PDA

View Full Version : Takas

FarukEr
27-01-2016, 15:56
Merhaba Arkadaşlar,
Bende; begonvil, iki çeşit elma, ayva, çeşitli erik, çeşitli incir,ve defne vs. ağaçlar var. isteyen olursa kaktüs ve sukulent karşılığında her birinden onlarca çelik yollayabilirim :))
Duruma göre bir kaç çeşit kaktüs ve sukulent çelik veya kökte yollayabilirim. :)

dalperen
03-03-2016, 11:02
Rica edersem hangi elmalar var acaba. Ben Amasya elması arıyorum. Aşı yapmayı istiyorum ben de 2 elma ağacı var da çevirmek istediğim. İyi günler.

YeşimM
03-03-2016, 21:07
Merhaba ben de amasya elması fidanı diktim ama daha sonra periyodite yatkınlığı olduğunu okudum bir yıl meyve verip bir yıl vermiyormuş sizin bu konuda bilginiz var mı varsa paylaşır mısınız?

FarukEr
04-03-2016, 12:15
maalesef cinsleri hakkında bilgim yok. fazla büyük bir cins değil biri tatlı diğeri ekşimsi tadı var.

yarenimex
04-03-2016, 13:51
Merhaba ben de amasya elması fidanı diktim ama daha sonra periyodite yatkınlığı olduğunu okudum bir yıl meyve verip bir yıl vermiyormuş sizin bu konuda bilginiz var mı varsa paylaşır mısınız?

Evet, Amasya elmasının öyle bir özelliği var. Bir yıl koskocaman ağaçta nerdeyse hiçe yakın seviyede meyve olurken, ertesi yıl da ağaçta yaprak görünmüyor meyveden. İncecik kabuğu pembe-kırmızı oldukça sulu ve şekerli, gevrek yapısıyla yemesi hoş bir tür. Bu türü seviyorsanız, elma ağacınızın bir iki kolunu Amasya elması aşılayarak bahçenizde bulundurabilirsiniz. Eğer Amasya elması fidanınızı halihazırda dikmiş durumdaysanız, onun da bir kaç kolunu sevdiğiniz diğer çeşitlerle aşılayıp tüm çeşitlerin meyvelerini alabilirsiniz. Tabi ki ağacınızın aşılı olmayan kollarında periyodite gene devam edecektir.

yeliz53
09-03-2016, 16:12
ben begonvil istiyorum ama takas yapabilecek bir birki yok elimde