PDA

View Full Version : Ankara'da Çiçek Takası

turhal
12-01-2016, 14:43
Merhaba ben plumeria edinmek istiyorum. Özellikle takas yoluyla olursa çok daha memnun olurum. Ayrıca gardenya, çölgülü, clematis(pembe ve beyaz hariç), madagaskar yasemini ve natal eriği de alabilirim takasta.
Karşılığında limon, kumkat, mandalina, selluka, kamelya, pasiflora, ortanca, ful yasemin, mavi yasemin, zeytin, meleklerin borazanı(pembe), katlı begonya, melisa(kolonya çiçeği) mum çiçeği, hosta, açelya gibi çiçeklerden verebilirim.

birgaripyolcu
12-01-2016, 22:00
sayın turhal istediklerinizin ankarada yetiştirilmesi zor değil mi.ben plumeriayı ev ortamında dahi canlı tutamadım

atlaskolik
13-01-2016, 12:26
bende 3 adet plumeria var. Ankarada yazın kapalı balkonumda bakımını yapıyorum kışın da içeriye alıyorum. Kışın hiç su vermiyorum yapraklarını döküyor ve baharda dışarı çıkardığımda tekrardan yaprak çıkarıyor. Yani Ankarada da bu şekilde yetişebiliyor.

turhal
14-01-2016, 12:49
Ankara'da kapalı balkonda daha zor çiçekleri yetiştirebildim. Plumerianın da denemeye değer olduğunu düşünüyorum.

Gecekondu
01-03-2019, 13:28
Yaprak güzeli'ni takas edebilirim.

hakansalihoglu
05-11-2019, 22:29
benjamin ile takas etmek isteyen varsa ankaradayım ve takas etmek istediği cinsin fotoğrafını yollayabilirsiniz ? saksıda dikim için köklendirip verebilirim 2 çeşit benjamin var