırmaya... Bu sırada yoldan geçen bir Yahudi baklavaya talip olmuş. Üç aşağı beş yukarı anlaşmışlar, Yahudi baklavayı alıp gitmiş... Tıkandı Baba baklavadan kazandığı ile ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamış.

Yahudi baklavayı evine götürmüş. Bir dilim atmış ağzına... Fakat dişine bir şey değmiş... Bu nedir diye bir bakmış ki; altın. Ve baklavanın her diliminin altında bir tane altın... Yahudi bu duruma anlam veremese de ertesi gün tekrar aynı yere gitmiş ki; aynı adamı görür müyüm diye... Bakmış ki adam orada... Demiş ki; "Sen her akşam burada olacaksan, biraz indirim yap da ben her akşam alayım bu baklavaları senden." Tıkandı Baba kabul etmiş ve her akşam baklavayı Yahudi'ye satmaya başlamış.

Sultan Mahmut, bir ay baklava gönderdikten sonra; "Bakalım Tıkandı Baba şimdi ne durumda?" deyip adamlarıyla beraber tutmuş kahvenin yolunu. Fakat bu kez kıyafet değiştirmeden... Sultan Mahmut bakmış ki; Tıkandı Baba aynı tas aynı hamam. Ne uzamış ne kısalmış. Yine aynı kahvehanede, ekmek kavgasında... Sultan Mahmut, Tıkandı Baba'yı yanına çağırtıp sormuş:

- Tıkandı Baba sana yolladığım baklavaları almadın mı?

Tıkandı Baba biraz mahcup:

- Geldi hünkârım, demiş. Ben de satıp ihtiyaçlarımı giderdim. Duacınızım.

Sultan Mahmut, bunu duyunca tebessüm etmiş. "Anlaşıldı Tıkandı Baba, sen gel bakalım benimle" demiş. Birlikte sarayın yolunu tutmuşlar. Saraya varınca Sultan Mahmut, Tıkandı Baba'yı doğruca hazine odasına götürmüş. Sultan Mahmut, Tıkandı Baba'nın eline bir kürek tutuşturup:

- Baba daldır bakalım küreği istediğin yere... Küreğin üzerinde ne kalırsa senindir, demiş.

Bunu duyan Tıkandı Baba öyle heyecanlanmış ki; küreği ters tuttuğunu fark etmemiş bile... Hızla küreği daldırıp çıkarmış ama ne çare? Kürek ters olunca üzerinde bir tanecik altın kalmış o da düştü düşecek... Derken o da düşmüş. Sultan Mahmut:

- Baba, demiş. Senin buradan nasibin yok! Sen şu bizim askerleri takip et. Onlar ne derse yap.

Tıkandı Baba boynunu büküp düşmüş askerlerin önüne... Sultan Mahmut askerlerden birini yanına çağırmış:

- Bu adamı alın Üsküdar'a götürün, demiş. Deyin ki; baba bir taş seç. Seçtiği taşa karışmayın. Sonra deyin ki; seçtiğin taşı fırlat. Tıkandı Baba taşı ne kadar uzağa atarsa; durduğu yerden taşı attığı yere kadar ona verin.

Askerler Tıkandı Baba'yı alıp Üsküdar'a götürmüş. Demişler ki baba bir taş seç. Tıkandı Baba sormuş "Ne için ki?" diye ama askerler bir şey söylememiş. Tıkandı Baba; şu büyüktü, şu küçüktü, şu yamuktu derken kocaman bir kayaya sarılmış demiş ki seçtiğim taş budur. Askerler demiş ki; "Baba sen şimdi bu taşı fırlat, ne kadar uzağa atarsan o kadar yer senindir." Bunu duyan Tıkandı Baba heyecanla seçtiği taşa atılmış, güç bela yerden kaldırmış. Fakat taşın ağırlığını direyemeyip elinde taş olduğu halde sırtüstü devrilmiş. Taş da üzerine düştüğünden oracıkta can vermiş. Askerler gidip durumu Sultan Mahmut'a anlattıklarında, Sultan Mahmut o meşhur sözünü söylemiş:

- Vermeyince Mabut, neylesin Sultan Mahmut?

Bugün ben de tohumlarıma kavuştum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Lonicera
19-02-2018, 13:22
özellikle yemlik tohumlarını bir tane dahi bırakmamak üzere yemiş. Farkettiğim zaman iş işten geçmiş idi. Sn. lonicera'ya bu yıl da göndermek kısmet olmadı.

Günler çuvala girmedi ya! Önce canımız sağ olsun , gerisi gelir elbet.

saleri
19-02-2018, 14:32
Benim de kargom bugün geldi. Sn Dongyul ve Sn Zekoş başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

thunderon
19-02-2018, 14:55
Tohumlar bugün elime ulaştı tüm ağaçlar.net ailesine teşekkür ederim.

astarte
19-02-2018, 15:01
666538

Veeee bugün tohumlarımız geldi. Ne kadar mutlu oldum anlatamam;) tohumları göndermede emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Bütün tohum göndericilerim sayın TCM, incirli, hcgo, hasan7319, ayhank ve atılgan' a ayrıca çok teşekkür ederim. Tohumlarınız emin ellerde büyük bir sevgiyle büyütülecek ve umarım hiç bir aksilik çıkmadan yeni tohumlara dönüşecekler..
Seneye paylaşmayı düşündüğüm tohumlarımı şimdiden derlemeye başladım bile bir aksilik çıkmazsa ben de tohum paylaşanlardan olacağım ;)

Tolga Özmeral
19-02-2018, 15:45
Bugün bende kargomu aldım. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. İyi ki varsınız.

666543

ceydoruk
19-02-2018, 15:48
Rahatsızlığım nedeniyle benim adıma tohumlarımı paylaşmayı kabul eden Sayın MeyveliTepe'ye cok teşekkür ederim. Tohum kutusu kendisine olduğu gibi gönderilmiş fasulye şeklinde olan tohum kapsullerinden tek tek tohumları cıkarıp paketlemek zorunda kalmıştır.Bu kadar yoğun bir tempo içerisinde verdiği destek için sayın MeyveliTepe'ye cok cok teşekkür ederim. Elimde cok az bir miktar daha selluka daha tohumu var, bu yoğunluktan dolayı eksik gelen olduysa tohum gönderebilirim.

malina
19-02-2018, 15:50
http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/41974.htm

Lütfen istiyorsanız bu başlıkta kararınızı belirtin.
Yazmayanlar istemiyor sonucunu çıkaracağız.

malbman
19-02-2018, 16:31
Rahatsızlığım nedeniyle benim adıma tohumlarımı paylaşmayı kabul eden Sayın MeyveliTepe'ye cok teşekkür ederim. Tohum kutusu kendisine olduğu gibi gönderilmiş fasulye şeklinde olan tohum kapsullerinden tek tek tohumları cıkarıp paketlemek zorunda kalmıştır.Bu kadar yoğun bir tempo içerisinde verdiği destek için sayın MeyveliTepe'ye cok cok teşekkür ederim. Elimde cok az bir miktar daha selluka daha tohumu var, bu yoğunluktan dolayı eksik gelen olduysa tohum gönderebilirim.

Bu forum işte tam da bu nedenle eşsiz bir yer. Kendi adıma bu kadar çok sayıda güzel insanın bir arada olduğu başka bir platform görmedim de duymadım da.

İyi ki buralıyım :p

onur45
19-02-2018, 16:35
Az önce kargomu teslum aldım. Emeği geçen üyelere çok teşekkür eserim. Çoğu talebim karşılanmış. Ama kitap ayracı çıkmadı ona üzüldüm

Güler
19-02-2018, 16:56
Az önce kargomu teslum aldım. Emeği geçen üyelere çok teşekkür eserim. Çoğu talebim karşılanmış. Ama kitap ayracı çıkmadı ona üzüldüm

Sayın onur45, onun suçlusu benim, ama ziyadesi ile telâfi etmek isterim.

malina'ya giderken 70-80 adet almıştım, o yüzden bütün zarflara yetmeyeceği için gelişi güzel koydum, yani bütün zarflarda yok.

Adresinizi yazarsanız size de gönderirim. :)

mgunsili
19-02-2018, 17:05
Benimde tohumlarım eve gelmiş ... emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
umarım bu sene tüm canlar sorunsuz olarak tohumlarını yetiştirebilirler.

kaknus
19-02-2018, 17:16
Tohumlarımı bugün aldım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sûz-i Dilârâ
19-02-2018, 18:30
Bugün bende kargomu aldım. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. İyi ki varsınız.

666543

Sayın Ceydoruk'tan gelen selluka tohum paketini görünce gözlerim parladı ne kadar çok tohum var. İnşallah bütün talep edenlerde sayı böyledir. :D Selluka yılı olacak.

Tohum paylaşıma ilk defa katılıyorum, gelen tohumları "Tohum paylaşım sonrası başlığında" yazmak zorunluluğu var mı?

Dutlubahçe
19-02-2018, 19:09
Merhaba arkadaşlar; bende paketime ulaştım sonunda bugün detaylı bir inceleme yaptım sayın Lonicera'dan Dutlubahçe'ye gönderilen paket benim pakettimden çıktı... Demek ki anlıyorum ki benim kısmetimmiş ^_^

Bu küçük hatalar olmuş olabilir ama her şeyi ile dört dörtlük ve özverili bir çalışmadan dolayı herkese çok teşekkür ederim ^^

Şimdi ben desem ki 'Siz yanlış anlamışsınız, o tohumlar benim kısmetim, lütfen emanetimi bana gönderin.' ayıp etmiş olur muyum?

Sn. dongyul o tohumları gerçekten isteyerek talepte bulunmuştum, ama aranızda duygusal bir bağ oluştu ise, ben aradan çekilebilirim :)

f.cet
19-02-2018, 19:13
Kargom geldi. Tohumlarıma kavuştum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Çocuk gibi mutlu oldum.

güreri
19-02-2018, 19:24
Benim de tohumlarım bugün elime ulaştı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İnşallah bizim de paylaşacağımız günler yakındır.

Sevgi07
19-02-2018, 20:12
Kargomu bu gün teslim aldım
Yetiştirip paylaşan ,saatlerce emek verip bu tohumları bize ulaştıran herkese çok teşekkür ederim..

Tolga Özmeral
19-02-2018, 21:22
Sayın Ceydoruk'tan gelen selluka tohum paketini görünce gözlerim parladı ne kadar çok tohum var. İnşallah bütün talep edenlerde sayı böyledir.

Sayın Ceydoruk yolladığı tohumların tasnif işini Sayın MeyveliTepe'ye bırakmış (http://www.agaclar.net/forum/1531864-post135.htm).

Sayın MeyveliTepe'yi şahsen tanımasam da, yazışmalarındaki titiz tutumu göz önünde bulundurursak, bırakın tohum sayısını, kimseye hak geçmesin diye tohumları kuyumcu terazisinde tek tek tartmış bile olabilir :)

novazet
19-02-2018, 21:45
Kargomu bugün teslim aldım.
Paylaşımda bulunanlara, organizasyonu düzenleyenlere ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Selam ve saygılarla.

hberbul
19-02-2018, 22:22
Ben de kargomu aldım.Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bereketli bir yıl olması dileğiyle...

Serpil Pirmit
20-02-2018, 06:14
Günaydınn. Ben de tohumlarıma kavuştum.. Sn Muda, Sn Rainac, Sn Binefestoprak, Sn Atılgan ( maniye domatesi), Sn Musa Gündoğan (Yeşil dolmalık biber) ve Sn Tolga Özmeral ( Yıldız ve San Marzano) dışında tüm tohumlarım gelmiş.. Bu organizasyonu düzenleyen, tohum paylaşan, paketlemede ve kargolamada görev alan herkese yani emeği geçen tüm gönüllülere sonsuz teşekkürler... Sevgi ve saygılarımla

h_dogan
20-02-2018, 06:29
Ben de tohumlarımı aldım, emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sn. birnefestoprak ben de karpuz tohumu talep etmiştim ama olmazsa da sıkıntı yok benim için.

Selluka tohumunu en çok paylaşanlardan biri iken geçen seneki soğuklardan dolayı sellukamız kurumuştu. Bu sene ben de talep edenlerdendim. Paylaşmanın güzelliği burda olsa gerek. :)

Musa Gündoğan
20-02-2018, 07:19
Günaydınn. Ben de tohumlarıma kavuştum.. Sn Muda, Sn Rainac, Sn Binefestoprak, Sn Atılgan ( maniye domatesi), Sn Musa Gündoğan (Yeşil dolmalık biber) ve Sn Tolga Özmeral ( Yıldız ve San Marzano) dışında tüm tohumlarım gelmiş.. Bu organizasyonu düzenleyen, tohum paylaşan, paketlemede ve kargolamada görev alan herkese yani emeği geçen tüm gönüllülere sonsuz teşekkürler... Sevgi ve saygılarımla

sayın serpil pirmit benden yeşil dolmalık biberi talep ettiğinizi göremedim. çünkü bu tohumu az biraz da olsa mümkün mertebe herkese göndermeye çalıştım. ancak sizin isminiz şu an talep edenler arasında görünmemektedir.

Hakan DAG
20-02-2018, 07:24
Dün itibariyle bende tohumlarımı aldım.Başta tohum paylaşan arkadaşlar ve bunun özelinde paketlemesinden organizasyonuna kadar emeği geçen ne kadar arkadaş varsa hepsinin eline emeğine sağlık.Bol bereketli olur İnşallah.

malina
20-02-2018, 07:25
sayın serpil pirmit benden yeşil dolmalık biberi talep ettiğinizi göremedim. çünkü bu tohumu az biraz da olsa mümkün mertebe herkese göndermeye çalıştım. ancak sizin isminiz şu an talep edenler arasında görünmemektedir.

İstedikleri tüm tohumlar karşılanacak diye düşünüyor olabilirler...

Bu ihtimal dahilinde diye yazıyorum.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/41248.htm

3.4. Tohum talep edenlerin rolü

Önemli: Bir katılımcı iki yıl üst üste sadece talep eden olarak etkinliğe katılamaz. Örnek: Geçen yıl paylaşmadan tohum talep eden bir katılımcının bu yıl etkinlikten tohum talep edebilmesi için mutlaka tohum da paylaşması gereklidir.

Önemli: Etkinlikten bu yıl paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının tohum talebi sayısı 25 ile sınırlıdır. Daha fazla sayıda talep yapan katılımcıların ilk talep ettikleri 25 geçerli sayılacak, fazlası geçersiz sayılacaktır.

Önemli: Etkinliğe aynı zamanda paylaşımcı olarak katılanlar, kendi paylaştıkları tohumlara olan geçerli taleplerin en fazla %50si kadar daha fazla tohum talebinde bulunabileceklerdir. Üst sınır 150 dir. Daha fazlası talep tarihine göre geçersiz kabul edilecektir. Örnek-1: Paylaştığı tohumlara 60 adet geçerli talep bulunan bir paylaşımcı en fazla 90 çeşit tohum talebinde bulunabilir. Örnek-2: Paylaştığı tohumlara 500 geçerli talep bulunan bir paylaşımcı en fazla 150 çeşit tohum talebinde bulunabilir.

Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin en azından kendini tanıttığı bir mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir. Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde sıfır mesajı bulunan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir.

kerkenez
20-02-2018, 07:28
Tohumlarımı aldım. Başta organizasyon sahipleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler. Umutları ekeceğiz, inşallah ağız tadıyla yemekte nasip olur. Bu arada sürpriz kitap ayracınızı da çok beğendim hemen kullanmaya başladım. :D

666584

YeşimM
20-02-2018, 07:57
Ben de tohumlarıma kavuştum. Paylaşımcı üyelere ve büyük bir özveriyle çalışarak tohumlarımızı bizlere ulaştıran arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Özenle yetiştirneye çalışacağım.Emeklerinize, gönüllerinize sağlık.

MeyveliTepe
20-02-2018, 09:24
Orijinal Mesaj Sahibi Serpil Pirmit http://www.agaclar.net/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/41967-post1531957.htm#post1531957)

Bu üyenin taleplerinden bir kesinti yok ama bahsedilen tohum talep edilmemiş.

olmez
20-02-2018, 09:38
Tohumlarım şimdi geldi. Bilinen konu dışında eksik yok. :) Sayın Muda, Rainac ve birnefestoprak' tan gelecek 4 adet tohum dışında hepsi paketten çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

jamak
20-02-2018, 09:45
Tohumlar elime ulaştı. Emeği geçen herkese çok teşekkürler...

Sûz-i Dilârâ
20-02-2018, 09:45
Benim tohumlarım da az önce geldi. Tohumları paylaşan arkadaşlarıma ve bize ulaşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Kitap ayracı gülümseten ayrı bir güzellik olmuş.;)

malbman
20-02-2018, 10:18
Tohumlarımı dün aldım ve görebildiğim kadarıyla Sayın Muda ve Sayın birnefestoprak'tan talep ettiklerim dşındakilerin hepsi gelmiş. Tohumların bu aşamaya kadar gelmesi için büyük emek sarfeden paylaşımcı arkadaşlara ve bu etkinliğe en az onlar kadar emek veren Lojistik Merkezi gönüllülerine sonsuz teşekkürler.

divitsizhokka
20-02-2018, 10:21
benim tohumlarim Gelmedi maalesef. acaba kargo takip numarası gönderebilir misiniz bugün 21 i değil ama gelip gitmiş olması ihtimalini düşünüyorum kaç gündür. ..

Hülyabülbül
20-02-2018, 10:32
Bu ilk etkinlik senem. Onun için heyecanlıyım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Umarım ben de tohum elde ederek seneye paylaşanlar arasında olurum. Sevgiler, selamlar.

malina
20-02-2018, 10:38
benim tohumlarim Gelmedi maalesef. acaba kargo takip numarası gönderebilir misiniz?

Yurtiçi Kargo
915789247049

yurtsever
20-02-2018, 10:50
Tohumlarımı eksiksiz aldım,çok teşekkürler..

Mahmutcan1970
20-02-2018, 10:55
Merhaba,

Nihayet tohumlarım geldi. Amatör ruhla profesyonelce hazırlanmışlar. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. İnşallah seneye paylaşan tarafta olurum. Emeğinize, elinize sağlık.

Saygılarımla,
iyi günler dilerim.

alef blue
20-02-2018, 11:27
sonunda ben de bebeklerime kavuştummmm ;)
yurtiçi kargonun azizliği işte şehirdışına iki günde gönderirken beykoza bir haftada getirebilmesi mucize :mad:
ama bekleyiş kavuşmayı bir o kadar tatlı kılıyor :p herkese çok çok teşekkürler, geçen yıl bahçe işlerinden uzak kaldığım için etkinliğe katılamamıştım bu yıl kocaman bir bahçem var umarım emanetlerinizle iyi işler çıkarıp ben de bol bol paylaşabileceğim, etkinliği düzenleyen ve tohum paylaşan herkese sevgiler saygılar (:

Milla
20-02-2018, 11:52
Ben tohumlarımı PTT kargo ile istemiştim. Eğer kargoya verildiyse takip edebilmek için kodu öğrenebilmem mümkün mü?

Ahmet
20-02-2018, 12:17
Tohumlarım dün elime ulaştı, Sayın Atılgan, Esgul73, Musa Gündoğan, Portorikolu, Resulgur, TCM, Tolga Özmeral, Yurtsever, Zekos ve bu organizasyonu yıllardır başarıyla sürdüren Lojistik Merkezine sonsuz teşekkürler.

ozencan43
20-02-2018, 12:34
Tohumlarına kavuşanlar kervanına ben de az önce katıldım, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Kitap ayracı için Sn. Güler hanıma ayrıca teşekkürü borç bilirim...

malina
20-02-2018, 12:49
ben tohumlarımı ptt kargo ile istemiştim. Eğer kargoya verildiyse takip edebilmek için kodu öğrenebilmem mümkün mü?

kp02055610999

http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden ben de kontrol ettim (PTT Kargoları ben göndermiştim)

İADE-Adres Yetersiz bilgisi var.

PTT'yi bugün mutlaka aramanız iyi olur, geri göndermeden yakalayabilirsiniz belki...
Not: Adres bilgisi hiç de yetersiz gelmedi bana... Sokak ya da cadde ismi yok muydu?

kamil35
20-02-2018, 12:55
Ben de tohumlarıma 3 gün önce kavuştum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

malina
20-02-2018, 13:33
Milla beğendi.

Soruma da cevap yazsaydınız :)

Milla
20-02-2018, 13:46
Mesajınızı okuyunca hemen internete baktım ve eksik adres gerekçesiyle iade edilmek üzere torbaya konulduğunu gördüm.
Şube telefonunu bulup aradım ve iade için işlem yaptıklarını çok şanslı olduğumu 10 dakika içinde aramasaymışım Milasa doğru yola çıkacağını söyledi. Fakat kendileri getiremezlermiş şubeden biz alacakmışız. Eşim almak üzere çıktı şimdi.
İşin aslı şubede sadece iki kişi çalıştıkları için her zaman oynadıkları bir oyun. O kadar küçük bir yer ki burası adressiz dahi bulunur 😀

Milla
20-02-2018, 13:47
Yazıyordum da cep telefonundan çok uzun sürdü 😀

Zekoş
20-02-2018, 14:08
Tohumlarıma kavusmanın heyecanı bir kez daha yasattıkları icin bu etkinlikte emegi gecen herkese sonsuz tesekkürler..

divitsizhokka
20-02-2018, 14:14
Çok teşekkür ederim. Tahmin ettiğim gibi 16sinda gelmiş insaAllah yarın gidip alacağım. (:

ipekim14
20-02-2018, 14:15
Merhaba,

Benim tohumlarım da henüz ulaşmadı.

mrtdl55
20-02-2018, 14:16
Ben de tohumlarıma kavuştum.Aslında kargo dün gelmiş ve ablam teslim almış. Ama kendi tohumlarını görünce heyecandan bana haber vermemiş bile. Neyse tohumlarımı ona kaptırmadan kurtardım sonuçta :) .Bu süreçte emeği geçen tüm agaclar.net gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Bu sene tohum alma heyecanı yaşasak da sonraki etkinliklerde paylaşma heyecanını tadacağız umarım.

Karaçayır
20-02-2018, 14:30
Siteye yeni üye olmama rağmen tohumlar kapımda belirdi. Şaşırdım ve çok sevindim açıkcası, beklemiyordum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Umarım üretip daha da çok paylaşmak nasip olur.

Milla
20-02-2018, 15:04
Şube 16.30 da kapanıyormuş. Neyse ki eşim, benden olayı duyar duymaz gidip aldı da yarına kalmadı. Tohumlarım elime ulaşmış oldu.
Tohumları alıp, işleyip kurutup, bizler için hazırlayıp tek tek etiketleyip lojistik merkeze yollayan arkadaşlara.
Onca gelen tohumun tek tek barkodlarını okutup, kişilere göre tasnif edip, üyeler için kargoda indirim sağlayıcı çözümler bulan (gerçi ben PTT kargo ile istedim ), havalı zarflar alıp tohumların zarar görmesini engelleyen ve tek tek adreslerimize tohumları yollayan lojistik merkeze.
Bu paylaşımın ana hatlarını belirleyen, uygulanmasını, denetimini sağlayan yönetici arkadaşlarımıza.
Yazılarıyla ve cevaplarıyla aylarca paylaşımla ilgili soruları yanıtlayan arkadaşlarımıza.
Kısaca hepinize teşekkür ederim. Unuttuğum var ise affola.
İyi ki varsın ağaçlar.net ailesi.

Milla
20-02-2018, 17:13
Bir de kitap ayracı için teşekkür etmeyi unutmuşum. Çok utandım ��

devrann
20-02-2018, 18:24
Tohumlar elime ulaştı,istediğim birçok tohumu arkadaşlar karşılamışlar hepsine çok teşekkür ediyorum,bende inşallah gelecek dağıtımda bu birçok tohuma burda yer veririm inşallah.Herşey çok güzel selamlar.

iyigit
20-02-2018, 18:41
merhaba,
biraz önce zarfı açtım ve tohumlarla karşılaştım. çocuklar gibi şenim. yarın ilk iş bezelyeleri ekeceğim. herkese çok çok teşekkür ederim.

TCM
20-02-2018, 18:43
Paketi aldım, emeği geçen herkese teşekkür ederim...

nkutsay
20-02-2018, 19:35
Ben de o mutlu insanlardan biriyim :))

Güler
20-02-2018, 20:32
Tohumlarına kavuşan arkadaşların sevinçlerini ve bir an evvel onları toprakla buluşturma heyecanını anlıyoruz, ancak bunların zamanlanması ve ekimleri hususunda hocalarımızın ve deneyimli arkadaşlarımızın yazdıkları mesajlar yeni başlayacak arkadaşlarımıza önderlik edecektir.

http://www.agaclar.net/forum/fidan-ve-fide-bitki-uretim-tohum-cimlenme-celik-asi/30988.htm#post752258

Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı) - agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/fidan-ve-fide-bitki-uretim-tohum-cimlenme-celik-asi/)

http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/41937.htm

refikimo
20-02-2018, 20:43
merhaba benim kargom da elime ulaşmadı. taleplerim mi karşılanamadı yoksa kargoda mı problem çıktı bilmiyorum. çok teşekkürler ilginiz için, müthiş bir emek var bu organizasyonda.

hcinarli
20-02-2018, 21:00
Merhaba, tohumlar elime ulaşmadı. Acaba kargo ile ilgili sıkıntı mı var? bilgi alabilir miyim? Herkesin emekleri için teşekkürler. İyi çalışmalar

aozcan
20-02-2018, 21:25
Kargo elimize ulaşmıştır. Tüm emeği geçenlere çok teşşekkür ediyorum.
Bilgilendirme açısından da şunları ekliyorum ki 32 adet talepte bulunmuşum. Gelmesi gereken 25 tohum çeşidinden 24 'ü gelmiş. 32 içerisinden hangi bir çeşidin gelmediğini tam bilemiyeceğim. Fakat sanıyorum ki Rainac'dan talep ettiğim gelmemiş.
Tekrardan teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Herkese hayırlı hasatlar olması dileğiyle...

aozcan
20-02-2018, 21:31
Bir arkadaşın yorumunda görünce hatırladım. Kitap ayracı ki bu hediye için de ayrıca teşekkür ediyorum. Kusuruma bakmayın.

MeyveliTepe
21-02-2018, 01:01
Sayın MeyveliTepe, son tablo bu linkteki (https://docs.google.com/spreadsheets/d/15R_5tqYA4QcD12E2t9W2ePF3BLFRK1NcI-m8IMftXNc/edit#gid=1496522459) tablo mudur yoksa güncel tabloyu ben gözden mi kaçırıyorum?

Teşekkür ederim.

Tablonun son halini buraya (https://docs.google.com/spreadsheets/d/15R_5tqYA4QcD12E2t9W2ePF3BLFRK1NcI-m8IMftXNc/edit?usp=sharing)koydum.

Tabloda etiket düzenlenen bütün talepleri görebilirsiniz. Ayrıca her bir etikete verilen etiket numarasını ve son kolonda Lojistik Merkezine ulaşıp okutulan etiket numaralarını da görebilirsiniz. Okutulan etiket numarası alanı boş olan talepler paylaşımcı tarafından karşılanamamış anlamına geliyor.

Selma_321
21-02-2018, 04:13
Unuttum, kitap ayracı içinde çok teşekkür ederim. Hoş bir anı olacak.

Serpil Pirmit
21-02-2018, 05:48
Sn Musa Gündoğan çok haklısınız mesajı görünce tekrar kontrol ettim isteklerimi.. 25 isteği geçmemek adına kendime liste yapmıştım sizden tohum isteğini listeme yazmışım ama tohumu eklememişim sanırım...:(
Kendi hatam sebebiyle forumu meşgul ettiğim için tüm üyelerden özür dilerim .. Etkinlikte emeği geçen herkese tekrar çok teşekkürler.. Kitap ayıracı için de ayrıca teşekkür ederim Sn Güler...

rainac
21-02-2018, 07:19
Tohumlarımı bende aldım arkadaşlar emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. bende neden yoktu kitap ayracı talep etmiş olmam lazım :D:dilli:

refikimo
21-02-2018, 10:47
Benim adım listede geçmiyor, demek bir şeyi yanlış yaptım. Emeğinize sağlık bu organizasyon için. Herkese bereketli hasatlar...

MeyveliTepe
21-02-2018, 11:47
Benim adım listede geçmiyor, demek bir şeyi yanlış yaptım. Emeğinize sağlık bu organizasyon için. Herkese bereketli hasatlar...

Sıfır mesaj olabilir mi?

malina
21-02-2018, 12:14
İlgili bölümü tekrar alıntılayayım...

http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/41248.htm

3.4. Tohum talep edenlerin rolü

Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin en azından kendini tanıttığı bir mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir. Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde sıfır mesajı bulunan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir.

divitsizhokka
21-02-2018, 12:51
Çok şükür tohumlarima kavuştum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
Musa Gündoğan
Kader_bpkp
hosseda
Vizeli39
Ketenhelva
intibah
Dutlubahce
Altay 41
Zekoş
ayhank
Pria

Göndermis oldugunuz tohumlar için teşekkür ederim .
Her birinden bereketli hasatlar elde edip, gelecek yıl sizler gibi paylaşabilirim inşallah.

:))

sayen21
21-02-2018, 14:09
Ben de tohumlarına kavuşanlar arasındayım, böyle güzel bir organizasyona emek veren herkese çok teşekkürler.

Musa Gündoğan
Lonicera
oz26
thunderon
TCM
Atilgan
ahaknet
Dutlubahçe
malbman
hcorak

hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca organizasyonda emeği geçen adını bilmediğim diğer arkadaşlara da çok teşekkürler. İyi ki varsınız

rana58
21-02-2018, 16:33
Tohumlar elime değil ama evime ulaşmış. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Murat_agaclar
21-02-2018, 19:14
Çok teşekkürler hem tohumları üretip bize kazandıranlara, hem de bu zorlu ve yorucu süreci en güzel şekilde yürütenlere...Hepinizin eline sağlık..

bahtiyar02
21-02-2018, 19:54
Merhaba sevgili dostlar;
Bugün Tohumlar elime geçti.Tohum takas etkinliğini kuranlar, Emeği geçenler ve Tüm Tohum Takas etkinliğine katkılarını esirgemeyen Sevgili Dostlar ayrı ayrı hepininize Canı gönülden saygılarımı sunuyorum.

ihsaniye
21-02-2018, 20:21
Gönderilen tohumları bugün aldım, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

ihsaniye
21-02-2018, 20:36
Sn. Pria gönderdiğiniz tohumları bugün aldım, teşekkür ederim; Saygılar, selamlar.

mohito
21-02-2018, 20:53
Kargom geldi, sürpriz oldu çok mutlu oldum. Çok teşekkür ederim emeği geçen herkese:)

refikimo
21-02-2018, 21:43
Sıfır mesaj olabilir mi?

galiba öyle olmuş. o sıralar çoğunlukla telefondan giriyordum internete ve etkinliğin sonuna geldiği için biraz aceleye getirip iyi okumamışım sanırım. aydınlattığınız için çok teşekkürler Meyvelitepe. Bu sene de kısmet değilmiş...

furkan35
21-02-2018, 22:05
Tohumlarimi iki gün önce aldim.emeği geçen herkese teşekkur ederim.kimsenin kimse için kilini kipirdatmadigi bu donemde boyle organizasyonlar, duzenleyicileri ve emeği gecen herkes bize amiyane tabirle ifade etmek gerekirse: "Helal olsun, boyle insanlar hala varmis." dedirtti.

ibrahimes
22-02-2018, 08:03
Tohumlar elime geçtiğinde mesaj yazmıştım ama MEB engeline takılmış herhalde. Bu sene elimde paylaşmak istediğim tohumlar olduğu halde yoğunluktan dolayı paylasamadim. Önümüzdeki sene paylaşırım insAllah. Tüm organizasyonda emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Ağaçlar.net bana ve bahceme çok şeyler kattı ��

malbman
22-02-2018, 12:57
Sayın MeyveliTepe merhaba; Etkinlik tablosunda Sayın vizeli39'dan talep ettiğim tohumlardan (sağolsun Güler Hanımın bir poşet de fazladan gönderdiği) çitlemelik normal ve kabuksuz kabak tohumları bana geldiği halde tablonun en sağ sütununda okunmadığını ve dolayısıyla tohumun gelmediğini belirten etiket numarası yok. Bunun nedeni de, bu tohumların etiketinin çekirdeklerin arasına karışıp görünmez olması olabilir sanırım.

İstatistik açısından önemli olabileceğini düşünerek bildirmek istedim.

Etkinlik açısından sakıncası olmazsa çitlemelik kabak ve kabuksuz kabak tohumu talep edip de alamayan arkadaş varsa elimdeki fazlalık pakedi kendisine gönderebilirim.

coskun8553
22-02-2018, 15:10
Ben de kargomu az önce teslim aldım. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim. Tohum paylaşımında bulunan,sınıflayan, kargolayıp gönderen herkes hakkını helal etsin. Resim paylaşımlarınızda gördüğüm ve tahminimce baya meşakkatli bir iş. Umarım bundan sonra sorunsuz bir şekilde tohumları çimlendirebiliriz.

MeyveliTepe
22-02-2018, 15:48
Sayın MeyveliTepe merhaba; Etkinlik tablosunda Sayın vizeli39'dan talep ettiğim tohumlardan (sağolsun Güler Hanımın bir poşet de fazladan gönderdiği) çitlemelik normal ve kabuksuz kabak tohumları bana geldiği halde tablonun en sağ sütununda okunmadığını ve dolayısıyla tohumun gelmediğini belirten etiket numarası yok. Bunun nedeni de, bu tohumların etiketinin çekirdeklerin arasına karışıp görünmez olması olabilir sanırım.

İstatistik açısından önemli olabileceğini düşünerek bildirmek istedim.

Etkinlik açısından sakıncası olmazsa çitlemelik kabak ve kabuksuz kabak tohumu talep edip de alamayan arkadaş varsa elimdeki fazlalık pakedi kendisine gönderebilirim.

Fazla gönderileni anlamadım. Sn.Vizeli39 mu sizin için fazladan göndermiş?

Güler
22-02-2018, 15:57
Fazla gönderileni anlamadım. Sn.Vizeli39 mu sizin için fazladan göndermiş?

Yoksa biz mi iltimas geçtik.:p
Başkası adına gönderilen mi sizin zarfa konmuş?

Sayın Vizeli39'un gönderdiği Çitlemelik normal ve kabuksuz kabak çekirdekleri küflü ve bozulmuş gibiydi, hatta biz onları dağıtımdan geri çekmiştik. Sonra bu durumu Vizeli39 a bildirdiğimizde " onlar bozuk değil, yağmurda kaldılar, gönderebilirsiniz" dediğinde yeniden dağıtıma koyduk, yanılmıyorsam malbman'a da isteyip istemediğin sormuştum.

http://www.agaclar.net/forum/1529709-post12.htm

http://www.agaclar.net/forum/attachments/tohum-paylasim-etkinligi/665226d1517413840-img_2406-600-x-450-.jpg

http://www.agaclar.net/forum/1529729-post18.htm

Sayın güler, küf yapmış gibi gözüken tohumlarda sorun yok kuruma esnasında yağmur aldığı için öyle. Ben onlardan kavurdum küflenme yok yani. Gönül rahatlığı ile ekilebilir. İyi akşamlar. İlginize çok teşekkür ederim.

Sayın MeyveliTepe bazı arkadaşlar o kadar ufak poşetlere koymuşlar ki hem zorlandık hem de tohum etiketleri uçlarından başka minik poşetlere de yapışıyordu. Bu poşetlere de bir standart getirmek iyi olacak.

malbman
22-02-2018, 16:31
yanılmıyorsam malbman'a da isteyip istemediğin sormuştum. Sormuştunuz Güler hanım teşekkür ederim. Ama tohumların fazla sayıda olduğunu görünce paketin birini paylaşmanın daha doğru olcağını düşündüm.

Güler
22-02-2018, 16:35
Sormuştunuz Güler hanım teşekkür ederim. Ama tohumların fazla sayıda olduğunu görünce paketin birini paylaşmanın daha doğru olcağını düşündüm.

Sayın malbman sormak istediğim, siz talep ettiğiniz tohumu almışsınız, ikinci olarak gelen tohum başkasına gönderilmesi gereken tohum mu size gelen?

malina
22-02-2018, 16:52
Sayın Vizeli39'un gönderdiği Çitlemelik normal ve kabuksuz kabak çekirdekleri küflü ve bozulmuş gibiydi, hatta biz onları dağıtımdan geri çekmiştik. Sonra bu durumu Vizeli39 a bildirdiğimizde " onlar bozuk değil, yağmurda kaldılar, gönderebilirsiniz" dediğinde yeniden dağıtıma koyduk, Eksik kalan kısmını tamamlayayım :)

666795

Tohumlar o kadar kötü görünüyordu ki hep birlikte kontrol edip, badkodu okutmadan kenara koyduk ve gönderen arkadaşa sorma kararı aldık. Onun onayından sonra (24 saat geçmiştir aradan) zarflara koyduk ama bu arada barkodu okutmadığımızı unutmuş olmalıyız.

Bu işlerin tümünü tek kişi yapsa, bunları hatırlar ve hata olmazdı ama dönüşümlü çalıştığımız için bu hata ortaya çıkmış. Çok özür dileriz. :)

Tümüne vakıf olmadığım için sorayım:

Vizeli39'un gönderdiği Çitlemelik normal ve kabuksuz kabak çekirdeklerini isteyen kaç kişi vardı?
Tümü barkodsuz mu?
Yoksa bir kısmı mı barkodsuz?

Konuyla ilgili not kağıdı hala duruyormuş atmamışım :)

666794

Not: kağıdın ortasındaki pencere, kargo takip numarasını soran bir arkadaşın kargo numarası diğer numaralarla karışmasın doğru okuyup yazayım diye açılmış penceredir :)

malbman
22-02-2018, 17:03
Sayın malbman sormak istediğim, siz talep ettiğiniz tohumu almışsınız, ikinci olarak gelen tohum başkasına gönderilmesi gereken tohum mu size gelen?

Güler Hanımcığım gelen ikinci torba fotoğraftaki gibi geldi. Yani isimsiz.

malina
22-02-2018, 17:12
Bunu unutmuşum :)

tablonun en sağ sütununda okunmadığını ve dolayısıyla tohumun gelmediğini belirten etiket numarası yok. Bunun nedeni de, bu tohumların etiketinin çekirdeklerin arasına karışıp görünmez olması olabilir sanırım.

Ne incecik tohumların arasından etiket çıkarıp okuttuk biz, koskoca kabak çekirdeği nasıl engel olurmuş :)

kirmacin
23-02-2018, 05:17
Merhaba,
Benim tohumlarim da elime ulasti, bereketli bol tohumlu bir hasat dilerim:) ellerinize saglik

Dutlubahçe
04-03-2018, 11:33
Şimdi ben desem ki 'Siz yanlış anlamışsınız, o tohumlar benim kısmetim, lütfen emanetimi bana gönderin.' ayıp etmiş olur muyum?

Sn. dongyul o tohumları gerçekten isteyerek talepte bulunmuştum, ama aranızda duygusal bir bağ oluştu ise, ben aradan çekilebilirim :)

Sn. dongyul'a yanlışlıkla giden tohumlarım, ziyadesiyle(!) elime ulaştı. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Gerçekten, vaki olanda hayır varmış.

hcinarli
04-03-2018, 13:11
Merhabalar, talep ettiğim tohumlar henüz elime ulaşmadı. Acaba kargo ile ilgili bilgi alabilir miyim?

nadis
04-03-2018, 18:33
Merhabalar, benim de talep ettiğim tohumlarım yokluğumda eşime ulaşmış.Tohum paylaşımında bulunan ve elimize geçmesinde emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim.

Dutlubahçe
04-03-2018, 18:45

Sayın Lonicera, sizden talep ettiğim tohumlara çok şükür kavuştum. Şunu sormak istiyordum, soğuklama ihtiyacı olan tohumları siz soğuklatmış mıydınız, bu ihtiyacı biz mi gidereceğiz?

Lonicera
05-03-2018, 05:12
Sayın Lonicera, sizden talep ettiğim tohumlara çok şükür kavuştum. Şunu sormak istiyordum, soğuklama ihtiyacı olan tohumları siz soğuklatmış mıydınız, bu ihtiyacı biz mi gidereceğiz?

Ben herhangi bir işlem yapmadım, soğuklama ihtiyacını siz gidermelisiniz.

zeynepkavi
05-03-2018, 08:47
Benim de kargom forum kapanmadan önce gelmişti ancak tesekkur edebiliyorum.
paylaşan, dağıtan, kıymetli vaktini ayıran, emegi gecen herkese cok tesekkür ederim, kitap ayracı için ayrıca tesekkurler.
Eksik olanı sadece selluka paketten cıkmadı ki onunla ilgili sn. Meyvelitepe ile görüşüyoruz,
herkese bol bereketli bir yıl dilerim. Saygılar.

malina
05-03-2018, 12:44
http://www.agaclar.net/forum/fidan-ve-fide-bitki-uretim-tohum-cimlenme-celik-asi/42000.htm

Mesajları buraya taşıdım.

peyyide
05-03-2018, 16:44
Kaçırmışım tohum takası. Çok üzüldüm :( Seneye umarım daha yakından takip edebilirim.

blnturkek
07-03-2018, 13:34
Allah razı olsun bizim de tohumlar ulasti.

makber
15-03-2018, 07:46
Kıymetli agaclar.net üyeleri,

Paylaşım etkinliğinden istediğim tohumlar elime ulaştı, henüz yazabilme imkanım oldu.
Emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Saygı ve sevgi ile.

ArdaT.
20-03-2018, 13:48
giremedim epeydir, haber veremedim kusuruma bakmayın, tohumlar elime ulaştı:)herkese çok teşekkür ediyorum..sevgiler