PDA

View Full Version : 9. Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı İzmir 19-22.09.2013

omerr
01-06-2013, 08:32
9. Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı
Agroexpo Eurasia İZMİR

19.09.2013 - 22.09.2013 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda düzenlenecek.
Bu fuarda Tarım, Tarım Teknolojileri, Seracılık, Tohum, Fidan, Sulama Teknolojileri, Hayvancılık, Hayvan Sağlığı hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Hayvancılık Ekipmanları, Hayvansal Üretim Makineleri ve Ekipmanları gibi stantlar yer alacak.

M.Fıstık
01-07-2013, 14:52
Başarılı bir fuar olacağını düşünüyorum. Bende çalıştığım firmanın standında bu fuara katılacağım.

Nautilus Cycad
01-07-2013, 19:55
Hangi firmadasınız Sn. M.Fıstık ? Bilelim uğrarız :)

zelish
02-09-2013, 00:04
Fuar tarihi yaklaştı, aksilik olmaz ise bizde merakla bu fuara katılacağız.

syıldıran
07-09-2013, 12:37
Merhaba ,
Ben her yıl gidiyorum , bir aksilik olmazsa bu senede gideceğim.

M.Fıstık
09-09-2013, 07:21
Hangi firmadasınız Sn. M.Fıstık ? Bilelim uğrarız :)

OLİSTAR Hasat Teknolojileri :)

Melih Bakırlıoğlu
09-09-2013, 08:46
Hazırda gidecekler var iken, M.Fıstık!ın standında toparlanı verin gari. :)
Bizde fotoğrafları beğeni, beğeni veririz. :)

syıldıran
09-09-2013, 10:37
Hazırda gidecekler var iken, M.Fıstık!ın standında toparlanı verin gari. :)
Bizde fotoğrafları beğeni, beğeni veririz. :)

Sn. Melih Bakırlıoğlu , fikriniz çok güzel zaten bende Sn. M. Fıstık'ın çalıştığı Olistar firmasının standına uğrayıp zeytin hasat makinalarını incelemeyi düşünüyordum. Saygı ve selamlar . .

Hurci
09-09-2013, 12:59
nasipse oradayımm ;)

Melih Bakırlıoğlu
10-09-2013, 08:55
Büyük ihtimal zeytine başlamış olacağım. Vakit bulabilir isem bende gelmek istiyorum. :)

syıldıran
13-09-2013, 10:53
Büyük ihtimal zeytine başlamış olacağım. Vakit bulabilir isem bende gelmek istiyorum. :)

Sn. Melih Bakırlıoğlu ,
Zeytinleriniz hangi cins , hasat için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Biz burada domatları bile Ekim 15 civarı başlıyoruz , bildiğim kadarıyla Yamalak beldesinde o yörenin cinsi olarak bilinen Yamalak kabası diye bir çeşit var onun hasadı başlamış oluyor diye biliyorum. Bizimkiler genelde Memecik , Eşek (Palamut) ve Çekişte cinsi , hasadına da Kasımda filan başlıyoruz. Hasadınız kolay gelsin , Bereketli olsun. Selamlar . .

Melih Bakırlıoğlu
14-09-2013, 10:07
Sayın syıldırım; Akhisar'ın 3 cins zeytini var; domat, uslu(eğriburun, yasemin), kiraz. Ayrıca tekir ve gemlik(tirilye) cinsi zeytinde var. Bende hepsinden var. Ayrıca delice zeytin ağacım az olmasına rağmen ayrı toplayıp yağını çıkartıyorum, ilaç niyetine kullanıyorum.
Bu sene zeytin hasatı erken başlayacak, seyrek ağaçlar hem iri tane yapıyor, hem de erken pembeleşiyor. Sofralık zeytin işlediğimiz için hasatı el ile yapıyoruz, buda baya zaman alıyor ve maliyetlerimiz yüksek oluyor. Sağlık ile kalın. :)

zelish
17-09-2013, 20:31
Biz büyük ihtimal Cuma öğleden sonra orda olacagız.
Sn. M.Fıstık sizin standa da mutlaka uğrayacağız. ;)

Kayahann
17-09-2013, 20:47
cumartesi günü ben de gelecem

zelish
18-09-2013, 16:16
Kapanış saati kaç ?

Ben biraz gecikeceğim gibi görünüyor, okullar açıldı ya Cuma saat 13:00 de toplantı varmış. :(

Olmazsa cumartesi gelecegim.

vetman996
18-09-2013, 19:59
Kapanış saati kaç ?

Ben biraz gecikeceğim gibi görünüyor, okullar açıldı ya Cuma saat 13:00 de toplantı varmış. :(

Olmazsa cumartesi gelecegim.
Sayın Zelish Hanım Merhaba.
İzmir Fuarı Açılış saati 10:00 Kapanış saati 19:00
Pazar günü ise açılış saati 10:00 Kapanış saati:17:00
Çalıştığım ilçedeki tüm çiftçileri toplayıp geltirmeyi düşünmüştüm ama arazideki işlerin yoğunluğu nedeniyle katılımcı az olunca vazgeçtim.

Ben her yıl katıldığım gibi bu yıl da fuardayım.

Derya Yıldız
18-09-2013, 22:29
Merhabalar. Agaclar.netciler acaba bir gün beliriediler mi fuar için. Ya da biraraya geliyormusunuz. Sayın M.Fıstık ın standına cumartesi uğrasak birileriyle tanışma ihtimalimiz yüzde kaç:)

syıldıran
20-09-2013, 05:46
Merhaba Arkadaşlar , ben Nazilli Ziraat Odası organizasyonu ile cumartesi günü ziyaret edeceğim fuarı , o gün gelecek arkadaşlar ile uygun görülecek bir yerde toplanılması güzel olacak. Bu yer Sn. M. Fıstık arkadaşımızın olacağı Olistar standı da olabilir , zeytin hasat makinaları olması nedeniyle ben zaten muhakkak uğrayacağım. Selamlar . .

zelish
20-09-2013, 07:01
Sn Vetman996,

Bilgilendirme icin tesekkür ederim. Bugun kısmetse orda olacagız. ;)

Zeytinlibahçe
20-09-2013, 13:45
Selamlar

Cumartesi günü fuarda olacağım, buluşmak üzere

zelish
20-09-2013, 22:19
Ben gelemedim, :( :( :(

Toplantı başlayacagı saatten yarım saat gec basladı. Eşim beklemekten okul bahcesinde agac oldu. Daha fazla bekletmeye yüzüm tutmadı, yanlız gitti.

İnsallah bir sonraki fuara ;)

casper1
23-09-2013, 19:01
Malesef bu sene fuar hiç iyi değildi.Birkaç sera yapım şirketi vardı.Ne cocopeat ne perlit nede başka topraksız tarım malzemelerini hiç göremedim.

Kayahann
23-09-2013, 19:35
benim de hoşuma gitmedi, tohum fidan satışı yok gibiydi

Jezebel
23-09-2013, 20:26
Cuma iş çıkışı ziyaret ettim. Fuar benim de hoşuma gitmedi.
Mine Hanımın da stant açmamış olması cabası.
Kuş üzümü fidanı aldım. Sabahtan kokulu üzüm fidanları varmış, kaçırdım.
Allahtan Antakyalılar fuarı vardı - ipek fular, %100 pamuk çarşaflar, Defne yağı aldım da biraz olsun teselli oldum.
Bu tarz etkinliklerin yıldan yıla daha da sönük geçmeleri çok üzücü.
Toplu taşımada kaybedilen zamana yazık.:mad:

vetman996
23-09-2013, 22:49
İzmir fuarı kan kaybediyor.

Ben de fuardan beklediğini bulamayanlardanım. Eski kalabalıklar, eski heyecan da yoktu maalesef.

Fuarda en ilgimi çekenlerden biri de İran'dan gelen solucan gübresi üreticisi firmaydı. Solucan gübresinin kg. fiyatını 1 dolar olarak belirlemişler. İran'da bile solucan gübresi kullanımı o kadar yaygınmış ki. Bizde niçin az anlayabilmiş değilim.

Selamlar... Saygılar...

M.Fıstık
24-09-2013, 07:44
İzmir fuarı kan kaybediyor.

Ben de fuardan beklediğini bulamayanlardanım. Eski kalabalıklar, eski heyecan da yoktu maalesef.

Fuarda en ilgimi çekenlerden biri de İran'dan gelen solucan gübresi üreticisi firmaydı. Solucan gübresinin kg. fiyatını 1 dolar olarak belirlemişler. İran'da bile solucan gübresi kullanımı o kadar yaygınmış ki. Bizde niçin az anlayabilmiş değilim.

Selamlar... Saygılar...

Kesinlikle size katılıyorum bu sene yoğun olarak hayvancılık ürünleri dikkatimi çekti. Stant yoğunluğundan dolayı fuarı tam anlamıyla dolaşamadım fakat katılımcıların çok eksik olduğu gözüme çarptı çoğu stant da mankenlerin göz önünde durması teknik sorulara cevap verememeleri bilir kişilerin eksikliği dikkatimi çekti. Yine de başarılı firmaların olması zeytin sektörü için rekabet havası oluşması içimi bir nebze rahatlattı. Umarım seneye daha başarılı bir fuar olur. İzmir Fuarı konum ve yapısı itibari ile daha fazlasını hak ediyor...

Ayrıca sn syıldıran beye çok teşekkür ediyorum gelip stant da beni ziyaret ettiler fazla konuşma fırsatı bulamasak ta agaclar.net ten tanıştığım ilk kişi oldular :)