PDA

View Full Version : Ankara toplantısı (30 Haziran 2012)

herbaryum
15-06-2012, 19:32
Arkadaşlar,

2012 Ankara "agaclar.net" toplantısı

Tarih: 30/06/2012 Saat: 13:30
Yer : Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Tandoğan Kampüsü

gilan
15-06-2012, 20:00
Geçen sene tam da benim doğum günümde toplanmıştık, sürpriz pastam ve ağaçlar.net tşörtüm olmuştu. :) Çok güzel bir gündü.

Keşke bu senekine de gelebilseydim...
Bol bol fotoğraf bekliyorum artık sizden. :)

Füsun Çağırgan
15-06-2012, 21:19
Ben çoğunluğa uyarım, sizlerle tanışmaktan mutlu olacağım :D

gulbirsen
15-06-2012, 22:08
Geçen yıl ilk defa katılmış ve çok mutlu olmuştum. Birçok doğa dostu arkadaşlarla tanıştım.
Yine katılmayı düşünürüm.İnşallah tarih bana uyar.

herbaryum
15-06-2012, 22:22
30 Haziran Cumartesi gününü teklif ediyorum. Yer ve gün tekliflerinizi bekliyorum.

1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-
5-
6-
.
.
.
.

nevsune
15-06-2012, 22:31
1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-nevsune

hanndan
16-06-2012, 15:43
İnşallah bir sorun olmazsa bende katılmak istiyorum.
1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-nevsune
5-hanndan

feriha
16-06-2012, 17:15
1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-nevsune
5-hanndan
6-feriha

Tarih bana da uygun. Yer konusunda fikir beyan eden olmamış. Şimdiye kadar Tevfik Kış Kebapçıda, Papazın bağında, Fen fakültesinde yapılan toplantılara katıldım. Her biri ayrı güzeldi.
Bu kere nereyi düşünürsünüz?

Sudenur
16-06-2012, 18:06
Selam. :eek: Yer uygun olursa eğer ben de katılmak isterim. Kimseyi tanımıyorum ama tanışırız nasılsa. Saygılar.. ;)

gülenmelek
16-06-2012, 21:01
Çok sevindim bu habere. Önemli bir şey çıkmazsa mutlaka ben de katılmayı isterim ;)

1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-nevsune
5-hanndan
6-feriha
7-Sudenur
8-gülenmelek

Müjgan
16-06-2012, 22:43
1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-nevsune
5-hanndan
6-feriha
7-Sudenur
8-gülenmelek
9-Müjgan

30 Haziran 2012'de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi bahçesindeki Kampüs restoranı öneriyorum. Açık alanda, ağaçların altında; öncesinde ve sonrasında gezinti yapılabilecek alana sahip, mihmandarımız Herbaryum ile, ağaçları ve diğer bitkileri tanıyabileceğimiz; daha önceki toplantılarımzdan da bildiğimiz bu bahçe benim favorim, özellikle şehrin gürültüsünden uzak ve temiz havası ile...
Başka önerisi olan? :))

Güler
16-06-2012, 23:07
İstanbul'dan misafirlerimiz geliyor, ne kadar kalacaklar hiç bilmiyorum. Eğer ayın yirmisekizinde giderlerse Allahın izniyle yirmidokuzunda yola çıkarım. Ama eğer gitmezlerse....:(

nevsune
17-06-2012, 08:57
Sözünüz vardı Güler hanım. Yapın toplantıyı geleceğim dediydiniz. Bilmem artık.

Hani ne biliim Ankara'da acil bir işiniz çıkıverirmiş aniden, falan:p:D

Güler
17-06-2012, 11:37
Ne kadar çok istediğimi bir bilseniz.
Gelecek olanlar pek de samimi olmadığım (Oğuz'un müşavirlik yaptığı iş yerindeki Genel Müdür, eşi ve iki çocuğu.)
O kadar ters bir zamana denk geldi ki. Samimi olduğum birileri olmuş olsaydı allem eder, kallem eder bir yolunu bulurdum.
Ama sözüm söz olsun, toplantıya gelemezsem bile inşallah iki günlüğüne siz dostları görmeye geleceğim Ankara'ya.

gilan
17-06-2012, 23:11
Selam. :eek: Yer uygun olursa eğer ben de katılmak isterim. Kimseyi tanımıyorum ama tanışırız nasılsa. Saygılar.. ;)

Tanışmamayı hiç dert etmeyin. :) O kadar çok ortak konumuz oluyor ki hemen laf lafı açıyor. :)

rodoslu
18-06-2012, 16:34
1-herbaryum
2-Füsun Çağırgan
3-gulbirsen
4-nevsune
5-hanndan
6-feriha
7-Sudenur
8-gülenmelek
9-Müjgan
10-rodoslu

Tarih ve yer bana da uygun gibi görünüyor, inşallah özel bir durum çıkmaz...

Sudenur
18-06-2012, 17:04
Müjgan hanımın önerdiği yer ulaşım bakımından da kolay olur, metro duraklarına yakın olduğunu öğrendim. Benim için uygun. :o Uzaklığı problem değil derseniz Göksu Park'ta bir alternatif olabilir. Sevgili gülenmeleğin gülümseyen gözlerini tekrardan görmek çok güzel olacak. Herkese sevgiler, saygılar. Allah'tan bir mani çıkmazsa 30 Haziran'da ordayım. ;)

gülenmelek
18-06-2012, 21:41
;) Bu gülümseme sana sevgili Sudenur, inan ben de çok mutlu olacağım, sohbet de fazla olacak kısmetse ve bir aksilik olmazsa tabi ;)

Bu arada ben oğlumla gelmek istiyorum ama bunu sırayı yazarken belirtmemiz gerekiyor muydu ? Ve oğlumla gelmemde bir sakınca var mıdır ( 8 yaşında ) ?

Müjgan
19-06-2012, 07:48
;) Bu gülümseme sana sevgili Sudenur, inan ben de çok mutlu olacağım, sohbet de fazla olacak kısmetse ve bir aksilik olmazsa tabi ;)

Bu arada ben oğlumla gelmek istiyorum ama bunu sırayı yazarken belirtmemiz gerekiyor muydu ? Ve oğlumla gelmemde bir sakınca var mıdır ( 8 yaşında ) ?

Oğlunuzla gelmeniz bizi de mutlu eder. Kapalı mekanlarda yapılan eğitim ve seminerler çocuklar için uygun olmasa da (sıkılıp, oyun oynuyorlar haklı olarak) bu öyle bir toplantı olmayacağı için hiç bir mahsuru yok. Oyuncaklarını da getirsinler birlikte oynayalım.:p

Sudenur
19-06-2012, 17:13
Ben de kızımla geleceğim sevgili gülenmelek, biz tanışıp kaynaşırken iki maviş güzel güzel oynarlar. ;)

Füsun Çağırgan
21-06-2012, 00:22
Tarih ve yer benim için uygun, fevkalade bir şey olmadıkça katılacağım. Saat kaç olacak? Görüşmek üzere.

omar
21-06-2012, 08:39
Geçen yıl toplantıya eşimle katılmıştık. Ortam çok güzel ve samimi dostluk havasında geçmişti. Erken ayrılmamız gerektiğinden tur sonrasında içimiz biraz buruk ayrılmıştık.

Benim için ayrı bir önemi daha vardı; uzun zamandır görmediğim, görmeyi ve hatta edinmeyi çok arzuladığım “Kırmızı At Kestanesi” birden karşıma çıktı. Hem de ne çıkış gerçekten müthiş bir ağaçtı. Yıl içinde tekrar gidip kırmızı kestane tohumu almayı ve bu yıl da inşallah aynı yer ve zamanda olur da bende fotoğraf makinesini unutmam, bari fotoğrafını çekebilirim hayali ile geçirdim.

Belki bu sefer başka şeyler keşfederim, kim bilir…

Arkadaşlık güzel. Hele ki bir gaye etrafında toplanmış insanların arkadaşlığı daha bi anlamlı. Sanal olarak tanıdıklarımızı / bildiklerimizi canlı, canlı ve neşeli görmek paha biçilmez.

Çenem düştü:) Tekrar görüşebilmek ümidiyle hoşça kalın.

kimyager147
21-06-2012, 08:52
arkadaşlar bende aranızda olmak isterdim ama konyada olacam yıllık izne ayrılıyorum.
keşke katılsabilsem

Müjgan
25-06-2012, 11:37
Bu toplantıya katılamayanlar, yeni bir diğer toplantıya katılırlar, ya da ondan sonrakine... :))

melekfi
25-06-2012, 12:14
Yer kesin olarak belli oldu mu? 30 Haziran Cumartesi Ankara Üniversitesi fen fakültesi mi? Saat kaçta orada olacağız.

nevsune
25-06-2012, 12:46
Eskiler bilir-yeni gelecekler de göreceklerdir ki, konuşacak çok şey vardır ve zaman su gibi akıp gider. Kaç saat birlikte olursak olalım daha söylenmemiş bir yığın söz kalır dilimizin ucunda. Bu yüzden öğle saatlerini fazla geçirmeyelim derim.

Güler
25-06-2012, 14:02
Eskiler bilir-yeni gelecekler de göreceklerdir ki, konuşacak çok şey vardır ve zaman su gibi akıp gider. Kaç saat birlikte olursak olalım daha söylenmemiş bir yığın söz kalır dilimizin ucunda. Bu yüzden öğle saatlerini fazla geçirmeyelim derim.

nevsune çok haklı, ne kadar erken toplansanız o kadar iyi olacak, çünkü ayrılırken çok az beraberliğiniz olduğuna üzüleceksiniz.

İlk Ankara toplantısına katılabilmek uğruna yağmur dememiş, fırtına dememiş 2.5 saatliğine de olsa, sizlerle beraber olabilmek adına İstanbul'dan yola çıkmiştık. Ne gündü ya.

Güler
25-06-2012, 14:03
Sevgili Yücel Özlem'in haberi mi yok, listede adını göremedim?

Müjgan
25-06-2012, 14:46
Yücel bey Ankara dışındaymış, yeni dönmüş. Biraz da rahatsız olduğunu ifade etti. Kendisi de birşeyler yazacaktır sanırım:)

Müjgan
25-06-2012, 16:59
Bu gün Nevsun'la "güller ve dikenleri" konusunda telefon sohbeti yaparken, konu "Ankara toplantısında nebatat paylaşımı yapacak mıyız?" a geldi.... :)
Mevsimin yaz oluşuyla ilgili olumsuzluklar yüzünden pek sıcak bakmadık bu işe. Ancak kaktüs paylaşabiliriz diye gülüştük;)

Bu gün Yücel bey benden ekşi hamur mayası (http://www.agaclar.net/forum/ekmek/11569.htm)istediğinde jetonum düştü. Evettt, nebatat olmasa da ekmek mayamız var. Talep edenler olursa isimlerini yine sıralasınlar, ona göre mayayı çoğaltıp, dağıtalım. Tarifleri de ağızdan duymak isteyenler bizden, okumak isteyenler de ağaçlar net linklerinden alsınlar. :)
Not: Posta ile gönderilmeyecektir, sadece toplantıya katılanlar maya alabilirler :D

nevsune
25-06-2012, 17:34
nevsune çok haklı, ne kadar erken toplansanız o kadar iyi olacak, çünkü ayrılırken çok az beraberliğiniz olduğuna üzüleceksiniz.

İlk Ankara toplantısına katılabilmek uğruna yağmur dememiş, fırtına dememiş 2.5 saatliğine de olsa, sizlerle beraber olabilmek adına İstanbul'dan yola çıkmiştık. Ne gündü ya.

Yaaa gerçekten ne yağmur ne fırtına dinlemeden aramızda olmak için nasıl gelmiştiniz. Martın son günleriydi galiba hava delirmiş gibiydi. Bir de bir bagaj dolusu gül çelikleri, aloe veralar getirip dağıtmıştınız:) Dediğin gibi hem de 2,5 saat içindi o yorgunluk, telaş. Biz de seni o gün gerçekten tanıma fırsatı bulup çok sevmiştik:) Eş durumundan yollara düşen Oğuz beyin hakkını da yemeyelim şimdi (çok selamlar).

İkinci çoğul şahıs olarak konuştuğuna göre bu toplantıda görüşemeyecek gibiyiz. Durumlar belli oldu, misafirler kalıcı galiba:(

nevsune
25-06-2012, 18:12
Bu gün Nevsun'la "güller ve dikenleri" konusunda telefon sohbeti yaparken, konu "Ankara toplantısında nebatat paylaşımı yapacak mıyız?" a geldi.... :)
Mevsimin yaz oluşuyla ilgili olumsuzluklar yüzünden pek sıcak bakmadık bu işe. Ancak kaktüs paylaşabiliriz diye gülüştük;)

Bu gün Yücel bey benden ekşi hamur mayası (http://www.agaclar.net/forum/ekmek/11569.htm)istediğinde jetonum düştü. Evettt, nebatat olmasa da ekmek mayamız var. Talep edenler olursa isimlerini yine sıralasınlar, ona göre mayayı çoğaltıp, dağıtalım. Tarifleri de ağızdan duymak isteyenler bizden, okumak isteyenler de ağaçlar net linklerinden alsınlar. :)
Not: Posta ile gönderilmeyecektir, sadece toplantıya katılanlar maya alabilirler :D

Tohum ve fide için geç bir zaman, herşey yerine yerleşti bile. Dolayısıyla aklına sağlık Müjgancım, bu iyi bir fikir. Önemli olan o günü ve birbirimizi hatırlamaksa bu bir bitkiyle olacağı gibi, ekşi maya ile de olabilir (kefir mayasıyla da;)).

Müjgan
25-06-2012, 23:07
Tohum ve fide için geç bir zaman, herşey yerine yerleşti bile. Dolayısıyla aklına sağlık Müjgancım, bu iyi bir fikir. Önemli olan o günü ve birbirimizi hatırlamaksa bu bir bitkiyle olacağı gibi, ekşi maya ile de olabilir (kefir mayasıyla da;)).
Evettt, çok haklısınnn. :))) Ben yaz sıcaklarında kefir içmeye katlanabiliyorum ve elimde de hiç kalmadı. Getiren olursa çok makbule geçer mesela.

denizakvaryumu
26-06-2012, 17:21
Değerli dostum, aynı köylüm,beni bahçe sahibi yapan Balıkçı Serdar ile köyden gelebilirsek katılacağız...

Cumartesi 3 kovanlık arılık inşasına başlıyorum, işi yapacak usta ile de cumartesi günü için sözleştik,

Katılmam zor ama %1 lik bir ihtimal var :)

feriha
26-06-2012, 17:53
Sevgili denizakvaryumu, beyaz topraklardan sohbet etmek, sizi ve balıkçı serdar kardeşimizi görmek ne güzel olur.;)

Usta pazar günü gelebilecekmiş işi çıkmış haberiniz olsun..:)

Sevgili Sabah, Ayşe hanım sizleri de görebilmeyi umuyorum.

denizakvaryumu
26-06-2012, 18:56
Bu arada değerli dostlardan Zeki Bey yani Adıyaman'ın tek botanik bahçesinin sahibi Bahtiyar 02 de Ankara'da...

Telefonlaşık ..gelme ihtimali var...

Saat kesinleşti mi?

nevsune
26-06-2012, 19:06
Değerli dostum, aynı köylüm,beni bahçe sahibi yapan Balıkçı Serdar ile köyden gelebilirsek katılacağız...

Cumartesi 3 kovanlık arılık inşasına başlıyorum, işi yapacak usta ile de cumartesi günü için sözleştik,

Katılmam zor ama %1 lik bir ihtimal var :)

Demokrasilerde çare tükenmez. Bir telefona bakar, usta pazara geliversin ya da erken gelip işini erken bitiriversin:)

Köylünüze çok selamlar, bekliyoruz. Görüşmeyeli yaşlandık yahuuuu:p

Yücel Özlem
26-06-2012, 23:10
Sevgili Yücel Özlem'in haberi mi yok, listede adını göremedim?

Efendim ilginize teşekkür ederim.

Yücel bey Ankara dışındaymış, yeni dönmüş. Biraz da rahatsız olduğunu ifade etti. Kendisi de birşeyler yazacaktır sanırım:)

Umarım gelebilecek imkânı bulabilirim. :)

Güler
27-06-2012, 04:37
Ne güzel.

Hem aklım hem de gönlüm sizlerle beraber olacak. Toplantıyı uzun uzun anlatın, fotoğraflayın olur mu? :)

feriha
27-06-2012, 20:48
Arkadaşlar saat konusu kesinleşti mi?

Müjgan
27-06-2012, 21:02
Öğleden sonra olacağı kesin ama, tam saat kararlaştırmadık henüz. Saat 13 ya da 14 nasıl?

feriha
27-06-2012, 21:37
Ortasını bulsak 13.30 olsa..:)

Ben bu saatte yetişebilirim diye düşünüyorum ama arkadaşlar daha erken toplanalım derlerse neden olmasın?

Sohbete başlamadan yetişirim..:p

Müjgan
27-06-2012, 21:48
Benim için saat 12 de kabul, ama genele bakmak lazım :)

gülenmelek
27-06-2012, 22:22
Bir türlü söz veremiyorum, son anda bir şey çıkar da mahçup olurum diye ama gelecek olsam sabah 10 bile uygun benim için ;)
Siz hangi saat derseniz (kendi açımdan) kabul ;)

Bir de rica etsem tam olarak oraya gidince nerede buluşacağımızı söyleyebilir misiniz. Yani, A Cafe veya B Bahçesi gibi ;) Oraya ulaşınca bu şekilde sorsak. İlk defa gelecek olmak ve orayı bilmemek ne kötü :(

Müjgan
28-06-2012, 08:30
Bir türlü söz veremiyorum, son anda bir şey çıkar da mahçup olurum diye ama gelecek olsam sabah 10 bile uygun benim için ;)
Siz hangi saat derseniz (kendi açımdan) kabul ;)

Bir de rica etsem tam olarak oraya gidince nerede buluşacağımızı söyleyebilir misiniz. Yani, A Cafe veya B Bahçesi gibi ;) Oraya ulaşınca bu şekilde sorsak. İlk defa gelecek olmak ve orayı bilmemek ne kötü :(

Bu kadar gerilmeyin bence, gelirseniz kollarımız açık olacak :)) Gelemezseniz, bir dahaki sefere deriz...
Gelme olasılığınız için size geçen yılki toplantıdan kalan iki fotoğraf buldum onları yükledim. O linklere (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-toplanti-ve-gezileri/24226-3.htm)ulaşıp daha da detaylı bilgi alabilirsiniz:)
Fotoğrafın birisi (http://www.agaclar.net/forum/801358-post71.htm) ana caddeden fakülteye girişi tarif ediyor. Diğeri (http://www.agaclar.net/forum/801411-post75.htm) de fakülte içindeki güzergahı ve gideceğimiz restoranı tarif ediyor. Minik kırmızı gelinciklerle.... :)))

nevsune
28-06-2012, 08:58
Kırmızı gelincikleri izleyin, restoranı bulacaksınız. Müjgancım geçen yıl ne zahmetlerle yollarımıza dökmüştü onları;) Demek hala duruyorlar ha:p

Hadin ya saati belirleyelim artık. Kala kala 2 gün kaldı.

Herbaryum neredesin:rolleyes: Restoran için bir saat belirlediniz mi? Ona göre ne yapacağımıza karar verelim. Lütfen o kafeteryada buluşmayalım önce. Ne zaman gelmeye çalıştıysam oraya, kayboldum. Valla yine kaybolurum:D

gülenmelek
28-06-2012, 09:20
Bence de kırmızı gelincikli tarif çok açık ve anlaşılır ;)
Yine de çıktısını alıyorum hemen, tecrübeli olan sevgili nevsune bile kaybolacağından korkarken, ben.... :D

herbaryum
28-06-2012, 10:17
Arkadaşlar merhaba,

Buluşma saati 13:30 olsun. İsteyen daha öncesinde de bahçede vakit geçirebilir. Akademi restoranda sanırım düğün olacak ancak yan bahçeleri müsait olacak. Oturacak yer elbet buluruz. Ancak sayı konusunda oldukça az kaldık. Toplantı günü gelen olur belki de. Ben 10-15 kişilik yer ayırtacağım. Görüşmek dileğiyle.

Müjgan
28-06-2012, 11:36
Herbaryum'a katılıyorum. :)
O gün ekmek mayası getirmeyeceğim, çünkü hiç talep olmadı. ;)

nevsune
28-06-2012, 11:36
Bence de kırmızı gelincikli tarif çok açık ve anlaşılır ;)
Yine de çıktısını alıyorum hemen, tecrübeli olan sevgili nevsune bile kaybolacağından korkarken, ben.... :D

Bende yön kavramı yok. Ömrümü geçirdiğim Ankara'nın Kızılay'ında bile yönümü şaşırmak gibi tuhaflıklar yaşayabiliyorum bazen:p Bu da bir tür hastalık galiba.

Sevgili gülenmelek, Müjgan'ın gelincikleriyle yolu çok kolay bulacaksın;). Daha önce iki kez bahçe içinde başka bir kafeteryada buluşmuştuk, orayı bulamayıp kaybolurum ben:)

Müjgan
28-06-2012, 12:10
Kaybolunacak bir yer değil yaw! Akademi kafeden devam edip, sağ tarafta o camekanlı kafeyi görürler zaten :) İsmi neydi unuttum şimdi.

nevsune
28-06-2012, 12:20
Dur şimdi kafam karıştı. Biz nerde buluşuyoruz yahu? Restoranda değil mi? Karıştırmayalım camekanlıyı:rolleyes:

gülenmelek
28-06-2012, 12:32
? :p

Müjgan
28-06-2012, 12:36
Lütfen o kafeteryada buluşmayalım önce. Ne zaman gelmeye çalıştıysam oraya, kayboldum. Valla yine kaybolurum:D

Dur şimdi kafam karıştı. Biz nerde buluşuyoruz yahu? Restoranda değil mi? Karıştırmayalım camekanlıyı

O kafeteryada buluşmuycaz da, hani lafı geçti diye yazdım, öyle kaybolunacak bi yer değil :))

denizakvaryumu
29-06-2012, 13:15
313461

Arkadaşlar

son durum resimdeki gibi ve bu işleri bilenler bilir "başında olmazsanız, istediğiniz gibi olmaz"

usta cumartesi haricinde o kadar yolu tekrar gelmeyeceğini belirttiğinden malesef toplantıda olamayacağım ....

Sonrakine inşallah.

Müjgan
29-06-2012, 14:54
Bu toplantıda sayımız tatil dönemine denk geldiği için bayaca az olacak gibi. Başlık açarak sadece duyuru yapmış olduk, ama normalde biz bu kadar kişiyle zaten duyuru yapmadan da toplanabiliyorduk :)

Her bir kişiye düşecek arkadaş sayımız az olacağı için, daha samimi bir toplantı olacağa benziyor.:p

bahtiyar02
29-06-2012, 23:45
Bu arada değerli dostlardan Zeki Bey yani Adıyaman'ın tek botanik bahçesinin sahibi Bahtiyar 02 de Ankara'da...

Telefonlaşık ..gelme ihtimali var...

Saat kesinleşti mi?
Öncelikle siz dostlarla bir arada olmak ve tanışmaktan çok mutlu olacağım. Kızımın hastalığı dolayısıyla 27.06.2012 Çarşamba günü itibariyle Ankara'da Hastahanelerde dolaştık ve bu gün işimiz bitti yarın akşam 20,30 da Adıyaman'a döneceğiz. Sevgili dostum Hakan bey sayesinde toplantıdan haberim oldu. Bu gün yine dostlarımızdan sevgili Yakub bey dostumuz ile Kızılayda görüşüp sohpet ettik. Sağ olsun çok ilgilendi burdan kendim ve kızım (Sara) adına çok çok teşekkür eder sevgilerimizi ve saygılarımızı sunarız. Sevgili Hakan beyle de tanışmayı çok istedim ama kısmet değilmiş umarım birdahaki sefere. Ankara'yı fazla bilmediğimden sevgili Yakup bey ile yetişebilirse geleceğiz. Toplantı Saat tam olarak 14,00 yoksa 13,30 mu? Girişte herhangi birşey sorulacakmı?
Saygılar

Tura
30-06-2012, 00:00
..... Girişte herhangi birşey sorulacakmı?
Saygılar

Tabii sorulacak

Dur....Parola...

Ağaçlar net

İşaret

Yaz toplantsı..

Saygılar Bahtiyar Bey. Kızımız Sara'ya geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Füsun Çağırgan
30-06-2012, 00:07
Herbaryum'a katılıyorum. :)
O gün ekmek mayası getirmeyeceğim, çünkü hiç talep olmadı. ;)

Doğrusu ekmek mayası edinmek çok hoşuma gider :)) kibarlıktan değil bu isteğim ihtiyaçtan.

Müjgan
30-06-2012, 08:35
Doğrusu ekmek mayası edinmek çok hoşuma gider :)) kibarlıktan değil bu isteğim ihtiyaçtan.

Madem öyle, size bi gıdım getircem :)

BalıkcıSerdar
30-06-2012, 16:42
Toplantıya en son gelen ve ilk ayrılan ben oldum. Hiç olmazsa toplantıdan ilk izlenimleri ben yazayım ;)

Çok neşeli ve samimi bir toplantıydı, hepinize teşekkürler. Keşke daha kalabilseydim. Ama yetişmem gereken bir düğün var.

Tekrar bir araya gelebilmek umuduyla, selamlar.

feriha
30-06-2012, 18:59
Yüzümüzde güller açtı..:p

Eski dostlar, yeni arkadaşlar hep birlikte pek mutluyduk.

Bahtiyar02, Yakup Bey, Füsun Hanım, Sudenur arkadaşlarımızla tanıştık.

Lafın biri bitti biri başladı.. Denizakvaryumunun kulaklarını çınlattık, kovanlarda ilk biriken balın tadına baktırma cezası verildi gelemediği için.:)

Balıkçı Serdar arkadaşımızı kısa bir sürede olsa görmekten mutlu olduk.

Sevgili Müjgan ekşi maya, Sudenurun kefir, Gülenmelek ve diğer arkadaşlar bitkilerini paylaştı.

Sevgili Herbaryum bizi fakülte bahçesinde ağaçlar hakkında bilgilendirdi. Bu kere Duman-Peruk ağacı ve Sumak ağacının çiçek zamanıymış. Fakülteden dışından bile üç dikenli ağacı tanıtmaya devam etti. Çok teşekkür ederiz yemek organizasyonu ve bilgilendirmeleriniz için.

Toplantıya katılan bütün arkadaşlarıma (Bahtiyar02, Yakup Bey,Balıkçı Serdar,Müjgan, Füsun Hanım, Sudenur, Gülenmelek, Nevsune, Sabah, isimlerini hatırlayamadığım iki arkadaşımız, Herbaryum) çok teşekkür ediyorum.

Çok güzel bir gündü.;)

Güler
30-06-2012, 19:46
Ben de bugün misafirlerimi yolcu ettim. Onlar saat 12.00 gibi ayrıldılar bizde saat 14.00 de İstanbul'a doğru yola koyulduk, Pazartesiye kadar torun nöbetimiz var.

İstanbul'a gelir gelmez hemen siteye girdim toplantı yazılarını ve fotoğraflarını merak ediyordum.
Sevgili feriha " çok güzel bir gündü" diye noktayı koymuş, ona hiç şüphem yok da, daha da detay isterdim hele fotoğraf hiç konmamış.

Füsun Çağırgan
01-07-2012, 00:36
Çok keyifli bir gündü, düzenleyen ve bizleri ağırlayan Harbaryum arkadaşımız mükemmel evsahibiydi, bir kere daha teşekkür ediyorum.

Eve gelir gelmez hemen ekmek konusunu okudum ve mayam ile hamur tuttum yarın ilk denememi yapmak istiyorum haydi hayırlısı :))

Kefir mayasını buzdolabına kaldırdım, sanırım yarın mayalayabilirim. Çiçeklerden bazılarını ektim sardunyaları ıslattım. Çok çalıştım çok .. :))

İnternette tanıdığım ve ilk defa yüz yüze geldiğim ama hiç yabancılık çekmediğimiz arkadaşlarım iyi ki varsınız. Nice başka buluşmalarda birlikte olmak dileği ile.

Sudenur
01-07-2012, 02:35
Resim eklemekte biraz geç kaldım kusuruma bakmayın. :o Kızıma banyo yaptırıp bilgisayar başına geçmem epey zamanımı aldı, bir de fotoğraf ekleme konusunda yeteneksiz olunca bir hayli geç kalmış olsam da Nevsune hanımın önerileri sayesinde başarabildim nihayet. :)

Muhteşem bir gündü. Herkes öyle doğal ve içtendi ki hiç yabancılık çekmedim. Tadı damağımda kalan bir buluşma oldu. Ev sahipliği yapan sayın Herbaryum vasıtasıyla güzel bir gezintiye çıktık günün sonunda. Bazı üyelerle "Merhaba.. memnun oldum.." dışında tek kelam edememiş olsak ta içtenlik okunuyordu herkesin gözlerinden. Vesile olan herkese teşekkür ediyor, tekrar görüşebilmeyi umut ediyorum. ;)

Keşke siz de yanımızda olabilseydiniz Güler hanım. Fiziksel olarak yoktunuz belki ama sık sık geçti adınız. Bir çok değerli üyenin kulaklarını çınlatıp emek verip karşılık aldıkları muhteşem bahçe ve bitkileri hakkında sohbetler ettik, zaman nasıl geçti hiç anlamadım. Sorulmamış sorularım dilimin ucunda kalmış eve varınca anladım. :p Hediyeleri için sevgili Gülenmelek, Nevsune hanım ve Feriha hanıma bir kez daha teşekkür ediyor sevgilerimi gönderiyorum. Tabi Müjgan hanıma da "Doğa İçin Çal3" DVD'si için çokça teşekkür. ;)

Aaa, unutmadan iki küçük te misafirimiz vardı. Biri benim kızım, diğeri Gülenmeleğin yakışıklı oğluşu. ;) Fazla uzatmadan resimleri ekleyeyim değil mi? Keşke daha fazla çekmiş olsaydım. :(

314151

Sudenur
01-07-2012, 02:47
Sayın Herbaryum rehberliğinde çevre turu.
314156
314157

Mermerden oyulmuş bu heykel.
314158

Kadifelerin güzelliğine bakar mısınız? :)
314159

Nilüferleri kapanmış halde fotoğraflayabildim. :(
314160

Güler
01-07-2012, 06:15
Anlatımlarınız ve fotoğraflar için teşekkür ederim.

Toplantı sırasında sizlere telefon etmek için can atıyordum ama telefonumun azizliğine uğradım. Arızaya geçti ve pek çok arkadaşın numarası onun rehberinde olduğu için göremedim. Gönül, o güzel turlamada yanınızda olamadığım için sesinizi duymak isterdi, ama inşallah bir başka sefere.

Sevgili feriha'nın elindeki poşette kimbilir ne güzel tohum ve fideler vardır yine. ;)

nevsune
01-07-2012, 08:34
Her buluşmamızda aynı duyguları yaşadığımdan olsa gerek, ne yazmaya kalksam sanki kendimi tekrar edecekmişim gibi geliyor.

Özlediklerimi görmek, yeni arkadaşlarla tanışıp ilişkileri yazılardan yüzyüzeliğe taşımak keyfini yaşadım yine. Özlem giderme, güzel bir yemek, güzel bir sohbet oldu ve sonunda sevgili herbaryum'un rehberliğinde kısa ama orman tadında bir eğitim gezisiyle günü bitirdik. Yanımızda olamayan uzak dostlarımızın da sevgileri hissedildi ki adları anıldı.

Ben de hediyelerim için çook teşekkür ediyorum. Canımcımlarımın sipariş üzerine getireceklerini biliyordum da, günün sürprizi sevgili Sudenur'un getirdiği kefir mayasıydı. Kaç zamandır Müjgan'la yazışıp, aranıp duruyorduk. Hiç beklemediğim bir anda çantadan çıkan küçük kavanozlarda mayaları görünce gözlerime inanamadım. Nasıl özlemişsem eve gelir gelmez kavanozdakini içip hemen yenisini hazırladım.

Yeniden görüşene dek herkese çok sevgiler:)

feriha
01-07-2012, 08:39
Açıklıyorum..:p

Poşetimde sevgili gülenmeleğin çimlendirdiği lif kabağı fidesi, Müjgandan kavanozdan kaçmaya çalışan ekşi maya, sudenurdan kefir mayası var.. Son anda iki adet isot fidesi eklendi.

Sizi çok andık Güler Hanm, özledik te..

gülenmelek
01-07-2012, 08:53
Dün gece fotoğrafları yüklemeyi denedim ama bağlantıda sorun vardı galiba, çok yavaş yükleniyordu, vazgeçtim.
Sevgili sudenur Nilüferlerin açmış hali de benden olsun ;)
İlk defa bu kadar yakından gördüm ve vakit olsaydı da oturup izleseydim diye düşündüm. Çok çok güzel bir bitki, hayran kalmamak elde değil.

gülenmelek
01-07-2012, 09:11
Fen Fakültesine girişte acaba nasıl bulacağım mekanı diye düşünürken bir ses geldi " ağaçlar.net ile ilginiz var mı" diye. Sayın Yakup Ünal ve Sayın Bahtiyar Bey karşıladılar bu sesle, sağolsunlar. ;) Kısa ve güzel bir sohbetimiz oldu. Yakup Beyin Goji hayranlığı çok hoştu, anlatırken bile belli oluyordu çok sevdiği. Dilerim arzu ettiği türleri yetiştirmede başarılı olur.
Bahtiyar Beyin kızına tekrar geçmiş olsun diyorum ve tekrarlanmamasını umut ediyorum.
İkisi de gayet içten ve hoş sohbet kişiler. Sonrasında konuşma fırsatı bulamasak da kendilerini tanıdığım için mutluyum.

İlk fotoğrafta Yakup Bey, Bahtiyar Bey ve oğlum kurşun kalem yapılan ağacı inceliyorlar ;)

314281

314282

gülenmelek
01-07-2012, 09:22
Daha sonra Sevgili Müjgan Hanım, Sayın herbaryum ve diğer üyelerimiz yavaş yavaş toplanıp, Sayın herbaryum'un bahçe ve bitkiler tanıtımından sonra oturacağımız bahçeye geçtik.

Çok detaya girmeyeyim, benim için çok keyifli ve hatırlayacağım günlerden biri oldu. Sevgili Feriha, Sevgili nevsune ve Sevgili sudenur'u tekrar görmekten, diğer üyelerimizi tanımaktan mutluluk duydum. Çok güzel ama kısa bir gündü ;) Ya da çabuk geçti :(

gülenmelek
01-07-2012, 09:25
Devamı

Güzin Çakar
01-07-2012, 09:32
Buluşmanızı beğendim mi desem, kıskandım mı desem? Çıkarsız, içten, güzel insanların güzel arkadaşlığı hiç bitmesin.

gülenmelek
01-07-2012, 09:32
Sevgili gilan belki yanımızda değildi ama kulaklarını çınlattık ;)

314296

Ginkgo biloba (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=ginkgo+biloba&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1920&bih=955&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=pvzvT8qCE4SnhAeQ3eWSDQ)
ağacı (http://www.agaclar.net/forum/igne-yaprakli-agaclar/856.htm).

314297

feriha
01-07-2012, 09:35
Altında resim çektirmeden geçemediğmiz ağaç Duman ağacı-Peruk ağacı imiş. (73.mesaj)Yeşil yapraklı Duman ağacı.

Yaprakları daha koyu renk kırmızı gibi olan tür de dumanları daha koyu renkti.

Gülenmelek resimler için çok teşekkürler.;)

gülenmelek
01-07-2012, 09:41
Müjgan hanımın ve nevsune hanımın sempatikliğine bakarmısınız ;) Uzakta olduğum için konuyu bilmiyorum ama gayet hoş olsa gerek. Sayın herbaryum neler anlatıyor acaba ;)

314300

Adını unuttum ama kozalakları değişik geldi bana, beyaz beyaz ;)

314301

Bunu Feriha hanım açıklayacak :D Neydi? Yalancı... ;)

314302

En zehirlilerden biri miydi yoksa en zehirli miydi ? Uzak durulması gerek galiba ;)

314303

Bu da Sayın herbaryum'un bize tanıttığı ve Feriha hanımın bahsettiği dikenli ağaç. ;)
314304

gülenmelek
01-07-2012, 09:55
Küçük bey ve küçük hanım ilk başta biraz çekinseler de sonradan gayet güzel anlaştılar. Davul bile dengi dengine çalarmış ;)

Benden de bu kadar. Bir dahaki toplantıda buluşmak dileğiyle... ;)

Güler
01-07-2012, 10:09
Ooooo yeni fotoğraflar, yazılar geliyor. Okudukça ben de içimi çekiyorum ama sizler adına mutluyum.
O ne güzellik sevgili feriha, duman ağacı altında (benim ki kırmızı yapraklı ve çiçekleri gri bulut-duman gibi) beyazlardan başına taç giymiş, adeta halelenmiş gibisin, çok da yakışmış.

O, otantik desenli elbiseli güzel bayanın kahkahalarını da duyuyor gibi oldum. Ya sevgili herbaryum'un anlatışı ve nevsune'nin dinlemesini izlerken....... gözlemlediğim fotoğraflar bana sizleri ne kadar çok özlediğimi bir daha hatırlattı.

Teşekkürler sevgili gülenmelek, inşallah sizlerle de en kısa zamanda tanışırız.

feriha
01-07-2012, 10:22
Beyaz kozalakları olan Sedir ağacıydı diye hatırlıyorum.

Tohumlarına bakarak türünü incelediğimiz yalancı çınar yapraklı akağaç, diğeri yalancı.. Herbaryum arkadaşımızdan yardım isteyelim unutmuşum...:o

Güler Hanım sonbaharda Gilan gelecek, sizinde katılımınızla toplanacağız. Böyle diledik inşallah gerçekleşir. :)

Peruk ağacından peruk yapmayı deniyorduk resimlerde, mutluyduk ya:p.

bahtiyar02
01-07-2012, 11:00
Öncelikle Ankara gurubuna,Sevgili Denizakvaryumu'na ve Yakup bey dostuma çok teşekkür ederim. Hiç birini görmediğim halde sanki hep birlikteymişiz gibi ilgili alakalı ve samimi geçen kısa olsada tadı damağımda kalan bir ortamdı. Fakülteye ilk ben ve sevgili Yakup bey geldik. Bir süre sonra ellerinde hediye paketleri içerisinde çiçek taşıyan ve yanında yakışıklı bir delikanlı ile bir hanım efendi geldi (sevgili gülenmelek)ağaçlar.net ile ilginiz var mı" diye Yakup bey seslendi. daha sonra diğer dostlar geldi. İnanın hiç yabancılık çekmediğim gibi çok büyük bir sevgi ve dostlukla karşılandım. Adıyaman'a gideceğimizden erken ayrılmak zorunda kaldığım içinde üzüldüm. Dilerim bir dahaki toplantılarda vesileler olmadan gelirim. Burdan tüm dostlara başta Sayın herbaryum'a ve diğer tüm dostlara çok çok teşekkür eder. sevgiler saygılar sunarım.

Müjgan
01-07-2012, 12:03
Ağaçlar.net sevgili Ankara üyelerine esirgemedikleri sevgi, paylaştıkları dostlukları için teşekkürler. Herbaryum' a da ekstradan ev sahipliği için bittabiiki... :)))
Dün hakkında yazılanlar ve eklenenler aynıyla vakidir. Fazlası yoktur eksiği vardır.:p Ağaçlar.net, birbirine benzer insanları bir araya getirmesi ve birbirlerine ayna olması açısından isabetli oluşumlardan birisi... Hepimizin bir araya gelmeye ve bu tür paylaşımlara ihtiyacı var. Daha sık bir araya gelinmesi umuduyla... :)

tener
01-07-2012, 13:30
Katılanlara gıpta ettim. Katılım sayısı kaç kişi oldu acaba merak ettim.

rodoslu
01-07-2012, 17:21
Katılamadım :((. Şehir dışındaydım... Fotoğraflar çok güzel...

Adalet Yağcı
01-07-2012, 18:20
Bir süredir sadece abone olduğum başlıklara girip bakabiliyorum.
Bu gün aktif konuları tıkladığımda gördüm toplantı haberinizi ve fotoğraflarınızı.

Çok güzel bir gün yaşadığınız kesin, kim bilir ne sohbetler edip neler paylaştınız, ekmek mayası bile varmış :)

Ankaralı dostlarımla tanışmayı ben de çok isterdim, inşallah bir dahaki sefere.

selis
01-07-2012, 18:47
Acikcasi Nevsune Hanim ve Gulenmelek'i cok merak ediyordum. Herkes cok mutlu gorunuyor :)

jineop
01-07-2012, 21:20
Hepiniz çok güzel görünüyorsunuz. Fotoğraflarla da olsa yanınızda gibi hissettim kendimi. ;)
Kucak dolusu sevgiler.

gilan
01-07-2012, 23:38
Ne güzel bir gün geçirmişsiniz... ;)
İyi ki detaylı detaylı anlatıp fotoğrafları da eklediniz. Böylece bir nebze yanınızda olabildim. :)

Beni de anmışsınız, ne kadar mutlu oldum anlatamam. ;)
İnşallah sonbaharda Ankara ekibine ek olarak Adalet Hanım, Güler abla ve jineop'un da katılımıyla hepberaber bir buluşma ayarlayabiliriz. Benim geliş tarihim belli olur olmaz haber vereceğim, inşallah olur. Sevgili Sudenur ve gülenmelek, sizlerle de yüzyüze tanışmayı da çok istiyorum. :)

Bitkiler açısından da çok faydalı paylaşımlarınız oldu.
Duman ağacının yeşil yapraklısı da olduğunu bilmiyordum.
Beyaz kozalaklara da bayıldım. Pembe kozalaklı Picea abies ve mavi kozalaklı Abies koreana ile iyi bir üçlü olurlar. :rolleyes:

Hepinize kucak dolusu sevgiler. ;)

Füsun Çağırgan
02-07-2012, 01:10
Güzel tanışma gününde üzücü bir olay vardı. Üzerine yağan kar ağırlığı nedeni ile üst kısmı kırılan ağaç. (Ne yazık ki cinsini hatırlayamadım)

omar
02-07-2012, 07:46
./..
İnşallah sonbaharda Ankara ekibine ek olarak Adalet Hanım, Güler abla ve jineop'un da katılımıyla hepberaber bir buluşma ayarlayabiliriz. Benim geliş tarihim belli olur olmaz haber vereceğim, inşallah olur. Sevgili Sudenur ve gülenmelek, sizlerle de yüzyüze tanışmayı da çok istiyorum. :)
./..

[Elimde olmayan hüzünlü bir sebepden dolayı] çok istemekle beraber katılamadım.

Sn. Gilan'nın temennisine katılarak; sonbaharda bir toplantı daha talep ediyorum... :)

Yakup Ünal
02-07-2012, 09:51
Emeği geçenlere teşekkür ederim.
Toplantıya katılan abilerim, ablalarım ve kardeşlerimle tanışmak güzeldi...
Sanırım eksikliğini gördüğüm içindir bundan sonraki toplantılarda yuvarlak masa seçilmesini öneriyorum. Toplantı saati, zamanı ve içeriğinin genişletilmesinin de yararlı olacağını düşünüyorum.

Müjgan
02-07-2012, 10:54
Emeği geçenlere teşekkür ederim.
Toplantıya katılan abilerim, ablalarım ve kardeşlerimle tanışmak güzeldi...
Sanırım eksikliğini gördüğüm içindir bundan sonraki toplantılarda yuvarlak masa seçilmesini öneriyorum. Toplantı saati, zamanı ve içeriğinin genişletilmesinin de yararlı olacağını düşünüyorum.

Katıldığınız için bizler de teşekkür ederiz :) Bu yılki ilk toplantıydı sanırsam, buna bir de içerik koymak gerekir miydi bilemiyorum. Ama Günün teması "tanışma, özlem giderme" (sevgi rengi pembe ya! :) olduğu için, bir dahakine daha bi konulu toplantı yaparız:p

Ama konuyu birlikte seçersek...

Yakup Ünal
02-07-2012, 12:55
Katıldığınız için bizler de teşekkür ederiz :) Bu yılki ilk toplantıydı sanırsam, buna bir de içerik koymak gerekir miydi bilemiyorum. Ama Günün teması "tanışma, özlem giderme" (sevgi rengi pembe ya! :) olduğu için, bir dahakine daha bi konulu toplantı yaparız:p

Ama konuyu birlikte seçersek...

müjgan hanım; bir önceki yazımda gülmeden yazmışım belkide olayı ciddiye aldığımdandır.
Söyeldiğimi beğenirsiniz beğenmezsiniz, eleştirebilirsiniz de ama gülücüklerle süsleyip "tanışma , özlem giderme ( sevginin rengi pembe ya! :-)" derseniz ben size olumsuz düşüncelerimi sıralarım olumlu olumsuz ikilemine girmemek için sıralamıyorum. ALLAH İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRSİN

Müjgan
02-07-2012, 16:58
müjgan hanım; bir önceki yazımda gülmeden yazmışım belkide olayı ciddiye aldığımdandır.
Söyeldiğimi beğenirsiniz beğenmezsiniz, eleştirebilirsiniz de ama gülücüklerle süsleyip "tanışma , özlem giderme ( sevginin rengi pembe ya! :-)" derseniz ben size olumsuz düşüncelerimi sıralarım olumlu olumsuz ikilemine girmemek için sıralamıyorum. ALLAH İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRSİN

Bir sorun mu var?
Yanlış mı anladınız acaba? Yılda bir kaç kere ancak yapılabilen bu tür toplantıların ilkine bir konu ekleme gereği duyulmadı. Bu toplantı tanışma, özlem giderme toplantısıydı denildi. Ve vurgulama rengi pembe yapıldı.

ALLAH İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRSİN AMİNN.. CÜMLEMİZİN İNŞALLAHH...

gülenmelek
02-07-2012, 18:07
Katılanlara gıpta ettim. Katılım sayısı kaç kişi oldu acaba merak ettim.
Sayın tener, tam saymadım ama 12 ile 15 kişi arasındaydık galiba. Bir dahaki toplantıda sizinle de birlikte olmak dileğiyle ;)

Sudenur
02-07-2012, 18:35
Merhaba Yakup bey, Müjgan hanımın art bir niyetle yazdığını düşünmüyorum o sözleri, kırılmayınız lütfen, soyutlamayınız kendinizi. :) Uzun bir masada oturduğumuzdan bir çok üyeyle sohbet etme imkanı bulamadık ama doğayı seven, ağaçları, bitkileri seven bunca insanın konuşacak bir çok konusu olacaktır eminim bundan sonra ki toplantılarda da. Ben sabırsızlıkla sonbahar aylarının gelmesini bekliyorum. ;) Ellerinde sihir olduğunu düşündüğüm ve tanışmak için sabırsızlandığım öyle çok üye var ki.. Herkese saygı, sevgi..;)

Sudenur
02-07-2012, 18:42
[Elimde olmayan hüzünlü bir sebepden dolayı] çok istemekle beraber katılamadım.

Sn. Gilan'nın temennisine katılarak; sonbaharda bir toplantı daha talep ediyorum... :)

Sayın omar, sağlık sıhhat olsun öncelikle. Umarım ciddi bir problem nedeniyle hüzünlenmediniz. Sevgili Gilan hayırlısıyla bir dönsün aramıza da tekrar bir araya geliriz inşallah, katılamayan tüm dostlar da bizimle olur, daha uzun saatler bir arada oluruz. Sevgiler, saygılar..

omar
03-07-2012, 08:06
Sayın omar, sağlık sıhhat olsun öncelikle. Umarım ciddi bir problem nedeniyle hüzünlenmediniz. Sevgili Gilan hayırlısıyla bir dönsün aramıza da tekrar bir araya geliriz inşallah, katılamayan tüm dostlar da bizimle olur, daha uzun saatler bir arada oluruz. Sevgiler, saygılar..

Sn.Sudenur,

İlginize teşekkür ederim. Değer verdiğim bir tanığımın vefat haberi beni oldukça üzdü. İnsan, oldukça yaşlıda olsa böyle haberden etkileniyor.

Oysa Ful Yasemin çubuklarımı dahi hazırlamıştım. Kısmet işte... Belki SONBAHAR toplantısına köklenmiş olarak getirebilirim.

gülenmelek
03-07-2012, 12:54
Başınız sağolsun Sayın omar. Ölüm; genci, yaşlısı demeden, aileden veya tanıdık olması ayırdedilmeden üzücü. Allah sabır versin demekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden.

Müjgan
03-07-2012, 13:05
Değer verdiğim bir tanığımın vefat haberi beni oldukça üzdü. İnsan, oldukça yaşlıda olsa böyle haberden etkileniyor.

Allah sabır versin, başınız sağolsun omar.

Sudenur
03-07-2012, 15:40
Allah sabır versin sayın omar, başınız sağ olsun.

omar
03-07-2012, 15:46
Dilekleriniz için teşekkür ederim, sizler sağolun.

Adalet Yağcı
03-07-2012, 18:42
Ne güzel bir gün geçirmişsiniz... ;)
İyi ki detaylı detaylı anlatıp fotoğrafları da eklediniz. Böylece bir nebze yanınızda olabildim. :)

Beni de anmışsınız, ne kadar mutlu oldum anlatamam. ;)

Sevgili gilan ve Ankara'lı dostlarım;
Sonbaharda sizleri yakından tanımaktan büyük keyif duyacağım.

Füsun Çağırgan
03-07-2012, 23:15
Sn.Sudenur,

İlginize teşekkür ederim. Değer verdiğim bir tanığımın vefat haberi beni oldukça üzdü. İnsan, oldukça yaşlıda olsa böyle haberden etkileniyor.

Oysa Ful Yasemin çubuklarımı dahi hazırlamıştım. Kısmet işte... Belki SONBAHAR toplantısına köklenmiş olarak getirebilirim.

Başınız sağolsun, üzüldüm.

Yasemin fidelerinden birisine talibim.

omar
04-07-2012, 07:31
:) Memnuniyetle...

gülenmelek
04-07-2012, 08:11
Sayın omar ben de rica edebilir miyim sizden ? Çelik köklendirme özürlü birisi olarak, köklü olması beni çok mutlu eder ;)

Sudenur
04-07-2012, 09:35
Mümkünse ben de çok isterim. ;)

omar
04-07-2012, 09:41
Sizlerle paylaşmakdan mutluluk duyarım. Tek şart; Sonbahar toplantısı. :)))

tener
04-07-2012, 11:27
Sevgili gülenmelek mesajınızı biraz geç gördüm. Umarım bende bir gün toplantıya katılma fırsatı yakalarım.
Sizede baş sağlığı dilerim sayın omar allah sabırlar versin.

fazmit
25-07-2012, 10:28
Şehir dışında olduğum için katılamadım.Bir dahakine inşallah..

ibrahim982
25-03-2013, 04:12
Bir dahaki nezaman olur ki?