PDA

View Full Version : Kırılan fidan dalları tekrar birleşir mi?

ahmet58
01-05-2010, 16:06
arkadaşlar lütfen bana yardım edin sardım ama başka ne yapmam lazım kaynarmı acaba tamamen ayrılmadı ama yarıdan fazla kırık gibi dış kabuk kopmadı inaşllah ağaç dostları ne yapmam gerekeni bana söylerler lütfen

Selahattin Yılmaz
01-05-2010, 20:20
Genelde yumuşak ve geniş ve güçlüce sarılacak bir bağ ile kırılan dallar bağlanır bekli bir kaç yıl öyle kalması gerekir ama tutar. Yinede net çözüm için resim koyaun daha iyi olur kanaatindeyim.

mucahityesil
01-05-2010, 21:28
Evet ******* Resim ii Olur...!

ahmet58
01-05-2010, 22:11
teşekkür ediyorum ama şimdi başka bir akrabamın başına gelmiş ağaç limon servisiymiş ve tam belinin ortasından çocuklar kırmış bir görmüş bizim enişte ağaç ortadan iki olmuş ama dış kabukta tutan bir yeri varmış çamurla bir güzel sarmış ve poşet bağlamış yağmurdan erimesin akmasın diye ağacı ben biliyorum feleket bir ağaç anıt gibi şimdi bende aynen öyle uyguladım bakalım yaşayacakmı o yüzden foto koyamıyorum şimdi inşallah buda düzelir bakalım nasip ömrü var ise yaşar inşallah takdir

poseidon48
01-05-2010, 22:16
bir kumaşla sıkıca sarıp sargıyı ıslattıktan sonra bir katta naylonla sararsan kurumasın diye kaynar tekrar sanırım, tamanen kırılmadıysa ve üstünde çiçek yoksa büyük ihtimalle dal yaşar;)