PDA

View Full Version : Paylaşımcılar

MeyveliTepe
05-01-2016, 13:46
Değerli paylaşımcılar,

Dün gece itibarıyla etkinlikte kullanılacak etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırlayarak göndermeye başladım.

Geçen yıldan talimli olanlar hatırlayacaktır ama bu yıl bir çok yeni paylaşımcımız var, bu yüzden etiketleri anlatmam gerekiyor.

591433

Bu etiketler hazırlanacak her bir tohum poşeti içindir. Etiketin üzerinde en üst satırda talep edenin adı görünüyor.

İkinci satırda ise paylaştığınız ve talep edilen tohum ismi yer alıyor. İsmi çok uzun olan az sayıdaki tohumun ismini anlaşılacak şekilde kısalttım ki etikette biribirine girmesin.

Üçüncü satırda sizin isminiz görünüyor.

Sağ tarafta en altta ise bir barkod ve seri numarası görünüyor. Barkod'lar tohumları Lojistik Merkezine gönderdiğinizde kayda alınırlarken çok önemli. Bu yüzden etiketleri mümkün mertebe kaliteli bir yazıcıda, tercihan laser yazıcıda yazdırınız, keserken dikkat ediniz, katlamayınız ve kirlenmemesine gayret ediniz.

Herbir tohum poşetine ilgili etiketin kesilip konması ve dışarıdan rahatça görünebilmesi gerekiyor. Bu şekilde poşetlenmiş tohumların kilitlerini iyice kapatınız ki açılıp tohumlar saçılmasın.

591434
Bu etiketler, sizden aynı talep edenin birden fazla tohum talep ettiği durumlar için hazırlanmıştır. Bu şekilde birden fazla tohum poşetinin aynı talepçi için bir araya getirilmesinde kullanılanılacaktır. Bunun için tohum poşetlerinden 1-2 numara daha büyük poşetler kullanılabilir. Bunların içine aynı talepçiye ait tohum poşetleri konup içine de bu etiketlerden uygun olanın dışarıdan görünecek şekilde konması gerekiyor.

Bu şekilde hazırlanmış paketçiklerin kargo kutusuna yerleştirilirken mümkün mertebe alfabetik sırada yerleştirilmesi Lojistik Merkezinde talep edenlerin zarflarına dağıtılırken büyük kolaylık sağlayacak, hataları azaltacaktır.

Herkese kolaylıklar diliyorum.

Bu konu ile ilgili her türlü sorunuzu bu başlıkta sorabilirsiniz. Hazırlıklarınızdan görüntüler de başkaları için faydalı olabilir.

Etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırladığımdan biraz zaman alıyor. Hergün 10-15 kişinin etiketlerini gönderebileceğimi düşünüyorum.

celalim01
05-01-2016, 15:11
Teşekkürler ,bu sayıda ve merkezi paylaşımı ilk defa yaptığımdan burada verilen açıklamalar sanırım yeterli gelecektir.

intibah
05-01-2016, 18:40
Aydınlatıcı oldu teşekkürler. Bir de ben ilk defa tohum paylaşacağım. Kilitli küçük poşetleri ve yapışkanlı etiket kağıdını nerden bulabilirim?

MeyveliTepe
05-01-2016, 18:46
Yapışkanlı etikete ihtiyacınız yok. Kilitli poşetleri ambalaj malzemesi satan yerlerde bulabilirsiniz. Size gönderdiğim etiketleri makas ile düzgünce kesip kilitli poşetlerin içine koyacaksınız.

Taşlıbahçe
05-01-2016, 19:39
Etiketler gelmiş bugün; teşekkürler, ellerinize sağlık, az iş değil :)

putko
05-01-2016, 22:16
Merhaba Sn MeyveliTepe,
Mesleğim gereği bilgisayarlara yatkınımdır. İsterseniz etiket hazırlamanıza yardımcı olabilirim.

MeyveliTepe
05-01-2016, 22:41
Merhaba Sn MeyveliTepe,
Mesleğim gereği bilgisayarlara yatkınımdır. İsterseniz etiket hazırlamanıza yardımcı olabilirim.

Teşekkürler, tek veri tabanında tek elden hazırlanması biraz yorucu olsa da daha az karmaşık olur :)

Bu arada bir çok e-posta adresi eksik. Elimdekilerin adres gönderimlerini hemen hemen bitirdim.

heyyamola
05-01-2016, 22:45
Sn. MeyveliTepe, öncelikle yoğun emekleriniz için teşekkürler, ellerinize, beyninize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırladığım tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketleri kendinden yapışkanlı A4 kağıda yazdırıp aşağıdaki şekilde poşetlerin dış yüzüne düzgünce yapıştırsam sorun olur mu? (Etiketler biraz büyük geldiği için)

Ön yüzü
591498

Arka yüzü
591499

MeyveliTepe
06-01-2016, 00:11
Dikkat ! aşağıdaki listede adı olan paylaşımcılar henüz e-posta adresi göndermediler. Etiketleri göndermekte olduğumdan acilen ihtiyacım var.

e-posta adresi Göndermeyenler
almira
bezginkuh
dagsa reklam
esgül73
evdeçiçek
hosseda
izmocee
kaknus
loveforlife
malbman
Milla
nefereses
neretva
nkutsay
pares
rencberdede
Seabert74
Selçuk Boz
YasinKısa

MeyveliTepe
06-01-2016, 00:14
Sn. MeyveliTepe, öncelikle yoğun emekleriniz için teşekkürler, ellerinize, beyninize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırladığım tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketleri kendinden yapışkanlı A4 kağıda yazdırıp aşağıdaki şekilde poşetlerin dış yüzüne düzgünce yapıştırsam sorun olur mu? (Etiketler biraz büyük geldiği için)

Etiketler düşmezse ve barkod katlama yerine gelmez ise olabilir.

uss
06-01-2016, 10:34
Sayın MeyveliTepe, etiketler elimize ulaştı teşekkür ederiz.
Paylaşım sayfamızda talep eden kişi daha fazla idi ancak elimize ulaşan etiket sayısı daha az. Biz tohum paketlemesini talep edenlere göre yapmıştık. Bir yanlışlık olabilir mi? Tekrar gözden geçirebilirseniz sevinirim. Tohum paylaşım etkinliğinin bazı kuralları olduğunu biliyoruz ama sakıncası yoksa biz talepte bulunan herkesin talebini karşılamak isteriz.

hosseda
06-01-2016, 10:43
Bir kaç gün önce (yanlış hatırlamıyorsam) lojistik merkezi kaynaklı bir mesaj okudum e-posta adreslerinizi yollayın diye. Bunun üzerine adresimi yolladım özel mesajla lojistik merkezine. Ama giden mesajlarda o mesajım yok. Gönderdiğimden kesin eminim çünkü e-posta adresimi yazdıktan sonra altına bu benim mail adresim diye not düşmüştüm, ileti gittikten sonra neden bu benim mail adresim diye yazdım e-posta adresim demem gerekirdi diye düşünüp hayıflandım ancak mesaj gitti yapacak bir şey yok dedim...

e-posta adresimi tekrar hemen yolladım, bunları yazmamın sebebini benim yaşlara yakın olanlar kolay anlar, tek korkumuz var hafızama bir şey mi oluyor....

MeyveliTepe
06-01-2016, 11:17
LojistikMerkezi hesabında kargo adreslerini topladık, siz de kargo adresinizi göndermişsiniz. Ben ise kayıt kuyut etiket vb. işleri yaptığım için paylaşımcıların e-posta adreslerini topluyorum.

MeyveliTepe
06-01-2016, 11:23
Sayın MeyveliTepe, etiketler elimize ulaştı teşekkür ederiz.
Paylaşım sayfamızda talep eden kişi daha fazla idi ancak elimize ulaşan etiket sayısı daha az. Biz tohum paketlemesini talep edenlere göre yapmıştık. Bir yanlışlık olabilir mi? Tekrar gözden geçirebilirseniz sevinirim. Tohum paylaşım etkinliğinin bazı kuralları olduğunu biliyoruz ama sakıncası yoksa biz talepte bulunan herkesin talebini karşılamak isteriz.

Evet, sizlere gelen etiketlerin sayısı ekranda gördüğünüz talep sayılarından daha azdır. Bunun sebebi, etkinlik prensiplerinde (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/35301.htm) önceden ilan edilen prensiplere göre talep hakkı olmayanların, kargo adreslerini zamanında göndermeyenlerin talepleri ve talep sayısı sınırlamalarına uymayan fazla talepler talep edenlerin lehine olabildiğince de esnetilerek geçersiz olarak kabul edildi.

uss
06-01-2016, 11:48
Evet, sizlere gelen etiketlerin sayısı ekranda gördüğünüz talep sayılarından daha azdır. Bunun sebebi, etkinlik prensiplerinde (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/35301.htm) önceden ilan edilen prensiplere göre talep hakkı olmayanların, kargo adreslerini zamanında göndermeyenlerin talepleri ve talep sayısı sınırlamalarına uymayan fazla talepler talep edenlerin lehine olabildiğince de esnetilerek geçersiz olarak kabul edildi.

Açıklamanız için teşekkür ederim.

Paylaştığımız tohumları göndereceğimiz Lojistik Merkezi adresini bulamadım, onu da gönderebilirseniz en kısa sürede tohumları göndereceğiz.

MeyveliTepe
06-01-2016, 11:56
Açıklamanız için teşekkür ederim.

Paylaştığımız tohumları göndereceğimiz Lojistik Merkezi adresini bulamadım, onu da gönderebilirseniz en kısa sürede tohumları göndereceğiz.

Bir kaç güne ilan edilir.

hosseda
06-01-2016, 12:15
Adres bilgimi 11.11.2015 tarihinde yolladım sn.MeyveliTepe. O mesajımı hala görebiliyorum giden kutumda duruyor. Elektronik posta adresi için yolladığım mesaj çok daha yeniydi. Geriye doğru 10 gün olmadı o talebi okuyup mesajı yollamam. Mesaj nasıl yok oldu ve sizlere niye ulaşmadı bunu çözemedim o sebepten konu ettim.
Sanal alemin azizliği deyip geçmek en iyisi...

MeyveliTepe
06-01-2016, 12:28
Adres bilgimi 11.11.2015 tarihinde yolladım sn.MeyveliTepe. O mesajımı hala görebiliyorum giden kutumda duruyor. Elektronik posta adresi için yolladığım mesaj çok daha yeniydi. Geriye doğru 10 gün olmadı o talebi okuyup mesajı yollamam. Mesaj nasıl yok oldu ve sizlere niye ulaşmadı bunu çözemedim o sebepten konu ettim.
Sanal alemin azizliği deyip geçmek en iyisi...

Kendi mesaj kutunuzda giden mesajlar içinde görebiliyor musunuz?

hosseda
06-01-2016, 12:45
Orada olmadığından konuya takıldım zaten.

MeyveliTepe
06-01-2016, 13:14
Belki gönder tuşuna basmadınız, bu durumda mesaj hem kayıt edilmez hem de gitmez.

Lonicera
06-01-2016, 13:25
Sn MeyveliTepe, göndermiş olduğunuz iki listeyi de bu sabah yazıcıdan çıktı alıp kestim. Akşama doğru paketlemeye başlarım. Yarına işlem tamamlanmış olur kısmetse. Ellerinize sağlık.

olmez
06-01-2016, 14:53
Sn. MeyveliTepe etiketleri kestim. Paketlemeleri zaten yapmıştım. Sadece uygun etiketleri uygun paketlere koyma işlemi kalmıştı. Bu akşam onları da halleder, Lojistik Merkezi'nin gönderilecek adresi ilan etmesini beklemeye başlarız. Hepimize hayırlı olsun. Tüm paylaşımcı arkadaşlara kolay gelsin, Lojistik Merkezi'ne de sabırlar diliyorum. :)

TCM
06-01-2016, 15:24
Sn MeyveliTepe, göndermiş olduğunuz iki listeyi de bu sabah yazıcıdan çıktı alıp kestim. Akşama doğru paketlemeye başlarım. Yarına işlem tamamlanmış olur kısmetse. Ellerinize sağlık.

Bu ne hız, ağırdan alın biraz :) Vakit bulup maile bakamadım ben daha.

Lonicera
06-01-2016, 17:12
Bu ne hız, ağırdan alın biraz :) Vakit bulup maile bakamadım ben daha.

Benim etiketim az, topu topu 10 ürün paylaştım 99 talep var geçerli. Yarım bilemedin bir saatte hazır hepsi. 52 ürün paylaşsaydım sanırım ben de ağırdan alırdım)) Moral bozmak gibi olmasın ama kim bilir kaç yüz tane geçerli talep olmuştur:D Allah yardımcınız olsun .

olmez
06-01-2016, 20:22
Bittiiii. :D Adresin bildirilmesini bekliyorum Sn. TCM. :P

sernur
06-01-2016, 20:51
Bende etiketlerimi aldım ve hazırladım teşekkürler Sn MeyveliTepe.

hosseda
06-01-2016, 21:12
Etiketlere ait e posta mesajınızı aldım Sn MeyveliTepe. Teşekkür ederim.

torkulu
06-01-2016, 21:34
etiketlerim geldi, yarın poşetlerim.

celalim01
06-01-2016, 21:39
Bende etiketleri çıkardım. Henüz kesmedim. paketlemedim. İlk fırsatta başlayacağım. Bugün yoğunduk. Okul sonrasında misafir ,sora komşuların ödevleri derken zaman doldu.

MeyveliTepe
06-01-2016, 23:37
Dikkat ! aşağıdaki listede adı olan paylaşımcılar henüz e-posta adresi göndermediler. Etiketleri göndermekte olduğumdan acilen ihtiyacım var.

e-posta adresi Göndermeyenler
almira
bezginkuh
nefereses
neretva
nkutsay
rencberdede
Selçuk Boz
YasinKısaAyrıca Neşecan'ın gönderdiği adres hatalı, mesaj gitmiyor.

Bunlar dışında bana gönderilen tüm e-posta adreslerine etiket dosyalarını gönderdim. Almayan varsa ya da hatalı dosya gönderildiğini düşünen varsa lütfen bildirsin.

uss
07-01-2016, 00:27
Tohum paketleri hazırladık göndermek için Lojistik Merkezi Adresini bekliyoruz.
Bizim paylaşımlarımıza 72 adet talep olmuştur.
Bize gönderilen 48 adet talep etiketinin tümü için paketler hazırlanmıştır.
Her etiketten ikişer adet bastırdık birini paketin içine birini de üzerine yapıştırdık.
Paylaştığımız tohumların, tüm talep edenlere, verimli olmasını dileriz.

TCM
07-01-2016, 09:04
@ uss, benim poşetlere az daha koysaydın, en küççük benimki olmuş.

Üstteki gönderide @malbman ın beğenisi var ancak az önce sanırım adresini daha göndermeyenler arasındaydı. Gözden kaçtıysa hatırlatayım.

uss
07-01-2016, 09:20

Üstteki gönderide @malbman ın beğenisi var ancak az önce sanırım adresini daha göndermeyenler arasındaydı. Gözden kaçtıysa hatırlatayım.

@ TCM, Sizinki birkaç tohum bir poşete girdiği için öyle görünüyor, ama sorun değil biraz daha eklerim.

malbman
07-01-2016, 09:31

Sayın TCM hatırlatma için teşekkür ederim. Adresimi değil de e-posta adresimi göndermemiştim. Onu da iki gün önce hallettim ve etiketlerim de geldi. Sanırım o listeye yanlışlıkla girmişim. Yine de uyarınız için teşekkürler.

TCM
07-01-2016, 12:50
@ TCM, Sizinki birkaç tohum bir poşete girdiği için öyle görünüyor, ama sorun değil biraz daha eklerim.

Aman ha, espri yaptım, dünyada hiç bir şey olmasın sadece adalet olsun, hakkımız neyse onu alalım, sağolun.

akçabardak
08-01-2016, 12:26
Sn. MeyveliTepe, öncelikle emeklerinizden dolayı size ve tüm ekibinize teşekkür ediyorum, ellerinize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırlamış olduüum tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketler poşetlere sığmadığı için
ortadan ikiye katlasam aşağıdaki şekilde göründüğü gibi poşetlerin içine koysam sorun olur mu?

Başka türlü çarem yok, bulunduğumuz yerde küçük boylarda poşet bulamıyorum,
bunları Ankara'dan getirdim.

Etiketler poşetlerden büyük
591755

Örnek:
Poşetin içinde bir yüzü Barkod
Diğer yüzünde ürün adı vs. şeklinde
591756

Bir de alfabetik sırasına göre derken, ürün alfabetik sırası mı?
Talep eden üyelerin alfabetik sırasına göre mi olacak. Teşekkürler

Lonicera
08-01-2016, 12:30
Paketlemeyi dün akşam itibarıyla bitirmiş bulunuyorum. Geçerli 99 talebin tamamını karşılamak için gerek tohumların paket içi adedini azaltarak gerekse kendime ayırdığım tohumlardan bir şekilde tamamladım. Tohumların çoğuna koymuş olduğum talep sınırlarının tamamını gözardı ettim. Talepleri geçerli olup kim ne istediyse karşılamaya çalıştım. Benden tohum isteyip de kendilerine gönderilmeyecek olanlar sadece tohum talep şartlarına uymamış olanlar olacaktır. Zaten sistem bu işi otomatikman ayarlamış durumda.

Herkese yeni sezonda bol ve bereketli günler dilerken, bu tohum paylaşım etkinliğine en küçük bir katkıda bulunmuş her kim varsa hepsinin ellerine emeklerine sağlık keselerine de bereket diliyorum. İnşallah bu etkinlikte öncekiler gibi bir bayram havasında geçer, herkese kolay gelsin.

nefereses
08-01-2016, 14:26
Lojistik merkezi adresi ne Zaman gönderilecek ?

Mücevher Çalısı
08-01-2016, 16:22
130 geçerli taleple bu tatlı telaşa ortak olanlardanım;) Bu organizasyonu düzenleyen ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu benim ilk yılım ve sıfırdan tanıştım "Tohum Paylaşım Etkinliği" ile...

Tohumları poşetleme tarzım elimden geldiğince şu şekilde gerçekleşti;

591761

Ben de bir soru soracağım. Bana gelen taleplerden 10 tane üye sadece tek çeşit tohumdan talepte bulunmuş. Bu 10 adet poşeti aşağıdaki gibi daha büyük bir poşette birleştirdim. Bu durum bir karışıklık çıkarır mı?

591762

MeyveliTepe
08-01-2016, 17:13
Ben de bir soru soracağım. Bana gelen taleplerden 10 tane üye sadece tek çeşit tohumdan talepte bulunmuş. Bu 10 adet poşeti aşağıdaki gibi daha büyük bir poşette birleştirdim. Bu durum bir karışıklık çıkarır mı?

591762

Sorun yok, gayet güzel olmuş, elinize sağlık.

esgül73
08-01-2016, 17:26
Sayın Meyvelitepe ellerinize sağlık,etiketleri göndermişsiniz.Elime ulaştı.

telato
08-01-2016, 18:36
591782

Bende poşetleme işlemini poşet kaynak makinesi kullanarak yapıyorum..

591783

591784

u-m-u-t
08-01-2016, 19:29
Teşekkürler

Greant64
08-01-2016, 21:08
Bu tohumların goruntusunebile hayranım ben.
Bana da tohum gönderiyor musunuz ki acaba. Bende epey bir talepte bulunmuştur.

telato
08-01-2016, 21:46
360 tohum talebinin 246 adedi geçerli talep kabul edildi. Arkadaşlar sizler geçerli talepler içersindesiniz ve bende geçerli taleplerin hepsine tohum gönderme düşüncesindeyim.
İşte tohum poşetleriniz:D

591802

Mücevher Çalısı
08-01-2016, 22:04
Bu tohumların goruntusunebile hayranım ben.
Bana da tohum gönderiyor musunuz ki acaba. Bende epey bir talepte bulunmuştur.

İnsan tohumların görüntüsüne bile hayran oluyor, böyle de bir şey var...

Talepleriniz 25'ten fazla mı bilmiyorum ama kurallara göre ilk 25 talebiniz büyük ihtimalle (paylaşımcıların inisiyatifi söz konusu) gönderilecektir. Bana geçerli 2 talebiniz geldi:)

Greant64
08-01-2016, 22:54
Çok teşekkür ederim o da yeter bana :)

akçabardak
09-01-2016, 00:41
36. mesajda bir soru sormuştum ama sanırım gözden kaçtı. Cevap gelmeyince etiketleri ikiye katlayıp poşetin içine o şekilde koymak zorunda kaldım. Etiketler poşetlerden büyük olduğu için.

MeyveliTepe
09-01-2016, 00:53
Sn. MeyveliTepe, öncelikle emeklerinizden dolayı size ve tüm ekibinize teşekkür ediyorum, ellerinize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırlamış olduüum tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketler poşetlere sığmadığı için
ortadan ikiye katlasam aşağıdaki şekilde göründüğü gibi poşetlerin içine koysam sorun olur mu?

Başka türlü çarem yok, bulunduğumuz yerde küçük boylarda poşet bulamıyorum,
bunları Ankara'dan getirdim.

Örnek:
Poşetin içinde bir yüzü Barkod
Diğer yüzünde ürün adı vs. şeklinde
591756

Bir de alfabetik sırasına göre derken, ürün alfabetik sırası mı?
Talep eden üyelerin alfabetik sırasına göre mi olacak. Teşekkürler

Çok tercih edilen bir durum değilse de mutlaka katlamanız gerekiyor ise barkod katlanmayacak şekilde ve hem tohum ismi hem de barkod dışarıdan görülecek şekilde katlayın.

Kutulara yerleştirirken alfabetik sıralamayı talep sahibi üye adına göre yapmaya çalışın. Bunun sebebi talep edenler için hazırlanan zarflar da alfabetik sırayla diziliyor. Dolayısıyla tohumlar da alfabetik sırada olduğunda zarflar arasında fazla dolaşmadan tohumlar ve zarflar buluşabilir.

sevoş
09-01-2016, 10:10
Tohum paketleri hazırlandi.yalnız mor reyhan tohumları ile yeşil reyhan tohumları karıştı.hangisi mor hangisi yeşil bilemedim.bende ikisini karıştırıp öyle poşetlere koydum.Yani tohumu ekince iki renktende reyhanınız olcak.saygılar.

efeege
09-01-2016, 13:38
Ben henüz etiketleri çıkartamadım.
bu pazartesi etiketleri çıkartıp hemen hazırlayıp göndereceğim.
eşimin amaliyat durmundan hastaneden yeni çıktık.
o sebepten zaman ayıramadım.
tüm paylaşımcı arkadaşlara kolay gelsin..

Sevgi Durul
09-01-2016, 21:36
Etiketlerim hazır, bugün kilitli poşetleri aldım. Tohumlar hazır, kaybettiğimi sandığım yıldız çadırı tohumlarımı da buldum.:)

En kısa zamanda hazırlanacak.

Taşlıbahçe
09-01-2016, 21:55
Ne güzel başlamış hazırlıklar, bitmiş olanlar da var, maşallah :) Biz henüz paketlemeye geçmedik ama sürecin başlarından bir fotoğraf ekleyim dedim, proje gönülllülerinin en küçük üyelerinden biri iş başında :)

591862

olmez
10-01-2016, 06:27
Ben henüz etiketleri çıkartamadım.
bu pazartesi etiketleri çıkartıp hemen hazırlayıp göndereceğim.
eşimin amaliyat durmundan hastaneden yeni çıktık.
o sebepten zaman ayıramadım.
tüm paylaşımcı arkadaşlara kolay gelsin..

Geçmiş olsun Sn. efeege. Acil şifalar dilerim.

akçabardak
10-01-2016, 11:07
Sevgili arkadaşlar:

Geçerli 6 kişi:

1- Sevgili aleydi,
2- Sn. bezginkuh,
3- Sn. crocusbb,
4- Sn. göksel,
5- Sn. VIZELI39 ve
6- Sevgili YeniGine

Turşululk sarı biber çeşitlerinden en büyük boy olanından,
tohum olarak ve yazdığım minik not kağıdı ile birlikte küçük
poşete koydum.

Küçük poşetle birlikte + 4 ayrı çeşit bütün olarak biraz daha büyük poşete
koydum, umarım parçalanıp karışmazlar. Bana karışık tohum olarak gelmişti,
ben ayrı olsun diye karıştırmadım.

Sizlere şimdiden kolaylıklar, balkon ve bahçelerinizde bol bol biberler yetiştirmeniz dileklerimle. Turşusu gerçekten çok nefis oluyor.

Örnek olarak fotoğrafladım.

591870

Atilgan
10-01-2016, 13:23
Paketleme işini bitirdim. Golden Bantam mısır tohumum tahminimden az imiş bu yüzden sadece tohum paylaşanlara gönderebildim. Diğer çeşitlerde bir sorun olmadı. Zor iş kolay gelsin diyorum.

hosseda
10-01-2016, 15:04
Bir aya yakındır köye gidememiştim, tohumları merak ediyordum. Dün gittim hepsi aşağıda fotoğrafı bulunan tohum kabında pırıl pırıl dağıtımı beklemedeydiler. Dağıtıma yetecek kadarı aldım yanıma, hafta içinde kargoya hazır hale getiririm nasipse...

Sevgi Durul
10-01-2016, 23:35
Tohum poşetlerini hazırlıyorum.

Bazı üyelerin tohum etiketleri olduğu halde ana poşete koyulacak ad etiketleri eksik. Şimdiye kadar fark ettiğim 5 eksik var.

Bunlar geçersiz talep midir? Değilse, kendim ad etiketi mi hazırlamalıyım?

MeyveliTepe
10-01-2016, 23:41
Tohum poşetlerini hazırlıyorum.

Bazı üyelerin tohum etiketleri olduğu halde ana poşete koyulacak ad etiketleri eksik. Şimdiye kadar fark ettiğim 5 eksik var.

Bunlar geçersiz talep midir? Değilse, kendim ad etiketi mi hazırlamalıyım?

Sizden sadece tek bir talebi olanlar için ayrıca ana poşete konacak etiket hazırlanmadı. Onları tek tohum paketi olarak gönderebilirsiniz.

Sevgi Durul
11-01-2016, 09:30
Epey tek bir talebi olanlar ayrı poşetlenince, alfabetik sıralama bozulacak bu durumda. Onlar da kendi aralarında alfabetik sıralanacaklar anladığım kadarıyla, sayıları epeyce fazla.

Sevgi Durul
11-01-2016, 09:34
Epey tek bir talebi olanlar ayrı poşetlenince, alfabetik sıralama bozulacak bu durumda. Onlar da kendi aralarında alfabetik sıralanacaklar anladığım kadarıyla, sayıları epeyce fazla.

Paketleme bitti, sıra gönderimlerde.:)

592002

592003

592004

592005

592006

sweetnurse83
11-01-2016, 09:37
Ne kadar da güzel çalışıyorsunuz böyle hepinizin ellerine sağlık herşey harika görünüyor bende taleplerimin elime ulaşacağı Zamanı sabırsızlıkla bekliyorum harikasınız ������

Sevgi Durul
11-01-2016, 09:44
... bende taleplerimin elime ulaşacağı Zamanı sabırsızlıkla bekliyorum harikasınız ������

İşte, benden talepleriniz. Elinize geçtiğinde sağlıkla büyütünüz.:)

592007

592008

izmocee
11-01-2016, 20:45
küçücük bir paket olacak, ilk paylaşım etkinliğim için hazırlığımı tamamladım, şimdiden bereketli olmasını diliyorum herkese, semizotu tohumlarımı kurumuş kapsül artıklarından pek arındıramadım, aslında tohumlar çok küçük olduğu için ekim açısından daha konforlu olabilir bu şekilde, mısır tohumlarım da talep azlığından sanırım görece yeter miktarda oldu, benden sütmısır tohumu isteyenlere biraz semizotu tohumu gönderebilirim talep eden olursa.ve ismi a ile başlayan katılımcıları bi parça kıskandığım da doğrudur, ilk sırada durduklarından:)))

TCM
11-01-2016, 22:33
Bakliyatlar bitti; kısa barbunya, şeker fasulye ve kuru fasulye üçünün toplamı 75 civarı. Kuru fasulyede içlerine en az 20 şer tane koydum, şeker fasulyede 25, kısa barbunyada 30 oldu minimum miktar. Forumdan tanış olduklarıma azcık torpil geçtim. Sanırım yeterli olur.

esgül73
11-01-2016, 22:37
592079
Benim de hayırlısıyla tohumlarım hazırlandı.En çok sarımsak otundan talep olunca sayarak koymaya karar verdim.Önce 12 şer adet koydum.Daha sonra biraz artınca 5-6 tane daha ilave ettim.

592080

592081

Birden fazla talep edenleri (sol tarafta görünenler) harf sırasına göre dizdim.Tek çeşit tohum isteyenleri de harf sırasına göre dizdikten sonra lastikle tutturdum.Umarım olmuştur.
Yeniden tohum takas etkinliğine katılmaktan mutlu olarak ve şükrederek paketleri hazırladım.Talep edenlerin iyi günlerde yetiştirip ağız tadıyla yemelerini diliyorum.

TCM
11-01-2016, 23:34
Baktım saat erken bir kaç acı biber tohumunu da ayarlıyayım dedim, yapmaz olaydım, yüzüm gözüm ellerim yanıyor şimdi. :rolleyes:

aleydi
12-01-2016, 00:58
Sn Telatonun paketlerinden sonra, çekine çekine yayınlıyorum. Çıtayı epey bir yükselttiniz. Keşke tohumları size gönderseydik:D.

Böyleydik:)
592085

Böyle olduk:)
592086

Tekliler çok yer kapladı. Zarf mı kutu mu olacak ona göre yeniden düzenleme yapılacak.
592087

Bütün yakın çekimlerde benim nickim mi var:). Algıda seçicilik mi:D Bu zahmetli ve fedakârca davranıştan ötürü Sn MeyveliTepe ve paylaşımcı arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Mücevher Çalısı
12-01-2016, 01:06
...

Bütün yakın çekimlerde benim nickim mi var:)...

Ben özellikle sizi seçtim gıcık etmek için:D

Şaka şaka, nikinizin ilk harfi "a" olduğu için başlarda tohumlarınızın sırası. Benim sebebim budur efendim...

aleydi
12-01-2016, 01:23
Ben özellikle sizi seçtim gıcık etmek için:D

Şaka şaka, nikinizin ilk harfi "A" olduğu için başlarda tohumlarınızın sırası. Benim sebebim budur efendim...

Çok miktarda tohum talep etiğimden olabilir:). Geçen senede 150 çeşit tohum ektim. Hatta geçen gün gidip bir kaç paket daha aldım:). Bahara kadar daha çok alırım:).
Eşim dedi (keşke o kadar para verip çim yaptırmasaydık):). Bahçede ki çimin yarısını kaldırdım. Bu gidişle hiç çim kalmayacak bahçede:).
Özel mesajdan ulaşamadım size.

aleydi
12-01-2016, 01:30
Baktım saat erken bir kaç acı biber tohumunu da ayarlıyayım dedim, yapmaz olaydım, yüzüm gözüm ellerim yanıyor şimdi. :rolleyes:

Benimde sos hazırlarken yanmıştı. Bir kere yanınca anlıyorsunuz.Sonra eldiven kullanmaya gayret ettim. İnanılmaz bir acı .Ağrı kesici iğne, anestol pomad ancak kesiyor. Geçmiş olsun.

sweetnurse83
12-01-2016, 02:32
İşte, benden talepleriniz. Elinize geçtiğinde sağlıkla büyütünüz.:)

592007

592008

Çok teşekkür ederim :-)

torkulu
12-01-2016, 08:22
paketleri yollayacağımız adres bilgileri ne zaman bildirilecek acaba?

pares
12-01-2016, 08:43
592096 poşetlemeyi bitirdim :) taleplerin hepsini karşıladım inşallah bereketli bir sezon olur hepimiz için :)

duy-gu
12-01-2016, 08:48
Buradan bütün paylaşımcılara teşekkür etmek isterim :) Gerçekten çok emek isteyen bir iş. Hem paylaşıyorlar hem paketliyorlar hem düzenliyorlar, belki de dahası :) Emeklerinize sağlık...

hosseda
12-01-2016, 10:06
Bende paketlemeyi tamamladım. Gönderin talimatını bekliyorum.

hobiciakvarist
12-01-2016, 10:23
Paketleme bitti, sıra gönderimlerde.:)

MaşaAllah Sayın SDurul, baya bir talep olmuş sizin tohumlara :eek: Açıkçası kendi adımı pakette görünce çok sevindim; istek sayısını fark etmeden aştığımı 2 hafta önce fark edip hemen düzenleme yapmak zorunda kaldım ve sizden talep ettiğim bazı tohumları azaltmak durumunda kalmıştım ne yazıkki. inşaAllah bu size bir zahmet yaratmamıştır. Tabi bu değişiklikler dikkate alındımı bilmiyorum; daha önce yaptığım istekler esas alınıp 25'in üstündekiler yoksayılmış da olabilir... :(

olmez
12-01-2016, 10:53
Elimdeki tüm tohumları mümkün mertebe kaşık hesabı ile eşit dağıtmaya çalışarak paketledim. Tek taleplerin fazla olması alfabetik sıralamalı paketleme için bende de sıkıntı yaratınca ben çözümü tohum paketlerini alfabetik sırada en son harften başlayarak kutuya yerleştirmekle çözdüm. Alfabetik sırada en son harf kutunun en altında, ilk harf en üstünde olacak şekilde sırayla koydum ve paketi kapattım. :) . Adres yayınlanınca hemen kargolamaya hazırım sanki. :D

592102 592103

sakagun
12-01-2016, 12:30
Benim kargo paketi de hazır. 138 poşet hazırladım, sıraladım. Bana bildirilen tüm talepleri karşıladım.

MeyveliTepe
12-01-2016, 12:34
Bir teyid bekliyorum, bugün veya yarın gönderi bilgilerini vereceğim.

guppy
12-01-2016, 13:42
Şu an acaip mutsuzum. Nasıl kaçırdım etkinliği. Elinize sağlık diyeyim şimdiden. Oldukça yoruluyorsunuz. Hakkınız ödenmez.

esgül73
12-01-2016, 22:32
Şu an acaip mutsuzum. Nasıl kaçırdım etkinliği. Elinize sağlık diyeyim şimdiden. Oldukça yoruluyorsunuz. Hakkınız ödenmez.

Sayın guppy ,etkinliği kaçırdığınıza üzülmeyin.Benim paylaştığım tohumlardan istediğiz olursa size gönderebilirim.

erkanbey
12-01-2016, 23:09
Yanma konusuna bende değinmeden geçemeyeceğim.Benim acı kıl biberlerin tohumlarını çıkarayım dedim çıplak elle,yatarkende elleri sabunlayıp kolanyalayıp yattım biliyorum ya başıma geleceği.
Ama ne fayda gecenin saat 3 ü gibiydi uykumda elimle gözümümü kaşıdım ne yaptıysam hayal mayal gözlerim yanmaya başladı sonra ağlamaya başladım baktım olacak gibi değil kalktım buzluktan donmuş bişiler bastırdım çok rahat 15 dakika boyunca ağladım baya zamandırda ağlamıyordum aslında iyi mi oldu ne?
Gözde mikrop felan kalmamıştır :D işin şakası bir yana eldiven kullanmak şart, bundan sonra dahada dikkatli olurum artık.

Greant64
12-01-2016, 23:09
Bu kez kimseden alıntı yapmıyorum direkt yaziyorum. Cunku hepiniz cok emek vermessiniz. Teşekkürler ellerinize sağlık rabbim bereket versin ***.

TCM
13-01-2016, 00:08
Domates tohumlarımdan alanlar için; 37 adet yöresel domates tohumu talebi olmuş. Poşetlere topaklar halinde koydum, çimlendireceğiniz zaman suya koyduğunuzda zarar görmeden dağılacaklardır, en az 10 ar adet tohum var poşetlerdeki topaklar dağıldığında pek çoğu 20 ye yakındır. Poşet içerisindeki diğer oluşumlar bozulmayı ve nemlenmeyi önleyici 'kül' dür, başka bir şey zannetmeyin. Black vernissage tohum talebi önce iki tane sandım ve biri @taşlıbahçe olmak üzere iki arkadaşa yarım dekar domates ekecek kadar tohum koydum, :) sonra biraz daha talep olduğunu görünce azalttım :D

Naturellife
13-01-2016, 11:12
Herkese merhaba. Ben bu ''ağaçlar.net'' i henüz farkeden bedbahtlardanım. Sn.Meyvelitepe sayesinde (köy fırını yapımı hakkında araştırma yaparken ) farkettim. Ne kadar anlamlı ve içinde yaşadığımız keşmekeşlikten çok farklı bir dünyaya adım attığımı anladım sayesinde. Bu etkinliğe sanırım geç kaldım ama emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık. Bu forumlarda gördüğüm, hobi olarak balkonumda topraksız hydroponik system le sebze yetiştirmeye başlayacağım nasipse.

telato
13-01-2016, 14:18
Alfabetik sıra bozulmasın diye:D

592195

592196

592197

pares
13-01-2016, 14:37
Sayın telato aynı işlemi bende yaptım :) tek tohum isteyenler çoğunluktaydı böyle yapmak uygun geldi :)

esgül73
13-01-2016, 17:58
Madem bir iş yaptım tam yapmak adına alıcı ödemeli değilde tarafımdan ödemeli olarak göndermek istiyorum.Bu değişiklikten bir sıkıntı olur mu?

MeyveliTepe
13-01-2016, 18:57
Madem bir iş yaptım tam yapmak adına alıcı ödemeli değilde tarafımdan ödemeli olarak göndermek istiyorum.Bu değişiklikten bir sıkıntı olur mu?

Öyle yapmayın, siz öderseniz en az iki misli kargo ödersiniz, oysa kargo şirketinin tohum etkinliğine bir katkısı yok, indirimli olarak alıcı ödemeli gönderin.

akçabardak
14-01-2016, 11:37
Bir sezon boyu daha toplamış olduğum tohumların, Türkiye'nin dört bir yanında yeşermeleri için,
poşetleme işlemlerine hayırlısı ile başlamış bulunuyor, yeni sahiplerine hayırlı olsun diyorum.
Herkese başarılar.

592277

Çayımızı yudumlarken, etiketleri kestik.
Not aldığım bakkal defterim de en büyük yardımcım,
acil durumlarda ilaçlarım :D
ve mesaiye başladık :)
592276

İşin en zor tarafı da burası olmasına rağmen, severek ve
büyük bir heyecanla yapılan bir iş :)
592278

Greant64
14-01-2016, 16:49
Kargolar hep yurtiçi kargo olarak mi gönderildi? Ona göre kargo şirketine gidip karbon var mi diye sıradağın çünkü evin zili çalışmıyor :(

MeyveliTepe
14-01-2016, 17:13
Kargolar hep yurtiçi kargo olarak mi gönderildi? Ona göre kargo şirketine gidip karbon var mi diye sıradağın çünkü evin zili çalışmıyor :(

Bunlar paylaşımcıların Lojistik Merkezine gönderileri. Talep edenler Şubat ilk haftaya kadar bekleyecekler.

İsmail Kuzucu
14-01-2016, 17:39
Ben paketlemeye haftasonu başlayacağım. Emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım havalarda güzel gider, bereketli ürünler alırız..

neşecan
14-01-2016, 18:29
Bende bu akşam paketlemeyi bitirdim .Kısmetse yarın kargoya vereceğim.Herkese bereketli bir sezon dilerim.

malina
14-01-2016, 18:30
Tohumlarını gönderenler Kargoya verenler (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/38736.htm) başlığını kullansın lütfen.

Kargo fiyatını da eklemeyi unutmayın ki topladığımız parayı nasıl harcadığımızı hep birlikte takip edebilelim...

gökhan 38
16-01-2016, 19:04
banada sebze tomuhu lazım daha yeni üye oldum bu siteye ama heralde geç kalmışım :( eğer elinizde fazladan kalırsa bende istiyorum tohum çok mutlu olurum... her sene kısır tohuma para vermek zoruma gidiyor artık.. iyi akşamlar herkese.... lütfen elinde sebze tohumu olan cevap yazarsa sevinirim......!!!

TCM
16-01-2016, 20:47
Tohumların dağılımı tamamlandı. Lupinler hariç tüm talepler karşılandı. Cüce ve yabani lupinlere ikişer talep gelmişti; üstelik taleplerine en çok karşılık vermek isteyeceğim kişilerden; @Lonicera, Mücevher Çalısı ve Aleydi. Yarın yaylaya çıkabilirsem (yağmur çamur rüzgar vs.) bir ihtimal orada olabilirler, yoksa çok üzüleceğimi bilmelerini isterim. Son gönderim tarihine kadar bulamazsam kendime ayırdığım ve bu sene nadir toplayabildiğim bahçemizin en sevdiğimiz çiçeklerinden 'dev hercai menekşe' tohumlarından göndermek isterim kabul ederlerse...

Onun haricinde bu sene domates güzeli seçtiğimiz 'Heybetli' tohumlarından da bir paket bulabildim. Başka yok muydu hatırlamıyorum. En fazla talepte 48 tane ile ona gelmişti. Kendiminkilerden kısıtlayarak herkese minimum beşer tane gönderdim. Çoğunluk top top olduğu için zarar vermemek adına parçalamadan attım poşete, ıslattığınızda tohumlar sorunsuzca ayrışacaktır.

'Çekirdeği oyalı' karpuzdan epey toplamışız. Karpuz talep eden arkadaşların poşetlerinin içerisine fazladan bu tohumlardan da ekledim. Ayrıştırmada sorun çekmeyeceksiniz. :)

aleydi
16-01-2016, 21:06
Nasıl yani lupinsiz mi kaldık:) Cosmoslar için benimle uğraşacaktınız demi :).Allahın sopası yok:D. Şaka şaka, bence zahmet edip uğraşmayın. Zaten onlarca tohum paylaştınız. Yağmur , rüzgar. Muhtemelen toprağa karışmıştır onlar. Gelecek yıl daha bol çıkarlar. Emeğinize sağlık.

Mücevher Çalısı
16-01-2016, 21:07
Tohumların dağılımı tamamlandı. Lupinler hariç tüm talepler karşılandı. Cüce ve yabani lupinlere ikişer talep gelmişti; üstelik taleplerine en çok karşılık vermek isteyeceğim kişilerden; @Lonicera, Mücevher Çalısı ve Aleydi. Yarın yaylaya çıkabilirsem (yağmur çamur rüzgar vs.) bir ihtimal orada olabilirler, yoksa çok üzüleceğimi bilmelerini isterim. Son gönderim tarihine kadar bulamazsam kendime ayırdığım ve bu sene nadir toplayabildiğim bahçemizin en sevdiğimiz çiçeklerinden 'dev hercai menekşe' tohumlarından göndermek isterim kabul ederlerse...
...

Özeniniz için kendi adıma teşekkür ederim Sn TCM, çok kibarsınız. Kış koşullarında size zorluk çıkmasın, yine kendi adıma yazıyorum, lupinleri bulamasanız da olur, sağlık olsun. :rolleyes:Dev hercai güzel fikir hiiiiç yayla mayla düşünmeyiniz, rahat olun.:D Şaka şaka, rica ederim alternatif düşünmeyiniz, hercaileriniz sizin bahçenizde daha iyi yetişecektir...

TCM
16-01-2016, 21:44
Lupinler zaten geçen senenin tohumlarıydı, onları bulamadım, yeni yabani lupinler çıkıyordu topraktan geçen hafta gittiğimde, onlar yetişmez :)

TCM
17-01-2016, 00:42
Kargo kutusu hazırlandı.

592603

Toplam 120 kişinin 363 ayrı poşet tohum talebi karşılandı. 4 poşet in akıbeti ise yarın belli olacak. 120 kişinin 30 u tek cins tohum 90 ı ise birden fazla tohum talep etmiş. Benden tohum talebi olanlarda rekor geçen sene olduğu gibi bu senede 15 tohum çeşidi ile @Milla da, kendisini 11 tohumla @Vizelli, 10 tohum çeşidi ile @hakan35 takip etmiş...

Geçen sene kız biraz yardım etmişti, bu sene kaytardı. Hanım bir kaç poşet düzenledi sonra onu da ararsan bul. Ben de iyice dağıttım ortalığı, hayatta toplamam, kim toplarsa toplasın... :rolleyes:

592604

Bu da panoramik görüntüsü :D

Lonicera
17-01-2016, 07:38

Onun haricinde bu sene domates güzeli seçtiğimiz 'Heybetli' tohumlarından da bir paket bulabildim. Başka yok muydu hatırlamıyorum. En fazla talepte 48 tane ile ona gelmişti. Kendiminkilerden kısıtlayarak herkese minimum beşer tane gönderdim. Çoğunluk top top olduğu için zarar vermemek adına parçalamadan attım poşete, ıslattığınızda tohumlar sorunsuzca ayrışacaktır.

'Çekirdeği oyalı' karpuzdan epey toplamışız. Karpuz talep eden arkadaşların poşetlerinin içerisine fazladan bu tohumlardan da ekledim. Ayrıştırmada sorun çekmeyeceksiniz. :)

Sn TCM, ben de Sn Mücevher çalısı ve Sn aleydi gibi düşünüyorum. Hiç mi hiç zahmet etmeyin. Seneye nasipte varsa ve sizin de elinizde olursa o zaman isteriz lupin tohumlarından. Menekşe tohumları için de aynı şeyin geçerli olduğunu söylemek isterim kendi adıma. Dünya tohum dağıtıyorsunuz, ellerinize emeklerinize sağlık.

akçabardak
17-01-2016, 22:15
Sonunda bitirebildim, koli yola çıkmak üzere hazır artık, gittikleri yerde hayırlı olsun.

592654

592655

TCM
18-01-2016, 00:25
Gözümüz aydın lupinler bulundu; toplam sayı üstte yazdığım gibi 363 değil 393 olacakmış+4 de lupin = 397 adet toplam dağıtılan tohum sayısı oldu.

loveforlife
18-01-2016, 20:37
Her şey üst üste geldi. Bir ara tohumları hiç hazırlayamayacağım herhalde deyip sizden özür dilemeyi bile düşünmüştüm. Hastane gidiş gelişleri arasında tohum hazırlamaya çalışmak epey zorladı beni.

Sürprizlerin en büyüğünü de benim kedicikler yaptı bana. Aslında hiç öyle şeyleri karıştırmazlar ama hazırlamak üzere masanın üzerinde büyükçe bir kilitli poşette duran mavi papatya tohumlarımı oyuncak etmişler ben evde yokken kendilerine. Bütün eve bir güzel yaymışlar tohumları. Toplamak için epey uğraştım ama öyle küçük ki tohumlar, pek başarılı olamadım. Mavi papatya tohum taleplerinin hepsini karşılamam mümkün olamadı bu nedenle. Gönderebildiklerim de çok az miktarda. Çok özür dilerim arkadaşlar, benim hatamdı.

Neyse zar zor da olsa bugün kargoya verdim minik kutucuğumu. İnşallah bereketli olurlar gittikleri yerlere...
592704

TCM
18-01-2016, 22:24
Beş mesaj üstte bahsettiğim, tohum dağıtım etkinliği sebebiyle darmadağın ettiğim misafir odasını eski haline getirdim, tertemiz oldu, bal dök yala, hanım yapamaz böyle... 1.000 parçalık puzzle tamamlama etkinliğine hazır.

Tohumlar bugün gönderildi.

akçabardak
18-01-2016, 22:35
Geçen sene kız biraz yardım etmişti, bu sene kaytardı. Hanım bir kaç poşet düzenledi sonra onu da ararsan bul. Ben de iyice dağıttım ortalığı, hayatta toplamam, kim toplarsa toplasın... :rolleyes:

İş başa düşmüş sanırım :D

oz26
18-01-2016, 23:38
Büyük tohum paketlerinin illa açılması gerekiyor mu bilmiyorum. Yedek olsun diye iki takım etiket çıkartmıştım. Paketleme bittikten sonra bir takım etiket boşta kaldı. Ben de büyük paketlerin (çoklu tohum paketeri) üzerine yapıştırdım.

Büyük paketler kontrol amaçlı ya da başka nedenlerle açılmayacaksa eğer, lojistik merkezinin büyük paketler üzerindeki etiketleri okutması yeterli olacaktır.

592723

Bereketli olur inşallah.

orçun
19-01-2016, 18:55
etkinliğe katılmak için geç mi kaldım acaba ayrıca bir daha kı etkınlık ne zaman ve taleb etmek istediğim tohumlar nasıl olucak (toros sediri/mavi ladin/göknar)

Taşlıbahçe
20-01-2016, 18:37
300 geçerli talebi karşıladık ve nihayet bugün paketledik ama yoğun kar yağışıyla yollar kapandı, bir iki gün sonra veririz kargoya:)

592850

Güler
27-01-2016, 09:13
Bu başlığı ilk sayfadan başlayarak okumak bana da büyük heyecan verdi. Ben okurken hissettim bunu ya siz emeği geçenlerin heyecan ve telâşı, hissettikleriniz, gönülden paylaşmanın verdiği haz ne kadar büyüktür.

Başta sayın MeyveliTepe ve paylaşıma katılan bütün arkadaşlarımı candan kutlarım.
Emekleriniz bol bol karşılığını versin, hepinizi mutlu etsin.