PDA

View Full Version : ultralaca / Yayılıcı Ardıç

ultralaca
01-09-2012, 14:35
selamlar. bir bonsai meraklısı olarak uzun zamandır buradaki çalışmaları takip ediyorum. 3 yıl önce başlamış olduğum bonsai yapımında teorik olarak bilgilerimi forumdaki üstadlar sayesinde geliştirdim öğrenmiş olduğum teorik bilgileri uygulamaya başladım. 2 gün önce almış olduğum bonsai adaylarımı sizlerle paylaşmak istedim. nasıl bir şekil vermeliyim konusunda yardımcı olursanız sevinirim :) teşekkürler...
yayılmacı ardıç ..
saksı değişikliği yaptım ve gövdesi ön plana çıksın diye alt dallarda budama yaptım

328851

328852

328853

328854

328855

ultralaca
02-09-2012, 15:53
düşüncelerinizi bekliyorum :)

Sakaki
02-09-2012, 19:14
Sn Ultralaca,

Bence biraz daha gelişmesini beklemelisiniz.
Ben genelde bu türlere kengai, han-kengai ve literati tarzlarını yakıştırıyorum ama tarz konusu biraz tecrübe, biraz doğa gözlemlemesi ve biraz da estetik yaratıcılığa kalmış bir konu. Zamanla deneyim kazandıkça daha net fikirleriniz olacaktır. Adaylarınız geliştikçe bizler de ufak tefek nacizane öneriler veririz elbette.

Başarılar dilerim.

ultralaca
03-09-2012, 21:53
Sayın SAKAKİ
Önerilerinizi dikkate alacağım. bu bonsai adayım içinde tavsiye ettiğiniz gibi bende kengai ya da han-kengai tarzlarını düşünmüştüm. Galiba %99 adayım bu tarzda yetişecek . kalan %1 ihtimal kurumazsa:) önerilerinizi almak için bonsaı adayımın fotolarını sizlerle paylaşacağım teşekkürler:)