PDA

View Full Version : sagol / Delice Zeytin-4

sagol
15-11-2012, 22:20
Değişik uygulamalara izin verebilecek bir ağaç, şimdilik sumo tarzı planlıyorum.

Diğerlerinden daha iri olan bu delice yuvarlak bir boya tenekesindeydi. Tenekedeki toprağı aldıkça hazine ortaya çıkmaya başladı. Etrafında toprak için pek boşluk yoktu.
Alt kısım yaklaşık 25 x 25 lik bir silindir, alt kısmına doğru bir tarafı biraz küçülüyor.
Üst kısımda kökler için pek boşluk kalmadığından pek kök gelişememiş o nedenle alt kısmı şimdi kesmeye cesaret edemedim. Üst kısımı köklenirken üzerinde çalışılabilir.
Süre uzayacağından belki havai köklendirme de denenebilir ama bu da 1 sezon kaybetmeye neden olabilir o nedenle daha karar vermedim zaten köklendirme için ilk bahara kadar düşünme zamanı var.

İyi çalışmalar dilerim

sagol
28-10-2013, 17:09
Alt kısım yeterince köklenmiştir diye düşündüğümden üstteki extra toprağı attım. Dal seçiminden sonraki son durumu.

Vakit bulduğumda Jin Shari çalışması yapacağım.

sagol
24-05-2014, 11:36
Bu delicenin de kökleri kuvvetli, gelişimi iyi.

badrobot
24-05-2014, 13:25
Hayran kaldım.
1 Dalla ağaç, hiç aklıma gelmezdi...Tebrik ederim.

nicholai hel
24-05-2014, 13:56
Güzel bir şamdan olacak gibi görünüyor.

Keyifli çalışmalar dilerim.

sagol
24-05-2014, 20:57
Teşekkürler Sayın Badrobot, Nicholai hel

İyi çalışmalar dilerim....

Sakaki
26-05-2014, 17:18
Üzerinde de güzel bir shari ve oyma çalışması yapma potansiyeli var sn sagol. Sanırım bir sonraki aşama da odur kafanızda :)

Başarılar diliyorum.

sagol
27-05-2014, 10:59
Sayın Sakaki,

Tepe kısımda bir JİN/Shari çalışması yapacağım ama şimdilik aşağıya dokunmayacağım. Üstteki sopa gibi gövdeye biraz koniklik sağlamaya çalışacağım. Bazı ağaçlarda yoğun JİN/Shari yapıyorum ama bazılarında sadece gerekli olan yerlerinde yapıyorum. Bu ağacın gövdesi zaten yaşlı görünüyor, dallarıda aşağıya döküldüğünden yaşlı görünümü destekleyecektir.

İyi çalışmalar dilerim...

Üzerinde de güzel bir shari ve oyma çalışması yapma potansiyeli var sn sagol. Sanırım bir sonraki aşama da odur kafanızda :)

Başarılar diliyorum.

sagol
05-10-2014, 07:20
Heybetli gövdesiyle sevdiğim bir delice. Pek oyma yapmayı düşünmüyordum ama kuru bölgeleri temizlemeye başlayınca ağacın içini de boşalttım.
Tepede de biraz çalıştım. Seneye tekrar elden geçiririm.

sagol
08-11-2014, 12:15
Bir arkadaşımızın hediyesi olan Lime-sülfürü uyguladım. Şişman kısmın içi boşaltılmış durumda.