PDA

View Full Version : Aysel Yavuz / Balkon, ev

Sayfalar : [1] 2

Aysel Yavuz
11-05-2013, 10:52
Henüz bu sayfayı açmam için erken ama dayanamadım..Çiçek yetiştirmeye yeni başladım ve henüz az çiçeğim var..Umarım beğenirsiniz..
kalonchoem..menkeşem ve yumrulu begonyam..
Çiçeklerin isimlerini yeni öğreniyorum..Yanlışım varsa lütfen düzeltin..

Aysel Yavuz
11-05-2013, 10:57
çiçeğim taşındıktan sonra bu hale geldi. Bütün yapraklarını döktü..Ama sonra yerini sevmeye başladı ve yanından yeni yapraklar çıkarmaya başladı..

Aysel Yavuz
11-05-2013, 11:00
Bunlarda kaktüslerim, Aloaveram

Aysel Yavuz
11-05-2013, 11:04
Pembe Sardunyam, Petunyam ve çelikten ektiğim Kalonchoeler..Petunyamda taşınırken hasar gördü..Bazılarının isimlerini henüz bilmiyorum

Aysel Yavuz
11-05-2013, 11:06
Bunlardan çelik alıp ektiğim sardunyalar..Fesleğen ve yine suda köklendirip ektiğim benjaminler

Aysel Yavuz
11-05-2013, 11:08
Tohumdan yetiştirdiğim Roka..Ve fide alıp ektiğim Cherry domatesim. Yalnız domatesin üzerinde 1 tane var günlerdir bekliyorum başka olmuyor. Çiçekleri dökülmeye başladı ve üzerinde küçük beyaz böcekler var :mad:

h_dogan
11-05-2013, 11:30
Sayfanız hayırlı olsun Aysel Hanım.
Bence sayfayı açmanız için erken değil gayet yerinde olmuş en azından yaptıklarınızı karşılaştırır bir dahaki sefere daha iyisini yaparsınız.

İlk başta saksılarınıza koyduğunuz süsler güzel ama bitkilere göre renk koyun derim süs ve bitki birbirini yemesin ikisinin karışımı güzel görünmeli. Tabi bu benim fikrim.

Domateslere gelince yeteri kadar ışık alıyor mu? Bana içeride gibi geldiler yetersiz ışıklanma problemi var. Genel görünümleri iyi.

Kolay gelsin. Yavaş yavaş çok daha güzelini yaparsınız, diğer balkonlara ve bahçelere de bakın derim. ;)

Aysel Yavuz
11-05-2013, 11:37
Sayın H doğan..Yorumunuz için teşekkür ederim. Yavaş yavaş düzene koyucam hepsini daha çok yeni..Saksıların bazılarıda kötü şuan.Onlarada süslemeler yapıcam..Sizede kolay gelsin..

bay tömürcek
11-05-2013, 13:05
Aysel abla sayfan hayırlı olsun bence sayfa açmak için erken falan değil ;) Birşey sormak istiyorum bu çiçeklerinin tümü içerde mi duruyor? Yani bunların çoğu balkon çiçeği de içersini sevmezler mesela yumrulu begonya, sardunya, petunya, horoz ibiği bunlar içerde bozulurlar dışarıya almanı öneririm kesinlikle :)

Aysel Yavuz
11-05-2013, 13:10
Merhaba Bay tömürcek..Onların durduğu yer okadar güzel güneş alıyo ki.. Bukadar çiçeği şuanki yerlerinde verdiler..Balkonuma sürekli kumrular geliyor ve bende korkuyorum..Daha önce çıkardığımda sardumyamın açmakta olan bütün tomurcuklarını yediler..

Aysel Yavuz
11-05-2013, 13:11
Ama en ufak bir bozulma ve solma belirtisi görürsem mutlaka dışarı alırım

bay tömürcek
11-05-2013, 16:27
Merhaba Bay tömürcek..Onların durduğu yer okadar güzel güneş alıyo ki.. Bukadar çiçeği şuanki yerlerinde verdiler..Balkonuma sürekli kumrular geliyor ve bende korkuyorum..Daha önce çıkardığımda sardumyamın açmakta olan bütün tomurcuklarını yediler..

Sorun yoksa negüzel aysel abla ;) Ama baktın cılızlaşıyorlar balkona al, kumrular için de saksılara hani şu kırtasiyelerde satılan renk renk rüzgar gülleri var ya onlardan dik onlar döndükçe kokuyorlar :p

Aysel Yavuz
11-05-2013, 16:30
Dediğinin aynısını yapıcam.. Tavsiyen için sağol :p

Cymbelina
11-05-2013, 19:21
Aysel hanım, sayfanız hayırlı olsun;)

4. mesajdaki 3. resimdeki çiçeği Yelken çiçeğine, 4. resimdekini ise Horoz ibiği'ne benzettim, tabi yanlış benzetmiş de olabilirim.

Kumruları çok severim, çok mahsun ve zarif bulurum onları- üstelik akrabaları olan güvercine kıyasla çok daha kibarlar. Korkmayın, onlar sizden korkar asıl, ürkek oluyorlar benim bildiğim. Güvercinler de iyi hoş hayvan da biz bezdik, öyle böyle değil:( O yüzden sizi anlıyorum. Balkon için bu konuda epey kafa patlatmış biri olarak şunu önerebilirim: Ağ gibi bir şey çekebilirsiniz balkona, böylece güneş ışığını kesmemiş olursunuz. Dışarıdan görüntü olarak hoş gözükmeyebilir ama içeriye kuş giremeyeceği kesin. Veya yatay olarak ve sık olmak şartıyla çok ince olmayan misina ipler çekebilirsiniz, arası geniş olursa oradan girerler ama sık olursa giremezler sanırım. Şeffaf olacağı için de dışarıdan farkedilmez.

Veya bu hazır satılan sineklikler oluyor, cırt cırtlı yapıştırmalı, onlardan birkaç tane alıp balkon demiri ve tavan (ve sağ- sol duvar boyunca) onları da küçük çivilerle veya büyük koli bandıyla tutturabilirsiniz, sinekler de pek giremez o durumda. Bunu şahsen yapmaya kalktım, ölçüler vb bazı sebeplerden yapamadım.

Elbette bu çözümler her balkonda uygulanamayabilir, biz bunları yapamadık mesela, girinti çıkıntılar, balkonun içerlek veya dışarı doğru olması gibi şeyler, varsa çamaşır ipi demiri gibi şeyleri de hesaplamak lazım.

Çok dertliyim bu konuda, o yüzden sizin yazdığınızı görünce belki faydam olur diye bunları yazdım;)

Aysel Yavuz
11-05-2013, 21:14
Merhaba Cymbelına..Mesajınızı gulumseyerek okudum. Sızde epey muzdarıp olmussunuz bu konuda..Doganın kanunu boyle deyıp bısey yapamıyoruz..Ama dedıklerınızı muhakkak denıycem..Bol cıceklı gunler dılerım
(Seslı harflerı noktasız yazdıgım ıcın ozur dılerım yurtdısından gelen bır bılgısayardan yazıyorum..Bu seferlık mazur gorun);)

hulya10
20-05-2013, 18:24
Domatesleriniz harika.

Aysel Yavuz
21-05-2013, 07:45
Teşekkürler Hülya hanım..Artık üzerinde birsürü domates var..Yeni resimlerini yakında koyarım..İyi günler dilerim..

dağçiçeği
21-05-2013, 10:43
Aysel hanım balkon sayfanız hayırlı olsun. Bence de erken değil aksine tam zamanında açmışsınız sayfanızı. Çünkü yeni başlamanın dezavantajını avantaja çevirmenizi sağlayacaktir. Bu forum yardımsever ve paylaşımcı dostlarla dolu . Bitkilerle ilgili zorluk çektiğinizde , kafanıza takılan bir sorun olduğunda çekinmeden sorabilirsiniz.
Bitkileriniz gayet sağlıklı. Zamanla çok daha güzel bitkilere sahip olacaksınız bence. Bol çiçekli günler .

Aysel Yavuz
21-05-2013, 10:50
Çok Teşekkür ederim dağçiçeği..Üyelerin yardımları gerçekten hiç eksik olmuyor. Bir çiçek istedim sağolsunlar üçer beşer yolluyorlar..Kargoyu açtığımda yaşadığım mutluluk paha biçilemez :)))

Aysel Yavuz
22-05-2013, 08:17
domateslerimin yeni hali..yalnız böceklerden kurtulamadım

Aysel Yavuz
22-05-2013, 08:18
sardunyalarım ve biber fidelerim..

Aysel Yavuz
22-05-2013, 08:19
hoya ve campanulalar..

Aysel Yavuz
22-05-2013, 08:21
bu çiçeğin adını bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..şuan annemde..çok yakında benim olucak..

Aysel Yavuz
22-05-2013, 08:25
Görmüş olduğunuz küçük şeyler otmu değilse sizce ne ?.. Çok önce domates tohumlarını kurutup toprağın içine atmıştım bekledim bekledim..Çıkmayınca toprağı bozup başka çiçeklere koydum..şimdi minik minik şeyler çıkmış..Domatesede benzetemedim ama.Bir fikri olan varsa yazabilir mi?

yagmur
22-05-2013, 08:56
sayfaniz hayirli olsun sn aysel yavuz bence domates buyuk olan daha
Cok benziyor.)))

Aysel Yavuz
22-05-2013, 09:12
Ayyy.. Domatesse gerçekten çok mutlu olurum..

serkan_istanbul
22-05-2013, 10:10
onlar domates
hayırlı günler.

Aysel Yavuz
22-05-2013, 10:17
Çok Teşekkürler..Tohumumu kendim kuruttum kendim ektiim :))))

dağçiçeği
22-05-2013, 11:25
Bence de domates bu minikler. :)

Cymbelina
22-05-2013, 17:13
Minik yeni domatesleriniz hayırlı olsun, gözünüz aydın:). Diğer meyve vermiş olan domatesteki zararlılar ise beyaz sineğe benziyor ama fotoğraftan görebildiğim kadarıyla elbette. Bu kadar çoğalmışlarsa diğer saksılara çok büyük ihtimalle sıçramışlardır. Diğer bitkilerinizin yaprak altlarına da bakın, bunlar yumurta da bırakıyor her yere. Bir an evvel ilaçlama yapmanızı öneririm, ev yapımı ilaçlar ve zararlılar ile ilgili konu başlıklarına, domates ile ilgili başlıklara bakmanız faydalı olabilir. Ben de çok muzdaripim bu ve diğer zararlılardan:(

dağçiçeği
22-05-2013, 17:17
Cymbelina çok haklı Aysel Hanım. Çok çabuk sarıyorlar ortalığı. Hastalık yapıp bitkiyi öldürüyorlar.

Tika
22-05-2013, 19:53
Üzerinde turuncu renkli çiçeği olan bitkiniz " calathea crocata " Sayın Aysel Yavuz.
Dua çiçeği yani;bende de var.Akşam olunca yapraklarını yukarı doğru kaldırıyor,gündüz yeniden aşağı indiriyor.

Aysel Yavuz
23-05-2013, 07:48
Teşekkürler Sevgili Tika..Dua çiçeği..Adıda çok güzelmiş..

Aysel Yavuz
25-05-2013, 08:12
karanfilim..ve minik kolonchem açtı :p annemden tek çelik olarak aldığım begonyamda tuttu ve açtı :)Rengi çok güzel.

Aysel Yavuz
25-05-2013, 08:15
Balkonum dün gece..Dolunay ve Deniz..Bu kadar uzak durduğuna bakmayın..aslında çok yakın..

mandalinleerik
25-05-2013, 11:20
Çok güzel fotoğraflar özellikle dolunay fotoğraflarınızı çok beğendim. Zaten çiçeklerin ayrı güzellikleri var.

Aysel Yavuz
25-05-2013, 12:02
Balkonuma hoşgeldiniz mandalinleerik..Çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için..Herzaman beklerim..İyi günler..

dağçiçeği
25-05-2013, 12:32
Aysel hanım 34 . Mesajınızdaki 4. Resimdeki çiçek bana camgüzeli gibi geldi.
Minicik çiçek dallarının azimle çiçek açması ne hoş değil mi ? Hayata tutunuş bu olsa gerek. Dolunay manzarası da muhteşem. Bol bol , sağlıkla keyfini sürmenizi dilerim

Bayçalı
25-05-2013, 12:33
[QUOTE=Aysel Yavuz;1158684]bu çiçeğin adını bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..şuan annemde..çok yakında benim olucak..[/QUO

merhaba sayfanız hayırlıolsun çiçeğinizin ismi Calathea crocata Tassmania-Dua Çiçeği bol çiçekli günler

Aysel Yavuz
25-05-2013, 12:47
Sevgili Dağ çiçeği..Size katılıyorum..Çelikten ekilen çiçeğin hayata tutunmasını izlemek kadar güzel bişey yok..aynı şekilde tohumdan çıkan çiçeğinde..Allahın hikmetleri..ne güzellikler yaratmış bizim için..
Bayçalı sizede teşekkür ederim açıklamanız için...Sizede bol çiçekli güzler dilerim..

Gülbahçe
25-05-2013, 14:41
Bunlarda kaktüslerim, Aloaveram ve minik echevariam:p

çiçek şeklindeki saksılarınızı çok beğendim, nerden aldınız acaba?

Aysel Yavuz
25-05-2013, 14:47
tekzenden :)

Gülbahçe
25-05-2013, 14:49
Balkonum dün gece..Dolunay ve Deniz..Bu kadar uzak durduğuna bakmayın..aslında çok yakın..

"Deniz ve mehtap sordular seni neredesin?
Nasıl derim terk etti bırakıp beni gitti.."

Çok güzel bir manzara, çok şanslısınız. Bir çok insan gibi benim de çok büyük hayalimdir deniz gören bir evde oturabilmek, belki bir gün kısmet olur.

Gülbahçe
25-05-2013, 14:50
tekzenden :)

Teşekkür ederim cevabınız için :D

Aysel Yavuz
25-05-2013, 14:51
İnşallah sevgili Gülbahçe..Ama ben bu güzel denizden,mehtaptan,bu güzel balkondan 3 ay içerisinde ayrılıcam maalesef..Gitmiş olduğum için üzülmüyorum..Çünkü evleniyorum..Mutlu gidiyorum ama..Sadece şu görüntüyü çok özliycem

dağçiçeği
25-05-2013, 15:26
Hayırlı olsun Aysel Hanım. Allah mesut etsin. Yeni eviniz şimdikinden uzak değildir umarım.

Aysel Yavuz
25-05-2013, 15:30
Baya uzak dağçiçeği..Ama olsun gittiğin yer değil kiminle gittiğin önemli bence..:)

Gülbahçe
25-05-2013, 17:24
Baya uzak dağçiçeği..Ama olsun gittiğin yer değil kiminle gittiğin önemli bence..:)

Kesinlikle katılıyorum Aysel hanım. Ben de 1 yıllık evliyim, evlilik yıl dönümümüzü kutlamamıza 1 hafta kaldı. 1 yıldır kendi evim olması sebebiyle ilgilenebiliyorum çiçeklerle, balkonumla. Sizi de yeni evinizde yepyeni mutlu bir hayat ve yepyeni çiçekler bekliyordur inşallah. Şimdiden tebrik ediyor ve mutluluklar diliyorum. Hayalinizdeki gibi bir düğün olması dileğiyle..

gokcegokce
25-05-2013, 19:56
Allah mutlu mesut eder inşallah Aysel Hanım. Ben Denizli'den Kars'a gittim, hiç pişman değilim Allah'a şükür. İnsan sevdiğiyle bir olunca tüm zorlukların üstesinden geliyor. Hepimizin sevgisinin daim olması dileğiyle...

Aysel Yavuz
27-05-2013, 07:36
Ne güzel dilekler bunlar sevgili Gülbahçe ve Gökçe hanım. Söylediklerinizin hepsine katılıyorum..Allah herkesin mutluluğunu daim etsin..

Gülbahçe
28-05-2013, 20:40
Allah mutlu mesut eder inşallah Aysel Hanım. Ben Denizli'den Kars'a gittim, hiç pişman değilim Allah'a şükür. İnsan sevdiğiyle bir olunca tüm zorlukların üstesinden geliyor. Hepimizin sevgisinin daim olması dileğiyle...

Demek hemşehriyiz :) Ben de Denizliliyim, ama şu an İzmir'deyim. Sevindim hemşehrimi gördüğüme.

dağçiçeği
28-05-2013, 22:23

Evet çok haklısınız .

Aysel Yavuz
01-06-2013, 09:21
Beyaz zambağım açtı..Sebzelerimde kocaman oldu..Tohumdan çıkan domateslerimde artık domatese benzemeye başladı :p

Aysel Yavuz
01-06-2013, 09:22
Ailemize yeni katıldı :)))

Aysel Yavuz
01-06-2013, 09:24
Suda dururken bile çiçek açtı çillim:p köklendirme çalışmaları iyi gidiyor..

Aysel Yavuz
01-06-2013, 09:25
Süs biberlerinin tohumlarını çıkarıp ekicez..Biraz geç kaldık sanırım ama..:D

Aysel Yavuz
01-06-2013, 09:29
En sevdiğim..:cool:

Aysel Yavuz
04-06-2013, 09:23
Domatesim kızardı..Kendim yetiştirdim diye mi bilmiyorum ama..Hayatımda bu kadar lezzetlisini yemedim:p

LEYNA
04-06-2013, 10:08
Hepsi o kadar güzel ki fotoğraflarınıza bayıldım..bu benim sitede ilk yorumum bende çiçeklere sebzelere merak saldım bu ara balkonuma adıı bilmediğim sarı top çiçeklerden sarduntalardan ve begonyalardan diktim ayrıca toğur kovalarıma domates biber patlıcan diktim bazılarını yaprakları sararıyor bazıları boy ayıyor çok büyük bir keyif onlarla uğraşmak..ilk sayfada begonyayı gördüğüm için bir şey danışmak istiyorum sizlere balkondaki begonyalarımı sularken yapraklarına su değmiş ve sapsarı olup kurumuş onlar için yapılabilecek bir şey var mıdır acaba?

Aysel Yavuz
04-06-2013, 10:20
Sevgili Leyna,
Öncelikle balkonuma hoşgeldiniz..Şeref verdiniz..Güzel yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim..Bu sitede birçok usta var eminim onlar görünce sorunuza cevap verir fakat ben kendi yorumumu sizinle paylaşıyım..Benimde yumrulu begonyamın birçok yaprağı var ve toprağa deyen kısımları sararıyor..Bende onları koparıyorum ve yerine minik minik birsürü sağlıklı yaprak çıkarıyor.. Ama dediğim gibi daha sağlıklı bilgiyi size çiçekler konusunda daha bilgili olan üyelerimiz verir..Sevgiyle kalın..

LEYNA
04-06-2013, 10:22
sevgili leyna,
öncelikle balkonuma hoşgeldiniz..şeref verdiniz..güzel yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim..bu sitede birçok usta var eminim onlar görünce sorunuza cevap verir fakat ben kendi yorumumu sizinle paylaşıyım..benimde yumrulu begonyamın birçok yaprağı var ve toprağa deyen kısımları sararıyor..bende onları koparıyorum ve yerine minik minik birsürü sağlıklı yaprak çıkarıyor.. Ama dediğim gibi daha sağlıklı bilgiyi size çiçekler konusunda daha bilgili olan üyelerimiz verir..sevgiyle kalın..

çok teşekkür ederim ayşegül hanım...bakalım benim domateslerim de sizikiler gibi olacakmı burdan kırmızı kırmızı domateslerimi size göstermeyi çok istiyorum :)

Aysel Yavuz
04-06-2013, 10:24
Domateslerinizle sayfama teşrif ederseniz çok mutlu olurum..Balkonum şenlenir..Umarım Bol bol yersiniz domateslerinizi..Çünkü insanın kendi yetiştirdiğinin tadı başka..

Aysel Yavuz
04-06-2013, 10:26
Ben kendim tohumdan kuruttuğum için birsürü domates oldu..Hepsine bakıcak yerim yok..O yüzden bir kısmını arkadaşlarıma bile dağıttım..Bu bile çok güzel bi mutluluk..

Aysel Yavuz
04-06-2013, 11:38
Bu hali bile güzel...:cool:

LEYNA
04-06-2013, 12:53
Domateslerinizle sayfama teşrif ederseniz çok mutlu olurum..Balkonum şenlenir..Umarım Bol bol yersiniz domateslerinizi..Çünkü insanın kendi yetiştirdiğinin tadı başka..

afedersiniz isminizi yanlış söylemişim..inşallaf e kısa sürede fotoğrafları sizinle de paylaşıcam...

Aysel Yavuz
04-06-2013, 13:00
Hiç önemli değil sayın Leyna..

Aysel Yavuz
11-06-2013, 09:25
Bu çiçeği sabah işe yürürken yolda bir balkonun altında buldum..Dalından kırılmıştı. Tomurcukları falan hep duruyor..Acaba nasıl yaşatabilirim. Petunyalarla ilgili bilgisi olan varmı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Aysel Yavuz
11-06-2013, 13:08
Annem bahçesinden söküp verdi bu çileği.. Bende saksıya ektim.. yanlara sarkıttım güzelce..şimdi mis gibi çilekler yapıyor bana..:p

Aysel Yavuz
11-06-2013, 13:10
Minicik domateslerim bu hale geldi..Onların büyüdüğünü gördükçe çok mutlu oluyorum..:D

Aysel Yavuz
11-06-2013, 13:11
soldaki domatesimin yanında da bir bitki çıktı kendi kendine.. Merakla bekliyorum ne olduğunu öğrenmek için..ot değil gibi geldi ama..Fikri olan varsa yazabilir mi ??

Aysel Yavuz
11-06-2013, 13:29
Buda annemin köydeki bahçesinden..Bu sadece küçük bi kısmı..:dilli:

Aysel Yavuz
12-06-2013, 09:51
hoyam tomurcuklandı:p

Aysel Yavuz
12-06-2013, 09:53
:):)

Aysel Yavuz
12-06-2013, 15:22
O tomurcuğun çiçek olup olmadığını bilen yok mu?...

Aysel Yavuz
14-06-2013, 11:54
Ekmekte geç kaldığım tbiber tohumlarım çimlendi :p hemde birsürü

Aysel Yavuz
14-06-2013, 11:58
Güzelce köklendirdiğim çillim sonunda evine kavuştu..Oda mutlu bende:p

Aysel Yavuz
14-06-2013, 12:00
Birbiriyle hiç alakası olmayan iki güzel çiçek :) birbirlerine çok yakıştıkları için ayırmaya kıyamıyorum..Şimdilik bir sıkıntı yok çok şükür.

Aysel Yavuz
14-06-2013, 12:03
Domates ve biberlerin son hali:cool:

Aysel Yavuz
15-06-2013, 13:39
Bu çeliği direk toprağa ekmelimiyim. Yoksa bikaç gün bekletmeli miyim? Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim..

selenn
15-06-2013, 14:37
Çelik alırken kesilen yer tamamen kuruyup kabuk bağlayana kadar bekleyin Aysel Hanım. Ardından toprağa dikebilirsiniz. Toprağı az nemlendirin. Fakat düzenli sulamaya geçmeden evvel çelik köklenmeli, gelişmeye başladığını gördüğünüzde normal sulamaya başlayabilirsiniz. Güle güle yetiştirin.

Aysel Yavuz
15-06-2013, 14:42
Teşekkür ederim Sayın Selen..
Bir süre bekliyim o halde..İlgilenip yorum yazdığınız için ayrıca Teşekkürler..

kılıçh
15-06-2013, 16:32
aysel ablacım çiçeklerin çok güzeler...:D
ellerine sağlık kıskandım valla...;)
bu arada annenizin çoban çiçeklerine bayıldımmm...:p
onlara talibim bilesiniz...:o

Aysel Yavuz
15-06-2013, 16:36
Ben yeniyim isimlerini pek bilmem kılıçh da sanırım uzun olanlardan bahsediyosun..Yanlışsa düzelt :) Senin için istersem annem onları seve seve verir..Başka bir isteğin olursa da söyle bende seve seve gönderirim..

kılıçh
15-06-2013, 16:59
Ben yeniyim isimlerini pek bilmem kılıçh da sanırım uzun olanlardan bahsediyosun..Yanlışsa düzelt :) Senin için istersem annem onları seve seve verir..Başka bir isteğin olursa da söyle bende seve seve gönderirim..

evet uzun kırmızı olanlar..:D
aslınad evet var eğer gönderebilirseniz kırmızı katmerli kalanchoeniz be beyaz zambağınızıda seve seve kabul ederim...:D
(biraz yüzsüzmü oldum ne....:o;):confused::rolleyes:)

Aysel Yavuz
15-06-2013, 17:06
Yüzsüz olurmusun hiç..:)) dedim ya seve seve yanlız biraz beklemen gerekicek..Beyaz zambağım öldü ama annemin bahçesinde birsürü var..Köye iki haftada bir gidiyorum..Gittiğimde mutlaka alırım..istediğin çobandan da alırım..Kırmızı kolonchemin iki tane yaprağını köklendirmeye çalışıyorum başarılı oldum gibi..ondanda gönderirim..sen müsait olduğunda özelden adresini yaz..köye gidip istediklerini aldığımda gönderirim.. Belki daha birsürü hediye yollarım yanında..Annemin bahçesi ganimet dolu:)

Aysel Yavuz
15-06-2013, 17:14
ha birde o çoban dediklerin kırmızı gibi çıkmışlar ama kırmızı değiller aslında..Koyu turuncu :)

kılıçh
15-06-2013, 20:49
Yüzsüz olurmusun hiç..:)) dedim ya seve seve yanlız biraz beklemen gerekicek..Beyaz zambağım öldü ama annemin bahçesinde birsürü var..Köye iki haftada bir gidiyorum..Gittiğimde mutlaka alırım..istediğin çobandan da alırım..Kırmızı kolonchemin iki tane yaprağını köklendirmeye çalışıyorum başarılı oldum gibi..ondanda gönderirim..sen müsait olduğunda özelden adresini yaz..köye gidip istediklerini aldığımda gönderirim.. Belki daha birsürü hediye yollarım yanında..Annemin bahçesi ganimet dolu:)

ha birde o çoban dediklerin kırmızı gibi çıkmışlar ama kırmızı değiller aslında..Koyu turuncu :)

size ne kadar teşekkür etsem azdır...:D
bu sıralar pek boş değilim tatil maratonu başlıyo ama ben size adresimim boş bi zamande gönderirin şimdiden çok teşekkür ederim...;):o

h_dogan
15-06-2013, 22:43
soldaki domatesimin yanında da bir bitki çıktı kendi kendine.. Merakla bekliyorum ne olduğunu öğrenmek için..ot değil gibi geldi ama..Fikri olan varsa yazabilir mi ??

Yakın çekim yapsanız bir fikrimiz olabilir şimdi tam seçilmiyor.
Bir de o çilli begonya beyaz mı açmış ben mi yanlış gördüm? :dilli:

Aysel Yavuz
17-06-2013, 07:51
Sayın h doğan çilli begonyanın çiçeği beyaz değil.Işıktan beyaz gibi çıkmış..Ama beyaza çok yakın bi açık pembe..

Aysel Yavuz
19-06-2013, 09:12
Hoyalarımın yeni hali :D maaşallah çok hızlı gelişiyorlar..

Aysel Yavuz
20-06-2013, 09:36
Domateslerin çoğunu yedik:p geriye bunlar kaldı..

Aysel Yavuz
20-06-2013, 09:37
Mutluluk:D:D:D

Aysel Yavuz
20-06-2013, 09:40
Artık nereye ne toğumu ektiğimi hatırlamıyorum..Arkadaşlar bunlar sizce tohummu yoksa otmu..Bişeye benzetemedimde:confused::confused::confused:

Lalem
20-06-2013, 09:40
Sayın Aysel Yavuz, tohumlarınızı güle güle çimlendirin.

Aysel Yavuz
20-06-2013, 10:34
Teşekkürler Sevgili Lalem..Balkonuma hoşgeldiniz..

Aysel Yavuz
21-06-2013, 15:46
Benimde artık Buz çiçeğim var :p:p:p

dağçiçeği
21-06-2013, 16:17
Tohumlarını güle güle büyüt inşallah. Bu balkonu gelecek yıl hayal ediyorum da ... Çok harika olacak. :) herşey gönlüne olsun.
Yılbaşı çiçeğin var mı ?

Aysel Yavuz
21-06-2013, 16:32
Gelecek yıl bu balkonun yeri değişicek.Evet kısmetse daha güzel olucak..Bitane var ama yılbaşı mı atlas mı onları ayırt edemiyorum:)

Aysel Yavuz
21-06-2013, 16:41
34 nolu mesajdaki en alttaki resimde :)

eceyıldız
21-06-2013, 17:17
merhaba, valla bu balkon sayfalarına bakınca bende bir sayfa açayım diyorum ama şu an çiçeklerimin bir kısmı hasta yeni ektiklerim var. bende balkonda sebze yetiştirmeyi çok seviyorum ama bizim küçük bir bahçemiz var oraya bütün sebzelerimizi ekiyoruz balkona çiçekler kalıyor. ayrıca bu balkonda kalıcı değilim bu yüzden çok fazla bitki yetiştirmek istemiyorum en son taşınmamda afrika menekşelerim ve şeker begonyalarım zarar gördü. bir çok saksımı eski komşulara bıraktım nanelerim maydanozlarım hep orda kaldı ençok üzüldüğümde sıklemenlerim kaldı şimdi o dağ sıklemenlerinden bulamıyorum dağa gitmem gerekecek yine bu sayede. eminim ki sizde kalıcı balkonunuza geçtiğinizde harikalar yaratacaksınız balkonunuzun şimdi ki haline bakılınca bu şüphesiz yeni balkonunuz çiçek cenneti olacak... bol çiçekli günler dilerim...

Aysel Yavuz
21-06-2013, 17:20
Merhaba sevgili Ece,
bence hiç çekinme sende balkon sayfası aç..Benimde çok az çiçeğim var açıp açmamakta tereddüt etmiştim..Çiçeklerin hasta bile olmuş olsa sana burda yardım edicek çok güzel insanlar var..Fikir alışverişinde bulunursun..Çiçeklerini paylaşırsın ve dostlarından birsürü güzel çiçek hediyeleri alırsın..Ne güzel sebzelerini bahçeye ekme imkanında var..Keşke benimde ufakta olsa bi bahçem olsa..Bahçeme herzaman beklerim..Sizede bol çiçekli günler..

Aysel Yavuz
21-06-2013, 17:21
Allah söyletti galiba :) Balkonuma herzaman beklerim :))))

eceyıldız
21-06-2013, 17:46
Allah söyletti galiba :) Balkonuma herzaman beklerim :))))

inşallah sizin bahçenizi de görmek kısmet olur. neden olmasın ki... bende beklerim bir gün sebze bahçemin fotoğraflarını da koyarım belki nasıl olur. hasta çiçeklerim için sağolsun arkadaşlar yardımcı oluyorlar evet haklısınız burada gerçekten çok iyi arkadaşlar var ve bu forumdan çok şey öğrendim.

dağçiçeği
22-06-2013, 00:09
Sevgili Aysel bence o paskalya. Çünkü yılbaşıların yaprak yapısı farklı oluyor. Paskalyalar yuvarlak kenarlı gibi oluyor. İstersen ilgili başlıkta bir incele. Hiç çiçek açtı mı?

Aysel Yavuz
22-06-2013, 07:38
Hiç çiçek açmadı çünkü ekeli çok fazla olmadı. Bi arkadaşım çelik vermişti

Aysel Yavuz
22-06-2013, 08:21
Zengardendan aldığım tohumlardan ilk önce hediye gelen kokulu ballıca tohumlarım çimlendi:p bu kadar kısa sürede çimlenmesini beklemiyordum :dilli:

Aysel Yavuz
22-06-2013, 08:23
Bunlarda diğer büyüyen çiçeklerim:D

Aysel Yavuz
24-06-2013, 11:34
Tohumlarımdan mutlu haberler var:D
Kolyozlarım kendini göstermeye başladı

Aysel Yavuz
24-06-2013, 11:37
Karanfillerimde öyle:D

Aysel Yavuz
24-06-2013, 11:38
En çok sabırsızlandığım sempervium karışık tohumları.. Şimdilik sadece 1 tane;)

Aysel Yavuz
24-06-2013, 11:39
Açmıyor diye kızdığım menekşem :D Beni utandırdı ve çok güzel açtı :dilli:

eceyıldız
24-06-2013, 14:12
kolyoz tohumlarını nereden aldınız acaba o kadar güzeller ki bende istiyorum onlardan...

Aysel Yavuz
24-06-2013, 14:14
ZENGARDEN internet sitesinden sipariş verdim.. Bence bir ziyaret edin.. çok güzel tohumlar var ayrıca hediye tohum gönderiyorlar.

Aysel Yavuz
27-06-2013, 08:55
köydeki evimiz ;)

Aysel Yavuz
27-06-2013, 08:56
Çok şirin değilmi:D

Aysel Yavuz
27-06-2013, 08:57
Köyden aldığım ganimet sardunyalarım:dilli:

Aysel Yavuz
27-06-2013, 08:58
....

eceyıldız
27-06-2013, 09:01
ben de geçengün bir kaç çeşit sardunya ektim içlerinde sakız ve ceylan da var bakalım nasıl olacaklar... beyaz sardınya bulmam lazım hırs yaptım. annemden de ıtır alacağım tamam olacak...

Aysel Yavuz
27-06-2013, 09:05
ben de geçengün bir kaç çeşit sardunya ektim içlerinde sakız ve ceylan da var bakalım nasıl olacaklar... beyaz sardınya bulmam lazım hırs yaptım. annemden de ıtır alacağım tamam olacak...

Hep anneler yüzünden bulaşmadık mı zaten bu çiçek sevgisine.. Çocukken kıskanırdım annem hep konuşurdu severdi çiçeklerini..Beni de sev diye atlardım üstüne.. şimdi bende de oldu aynı sevgi.. Beyaz sardunyam köklensin dilerseniz çelik yollarım size:D

eceyıldız
27-06-2013, 09:12
çok teşekkür ederim. annemde yoksa isterim valla. siz birde benim annemi göreceksiniz sabah uyanır ilk iş çiçekleri bir kaç saat onlarla ilgilenir sonra ev işlerine girişir yani öncelik onların... o kadar çok varki hayretler içinde kalırsınız şimdi de çoğaltıp pazarlarda satıyor hem büyük bir sevgi hatta aşk hemde ticaret harçlığı çıkıyor...

Aysel Yavuz
27-06-2013, 09:19
çok teşekkür ederim. annemde yoksa isterim valla. siz birde benim annemi göreceksiniz sabah uyanır ilk iş çiçekleri bir kaç saat onlarla ilgilenir sonra ev işlerine girişir yani öncelik onların... o kadar çok varki hayretler içinde kalırsınız şimdi de çoğaltıp pazarlarda satıyor hem büyük bir sevgi hatta aşk hemde ticaret harçlığı çıkıyor...

Ne güzel düşünmüş.. Akıllı kadınmış vesselam.. Bende hep seram **** çiçekçi dükkanım olsun isterdim.. Ama muhasebeci oldum :D

eceyıldız
27-06-2013, 09:52
Ne güzel düşünmüş.. Akıllı kadınmış vesselam.. Bende hep seram **** çiçekçi dükkanım olsun isterdim.. Ama muhasebeci oldum :D

buda güzelmiş...:D
şaka bir yana geçenlerde dama çıktım (bu arada çiçekleri damda ) valla dam dolmuş çeşit çeşit bu arada kaktüslerimi bile hayata döndürmüş bende sen onları kaderlerine terk ettin ben yokken dedim şimdi bunlardan istiyorum. bakalım hazırlayacak... balkonumda yetiştirebileceklerimi ondan alıyorum bulduğum ve onda olmayanlardan da ona götürüyorum

Aysel Yavuz
27-06-2013, 10:05
buda güzelmiş...:D
şaka bir yana geçenlerde dama çıktım (bu arada çiçekleri damda ) valla dam dolmuş çeşit çeşit bu arada kaktüslerimi bile hayata döndürmüş bende sen onları kaderlerine terk ettin ben yokken dedim şimdi bunlardan istiyorum. bakalım hazırlayacak... balkonumda yetiştirebileceklerimi ondan alıyorum bulduğum ve onda olmayanlardan da ona götürüyorum

Bende eylülde kısmetse evlenip yeni evime geçince annemin benim için yetiştirdiklerini alıcam.. Bu evde geçici olduğum için çok fazla taşımak istemiyorum.. Benden de bir isteğin olursa elimde varsa seve seve gönderirim sevgili Ece..

eceyıldız
27-06-2013, 10:56
Bende eylülde kısmetse evlenip yeni evime geçince annemin benim için yetiştirdiklerini alıcam.. Bu evde geçici olduğum için çok fazla taşımak istemiyorum.. Benden de bir isteğin olursa elimde varsa seve seve gönderirim sevgili Ece..

Allah mesut bahtiyar etsin. çok teşekkür ederim canım bende senin gibi kirada oturuyorum bu yüzden fazla birşey ekmek istemiyorum zira taşınmada sorun oluyor bitkiler zarar görüyor. seninde bir isteyin olursa bende yollarım aklında bulunsun... bu arada adım hülya eceyıldız 18 aylık kızım...

mandalinleerik
27-06-2013, 11:00
Çok şirin değilmi:D

Bu ne yaa. Bu sizin köpeğiniz mi? başka fotoğrafları var mıdır? Çok güzel maşallah.

Aysel Yavuz
27-06-2013, 11:04
Bu ne yaa. Bu sizin köpeğiniz mi? başka fotoğrafları var mıdır? Çok güzel maşallah.

Sayın Mandalinleerik bu şirin köpekçik ( ismi paşa) köyde yeğenimin köpeği. Ama aynı bahçede oturuyoruz. Bizimde sayılır. Köye gittiğimde daha resmini çekerim.. Hele yeğenimin arkasından bir koşuşu var küçük bacaklarıyla görmeniz lazım.. Mıncıklamaya doyamadım :p

mandalinleerik
27-06-2013, 11:07
Sayın Mandalinleerik bu şirin köpekçik ( ismi paşa) köyde yeğenimin köpeği. Ama aynı bahçede oturuyoruz. Bizimde sayılır. Köye gittiğimde daha resmini çekerim.. Hele yeğenimin arkasından bir koşuşu var küçük bacaklarıyla görmeniz lazım.. Mıncıklamaya doyamadım :p

Fotoğraflarını bekliyorum. Cinsi nedir? köyde mutludur umarım. Gerçi zavallı hayvanlar şehre göre köylerde çok daha mutlular.

Aysel Yavuz
27-06-2013, 11:29
Fotoğraflarını bekliyorum. Cinsi nedir? köyde mutludur umarım. Gerçi zavallı hayvanlar şehre göre köylerde çok daha mutlular.

Şuan gayet mutlu görünüyordu ama yeni almışlar.. Yavaş yavaş alışıcak. Masti sanırım

Aysel Yavuz
29-06-2013, 08:14
:p:p

h_dogan
29-06-2013, 08:39
Domatesler biraz sık. Toprağı da az görünüyor toprak takviyesi yapabilirseniz iyi olur.

Aysel Yavuz
29-06-2013, 08:41
Domatesler biraz sık. Toprağı da az görünüyor toprak takviyesi yapabilirseniz iyi olur.

Haklısınız h doğan.. Yer olmadığı için artık sık sık ekiyorum ama toprağını en kısa zamanda arttırıcam..

h_dogan
29-06-2013, 08:44
Çok sık ekmenize gerek yok. Siz az ekseniz de bitki yayılır yeterince merak etmeyin. Mesela o saksıya ben olsam bir tane domates dikerdim, bitkiye bakımını güzel yapıp 4 taneden daha fazla büyütürdüm. ;) Tabi bu benim fikrim.

Aysel Yavuz
29-06-2013, 08:50
Çok sık ekmenize gerek yok. Siz az ekseniz de bitki yayılır yeterince merak etmeyin. Mesela o saksıya ben olsam bir tane domates dikerdim, bitkiye bakımını güzel yapıp 4 taneden daha fazla büyütürdüm. ;) Tabi bu benim fikrim.

Bu saatten sonra değiştirsem bi faydası olur mu peki.. olursa hemen yapayım :D

h_dogan
29-06-2013, 09:47
Bence 2 tanesini çekin toprak takviyesi yapın. Bir var bir yok çekin. Eğer büyük saksınız varsa oraya dikebilirsiniz çektiklerinizi. Eğer dikmeyi düşünüyorsanız çektiklerinizi akşam üzeri çekip dikin ki fazla stres yaşamasınlar. ;)

Aysel Yavuz
29-06-2013, 09:52
Bence 2 tanesini çekin toprak takviyesi yapın. Bir var bir yok çekin. Eğer büyük saksınız varsa oraya dikebilirsiniz çektiklerinizi. Eğer dikmeyi düşünüyorsanız çektiklerinizi akşam üzeri çekip dikin ki fazla stres yaşamasınlar. ;)

Teşekkürler sayın h doğan..;)

h_dogan
29-06-2013, 10:03
Rica ederim inşallah yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.

Aysel Yavuz
01-07-2013, 11:42
Hediyelerim :D

mandalinleerik
01-07-2013, 15:20
Hediyelerim :D

Çok güzel hediyeler :)

M.Fıstık
01-07-2013, 15:52
Tekirdağ manzarasına yakışır çiçekleriniz var emeklerinize sağlık... Bereketiniz artsın güzellikleriniz çoğalsın :)

Aysel Yavuz
01-07-2013, 15:53
Çok güzel hediyeler :)

Evet çok güzeller..Şuanda e.milii mi nasıl en güzel şekilde köklendirebilirim diye araştırıyorum..

eceyıldız
01-07-2013, 18:19
ben direk toprağa ektim e.milli yi yanlış mı oldu. inşallah tutar yaklaşık bir hafta oldu ekeli...

dağçiçeği
01-07-2013, 18:46
Hediyelerini güle güle büyüt arkadaşım. E.milli için korkmayın arkadaşlar çabuk kökleniyor.Toprağa ekin suda köklenmesini beklemeyin bence.

Aysel Yavuz
01-07-2013, 21:42
Tekirdağ manzarasına yakışır çiçekleriniz var emeklerinize sağlık... Bereketiniz artsın güzellikleriniz çoğalsın :)

tesekkurler sayin m.fistik..ne guzel temenniler bunlar.. tekirdag konsunda haklisiniz..harika manzarasi var

Aysel Yavuz
01-07-2013, 21:45
sevgili ece ve dagcicegi arkadasim..sizede cok tesekkur ederim..her geldiginizde balkonuma mutluluk getiriyorsunuz.. sayenizde e.milii yi daha cesaretli ektim :-) sevgiyle kalin

dağçiçeği
01-07-2013, 23:36
Teşekkür ederim arkadaşım.Balkonunu severek ve beğenerek geziyorum.Bilmediğimiz birçok şeyi birbirimizden öğreniyoruz .Saygı ve sevgilerimle .

eceyıldız
02-07-2013, 08:49
sevgiyle ve mutlulukla büyüt bitkilerini. bende balkonuna gelmekten çok büyük bir keyif ve mutluluk duyuyorum. Sevgili Dağçiçeğine bende katılıyorum birbirimizden çok şey öğreniyoruz. bol çiçekli günler dilerim...

Aysel Yavuz
02-07-2013, 09:06
sevgiyle ve mutlulukla büyüt bitkilerini. bende balkonuna gelmekten çok büyük bir keyif ve mutluluk duyuyorum. Sevgili Dağçiçeğine bende katılıyorum birbirimizden çok şey öğreniyoruz. bol çiçekli günler dilerim...

Bizde senin çiçeklerini görmek için sabırsızlanıyoruz..Mahrum etme artık güzellerden aç bir balkon sayfası:D

Aysel Yavuz
02-07-2013, 09:08
Sevgili loveforlife,
Balkonuma şeref verdiniz..

eceyıldız
02-07-2013, 09:21
Bizde senin çiçeklerini görmek için sabırsızlanıyoruz..Mahrum etme artık güzellerden aç bir balkon sayfası:D

ama benim balkonum çok küçük ve çiçeklerimi yeni yeni ekiyorum hazır olsun bende açacağım balkon sayfası ama annemin çiçeklerini paylaşmak isterim annemin terası olarak açsammı ne yapsam:rolleyes:

gürcan_keskin
02-07-2013, 10:13
Merhaba.Sayfanız hayırlı olsun.Çiçekleriniz ve sebzeleriniz gayet güzel.Emeklerinize sağlık.

Aysel Yavuz
02-07-2013, 10:14
Merhaba.Sayfanız hayırlı olsun.Çiçekleriniz ve sebzeleriniz gayet güzel.Emeklerinize sağlık.

Teşekkürler sayın Gürcan..Balkonuma hoşgeldiniz..

Aysel Yavuz
11-07-2013, 13:14
Sevgili dağçiçeği'nin armağanlarından bir kaçı..:p

Aysel Yavuz
11-07-2013, 13:16
Balkonumdan..

Aysel Yavuz
11-07-2013, 13:17
Canpanula'mın yanında uzayan bu bitkiyi tanıyan varmı arkadaşlar..Yabani otsa söküp atıcam :D

Aysel Yavuz
11-07-2013, 13:19
Yol yorgunu sellukamın yaşam belirtileri;)

eceyıldız
11-07-2013, 13:45
Balkonumdan..

begonya çok güzel daha önce hiç görmedim türü ne bunun hemen bulmam lazım çünkü

Aysel Yavuz
11-07-2013, 14:05
begonya çok güzel daha önce hiç görmedim türü ne bunun hemen bulmam lazım çünkü

Tam olarak bilmiyorum sevgili ece.. Tek bildiğim annemden aldığımda küçücük bir daldı ve çok kısa sürede bu hale geldi..En hızlı gelişen çiçeğim diyebilirim.

eceyıldız
11-07-2013, 14:11
Tam olarak bilmiyorum sevgili ece.. Tek bildiğim annemden aldığımda küçücük bir daldı ve çok kısa sürede bu hale geldi..En hızlı gelişen çiçeğim diyebilirim.

çiçekleri çok güzel çilli değil şeker hiç değil annemde bundan görmedim çiçeği katmerli gibi değil mi

Aysel Yavuz
11-07-2013, 14:13
çiçekleri çok güzel çilli değil şeker hiç değil annemde bundan görmedim çiçeği katmerli gibi değil mi

evet çiçeği top gibi ve katmerli :D

eceyıldız
24-07-2013, 08:51
merhaba nerelerdesin ne zamandır...

kılıçh
24-07-2013, 11:16
Aysel ablacım sebze ve çiçeklerin bir harika olmuş eline sağlık...:D
Ama aklıma bir soru takıldı;
153 nolu mesajdaki çiçek katmerli şeker begonya mı?...;)

Aysel Yavuz
24-07-2013, 15:34
merhaba nerelerdesin ne zamandır...

Merhaba Ece hanım..Aslında buralardayım ama..düğün telaşından çiçeklerle ilgilenemediğim için paylaşım yapamıyorum..sadece izlemekle yetiniyorum..

bay tömürcek
24-07-2013, 15:35
Aysel ablacım herşey çokk güzel de şu 153. mesajdaki begonyadan ilk defa gördüm ve vuruldum begonya hastalığım var benim ;) Nereden satın aldın ablacım? Ya da şöyle sormalıydım önce satışı var mı çiçekçilerde falan hiç rast gelmedim de :)

Aysel Yavuz
24-07-2013, 15:35
Aysel ablacım sebze ve çiçeklerin bir harika olmuş eline sağlık...:D
Ama aklıma bir soru takıldı;
153 nolu mesajdaki çiçek katmerli şeker begonya mı?...;)

Merhaba kılıçhcım.. Bir tür begonya ama cinsini inan bende bilmiyorum..Sadece çok fazla büyüyor onu biliyorum..Şuan o gördüğünden çok daha büyük :D

Aysel Yavuz
24-07-2013, 15:37
Aysel ablacım herşey çokk güzel de şu 153. mesajdaki begonyadan ilk defa gördüm ve vuruldum begonya hastalığım var benim ;) Nereden satın aldın ablacım? Ya da şöyle sormalıydım önce satışı var mı çiçekçilerde falan hiç rast gelmedim de :)

tömürcekçim..O begonyayı annemden aldım küçücük bir daldı şimdi kocaman oldu..satışı varmı hiç görmedim ama istersen gönderebilirim..

bay tömürcek
24-07-2013, 15:40
tömürcekçim..O begonyayı annemden aldım küçücük bir daldı şimdi kocaman oldu..satışı varmı hiç görmedim ama istersen gönderebilirim..

Ablacım çok isterim gerçekten çünkü bizim buralarda hiç yok ondan bu türü de edinip yaymak lazım buralara da çok güzel bir türmüş ;) Teklifin için çok teşekkür ederim aysel ablacım çok mutlu ettin beni :p

İremsıla
26-07-2013, 09:40
Aysel hanım sayfanız hayırlı olsun,çiçekleriniz çok güzeller özellikle bende 153. mesajınızdaki begonyaya bayıldım.maşallah güle güle büyütün sevgiler..

Aysel Yavuz
26-07-2013, 09:44
Aysel hanım sayfanız hayırlı olsun,çiçekleriniz çok güzeller özellikle bende 153. mesajınızdaki begonyaya bayıldım.maşallah güle güle büyütün sevgiler..

Teşekkür ederim İremsıla..Sayfama hoşgeldiniz..Cinsi nedir bilmem amam dillere destan oldu o begonyam..Gerçekten çok güzel bir çiçek :p

Emine
28-07-2013, 00:25
Sayfanız hayırlı olsun. Çiçekleriniz çok güzel. İnşallah daima emeklerinizin karşılığını alırsınız.
Bol çiçekli günler...

eceyıldız
28-07-2013, 20:04
valla o begonyayı ilk ben keşfettim yani artık bilmem yani Ayselciğim...
buralarda çok baktım ama yok ona benzeyen bir tane gördüm ama katmerli değil...

kılıçh
29-07-2013, 00:53
Merhaba kılıçhcım.. Bir tür begonya ama cinsini inan bende bilmiyorum..Sadece çok fazla büyüyor onu biliyorum..Şuan o gördüğünden çok daha büyük :D

Cevabın için çok sağol ablacım güle güle büyüt...:D

Aysel Yavuz
22-10-2013, 15:20
Herkese merhabalar..sayfamı uzun süre boş bırktım..Düğün telaşı falan derken çoğu çiçeğimi kaybettim..Sonunda düğünümde oldu..Artık yeni evime yeni yeni çiçekler edinmeye başlıycam..

turkankaragoz
22-10-2013, 17:45
Allah mesut etsin Aysel Yavuz. O zaman ilk çiçekler benden. Düğün hediyesi olarak.

ahsenn
23-10-2013, 07:09
Hayırlı uğurlu olsun Aysel yavuz.Mutluluklar dilerim.

gokcegokce
23-10-2013, 08:17
Tebrikler sevgili Aysel Yavuz, bir yastıkta mutlu ve huzurlu bir ömür dilerim. Ben de bitki konusunda yardımcı olurum her zaman.Sevgiler...

Aysel Yavuz
23-10-2013, 08:17
Allah mesut etsin Aysel Yavuz. O zaman ilk çiçekler benden. Düğün hediyesi olarak.

Teşekkür ederim Türkan hanım..Göünmüyor çiçekler sayfamda :))))

Aysel Yavuz
23-10-2013, 08:18
Hayırlı uğurlu olsun Aysel yavuz.Mutluluklar dilerim.

Teşekkürler sevgili ahsenn...

Aysel Yavuz
23-10-2013, 08:18
Tebrikler sevgili Aysel Yavuz, bir yastıkta mutlu ve huzurlu bir ömür dilerim. Ben de bitki konusunda yardımcı olurum her zaman.Sevgiler...

Çok teşekkürler sevgili Gökçe..Tekrar burda olmak çok güzel..Yardımlarınız içinde teşekkürler

Aysel Yavuz
23-10-2013, 08:23
Türkan hanım yanlış anladım sanırım..siz göndermek içinmi demiştiniz..Ben sayfamda çiçek resmi paylaştınız sanıyorum..Şimdi anladım..:)))))

mügem
23-10-2013, 08:36
Aysel hanım, tebrikler..

Aysel Yavuz
23-10-2013, 08:55
Aysel hanım, tebrikler..

Çok teşekkürler Mügem..

turkankaragoz
23-10-2013, 09:48
Göndermek için demiştim Aysel Yavuz. Özelden nasıl ulaştırırım yazışalım. Tekirdağ a gelen arabalara verebilirim. Daha önce haberim olsaydı daha iyi olurdu çoğunu bayram üzeri dağıttım. Artık kalanlardan bir çorba yaparım size de. Seven eller güzel benim için.

Aysel Yavuz
23-10-2013, 09:56
özelinize yazdım Türkan hanım

hira
27-10-2013, 19:37
Güzel bir balkon olmuş. bol çiçekli günler.

Aysel Yavuz
28-10-2013, 13:34
Güzel bir balkon olmuş. bol çiçekli günler.

Çok teşekkürler Hira..Ama artık o balkon yok..Yeni balkon var..:p

turkankaragoz
29-10-2013, 17:14
Hadi ama nerede resimler

evdeçiçek
29-10-2013, 17:41
Mutluluklar dilerim. Çiçekler kadar güzel bir evlilik olsun inşallah ...

Aysel Yavuz
30-10-2013, 07:37
Hadi ama nerede resimler

Biraz toparlansın yol yorgunları diye bekliyordum Türkan hanım..Akşama çekip yarın koyarım inşallah :)))

Aysel Yavuz
30-10-2013, 07:37
Mutluluklar dilerim. Çiçekler kadar güzel bir evlilik olsun inşallah ...

Çok teşekkürler Sevgili Evdeçiçek.. Ne güzel bir dilek bu böyle

eceyıldız
30-10-2013, 12:05
Hoşgeldin Sevgili Aysel, allah mutlu mesut bahtiyar etsin. Bitkilerin için çok üzüldüm ama biliyorum ki senin çiçek sevgisi ile dolu kalbin gibi o yeni balkonda kısa zamanda çiçeklerle dolacak sevgiyle mutlulukla geçecek bir ömür senin olsun.

Aysel Yavuz
30-10-2013, 12:24
Hoşgeldin Sevgili Aysel, allah mutlu mesut bahtiyar etsin. Bitkilerin için çok üzüldüm ama biliyorum ki senin çiçek sevgisi ile dolu kalbin gibi o yeni balkonda kısa zamanda çiçeklerle dolacak sevgiyle mutlulukla geçecek bir ömür senin olsun.

Çok teşekkürler Sevgili Eceyıldız..Şimdiden balkonum tekrar dolmaya başladı bile..Güzel dileklerin için çok sağol

eceyıldız
30-10-2013, 14:03
O zaman en kısa zamanda foto bekliyoruz benim çiçeklerin çoğu öldü sıcaklar üzünden bu yüzden kaktüslere yöneldim.

Aysel Yavuz
30-10-2013, 14:11
O zaman en kısa zamanda foto bekliyoruz benim çiçeklerin çoğu öldü sıcaklar üzünden bu yüzden kaktüslere yöneldim.

Aynen bende öyle yaptım..Bir çiçeği bile ölse çok üzülüyor insan..En kısa zamanda foto yüklemeye çalışıcam..

Aysel Yavuz
31-10-2013, 13:12
kaktüslerimin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum..

bay tömürcek
31-10-2013, 13:17
Aysel ablacım hoş geldin üstteki çiçek japon balığı çiçeği sanırım çok güzel gözüküyor maşallah ;) Devamını bekliyoruz :p

Aysel Yavuz
31-10-2013, 13:17
devamı...

Aysel Yavuz
31-10-2013, 13:19
...

Aysel Yavuz
31-10-2013, 13:20
Aysel ablacım hoş geldin üstteki çiçek japon balığı çiçeği sanırım çok güzel gözüküyor maşallah ;) Devamını bekliyoruz :p

Tömürcek bende adını merak ediyodum o çiçeğin..Çok sağol :))):D

Aysel Yavuz
31-10-2013, 13:22
Türkan hanım..Sizin gönderdiklerinizi çekemedim henüz..bi kaç gün içinde ekliycem mutlaka.. şimdilik bu kadar..

bay tömürcek
31-10-2013, 13:43
Tömürcek bende adını merak ediyodum o çiçeğin..Çok sağol :))):D

Önemli değil ablacım ne demek ;) İsmi tam olarak nematanthus tropicana ;)

Aysel Yavuz
01-11-2013, 09:10
Türkan Hanım'a sevgilerle...

Aysel Yavuz
01-11-2013, 09:13
...Dua çiçekleri ve yuka henüz toparlanamadı..Onları ilerleyen günlerde ekliycem..Bu güzellikler için çok teşekkürler..:p

mlevent.aktan
01-11-2013, 09:16
hepsi de çok güzeller...

Aysel Yavuz
01-11-2013, 10:00
hepsi de çok güzeller...

Çok teşekkürler

turkankaragoz
01-11-2013, 10:52
Güle güle büyütün Aysel Hn. Merak etmeyin dua çiçekleri problem yaratmaz kısa sürede toparlarlar. Sıcak ortamda iseler arada yapraklarına fısfıs yapın yeter.

Aysel Yavuz
01-11-2013, 10:54
Güle güle büyütün Aysel Hn. Merak etmeyin dua çiçekleri problem yaratmaz kısa sürede toparlarlar. Sıcak ortamda iseler arada yapraklarına fısfıs yapın yeter.

ara ara gelişimlerini paylaşırım sizle..Sevgiyle kalın..

eceyıldız
02-11-2013, 07:12
Yeni bitkilerin ve kaktüslerin çok güzel güle güle büyüt bol çiçek ve yavrularıyla seni mutlu etsinler inşallah.

Aysel Yavuz
02-11-2013, 07:23
Yeni bitkilerin ve kaktüslerin çok güzel güle güle büyüt bol çiçek ve yavrularıyla seni mutlu etsinler inşallah.

Çok teşekkürler sevgili Ece..

Aysel Yavuz
04-01-2014, 15:53
balkonumda çok fazla gelişme olmadığın için çiçeklerimi uzun süredir paylaşmıyorum.. Yakında yeni gelişmelerle aranızda olucam inşallah..
Herkese mutlu haftasonları diliyorum...

Aysel Yavuz
04-01-2014, 15:59
Sevgili Türkan Hanım'dan gelen Zamia yavruladı :p

Aysel Yavuz
04-01-2014, 16:01
saksılarımı mantarlar işgal etti..Çok şirinler diye ellemiyorum..:D

Aysel Yavuz
04-01-2014, 16:02
küçücük boyuna bakmadan açtı :D

Aysel Yavuz
04-01-2014, 16:04
Bunlarda ofiste yetiştirmeye çalıştığım menekşeler.. 2 aydır hala beklemedeyim..ne yeni yaprak çıkardılar ne öldüler..:(

turkankaragoz
17-01-2014, 22:06
Saksıda mantar oluşumu fazla nem ve eksik aydınlık belirtisidir sevgili Aysel. Daha aydınlık bir köşeye almanı ve bir süre sulamadan bekleyerek saksının toprağını kurutmanı tavsiye ederim.
Hepsi çok güzel ellerine sağlık.

Aysel Yavuz
18-01-2014, 07:54
Saksıda mantar oluşumu fazla nem ve eksik aydınlık belirtisidir sevgili Aysel. Daha aydınlık bir köşeye almanı ve bir süre sulamadan bekleyerek saksının toprağını kurutmanı tavsiye ederim.
Hepsi çok güzel ellerine sağlık.

evet sanırım çok aydınlık biyerde değiller..haklısınız ama biraz daha havaların iyileşmesini beklemem lazım maalesef..evin içinde duruyolar cam önüne koyamıyorum yer müsait değil..

Aysel Yavuz
05-04-2014, 09:34
HERKESE MERHABA;)
Uzun süredir ilgilenemiyordum sayfamla..Ama çiçek yetiştirmeyi bırakmış değilim..İşte benim güzellerim..

Aysel Yavuz
05-04-2014, 09:35
Adenium bana geldiğinde küçücüktü..Şimdi kocaman oldu:cool:

Aysel Yavuz
05-04-2014, 09:36
kaktüslerim

Aysel Yavuz
05-04-2014, 09:39
Ve diğerleri;)

gokcegokce
05-04-2014, 19:33
Yeniden hoşgeldin sevgili Aysel. Senin de evindeki şömine çiçeklik olmuş ne güzel :) Sevgiler...

Aysel Yavuz
07-04-2014, 07:36
Yeniden hoşgeldin sevgili Aysel. Senin de evindeki şömine çiçeklik olmuş ne güzel :) Sevgiler...

teşekkürler sevgili gökçe..şömineye en çok çiçekler yakışıyor ******* :D

sardunaki
19-04-2014, 08:32
Sevgili gokcegokce ve Aysel Yavuz sizler bana kolları sıvatıp çakma bir şömine yaptıracaksınız balkona.Gerçekten ne kadar güzel duruyor balkonda .****** çiçek dekorasyonu için .:) Sayfanızı gezmek güzeldi aysel yavuz..Çiçekleriniz çok güzel,elleriniz dert görmesin ..Sevgiler

Aysel Yavuz
19-04-2014, 09:20
Sevgili gokcegokce ve Aysel Yavuz sizler bana kolları sıvatıp çakma bir şömine yaptıracaksınız balkona.Gerçekten ne kadar güzel duruyor balkonda .****** çiçek dekorasyonu için .:) Sayfanızı gezmek güzeldi aysel yavuz..Çiçekleriniz çok güzel,elleriniz dert görmesin ..Sevgiler

Sevgili Sardunaki..Biz sizin balkonunuza özeniyoruz.. Siz bizimkine :)) Bu çılgınlığın sonu yok sanırım..Benimki henüz çok düzenli değil..Sık sık taşındığım için çiçeklerimi kaybettim yeniden toparlama aşamasındayım..Şimdide telefonumu çaldırdım..Fotoğraf çekemiyorum gelişmeleri paylaşamıyorum..Çok üzgünüm :(

Aysel Yavuz
19-04-2014, 13:52
Herkese Merhaba..Tel. çalındığı için kendi çiçeğimin fotoğrafını yükleyemiyorum.Bu resim netten alıntıdır.Ama:D artık benimde kanayan kalpler çiçeğim var. Yaşasın:D çok istediğim bir çiçekti ve kendisiyle annemin bahçesinde tanıştım.Annem nerden bulduysa bana kısmetmiş :D

Aysel Yavuz
19-04-2014, 13:59
:d:d

gürcan_keskin
29-04-2014, 22:50
Fırına verilmiş kaktüsler, pişmeye hazır :)
Çok güzeller...
Sevgilerle...

Aysel Yavuz
30-04-2014, 10:56
Fırına verilmiş kaktüsler, pişmeye hazır :)
Çok güzeller...
Sevgilerle...

O Dikenlerle tadından yenmez :D

gokcegokce
16-05-2014, 13:49
Sevgili Aysel nerelerdesiniz? Yeni paylaşımlar bekliyoruz..

Aysel Yavuz
18-09-2014, 10:13
Epeydir ara vermiştim siteye..Çiçeklerimin bir kısmını paylaşmak istedim..
Hiç beklemediğim kaktüsüm çiçek açtı :D

Aysel Yavuz
18-09-2014, 10:15
devam..

Aysel Yavuz
18-09-2014, 10:17
Bu bir ağacın çiçeği.. Avşa adasında gördüm..Sahiplerine ismini sorduğumuzda suriye leylağı dedi ama internetten baktım böyle bir ağaç göremedim.. Bilen varsa söyleyebilir mi acaba.. Çok beğendim bu ağacı..

günebakan
18-09-2014, 19:14
Sevgili Aysel hanım sorduğunuz ağaç Kısmet ağacı, Ağaç yasemini (Clerodendron trichotomum) tahminimce

Aysel Yavuz
19-09-2014, 07:27
Sevgili Aysel hanım sorduğunuz ağaç Kısmet ağacı, Ağaç yasemini (Clerodendron trichotomum) tahminimce

Çok teşekkürler sevgili günebakan :p

Aysel Yavuz
19-09-2014, 14:13
Diğer gelişenler..

Aysel Yavuz
19-09-2014, 14:17
ve...

Aysel Yavuz
24-09-2014, 09:39
Dünkü fırtınada işten eve geldiğimde balkonumdaki saksılar devrilmişti. Sardunyam ortalarda yok. Sanırım aşağı düştü dağıldı. Ya çöpe attılar **** götürdüler. Kaktüslerimden bir tanesi de balkonun içine düşüp dağılmış.. Az zayiatla atlattığım için yine de şanslıyım..

Aysel Yavuz
08-10-2014, 15:43
Parlak Mustafa'nın çiçek açtığını bilmiyordum. Sürpriz oldu :)

Aysel Yavuz
10-10-2014, 09:31
Eşimin hediyesi.. Ülkemizin yaşadığı bu can sıkıcı süreçte bir nebze olsun rahatlatıyor bu güzel canlar..

lusoari
10-10-2014, 10:21
Sevgili Aysel Yavuz,
Çiçekleriniz ve sebzeleriniz gerçekten çok güzeller ellerinize, emeklerinize sağlık bu güzellikleri beğenmemek mümkün değil ama ben en çok dua çiçeklerinizi merak ettim hangi türlere sahipsiniz?

Aysel Yavuz
10-10-2014, 10:34
Sevgili Aysel Yavuz,
Çiçekleriniz ve sebzeleriniz gerçekten çok güzeller ellerinize, emeklerinize sağlık bu güzellikleri beğenmemek mümkün değil ama ben en çok dua çiçeklerinizi merak ettim hangi türlere sahipsiniz?

Sevgili Lusoari, öncelikle beğenileriniz için teşekkür ederim..Dua çiçeklerinin türlerini inanın bilmiyorum.Banada siteden sevgili Türkan hanım göndermişti. Bu sıralar biraz keyifsizler nedense..Cılızlaştı yaprakları..İlginize teşekkürler..

lusoari
10-10-2014, 10:51
Dua çiçekleri nemli ortamlardan hoşlanırlar, sabah erken saatlerde yapraklarına fıs fıs yaparak nemlendirirseniz daha sağlıklı ve hızlı geliştiklerine şahit olacaksınız, bunun dışında bol aydınlık ve çok hafif güneş alan yerler onlar için idealdir. Zaman içinde resimlerini paylaştığınızda elimden geldiği kadar tür isimlerini yazarak size yardımcı olmaya çalışırım. :)

Aysel Yavuz
10-10-2014, 11:09
Dua çiçekleri nemli ortamlardan hoşlanırlar, sabah erken saatlerde yapraklarına fıs fıs yaparak nemlendirirseniz daha sağlıklı ve hızlı geliştiklerine şahit olacaksınız, bunun dışında bol aydınlık ve çok hafif güneş alan yerler onlar için idealdir. Zaman içinde resimlerini paylaştığınızda elimden geldiği kadar tür isimlerini yazarak size yardımcı olmaya çalışırım. :)

teşekkür ederim..dediklerinizi deneyeceğim..

Aysel Yavuz
16-10-2014, 12:55
İşte parlak Mustafa'nın güzel çiçeği..:p

Aysel Yavuz
16-10-2014, 12:58
:p Biz kocaman bir aileyiz :p

Aysel Yavuz
16-10-2014, 12:59
:d:d

Aysel Yavuz
24-10-2014, 09:16
Adenium'um acaba artık çiçek mi veriyor :)

Aysel Yavuz
24-10-2014, 09:18
Sabah sabah bana menekşem bana göz kırptı..

Aysel Yavuz
30-10-2014, 08:43
Yağmurlu bir Tekirdağ sabahından herkese merhabalar..

Aysel Yavuz
30-10-2014, 12:21
Üzerinde küçük misafirleriyle beraber Yağmurda ıslanmış kasımpatları ;)

tarla kuşu
31-10-2014, 21:07
Harika bir balkon. Ellerinize sağlık...