PDA

View Full Version : Agacsevdalisi / Hurma (Phoenix Dactylifera)

AgacSevdalisi
13-04-2012, 07:55
Hurma palmiyesi çok hoşuma giden bir ağaç.resmin sol tarafındaki 2 tanesi 3 yaşında diğerlerini bahçeden zarar vermeden yamadori yapmaya çalıştım. Şimdilik alıştırma saksısı olarak düşünülebilecek bu saksıya aldım. Orman stili yapmaya çalıştım ama Hurma 1 resminin sağ önde bulunan uzun hurmayı arkayamı alsam acaba?Sıralama hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Sakaki
13-04-2012, 09:21
Sn AgacSevdalisi,

Zevk ve karar sizin ama bence bu palmiye ile vakit kaybetmeyin.
Sizin oralarda güzel alıçlar ve ismini bilmediğim bodur bazı güzel ağaçlar (çalımsı) var, geleyim de beraber ilgilenelim isterseniz? :)

AgacSevdalisi
13-04-2012, 09:36
Sn AgacSevdalisi,

Zevk ve karar sizin ama bence bu palmiye ile vakit kaybetmeyin.
Sizin oralarda güzel alıçlar ve ismini bilmediğim bodur bazı güzel ağaçlar (çalımsı) var, geleyim de beraber ilgilenelim isterseniz? :)

palmiye türlerini ayrı bir seviyorum sayın sakaki. Çalımsı olan ağaç türlerini de biliyorum. Ne zaman isterseniz beklerim. bir haftasonu gelin beraber gezelim, bakalım. ne zaman gelmek isterseniz bana ulaşın, sizde cep numaram vardı sanırım.delice zeytin, yabani murt bir hayli fazla.Ayrıca evin yakınında bir alıcı havai köklendirme yaptım yaz sonuna doğru saksıya alırım.Ayrıca 4-5 tane havai köklendirme yaptığım mazı var.

poyraz
13-04-2012, 11:22
merhaba ağaç sevdalısı, palmiyeler harika fakat malesef bonsai için pek uygun değil. ama yinede deneyin isterseniz işiniz çok zor :)

bonsaicimali
22-12-2012, 20:12
poyraz bey palmiyeyi nasıl küçültmüşler hiç anlayamadım eğer yapmışlarsada genetik bilgisi gerek diye düşünüyorum ama büyük ihtimal photoshop da olabilir.

alibaba
22-12-2012, 22:08
Sago Palm Bonsai Tree (http://shop.brusselsbonsai.com/Details.cfm?ProdID=8530&category=14)
Merhaba bu siteden farkli palmiye bonsai adaylarını görebilirsiniz.
Photoshop olduklarını sanmıyorum.
Selamlar

bonsaicimali
23-12-2012, 19:44
sikası nasıl bukadar küçültebilirler anlamıyorum **** fotoğrafların açısından dolayıda bana küçük geliyo olabilir