PDA

View Full Version : Tourkana / Shohin Zeytin ( kıvrımlı dik tarz )

tourkana
26-02-2013, 14:26
Bunun gibi delice zeytinleri İzmir Menemen'den almıştım, poşetin altta kalan kısmı tam bir bilinmez ,çok güzel uygun bir gövde de çıkabiliyor, dümdüz bir gövde de.

Ama şu ana kadar düz çıkanlar %10 civarında. Ama bir gerçek var ki , poşeti hemen açmak istiyorsunuz , Kinder süpriz yumurtanın içindeki oyuncağın ne olduğunu merak ediyormuşsunuz gibi sanki.

Zeytini aşağıdaki şekilde konumlandırdım, uzun ince gövdeyi biraz daha kısaltıp kuru dal efekti ile daha estetik hale getirmeyi planlıyorum.

tourkana
07-05-2014, 15:13
Bu zeytinin son hali ;

murat doğan
07-05-2014, 15:36
Çok güzel bir çalışma. Maalesef artık delicelere aşı çok az, en azından alanyada öyle. Herkes hazır zeytin fidanlarını alıp dikiyor. Ege bu yönden şanslı. Önümüzdeki hafta İzmir Çandarlıya gidiyorum. Menemen çok yakın hatta içinden geçiyorum. bizim oralarda da bulabilirim sanırım buna benzer adaylar. Eğer varsa sizden bunları aldığınız yeri öğrenebilir miyim.

murat doğan
14-05-2014, 20:34
5 adet delice zeytini menemenden satın aldım. Saksılayarak izmirde bıraktım Çünkü dediğiniz gibi insan toprak altında kalan kısmı fena halde merak ediyor. Yanımda olsa dayanamayacaktım kışı ip ile çekiyorum bakalım neler Çıkacak.

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi