PDA

View Full Version : cevizde sincap zararlısı ile mücadele

obahar
30-08-2014, 14:01
arkadaşlar cevizleri sincaplardan korumak için önerisi olan var mı

smnvrl
30-08-2014, 14:12
Ağaçlara CD leri iple bağlamaya ne dersiniz ? Rüzgarla sallanıp ışığı yansıtırlar. Bir abimizin bunu kuşlar için yaptığını görmüştüm. Sincaplarda faydalı olur mu denemek lazım .

resim: babamonk.com dan alıntıdır.

hosseda
30-08-2014, 23:39
Bir milyoncularda sahte yılanlar var. Onlardan birer tane her ağacın alt dallara sarılmış yılan havası vererek asın...

obahar
31-08-2014, 08:51
bu yöntemi ilk defa duydum bu yolu denediniz mi acaba faydası oluyor mu?

Muda
31-08-2014, 10:14
Bir milyoncularda sahte yılanlar var. Onlardan birer tane her ağacın alt dallara sarılmış yılan havası vererek asın...

Sincabın en büyük düşmanlarından biri yılan. Sahte yılan bulamaz iseniz bir buçuk metre civarında siyah biraz kalın hortumlardan yılan gibi asabilirsiniz. Sincap hortumu yılan olarak algılayıp gelmiyormuş.

hosseda
31-08-2014, 11:25
Köydeki komşum çok inanıyor. Ceviz ağacında sahte yılanın asılı olduğu yıl eksiksiz ürün alırken yılanın yok olduğu yıl hemen hiç ürün almamış.

İlk ben getirmiştim ona sahte yılanı, bu yaz başı tekrar rica etti. Aradım buldum götürdüm, kendimede 2 tane aldım ağaçlarıma astım.
( sahte yılanın tanesini 3 tl. den aldım. Daha istediler bulamayınca oyuncak toptancısından plastik olanlarını aynı fiyata buldum. Ahşaptan yapılı olanlar daha inandırıcı oluyor gibi...)