PDA

View Full Version : Ücretsiz Trekking Ve Mükemmel Ağaçlar

anemon
20-11-2006, 19:24
Hafta Sonlarında Celal Bayar Üniversitesi Bünyesinde Kurulu Olan Trekking Grubuyla Yürüyüşe Katıldım.Tamamen Ücretsiz Bir aktivite.79 Kişi vardı. 15 Km Ağaçların , Ormanların içinde yürüdük.Fotoğrafları Sizlerle Paylaşmak İstedim.İlgilenen Arkadaşlar Grubun WEB sitesini de gezebilir.

http://www.anemontrekking.com

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0001_RESIZED_TO_640x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0002_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0035_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0028_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0031_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0042_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0043_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0046_RESIZED_TO_640x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0056_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0085_RESIZED_TO_640x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0094_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0091_RESIZED_TO_640x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0089_RESIZED_TO_360x480.jpg

http://www.filespacer.com/users/anemon/IMG_0087_RESIZED_TO_360x480.jpg

malina
20-11-2006, 21:14
Yer konusunda bilgi vermemişsin. Birileri gitmek ister belki :)

anemon
20-11-2006, 21:26
Yer konusunda bilgi vermemişsin. Birileri gitmek ister belki :)

Sevgili Malina Çok Haklısın.
Fotoğrafların Çekildiği Yer Manisa Gürle Mevkii
Her Hafta Trekking Turu Ücretsiz Yapılıyor.
Ben 26 Yaşındayım ama Grubun Çoğunluğu 40 Yaş Üzeri Emeklilerden Oluşuyor.
Bu Nedenle İzmirden Bile Gelenler Vardı.
Eğer Sitemizden de İzmirden Katılacaklar Olur İse
web sitelerinde programa bakabilirler ve bu hafta gidilecek yeri görebilirler.
Daha Detaylı Bilgi İçin Rehberlerin GSM telefonlarından Ulaşabilirsiniz.

Vildan Sönmez
21-11-2006, 11:38
Anemon arkadaşımızı sitesine baktım.çok güzel.Bende her meslekten ve her yaştan katılımcısı olan özel bir grupla fırsat buldukça bu gezilere katılıyorum.İstanbul'a en yakın parkurlar Kocaeli-Sakarya çevresinde.Galerilere yolladığım birçok fotoğraf bu yürüyüşlerde çekildi.İnternette böyle günübirlik geziler yapan acentalar var.Eşsiz doğal güzellikler içinde 10-20 km.yi bulan yürüyüşler yapılıyor.Özellikle genç arkadaşlara mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum

5428

5429

Mahmut Leventoğlu
21-11-2006, 12:42
Sevgili Vildan Sönmez,
Grubunuzla Hendek Cumhuriyet Köyü-Keremali Dağları Parkurunda yürümenizi tavsiye ederim. Aracınızı Cumhuriyet köyündeki Alanbalık tesislerinde bırakıp Yukarı doğru 14 Km.muhteşem bir parkurla yürüyebilirsiniz. Yukarı ulaştığınızda nuhteşem bir gölet sizi bekliyor olacak. Tatlısu kaynakları bol miktarda (Zira İstanbulda satılan damacana sular o bölgeden geliyor.)mevcut.Hafif su geçişleri olan güzel bir parkur. Gerekirse Gölet kenarında yaylacıların barakalarının çevresinde Çadırlı konaklama imkanı da var. Fotografik açıdan ve doğa açısından çok güzel bakir bir bölge.Bu bölgenin arkası Dokurcun yaylası
Kolaylıklar dilerim.

Vildan Sönmez
21-11-2006, 16:36
Sağolun grup kaptanımıza ileteceğim.Dokurcun civarında Sülüklügöl ve Sultanpınar Yaylası'na gitmiştik.Harika yerler.

anemon
21-11-2006, 18:35
Vildan Hanım Fotoğraflarınız Oldukça Güzel.
Ege Bölgesinde Trekking Alanı Oldukça Çok.
Özellikle Manisa Spil Dağı Zaten Başlıbaşına Bir cennet.
Bir gün buralara yolunuz düşer ise sizleri ve arkadaşlarınızıda bekleriz.
Sevgiler

Anemon arkadaşımızı sitesine baktım.çok güzel.Bende her meslekten ve her yaştan katılımcısı olan özel bir grupla fırsat buldukça bu gezilere katılıyorum.İstanbul'a en yakın parkurlar Kocaeli-Sakarya çevresinde.Galerilere yolladığım birçok fotoğraf bu yürüyüşlerde çekildi.İnternette böyle günübirlik geziler yapan acentalar var.Eşsiz doğal güzellikler içinde 10-20 km.yi bulan yürüyüşler yapılıyor.Özellikle genç arkadaşlara mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum

5428

5429

Vildan Sönmez
22-11-2006, 07:59
Keşke imkanım olsa da gelsem oralara.Geçenlerde emekli bir bayan öğretmenin hikayesi vardı televizyonda.Amansız hastalığını yenmesinde Spil Dağının etkisini anlatıyordu.Tedavilerinin yanında aralarda Spil Dağı'nda yaşamış.Temiz hava ve doğal ortamın yardımıyla iyileşmiş ve oraya yerleşmiş.Gerçekten çok güzel bir yer.

Mahmut Leventoğlu
22-11-2006, 08:48
Sevgili Vildan Sönmez
Bir öneri daha ileteyim size. Mollafenari- Tepemanayır Bölgesi
Tepemanayır TEM den Mollafenari istikametinde Ağvanın tam altına rastlayan bir köy. Ağüvada denize dökülen Yeşilçay burada muhteşem bir Kanyon ve bitki tünelleri oluşturarak denize ulaşıyor.O bölgede yürümedi iseniz tavsiye ederim. Zorluk derecesi ortaolan bir parkur.Su geçişleri ve yüzme imkanı var.Köylüler çok yardımcılar. Köy Kahvesinde yöresel alışverişlerde yapılabiliyor.
Selamlar

ŞÜKRAN
22-11-2006, 09:36
Vildan hanım merhaba sülüklü göle bende gitmiştim.
Gerçekten muhteşem bir yer.
Trakinge giderken haberimiz olsun belki eşilik edebiliriz:)
Hendek te 5 yıl ikamet etmeme rağmen o yaylalara çıkmadım.
Bu arada Mahmut bey trakingle ilgili bir organizasyon düzenleyebiliriz belki.

Mahmut Leventoğlu
22-11-2006, 10:02
Sevgili Şükran ne diyeyim sen Hendekte beş yıl gibi bir süre otur Keremali dağlarına çıkma. O bölgede çok güzel Gürcü köyleri vardır. Ben Cumhuriyet köyüne sık sık giderim.Çok tanıdıklarım var o bölgede.Mevsimin uygun olduğu dönemlerde bu trekking etkinliklerini yapalım. Sadece yürüyüş amaçlı değil bitki ve ağaçları tanıtmak amaçlı olsun günü birlik **** çadır konaklamalı. Çok hoş olur.

anemon
22-11-2006, 11:11
Bu Sülüklü gölr her ilde var sanırım .
Bizim Buralarda da 2 tane var:):p

Vildan hanım merhaba sülüklü göle bende gitmiştim.
Gerçekten muhteşem bir yer.
Trakinge giderken haberimiz olsun belki eşilik edebiliriz:)
Hendek te 5 yıl ikamet etmeme rağmen o yaylalara çıkmadım.
Bu arada Mahmut bey trakingle ilgili bir organizasyon düzenleyebiliriz belki.

Vildan Sönmez
22-11-2006, 11:37
Gezi takviminizde Sülüklügöl'ü görünce buraya geleceğinizi sandım.Sonra fotoğraflarınızdan başka bir göl olduğunu anladım.Buradakinde göle balık salmışlar sülük kalmamış.Yaklaşık 80 tane fosilleşmiş ağaç kalıntısı var.Ben kapalı bir sonbahar günü gittim oakar farklı bir yer ki kendimi 'Yüzüklerin efendisi'nde sandım.Bu Sülüklü gölr her ilde var sanırım .
Bizim Buralarda da 2 tane var:):p

5485

5486

Vildan Sönmez
22-11-2006, 11:40
Mahmut Bey,bizim grup Tepemanayır'a daha önce gitmiş.Çok bahsediyorlar.Yine giderlerse katılırım inşallah.

Sevgili Vildan Sönmez
Tepemanayır TEM den Mollafenari istikametinde Ağvanın tam altına rastlayan bir köy. Ağüvada denize dökülen Yeşilçay burada muhteşem bir Kanyon ve bitki tünelleri oluşturarak denize ulaşıyor.O bölgede yürümedi iseniz tavsiye ederim. Zorluk derecesi ortaolan bir parkur.Su geçişleri ve yüzme imkanı var.Köylüler çok yardımcılar. Köy Kahvesinde yöresel alışverişlerde yapılabiliyor.
Selamlar

Mahmut Leventoğlu
22-11-2006, 12:17
Gitmenizi tavsiye ederim. Fotografik açıdan çok güzel bir yer. İstanbuldaki yürüyüş grupları İstanbul çevresindeki heryeri tükettiler(yani her kes her yere gitmiş).Mesela Kastamonu Pınarbaşı yı öneririm mesela .Zorluk derecesi olan bir bölge . Valla Kanyonu girişi,Sümenler köyü çevresinde ki Mağaralar ve parkurlar muhteşem. Fakat mutlaka Jandarma izni ve yerel rehber gerekiyor. Çadır konaklamalı tavsiye ederim. Ben ve grubumdaki profesyonel ler Valla Kanyonu nu geçmiştik 3 günde.

bahcıvan
22-11-2006, 12:29
Evet mahmut bey şöyle günü birlik yürüyüşler ne güzel olur. Gerçi henüz hobi bahçesi ve Ateş beyin bahçesindeki otu yemeyede gidemedik ama hadi hayırlısı :)

Mahmut Leventoğlu
22-11-2006, 13:02
Bütün bunları yapabilmeyi istiyorum ve bir şekilde gerçekleştirelim

Ateş Öztan
22-11-2006, 22:25
Bizim burası, çoluk çoçuk, yaşlı, genç herkese uygun. Hem de günü birlik yapılabilecek uzaklıkta.
Davetim her zaman geçerli.
Hergün Bahçeköy içinden orman yoluna girerek Kemerburgaz üzerinden işe gidiyorum. Her gün yaprakların renk değişimine hayran kalıyorum.
Hem geliriz, hem bekleriz..

Halit Togay
23-11-2006, 07:35
Sevgili Vildan Sönmez
Selamlar
benim eski yürüyüş rotalarımdan biridir ama benim yolum biraz farklı gebzeden yola çıkıp tavşanlı köyüne yayan giderdim oradan ballıkayalar vadisinden girip kanyonun içinden devam edip, denizli köy gölet tarikiyle tepemanayır ve orada bulunan ikinci ballıkayalar oradan kuzeye teke köyüne oradan ağvada denize girmeye . cuma akşamı trene binerseniz ilk geceyi ballıkayaların kuzeyinde ikinciyi teke cıvarında kamp atıp , pazar akşamı da dönüş. tabii ki çadırla yapılıyor. hemen her mevsim bol yabani meyve filan bulunuyor. eskiden (20-25 sene filan oldu) yol da yoktu daha doğrusu vardı da tavşanlı köyünde derede biterdi bundan sonraki bozuk toprak yola ulaşmak için kamyonlar (otomobil geçemezdi) dereden geçerdi . yayalar da 4 çelik tel üstüne döşenmiş tahta parçalarından müteşekkil asma tahta köprüden . mollafenari civarında kısa bir süre eski ankara asfaltından yürüyüp (evet E5 veTEM den eski bir ankara veya izmit asfaltı da var meraklılar biliyor) yine toprak yollar patikalar ve dere içleri. bu yolların çoğunda artık asfalt var yollların 500 m parelelinden yürümek lazım. gene de kamyon sesleri insanın içini zımparalıyor. arada bir ucuz arazi bulduk , yol da döşemişler diye inşa edilmiş fabrikalar kadife manzaraden gözünüze batıyor ama keşke burada kalsa ... değil mi?

Halit Togay
23-11-2006, 07:40
bu yol yürüyüşçüyü iki günde marmaradan karadenize götürüyor . iki deniz arasını yürümek için iyi ....
gerçi derseniz ki gelibolu kıstağını yürüyelim iki gün yerine iki saatte iki deniz arası geçmiş oluruz . haklı olursunuz..

Vildan Sönmez
23-11-2006, 08:22
Halit Bey güzel bir parkur yapmış.Ballıkayalar Gebze Tavşanlı yakınlarında bir tabiatı koruma alanı yürüyüşçüler için tepeden ve kanyondan olmak üzere farklı parkurlar var.Kanyon yürüyüşü dere sularının yüksek olduğu zaman biraz zor.Kayalıklarda tırmanış yapan dağcılık klüpleri de geliyor.

5502

5503

5504

Mahmut Leventoğlu
23-11-2006, 08:42
Sevgili Halit Togay ve Vildan hanım ne güzel insanların aynı parkurları yürüyüp paylaşabilmesi ve farklı önerilerde bulunması. Ben son 4-5 yıldır farklı yörelerde yürüyorum. Konya Taşkent yaylaları (Fotografamaçlı)Sütçüler ve Eğirdir bölgesinde ki St.Paul yürüyüş yolu güzergah çalışmaları. Bu çalışmaları bitirip organizasyonların hizmetine sunmaya başladık.

ŞÜKRAN
23-11-2006, 08:56
Eveet hafta sonu rotam belli oldu.

Eşim ve oğlumla birlikte ver elini Gebze Ballıkaya.:p

Mahmut Leventoğlu
23-11-2006, 09:08
Şükran oğlanı üşütmeyin orada:(((

Vildan Sönmez
23-11-2006, 09:21
Şükran Hanım Ballıkayalar'da kanyonun bittiği yerde kapalı yeri de olan şirin bir tesis var. Dere kenarı,küçük şelaleler,ördekler,kahvaltıdan sonra hafif bir yürüyüş.Oğlun ve eşinle güzel bir haftasonu geçireceğine eminim.Havalar güzelken,birde Yuvacık'a gitmeni öneririm.Yine dere kenarında ama ille Karaaslan tesislerinde şömine başında ,mıhlama,fırında kaşarlı ekmek eşliğinde kahvaltı ve ardından tabii yürüyüş..Yalnız bunlar lüks değil şirin küçük tesisler.

Eveet hafta sonu rotam belli oldu.

Eşim ve oğlumla birlikte ver elini Gebze Ballıkaya.:p

5505

5506

ŞÜKRAN
23-11-2006, 10:51
Şükran oğlanı üşütmeyin orada:(((
Vallahi Mahmut bey iyice giydiririz. Bizim sıpa alışık. Ne zaman hafta sonu evde kalsak. Anne bu hafta sonu iyi geçmedi dimii diyor.:)

ŞÜKRAN
23-11-2006, 11:10
Şükran Hanım Ballıkayalar'da kanyonun bittiği yerde kapalı yeri de olan şirin bir tesis var. Dere kenarı,küçük şelaleler,ördekler,kahvaltıdan sonra hafif bir yürüyüş.Oğlun ve eşinle güzel bir haftasonu geçireceğine eminim.Havalar güzelken,birde Yuvacık'a gitmeni öneririm.Yine dere kenarında ama ille Karaaslan tesislerinde şömine başında ,mıhlama,fırında kaşarlı ekmek eşliğinde kahvaltı ve ardından tabii yürüyüş..Yalnız bunlar lüks değil şirin küçük tesisler.

5505

5506

Vildan hanım çok teşekkürler.
Fotoğraf arşiviniz gerçekten çok geniş. Her konuya bir fotoğraf var:)

Vallahi muhlamayada bayılırım. Karadenizli olupta muhlamayı sevmeyen yoktur herhalde.
Şimdi eşime hafta sonu planı için ,ağaçlar neti takip et demem kaldı.:D

Mahmut Leventoğlu
23-11-2006, 11:30
Sevgili Şükran oğlanı bana ver ben onu Yalakdere ye götüreyim orada kudursun. Afyonlular sert olur ona göre :)) Şu Muhlama ya aşıkm olmayan varmı acaba? En iyisini ben yaparım :)))

Vildan Sönmez
23-11-2006, 12:32
O halde arkadaşlarım muhlama yerken çekilmiş fotoğrafları gönderemeyeceğimden,imkansızlıklar içinde misafir ağırlamayı anlatan bir Karadeniz türküsü sizlere;(Modern Folk Üçlüsü de söylemişti çoooook önce)

Yağmur Öncesi(dudilli)

Enişte gel içeri
Ev daracık oda yok
Bir mıhlama yapardım
Tava delik yağ da yok

Ağuz yoğuramadım
Lahana vuramadım
Balığa çıkamadım
Taka batık av da yok

Bu yıl olmadı fındık
Asmada kaldı koruk
Karamişe fit olduk
Çok aradım dağda yok

Talihin yok enişte
Evde bir şey yok işte
Gel bir Horon tepelim
Kemençede yay da yok

ŞÜKRAN
23-11-2006, 13:19
Vildan hanım harikasınız.
Sevgiler.

Mahmut Leventoğlu
23-11-2006, 15:08
Vildan Hanım Ankara da lise de okurken Modern Folk Üçlüsü bizim uygulama derslerimize gelirlerdi. Son yıl Beste ve güfte İsa Coşkuner e ait olan bir çalışma ile Liselerarası yarışmaya katılıp birinci olmuştuk. Hala arada sırada eski mezunlar ve onlar biraraya gelip eski günleri anarız. Ve ben hala onlardan etkilenip gitar çalmaya uğraşırım. Harikasınız

Vildan Sönmez
23-11-2006, 15:16
Milliyet'in yarışması mı? Çok önemliydi o yıllarda.Olmasa da tebrikler.
Modern Folk 3 bana göre çok sesli müzik yapan ender guruplardan biri ve onları hala severim.Şimdikiler çok sazlı olmayı çok sesli olmak sanıyor.

Mahmut Leventoğlu
23-11-2006, 15:52
Onların son kasetinde (benim için) bir şarkı benim imtihan şarkımdı Rüzgar uyumuş ay dalıyor, her taraf ıssız diye hala onlarla yatar onlarla kalkarım.
Not Üsküdar musiki cemiyetinde o şarkı ile iyi puan almıştım fakat yaşam devam etmemi engelldi.:(

anemon
23-11-2006, 19:54
İstanbul Ekibi Birgün Manisada Misafirimiz Olsun:o

Vildan Sönmez
25-11-2006, 07:57
Ne güzel olur.İnşallah bahara.Spil Dağını görmeyi çok isterim.
İstanbul Ekibi Birgün Manisada Misafirimiz Olsun:o

Vildan Sönmez
25-11-2006, 08:29
Sitenize girip yürüyüşünüzün fotoğraflarına baktım.Oradaki katılımcılardan biri olmak isterdim.Tahminim tırmanışları fazla,zorluk derecesi ortanın altında değil.Yani siz gençlere daha uygun.Sevgili Malina Çok Haklısın.
Fotoğrafların Çekildiği Yer Manisa Gürle Mevkii
Her Hafta Trekking Turu Ücretsiz Yapılıyor.
Ben 26 Yaşındayım ama Grubun Çoğunluğu 40 Yaş Üzeri Emeklilerden Oluşuyor.
Bu Nedenle İzmirden Bile Gelenler Vardı.
Eğer Sitemizden de İzmirden Katılacaklar Olur İse
web sitelerinde programa bakabilirler ve bu hafta gidilecek yeri görebilirler.
Daha Detaylı Bilgi İçin Rehberlerin GSM telefonlarından Ulaşabilirsiniz.

anemon
26-11-2006, 20:26
Zorluk Derecesi Oldukça Düşük.
Grubumuzun Çoğunluğu Eemeklelerden Oluşuyor ki 65 yaş bile mecvut.
Bu Hafat İzmir Çilekli Vadide Yürüdük.
İlgili Fotoğraflara da Müsait Olunca Bakabilirsiniz Vildan Hanım
Sevgiler.

http://www.anemontrekking.com

Sitenize girip yürüyüşünüzün fotoğraflarına baktım.Oradaki katılımcılardan biri olmak isterdim.Tahminim tırmanışları fazla,zorluk derecesi ortanın altında değil.Yani siz gençlere daha uygun.

ŞÜKRAN
28-11-2006, 10:24
25 kasım 2006 tarihinde forumda bahsettiğimiz BALLIKAYA kanyonuna bir gezi düzenledim.
İstanbul'a çok yakın olması biz İstanbullular için büyük bir avantaj. 1 saatlik bir yolculuktan sonra kanyonun bulunduğu mevkiye varıyorsunuz. 5 YTL giriş parası. Araba için park ücreti olarak alıyorlarmış.

Piknik alanında sabah kahvaltısı yaptık. Kendi ellerimle evden hazırladığımız börek ve kahvaltılıkları yedikten sonra çay molası esnasında sarı yapraklar arasında derede yüzen ördekleri seyrediyorsunuz. Görüntü muhteşem.

İyice güçlendikten sonra kanyon boyunca yürüyüşe başlıyorsunuz.
Doğa gerçekten muhteşem. Sarı turuncu yeşil her renk mevcut. Birde bulutların yansımaları suya düşünce harika görüntüler eşliğinde yürümeye devam ediyorsunuz.

Kanyon boyunca tırmanış yapan bir çok dağcı görmek mümkün. Bu arada 4.5 yaşındaki oğlumda mesleğini seçti. Dağcı olacakmış:) Hani fenada tırmanmadı.

Kanyon boyunca birsaat boyunca yürüdük. Bazı geçit vermeyen yerlerden dolayı şelaleye kadar çıkamadık. Kayalar çok dik ve dibindeki göller çok derindi.
Çocukla geçmenin doğru olmayacağını düşündük.

Geri dönüş yolunda deredeki balıkları izledik. 3 tanede yengeç gördük.
Güzel bir doğa gezisi oldu. Saat 17.00 civarı İstanbula dönüş vakti gelmişti. birazda arkamızda bıraktığımız güzelliklerin özlemi ile yola koyulduk.

Çektiğim fotoğraflarıda ekliyorum. İnşallah sizlerde beğenirsiniz.

Güzellikler paylaştıkça çoğalır.
Sevgiler.

ŞÜKRAN
28-11-2006, 10:46
Fotoğraflar:)

5650

5651

ŞÜKRAN
28-11-2006, 11:34
Fotoğrafları büyük yüklemek istitorum. Bu şekilde birşey anlaşılmıyor.
Ama boyutları izin vermiyor. 70KB oluncada bu şekilde oluyor. Ayrıca görünür yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek?

Vildan Sönmez
28-11-2006, 12:06
Bu aylarda kanyondaki su fazla değildir.Şubat-mart gibi kar suları ve yağmurlarla dere yatağı çok yükseliyor ve yürümek de güçleşiyor.

ŞÜKRAN
28-11-2006, 13:24
Vildan hanım resimleri bu şekilde nasıl yüklediniz.

Vildan Sönmez
29-11-2006, 07:51
Konuyu yanıtla butonundan girip ataç işaretini tıklıyorum açılan pencereden gözat'la fotoğrafı seçiyorum.Sonra yükle'ı tıklıyorum.Fotoğraf boyutunu önceden önizlemede width/height 'den 400 ve 300 olarak küçültüyorum.Bazı fotoğraflar forumda açık geliyor bazısı kapalı o nasıl oluyor bilmiyorum.Belki adminlerimiz düzeltiyordur.Ayrıca herkesin görebilmesi için fotoğraflarını galerilere yüklesen daha iyi değilmi? Forumlarda gözden kaçabilir.
Vildan hanım resimleri bu şekilde nasıl yüklediniz.

aybala
29-11-2006, 09:43
Şükran fotoğraf yükleme konusunda bu mesaja (http://www.agaclar.net/forum/showpost.php?p=33672&postcount=5) da bakabilirsin.

anemon
29-11-2006, 20:24
Bu haftaki Çilekli Vadi Fotoğrafları
Paylaşmak İstedim Sizlerle.Dağ Çileklerinden Canı Çeken Olursa Hemen Adresini Yazsın:dilli: Sevgilerle

5703

5704

anemon
29-11-2006, 20:33
5705

5706

5707

5708

5709

anemon
29-11-2006, 20:34
5710

5711

Müjgan
30-11-2006, 19:26
Sevgili anemon seni ve fotoğrafları buradan takibediyorum :) Özlediğimiz yerlerden esintiler gönderiyorsunuz.;)
Bişey sorcam Spil dağındaki bungalowlar hala duruyor mu? yaklaşık 18 yıl önce orada 5 gece konaklama zevkine erişmiştik.
Bizim dublex bungalow, Vali'ninkinin hemen yanında idi. Ağustos ayında gitmemize rağmen geceleri şömine yakıyorduk. Sabahları uyandığımızda yoğun sis içinde dolanan yılkı atlarını görüyorduk. At alanından şehrin manzarası da harika idi. Aahh! ne günlerdi onlar;)

anemon
01-12-2006, 09:10
Merhabalar
Bahsettiğininiz Bungalov Evler Hala Mevcut.Şu anda dahada çoğaldı ve çok talep var.
En az 1 ay önceden İl Özel İdareden Yerinizi Ayırtmanız Gerekiyor.Söylediğiniz gibi hala Ağustos ayında bile çok serin oluyor geceleri.Özellikle kış mevsiminde tabiyki çok daha başka.Kar düştüğü zaman acayip güzel oluyor.İnşallah Tekrar Yaşarsınız bu büyük zevki

Sevgiler.

Sevgili anemon seni ve fotoğrafları buradan takibediyorum :) Özlediğimiz yerlerden esintiler gönderiyorsunuz.;)
Bişey sorcam Spil dağındaki bungalowlar hala duruyor mu? yaklaşık 18 yıl önce orada 5 gece konaklama zevkine erişmiştik.
Bizim dublex bungalow, Vali'ninkinin hemen yanında idi. Ağustos ayında gitmemize rağmen geceleri şömine yakıyorduk. Sabahları uyandığımızda yoğun sis içinde dolanan yılkı atlarını görüyorduk. At alanından şehrin manzarası da harika idi. Aahh! ne günlerdi onlar;)

ŞÜKRAN
04-12-2006, 12:54
[QUOTE=anemon]Bu haftaki Çilekli Vadi Fotoğrafları
Paylaşmak İstedim Sizlerle.Dağ Çileklerinden Canı Çeken Olursa Hemen Adresini Yazsın:dilli: Sevgilerle

Sevgili Anemon geçen bu çileklerden bende topladım. Yani ozaman dağ çileği olduklarını bilmiyordum. Sayende öğrenmiş oldum. Bunlar yenir mi?

anemon
05-12-2006, 11:33
Vallaha Şükran Hanım Yenilmeyen Cinsleride Var ama Bizim Buralardakiler yeniyor.
Hatta Hala Karnım Ağrıyor çok yemekten:)

[QUOTE=anemon]Bu haftaki Çilekli Vadi Fotoğrafları

Sevgili Anemon geçen bu çileklerden bende topladım. Yani ozaman dağ çileği olduklarını bilmiyordum. Sayende öğrenmiş oldum. Bunlar yenir mi?

Vildan Sönmez
06-12-2006, 10:55
Sultanpınar yaylası 06.01.07 de foto yükleme denedim

KUMRU
28-12-2006, 18:38
Sevgili Vildan Sönmez,
Grubunuzla Hendek Cumhuriyet Köyü-Keremali Dağları Parkurunda yürümenizi tavsiye ederim. Aracınızı Cumhuriyet köyündeki Alanbalık tesislerinde bırakıp Yukarı doğru 14 Km.muhteşem bir parkurla yürüyebilirsiniz. Yukarı ulaştığınızda nuhteşem bir gölet sizi bekliyor olacak. Tatlısu kaynakları bol miktarda (Zira İstanbulda satılan damacana sular o bölgeden geliyor.)mevcut.Hafif su geçişleri olan güzel bir parkur. Gerekirse Gölet kenarında yaylacıların barakalarının çevresinde Çadırlı konaklama imkanı da var. Fotografik açıdan ve doğa açısından çok güzel bakir bir bölge.Bu bölgenin arkası Dokurcun yaylası
Kolaylıklar dilerim.

Mahmut Bey merhaba , biz şubatta bu rotayı denemeyi düşünüyoruz , ancak arabalarla değil de toplu ulaşım araçlarıyla gitmeyi planlıyoruz.Bu şekilde nasıl gidebiliriz?Adapazarından köye minübüsle ulaşım mümkün mü?

Mahmut Leventoğlu
04-01-2007, 09:05
Köye Hendek ten minibüsle gidilebilinir.Cumhuriyet Köyü,Çamlıca Beldesi Çok güzel bir yer, herkese tavsiye ederim.

Vildan Sönmez
16-01-2007, 12:43
Arkadaşlar siteye ancak forumdan fotoğraf gönderebildiğimizden son katıldığım Karacaköy Yürüyüşünden birkaç fotoğrafı paylaşmak istiyorum.
Karacaklöy'e Çatalca Üzerinden gidiliyor.Istranca ormanlarının başladığı yerler denebilir.Çok sık ağaçlar dikenli çalılar,çok güzel bir dere yer yer göletler var.Dere bazı yerlerde geçit vermiyor,botları ve çoraplarımızı çıkarıp buz gibi suyu yürüyerek geçtik.Bazı yerlerde kayalardan atladık.Rasladığımız avcılardan da av mevsimi olduğunu ve çulluk zamanı olduğunu öğrendik.

Mahmut Leventoğlu
17-01-2007, 13:37
27-28 Ocak tarihlerinde Kütahya-Tavşanlıya yapacak olduğumuz gezi hakkında anılan başlıkta ve Çam Kozalağı kahvesinden bilgi alabilirsiniz.Bütün üyelerimize açık bir gezidir.

Vildan Sönmez
17-01-2007, 14:09
Sessizce takip ediyorum gelebilirsem bildireceğim.Aslında ortak bir araç tutulsa diye düşünmüştüm,ama tren fikri geldi.

Mahmut Leventoğlu
17-01-2007, 14:15
Sevgili Vildan Sönmez merhaba
Bu teklif Yılmaz dan gelmişti. Bizde kış günü trenle gitmek hem güvenli hem keyifli olur düşüncesi ile hareket ettik. Kütahyada bizi Yılmaz karşılayacak ve temin ettiği araçlarla Tavşanlıya gideceğiz. Orada Tavşanlıya yakın Gölet kenarında Şömineli Orman içi evinde konaklayacağız. Kütahyada uygun olursa Seramik sanatçısı Sıtkı ustaya uğrayacağız. Yöredeki mihmandarımız Yılmaz bey.Katılırsanız çok seviniriz.

oktars
17-01-2007, 14:28
Mahmut Bey bilet işini nasıl yapalım gelecek olan mevcuda göre toplu olarakmı alsak böylelikle hep beraber seyahat etmiş oluruz.

Mahmut Leventoğlu
17-01-2007, 14:39
Oktars , arkadaşlarla konuştuk Pazartesi ye kadar bekleyelim kimler gelecek tam netleşsin kişi sayısı ona göre toplu olarak almakta fayda var.

sezinci
17-01-2007, 15:01
Orada Tavşanlıya yakın Gölet kenarında Şömineli Orman içi evinde konaklayacağız.

Tavşanlı'ya pek de yakın değil gideceğimiz yer. Tavşanlı'dan sonra yaklaşık 30 Km orman yolunda seyahat edeceğiz.

Halit Togay
17-01-2007, 16:12
Bu haftaki Çilekli Vadi Fotoğrafları

5703

5704

Sevgili Anemon
Bu fotograflarda görülenler dağ çileği değil . İngilizcesi strawberry tree olan (bu sebeple çilekle karışıyor) kocayemiş veya arbutus unedo. Marmara Bölgesi'nin bazı yerlerinde piridim de deniyor.

Halit Togay
17-01-2007, 16:16
Sevgili Vildan Sönmez
Selamlar
Tepemanayır'daki kanyonun ismi de Ballıkayalar, 15 km güneyindeki Tavşanlı Köyü Ballıkayalar'ı ile karışabilir. Benim Marmara'dan Karadeniz'e 2 günlük yürüyüş yaptığım yıllardaki kamp yerimdi. O zamanlar derede mandalar vardı acaba hala duruyorlar mı?

Mahmut Leventoğlu
18-01-2007, 08:20
Halit Bey mandalar pek kalmamış.Geçtiğimiz yaz yaptığımız günü birlik yürüyüşlerde bu konunun sohbeti yapılmıştı Tepemanayır daki kahvede . Kahveci Hüseyin eskisi gibi bölgede pek manda kalmadığını belirtmişti. Yalnız Ağva tarafındaki ve Ağva ya bağlı olan Yazımanayır ve diğer köylerde tek tük te olsa varmış.Şile de her hafta kurulan pazarda Manda yoğurdu satılıyor bakraçlarda.Ağvanın köylerinden geliyormuş.

isparta_ormancisi
19-01-2007, 18:09
Süleyman Demirel üniversitesi Atabey Meslek Yüksek Okulu Orman Işletmeciliği Bölümü Kurucu ...sayin Yrd.doç.dr Ahmet Tolunay Hocamiza Sonsuz Saygilarimizi Ve Teşekkürlerimizi Sunuyoruz...eğer O Bölüm Kurulmuş Olmasaydi Bizler şuan Bu Meslek Içinde Olamayacaktik.....bizi Bu Konuda Eğiten Diğer Hocalarimza Da Ayriyeten çok Teşekkür Ederiz.....ama Gecesini Gündüzüne Katip Ormancilik Eğitimine Destek Veren Ve Her Defasinda Eğitimin Gerekli Olduğunu Ve Ormanlarimizin Eğitimli Kişilerle Feraha Kavuşacağini Belirten Değerli Hocamiz Yrd.doç.dr Ahmet Tolunay Hocamiza Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdir....

Yücel Özlem
19-01-2007, 20:44
Süleyman Demirel üniversitesi Atabey Meslek Yüksek Okulu Orman Işletmeciliği Bölümü Kurucu ...sayin Yrd.doç.dr Ahmet Tolunay Hocamiza Sonsuz Saygilarimizi Ve Teşekkürlerimizi Sunuyoruz...eğer O Bölüm Kurulmuş Olmasaydi Bizler şuan Bu Meslek Içinde Olamayacaktik.....bizi Bu Konuda Eğiten Diğer Hocalarimza Da Ayriyeten çok Teşekkür Ederiz.....ama Gecesini Gündüzüne Katip Ormancilik Eğitimine Destek Veren Ve Her Defasinda Eğitimin Gerekli Olduğunu Ve Ormanlarimizin Eğitimli Kişilerle Feraha Kavuşacağini Belirten Değerli Hocamiz Yrd.doç.dr Ahmet Tolunay Hocamiza Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdir....

-Sayın "isparta_ormancisi" Hoş geldiniz. Sizin değerli Hocanız gibi, gecesini gündüzüne katan çok kıymetli bir grup insan da; gecesini gündüzüne katarak bu siteyi meydana getirmişler.

-İfadelerinizden anladığım kadar kadirşinas birine benziyorsunuz. O zaman bu değerli insanların da, emeğine saygı göstereceğinize eminim. Üye ülduğunuz bu sitenin bazı kuralları var. Bunları öğrenip uygularsanız, bu borcu da yerine getirmiş olursunuz.

-Bu konuda size rehberlik etmek için aşağda verdiğim adresleri lütfen ziyaret eder misiniz?

Yeni gelen arkadaşlar, kendinizi tanıtın...
http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=2595

Üyeler için Kullanım Kılavuzu
http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=75

Forumda, Türkçe'nin doğru kullanımı hakkında
http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=1669

isparta_ormancisi
20-01-2007, 20:12
bu siteyi açan herkese öncelikle teşekkürlerimizi gönderiyorum...fakat sizin bu cvp verici gib sanki benim kime teşekkür edip etmiycemi öğretir mesajınız için kınıyorum.doğrusu bu yaptığınız ayıptır.çünkü ben siteye uzun zamandır üyeyim ve ilk zamanlarda teşekkür edeceğimiz kimselere teşekkürlerimizi gönderdik..bu konuda kalbin ferah olsun.ama burda her yadığımız msj içinde siteye teşekkür edilmez...herşeyin yeri ve zamanı vardr...umarım ders verici nitelikde değilde bir tavsiye olarak anlamışsınızdır....

sezinci
21-01-2007, 07:38
ispartta ormancisi,
Yücel Özlemin mesajında kötü bir yan veya art niyet sezmedim ben. Boşuna tepki vermişsiniz. Sitede üzerinde durduğumuz birkaç önemli nokta var. Bu kurallara uymayan her üyemize aynı uyarıları yaparız. Belki sizin mesajınızı ilk Yücel Özlem okuduğu için o uyarma ihtiyacı duymuş.

Mahmut Leventoğlu
21-01-2007, 11:22
bu siteyi açan herkese öncelikle teşekkürlerimizi gönderiyorum...fakat sizin bu cvp verici gib sanki benim kime teşekkür edip etmiycemi öğretir mesajınız için kınıyorum.doğrusu bu yaptığınız ayıptır.çünkü ben siteye uzun zamandır üyeyim ve ilk zamanlarda teşekkür edeceğimiz kimselere teşekkürlerimizi gönderdik..bu konuda kalbin ferah olsun.ama burda her yadığımız msj içinde siteye teşekkür edilmez...herşeyin yeri ve zamanı vardr...umarım ders verici nitelikde değilde bir tavsiye olarak anlamışsınızdır....

Sevgili İsparta_Ormancısı,

Yılmaz ın söylediklerine katılıyorum. Daha 3-4 mesasjda bu denli agresif davranmanızı hoş karşılamadım açıkçası. Yücel Özlem bey hepimizden yaşça çok büyük ,BİLGİLİ,GÖRGÜLÜ,AYDIN,YÜREKLİ bilgilerini herkesle paylaşabilen bir kişi.Sizi çok iyi niyetle her yeni gelen arkadaşa mesajı ilk okuyan kişi olarak hepimizin yaptığı güzel ve hoş yönlendirmeyi yapmış. Ne gerek vardıki böyle bir yanıta?