PDA

View Full Version : Büyükbaş hayvan gübresi

Tutmos
03-01-2012, 09:15
Elimde buyuk miktarda buyuk bas hayvan gubresi var bundan ucuz bir sekilde meyve agaclari icin gubre alabilirmiyim

b@ki
18-04-2012, 22:29
neden kimse cevap vermemiş anlamış değilim.

Safranlı
19-04-2012, 08:12
benzer başlıklar çokta ondan

ttuzunalp
19-04-2012, 10:23
Arama yapmak bir dert bana sorarsanız maksat bilgiye ulaşmak ve paylaşmak ise bence aynı başlıktan 5 tanede olsa hepsine aynı bilgi kopyalanmalı bence cevap vermemek bu konu için bir çözüM olmasa gerek.
Saygılarımla.

ekizilaslan
25-01-2013, 07:33
Elimde buyuk miktarda buyuk bas hayvan gubresi var bundan ucuz bir sekilde meyve agaclari icin gubre alabilirmiyim

gübre yakma konusunu araştırın. yanmış gübreyi kullanabilirsiniz

münevver
25-01-2013, 08:59
Sn tutmos,
Elinizdeki hayvan gübresi halen yaş ise onu biraz ağaç yaprak ve dallarıyla karıştırın.
sonra karışımı su ile ıslatın ve naylonla örtün.Bu karışım bir iki günde hemen ısınır. Düzenli aralıklarla alt-üste edecek şekilde karıştırısanız gübrede arada bazı yerlerinde beyazlaşma **** duman oluşur. Buna yanma deniyor.
Yaş gübre ağaçlar ve bitkiler için çok yakıcı- öldürücü olabilir. Ama az önce bahsettiğim işlem bu öldürücü gücü yok eder. Bu yanma işlemi hava soğuksa daha uzun sıcaksa daha kısa sürede gerçekleşir.Ama mimimum bir ay beklese iyi olur. Daha sonra istediğini ağaca muhteşem gübre olur.

miralay
23-02-2013, 16:01
Münevver söylediği gibi tapacalsın ekleyeceğim tek şey süre karışımın ısısının düşmesine kadardır ben ticari anlamda 1 yıldan daha kıza süreli gübreyi kullanmıyorum

flying dragon
24-06-2015, 16:00
Hayvan diskisini yere yaymak yerine bir dag gibi yukariya konik bi sekilde toplarsaniz ve her gun icerdeki gubreyi disariya gelecek sekilde kurekle karistirirsaniz, gubrenin olusma hizi baya artar. Oturdugum yerde hayvancilik olmadigindan ben cevremden genelde at gubresi temin edebiliyorum. At gubresinin kullanilir hale gelmesi de en az iki yil suruyor.