PDA

View Full Version : Yeşile Pedal 14-15-16 Eylül Isparta Sütçüler

kürekçi
05-10-2006, 02:15
Merhaba herkese. Bu konu buraya ne kadar uygun bilmiyorum fakat en uygun gelen yer burası idi. Eğer uygun değilse yetkin kişiler uygun yere taşır diye umuyorum.

Ege üniversitesi bisiklet topluluğundayım ve bu sene şöyle güzel bir proje hazırlayalım diyoruz. Benim fikrim ise ekolojik bir proje olması yönünde. Fakat neler yapabileceğimiz adına çok fazla fikir yürütemiyorum. En basiti rota boyunca belli noktalarda ağaç dikimi yapılması geliyor aklıma. Adı "Yeşile pedal basmak" gibi birşey olabilir projenin. Buna uygun neler yapabiliriz eğer sizlerin de fikirlerini alabilirsem sanırım ortaya çok güzel şeyler çıkabilir. Ne kadar kısa zamanda çizgilerimizi belirlersek o kadar kısa sürede de dosyamızı hazırlayıp sponsorluk görüşmelerine başlayabiliriz.

Fikirlerinizi dört gözle bekliyorum

İyi çalışmalar dilerim

aybala
05-10-2006, 07:49
Konu başlığını değiştirdim...

hasan42
05-10-2006, 07:57
Ağaç dikme fikri güzel bence. Belli bir çevresel sorunu konu edinip ağaç dikmeyi de bu soruna dikkat çeken bir dizi eylemden birisi olarak kullanabilirsiniz. Benim aklıma Menderes Havzası'nın kirlenmesi geldi örneğin.

aybala
05-10-2006, 07:58
- Gittiğiniz yerlerdeki anıt ağaçların fotoğraflarını çekebilir, haklarındaki söylenenleri derleyebilirsiniz.... daha sonra da siteye eklersiniz

- Gezdiğiniz yerlerin tanıtan yazılar hazırlayabilirsiniz...

- Fidan dikimi de güzel bir fikir ama daha sonras onların bakımı gerekmez mi?

sezinci
05-10-2006, 08:19
Aybala'nın dediği gibi dikeceğiniz fidanlar daha sonra bakım gerektirir. Bu çalışmayı geçeceğiniz yerlerdeki köyler ve okullarla birlikte yapabilirseniz onlar kendileri de fidan dikiminde bulunduları için daha sonra bakımlarını üstlenebilirler.

Bu şekilde ağaçlandırma çalışmaları yapamayacaksanız belirlediğiniz güzergahta bulunan okullarla bir ön görüşme yapın. Bisiklet turunuza bir ad verin, doğa, orman yangını, ağaçlandırmanın önemi v.b. konularla ilgili broşürler alın ve dağıtın. Okullarda ve köy kahvelerinde toplantılar yapın.

Yukarıda bahsettiğim konularla ilgili broşürleri İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden bulabilirsiniz.
(Yaz başında dağıtıldı bir çoğu ama belki kalmıştır.)

kürekçi
05-10-2006, 16:48
Çok teşekkürler değerli fikirleriniz için. Daha başka daha başka :D

kürekçi
05-10-2006, 22:40
Aslında geçtiğimiz yaz boyunca olan yangınlar sonrasında bir ıslah çalışmasına gidilebilir fakat biz bunu bisiklet ile nasıl bağdaştırıp birşeyler yapabiliriz, bunun için fikir yürütemiyorum :( en azından bulunduğumuz yerde birşeyleri düzeltmeye çabalayabiliriz.

Orman Bakanlığı'nın ya da Ege Orman Vakfı'nın herhangi bir projesi olacak mı bu konu ile ilgili (yangın sonrası ağaçlandırma) acaba. Bilgisi olan var mı?

sezinci
06-10-2006, 08:43
Kasım ayının sonlarına doğru yanan bu alanlarda ağaçlandırma çalışmaları başlar. Şu sıralarda sanırım saha hazırlığı yapılıyordur.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçerseniz tam tarihlerini alabilirsiniz.

Mahmut Leventoğlu
19-10-2006, 14:45
Sevgili Kardeşim
Bu başlığı yeni gördüm. Bende yeni üyeyim. Geçtiğimiz sonbaharda İstanbuldan bir grup bisikletsever arkadaşla Eğirdir-Kovada Gölü-Zengi Yaylası-Sütçüler-Yazılı Kanyon Tabiat Parkı-Akçal Zirvesi-Gümü Köyü-Sütçüler güzergahında pedal bastık. Çok güzeldi. Arkamızda teknik destek verecek bir araç la yaptığımız bu etkinlik çok keyifli idi.
Bu etkinliği bahar da tekrarlamayı düşünüyoruz.
Selamlar.

kürekçi
19-10-2006, 15:00
Mesaj ile karşılaştığınıza sevindim :)
Yapacağımız etkinlikleri birleştirebilmek ya da ortak bir etkinlik yapabilmek beni de, arkadaşlarımı da mutlu edecektir. Daha ayrıntılı fikirlerinizi heyecanla bekliyorum.

İyi günler, iyi çalışmalar dilerim.

kürekçi
19-07-2007, 00:30
Mahmut Abi buradan devam edelim sohbetimize ;) Küresel ısınma, nükleer santraller, su sorunları gibi güncel ve tüm dünyayı ilgilendiren konularda karma broşürler hazırlayıp, rotamız üzerinde belirli noktalarda bunların dağıtımını yapabiliriz. Siz bize nasıl güzellikler yapabilirsiniz onu öğrenebilir miyim :)

İhtiyacımız olacak kalemler;

-Eskort araç
-Günlük yemeklerimiz
-Muhtemelen çadırda konaklarız fakat uygun olmayan koşullarda konaklama masrafları

Bunları karşılayabilecek kurumları bulduktan sonra gerisi kolay:).

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 00:51
Eskort araç kolay.Günlük yemekleri de bir şekilde hallederiz.Önemli olan rota çizmek.İsparta Belediyesinden de destek alabiliriz. Bütün bunları proje haline getirip sunmak önemli.

Örnek bisiklet rotaları:
Bu rotalarda St.Paul yürüyüş güzergahlarıda mevcut. Fakat çizeceğim rotaların çoğunluğu asfalt yol. bir rotada toprak yol var.

1-İsparta çıkışlı Eğirdir-Kovada Gölü-Karadiken köyü-Hacıahmetler köyü-Sütçüler 90 km civarında
2- Sütçüler- Badap köyü-Sarımehmetler köyü-Gümü-Söğüt yaylası-Akçal zirvesi-Çandır köyü-Yazılı Kanyon -Müezzinler köyü-Sütçüler (Bu rotada Rakım Sütçüler 970 mt,Badap köyü 1250 mt,Akçal Zirvesi 2005 mt. Çandır köyü 200 mt.Müezzinler köyü 800 mt.)
3-Sütçüler -Çobanisa-Çimenova-Beydili(Eko Kültür köyü)-Sütçüler
4-Sütçüler-Sağrak köyü-Adada Antik kenti-Zengi yaylası-Tota dağı orman içi dinlenme yeri-Kasımlar köyü(Köprüçay havzası)-Aşağı Yaylabel köyü ve suyun gözesi-Darıbükü köyü-Ayvalıpınar kasabası -Sütçüler

Bütün rotalarda istediğimiz yerde Orman işletmesi tesislerinde (basit te olsa )konaklayabiliriz.
Sütçüler de otelde konaklanabilir Belediye misafiranesinde konaklanabilinir.Üniversitede (meslek yüksek okulu tesisleri) nde konaklanabilinir. Hiçbiryer olmadı evlere dağılırız.

kürekçi
19-07-2007, 02:30
Bizim İzmir'den yola çıktığımızı varsaymıyor muyuz :)?

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 09:20
İzmir den Bisikletlemi geleceksiniz?Eğer öyle ise uzun bir parkur olacak. İnsanların zaman dilimleri nasıl? Geçen yıl Konya ve Ankara dan gelen bisikletçi dostlarda öyle yapmışlardı.Ankara ve konya dan bisikletlerle gelmişlerdi.

Burada etken zaman dilimi. Eylül ün ikinci haftasında ramazan başlıyor. Okullar ne zaman açılıyor?(Üniversiteler) Ağustos ayı çok sıcak olur gece gündüz ısı farkı 17-20 C bulur. Rakım farklılıkları çok fazla. 200 ile 2000 metre arasında.
Aslında Eylül iyi zaman.

zenfree
19-07-2007, 09:25
Çok teşekkürler değerli fikirleriniz için. Daha başka daha başka :D

Sevgili Kürekçi,

Şu an Fransa Bisiklet Turu devam ediyor. İzlemek öyle keyifli ki. Euro Sport hergün canlı yayınlıyor. Sanırım bu gün 12:00 yine yayın var. Akşam banttan tekrar yayınlanıyor.

Bence onu izlersen yeni fikirler aklına gelebilir.

kürekçi
19-07-2007, 11:10
Kayıt haftasını da işin içine katarsak Eylül'ün yirmidördüne kadar zamanımız var. Gelebilecek olanların hepsi öğrenci olduğu için hepimize aynı tarih geçerli. Kulüp olarak da yeni dönem kayıt alımlarımıza başlamadan önce güzel bir faaliyet olabilir. Bisikletle gelmek isteriz tabi ki fakat geleceğimiz güzergahı bilen yok aramızda.

Tren biz bisikletçilerin en iyi kurtarıcısı. Çok fazla zamanımız olmadığı için Eskişehir'e kadar tren hattını kullanabiliriz (ayrıntılar (http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/ege.htm)). Sonrasında da yol durumuna göre bisikletlerimize atlarız ya da yine tren ile yola devam ederiz (ayrıntılar (http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/meram.htm)). Ege ve Meram Expresleri bizim işimizi görecektir. Gidiş dönüş toplamda 62 YTL yol masrafımız oluyor. O da bagaj ücreti almazlarsa.

Bizim bu yaz için Bozcaada planlarımız vardı aslında fakat hiçkimsenin zamanlaması uymadığı için başka tarihe ertelemek zorunda kaldık :(.

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 11:22
Sevgili Kürekçi İsparta İzmir arasında tren mevcut. Eskişehire gelmenize gerek yok.Göller Ekspresi hergün akşam İzmirden 21.00 de hareket ediyor sabaha karşı İsparta ya ulaşıyor. Aynı şekilde dönüşte İsparta dan 21.30 da hareket le İzmir Basmaneye ulaşıyor. Yurtiçi ana hat bölümünde tarifeleri mevcut.Gelecek kişi adedine göre İsparta dan Sütçülere Belediye otobüsü ile sizleri aldırırız. Bütün güzergahlarda başlangıç Sütçüler olsun. İsparta İzmir tren le 430 Km civarında.Gerekirse planımızı yaptıktan sonra Sizleri İsparta da karşılarım. İsparta Sütçüler 102 Km. Alternatif yoldan gidilirse 80 km civarında.

İsparta dan itibaren bütün güzergahları size planlarım. Kilometreleri ile,rakımları ile (Yükseklik)

Önümüzdeki hafta içinde 2-3 günlüğüne Sütçülere gideceğim Kaymakam ve Belediye başkanı ile görüşeceğim bu konuyu.Sizin klübün adı ne faaliyetleri ne onları da bilebilirsem aktarırım. Ne kadar kalabalık bir etkinlik olursa o kadar ses getirir.

kürekçi
19-07-2007, 12:08
Benim yine kafam karışmış afedersiniz ;) Bagdat restaurant konusu araya sıkışınca ben İzmit tarafına gideceğimiz rotayı çıkardım (Yemek ile ilgili konularda gözüm dönüyor :o ).

Kulübümüzün adı "Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu", sayfası www.ebit.ws üyeliğe de beklerim. Yalnız sitede eski faaliyetlerimiz ile ilgili bilgi yok. Ben kısaca bahsedeyim. Dönem içerisinde İzmir çevresinde ve günü birlik faaliyetler gerçekleştirebiliyoruz. Araya iki günlük kamplı faaliyetler de sıkıştırmaya çalışıyoruz. Büyük çapta faaliyetler ise yaz dönemlerinde yapıldı bunlar;

Karadeniz Turu (2005-2006)
Cumhuriyete Pedal Çevirmek (Bisiklet Sevenler Derneği ile) (2006-2007)
Avrupa Turu (E.Ü. Eczacılık Fakültesi Bisiklet Topluluğu ile) (2006-2007)

Mahmut Abi aslında rakım değil de, rampaların açısı ve sürekliliği daha fazla önem kazanıyor. Sizce çok zorlar mı? Ona göre idmanlara önceden başlayalım biz de :)

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 13:06
Evet rampalar zorlayacak sizleri,fakat inişli çıkışlı olduğu için rahat edersiniz.
Mesela Eğirdir-Kovada gölü 22 km düz yol 1-2 km lik bir rampa ile (meyil %7 gibi) Karadiken ovasına çıkılıyor ve yol düz 7-8 km. sonra bağırsakdere kanyonuna inilip 1-2 km lik rampa ile anayola çıkılıyor. Burada 5 km kadar rampa ile Kumlukmevkiinden sonra Sütçülere kadar hep iniş.

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 13:10
2. güzergah örnek: Sütçüler Sağrak yolu 14 km rampa -Adada antik kenti ve Zengi yaylası dümdüz ova 12 km Tota dağı orman içi dinlenme yerine kadar.Oradan sonra Köprüçay havzası hep iniş. Aşağı Yaylabel bölgesi ve Ayvalıpınar kasabasına kadar dümdüz ve müthiş manzaralı

Ayvalıpınar Kasabasından Sütçülere kadar ise 25 km ana yol ve ormanların içinden ve bol su kaynaklı inişli çıkışlı

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 13:13
En zor güzergah Sütçüler-Badap köyü hafif rampa sonra Sarımehmetler ve Gümü ye kadar iniş sonra Söğüt yaylası rampa oradan en zor yer Akçal zirvesi. Zirveden Çandır Karacaören baraj gölüne kadar iniş sonra rampa selimler gediği oradan Bağırsakdere kanyonu iniş ve Müeezzinler köyüne kadar rampa ve düz yoldan Sütçüler

aybala
19-07-2007, 13:37
Kürekci bu tarz bir çalışmada belki de önceden gidip güzargah belirlemesi yapılarak ve gerçekleştiği takdirde sponsorlar ve belki de sağlık ekibi ile yapılmalı gibi geldi. Yapılmak istenen gerçekten heyecan verici ama bazı çekinceler oluştu kafamda nedense. Tecrübeli olan sizsiniz ama başlamadan gerekli bağlantıları yapmak lazım. Sonra ya kaybolursanız...:)

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 16:12
Onlar antremanlarını yapsınlar gerisini ben halledeceğim. Kaymakamla görüştüm
sağlık ekibi konusunda ambulans ve gerekli ekibi tahsis ediyor.Sevgili Aybala çekincelerini belirtirsen iyi olur
Lojistik destek sağlayacak araba da ayarladım. Ben sürekli bu etkinlik gerçekleşirse yanlarında olacağım

Filiz
19-07-2007, 20:30
Mahmut Bey benim Isparta'da bisikletim yok gelmeyi çok isterim bir bisiklet kiralama şirketiyle de anlaşsanız Eğirdir'de vardı belki sizin tanıdığınızdır :D Ayrıca uzun zamandır bisiklete binmiyorum. Diyelim ki benim gibi hamlamış birkaç kişi var sizin temponuzu düşürmez miyiz?

kürekçi
19-07-2007, 21:21
Mahmut Abi ne kadar güzel açıklamışsınız herşeyi, teşekkür ederim.
Bana da şimdiden elemanları ayarlamak kalıyor sanırım, bir de antrenman yapmak
:)

Aybala kaybolalım varsın olsun, şehirde insanların içinde kaybolmaktansa, doğada kaybolmayı yeğlerim :)

kürekçi
19-07-2007, 21:23
Mahmut Bey benim Isparta'da bisikletim yok gelmeyi çok isterim bir bisiklet kiralama şirketiyle de anlaşsanız Eğirdir'de vardı belki sizin tanıdığınızdır :D Ayrıca uzun zamandır bisiklete binmiyorum. Diyelim ki benim gibi hamlamış birkaç kişi var sizin temponuzu düşürmez miyiz?

Böyle zamanlarda ya eskort en arkadaki grup ile gelir ya da (eskort olmadığı durumlarda) en düşük tempoya göre gidilir. Takım ruhu;)

Filiz
19-07-2007, 21:27
Teşekkürler kürekçi, ayarlayabilirsem kendi bisikletimi getireceğim evden inşallah bi aksilik çıkmaz. Umarım bisikletime kavuşurum 3 yıl aradan sonra. Takım ruhunu sevdim. Zira 3 yıldır oturamadım bisiklete tempom haliyle yavaş olacak. Gelince de hemen başlarım antrenmana..

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 21:32
Filiz ciğim bak Kürekçi ne güzel açıklamış. Hem Eskort araç hemde lojistik destek sağlayacak araç ayarladım.Ayrıca ambulansımız olacak.Matara haricinde bütün kişisel eşyaları araçlar taşıyacak. Kaldiki bu tür parkurlarda sık sık molalar verilir.

Ayrıca ayarlıyabilirsem İstanbuldaki VELESPİT firması ile de görüşeceğim belki onların sporcuları da **** üyeleri de katılır . Ozaman teknik destek tam olur.Konya daki dostlarla da konuşacağım belki onlartda katılabnilirler.

kürekçi
19-07-2007, 21:38
Harikasınız Mahmut Abi :eek: Benim ne zaman bu kadar geniş ve vefalı çevrem olacak acaba:(

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 21:48
Üzülme büyüyünce seninde olur. Yeterki bana tarih ve katılımcı kişi sayısı belirleyin. Mutlaka içlerinde fotograf çekenler de olsun.
Şu baskı işleri bitsin yöredeki parkurlar hakkında bilgilendirici fotograflarda yüklerim bu başlığa. Katılımcı sayısı ne kadar çok olursa o kadar ses getiririz.
Mesela etkinliğin adı da

1. AĞAÇLAR NET SÜTÇÜLER BİSİKLET ETKİNLİĞİ **** sizin önereceğiniz isimler de olabilir. Mutlaka Ağustos sonunda **** istediğiniz bir tarihte 2-3 günlük bir etkinlik olabilmeli. Yukarıda belirttiğim proğramlarda isterseniz YazılıKanyon Tabiat parkında Çadır kamp yapabiliriz,isterseniz Tota dağı orman içi dinlenme yerinde ,isterseniz Aşağı Yaylabel de suyun gözesinde . Yani istediğiniz her yerde olabilir.

Filiz
19-07-2007, 21:53
Ben Yazılı Kanyon girişinde kamp yapmak isterim Mahmut Bey, Balık da tutabiliriz belki.
konu başlığının ismi çok hoşuma gitmişti.
1. Yeşile pedal festivali nasıl olur?

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 21:55
Sevgili filiz istenilen her yerde kamp atabiliriz. Yeterki gününü belirleyip yerel yönetimden desteğimiz zaten var. Katıulımcı sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur.

Ankara Hacettepe Üniversitesi Bisiklet Klübü ilede iletişime geçeceğim.En önemlisi tarih belirleyin ve 3 günlük bir etkinlik olsun.

kürekçi
19-07-2007, 22:39
Bence de "Yeşile Pedal Basmak" olsa daha güzel olur faaliyetimizin adı. Ben sitemizde duyuru yaptım. 31 Temmuz gününü de deadline olarak verdim bana geri dönüş yapmaları için.
Bu arada ben de broşür hazırlamaya başlayacağım. Bisiklet kullanımını daha da yaygınlaştırmaya teşvik edici broşürler olacak. Agaclar.net olarak da su kullanımı, doğaya saygı, doğal değerlerimizi korumaya yönelik bilgilendirici broşürler hazırlanabilir.

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 22:48
Derya ne olur tarih ve proğramı belirle(Özellikle tarih)

kürekçi
19-07-2007, 22:54
EBİT (http://www.ebit.ws/index.php)'ten katılacakların sayısı şimdiden 3 oldu :)Mahmut Abi Eylül ayı bize en uygun ay. 31-1-2, 7-8-9, 14-15-16 tarihlerinden sizlere de uygun olanı belirleyelim.

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 23:08
Bana 7-8-9 şimdilik uygun gözüküyor. Tarihi kesinleştirince hemen Kaymakamlığa ve Belediyeye bilgi vermek lazım ayrıca Orman İşletmesi ile de görüşüp konaklama imkanlarını zorlamak lazım. Bunu ikiteker bisiklet grubunda da ilan edeyimmi?

kürekçi
19-07-2007, 23:11
Çadırda da kalırız Mahmut Abi. Maksat doğa ile kucaklaşmak :) Ben Manisa Tarzanı'nın dişisi olmaya adayım zaten :) diğer arkadaşlarımın da benden aşağı kalır yanları yok. Rotamızı belirleme işini, katılımcılar kesinleştiği zaman, kişilerin ortak performansını göz önünde bulundurarak yapsak daha mı iyi olur acaba.

Mahmut Leventoğlu
19-07-2007, 23:14
Evet bence öylesi daha iyi olur. Önce katılımcıları belirleyelim.Sonra rotaların durumuna göre ve katılımcıların performansına göre ayarlarız. Çadırda konaklayabiliriz. Sadece yemek işi için lojistik destek alırız.Bunu da halledebilirim. Bize lojistik destek verecek araç aynı zamanda yörenin iyi bir rehberi ve turizmcisidir.

kürekçi
19-07-2007, 23:15
Ne kadar güzel :) Desenize bilgi çıkınımız boş dönmeyeceğiz :)

kürekçi
19-07-2007, 23:21
Ben yatayım artık. Herkese iyi geceler;)

Filiz
20-07-2007, 19:04
Kürekçicim hazırladığın afişlerden gönder de ben de bir kaç yere göndereyim.

harbour of tears
21-07-2007, 08:32
İyi günler;

Mahmut beyin Antalya sayfasindan beni buraya yönlendirdiği için kendisine çok teşekkür ederim.

Şimdi şahsım kendimi bildim bileli bisiklet kullanıyorum. Tercih ettiğim gezi alanları toprak yollar ve dik rampalardır.:D

Sizlere söz veremiyorum gelebilirim diye ancak fırsatını bulursam mutlaka oradayım. İşim yüzünden daha önce böle bir konudan vukuatlıyım:( ajandama not ettim gelebilirsem orada olurum.

Bence ihtiyaçlar;
-Yol alırken mutlaka tıbbi bilgisi olan biri( siz olayı kökten ambulansla çözmüssünüz)
-Bolca Su!! (Katiyen gazlı kola gazoz değil!!!!)
-Enerji verecek yiyecekler.
-Yedek dış lastik, yedek iç lastik, pompa, yama takımı, bisiklete göre anahtar takımı, kas gevşetici sprey(hap değil!!!)
-Fotoğraf makinesi:D

Bundan başkası bence boş...

Aklına başka birşey gelen ekleyebilir **** herhangi bir malzemesini almak isteyene alma **** almama mantiğini açıklayabilirim.

Sevgilerle...

harbour of tears
21-07-2007, 08:35
Evet bence öylesi daha iyi olur. Önce katılımcıları belirleyelim.Sonra rotaların durumuna göre ve katılımcıların performansına göre ayarlarız. Çadırda konaklayabiliriz. Sadece yemek işi için lojistik destek alırız.Bunu da halledebilirim. Bize lojistik destek verecek araç aynı zamanda yörenin iyi bir rehberi ve turizmcisidir.

Bu tür gezilerin uzun soluklu olamamasının tek sebebi PERFORMANS:(

Herkezin kendine hedef olarak koyduğu çıta farklı yerlerde...

Ben dağlara pedallayıp zirve yapmayı seviyorum, komşum ana cadde de kullanıyor:(

Organizasyonda başınıza gelecek en büyük problemdir. Bu arada ben yaparımlara inanmayın... ben şimdiye kadar çokkkkkk yolda bayılan adam gördüm.:D

Sevgilerle

Mahmut Leventoğlu
21-07-2007, 13:01
Sevgili Harbour of tears,
Teşekkürler katkıların için. Evet en önemli konu performans. Bu nedenle benim parkurları (Rota ve iniş yokuşları,su kaynaklarını,yol durumunu,mesafeleri) çok iyi anlatmam lazım. Lojistik destek aracı ve ambulans hazır. Önemli olan katılımcıların performansına göre rota üzerinde son noktayı koymak.
Antalya dan siz ve dostlarınızda katılabilirseniz çok seviniriz.

harbour of tears
21-07-2007, 15:46
Sevgili Harbour of tears,
Teşekkürler katkıların için. Evet en önemli konu performans. Bu nedenle benim parkurları (Rota ve iniş yokuşları,su kaynaklarını,yol durumunu,mesafeleri) çok iyi anlatmam lazım. Lojistik destek aracı ve ambulans hazır. Önemli olan katılımcıların performansına göre rota üzerinde son noktayı koymak.
Antalya dan siz ve dostlarınızda katılabilirseniz çok seviniriz.

www.bisikletforum.com (http://www.bisikletforum.com)

Orada Antalya bölgesinde bir yazi ile durumu anons edebilirsiniz...

Sen niye yapmıyorsun diyorsanız eğer ben pek haz etmiyorum forumdaki muhabbetleri, moderatörleri vs vs...

Her forum agaclar.net kadar seviyeli olamıyor...

Sevgilerle...:cool:
PS: Unuttum gene söylemeyi... Yukarıda 2-3 rotadan bahsediyor. Tam rota belli ise söz vermiyorum ama hiç olmazsa bir kısmını bisikletle yapabiliriz, hatta belki yapmışızdır. Mümkünse tam olarak rotayı belirtmenizi rica edecektim...

kürekçi
21-07-2007, 16:04
Rotayı katılımcılar tamamen belli olduğunda, grubun performansına göre belirlemeyi düşünüyoruz. Kimsenin yollarda bayılıp kalmasını istemeyiz değil mi :)!...

Umarım zamanınız olur da siz de bizimle gelebilirsiniz. Keyifli bir tur olacak.

Mahmut Leventoğlu
21-07-2007, 16:38
Kürekçi minik bir afiş **** ilan hazırlayabilsek ne kadar güzel olur. Fotograflı,tarihli,müracaat adresli v.s. Böyle birşey düşünürsen bilgim olsun sana fotograflar yollayayım.Tarih 7-8-9 Eylül uygunmu?

kürekçi
21-07-2007, 18:26
Mahmut Abi şu anda 14-15-16 Eylül bize uygun gibi görünüyor. Sitemizde bir anket açtım gelecek olanlar orada oylama yapıyorlar. Sütçüler'in şöyle güzel bir fotoğrafı fena olmaz aslında :) Siz gönderin kafanıza göre birşeyler ben de bendeki fotolarla örnek birşeyler çıkartayım.
Bu arada EBİT'ten şimdilik 6 kişiyiz bir aksilik çıkmadığı sürece.

Mahmut Leventoğlu
21-07-2007, 20:46
Tamam o halde 14-15-16 Eylül diye ilan ediyorum. Gerçi Ramazan da başlıyor ama bizim için bir sorun yok. Parkurlarla ilgili ve altında açıklayıcı bilgiler olan fotograflar yollayayım. Derya özel e-mail adresine yollarsam bir mahsuru varmı ? Aslında TÜRSAB DERGİ de Ağustos sayısında Sütçüler ve St.Paul yürüyüş güzergahları yayınlanıyor onun prova sahifelerini yollayayım Birde fotograflar da ilave edersem hoş olur sen istediğin gibi seçersin. Ayrıca hazırladığın sahifeyi bana atarsan belki çoğaltma ihtimalim olabilir. Ayrıca başka sitelere ve Bisikletseverlere de yollarız.

kürekçi
21-07-2007, 22:06
Tamam Mahmut Abi siz mailime atın. Özelden adresimi de gönderdim. Renkli baskı alabileceğiniz bir yer var mı? Bir de bizim dışımızda kimler, hangi kulüpler katılımda bulunacaklar belli mi? Ona göre afişe ekleyebiliriz belki.

Mahmut Leventoğlu
21-07-2007, 23:08
Derya e-mail ine Türsab dergi nin Ağustos sayısını yolladım. Yöre hakkında bilgin olması amacı ile ,başka fotograflarda yollayacağım.

kürekçi
21-07-2007, 23:38
Teşekkürler Mahmut Abi ;) aldım mailinizi. Alan hakkında bilgi edinmem için güzel oldu.

kürekçi
22-07-2007, 23:41
Ben afiş işinde pek yaratıcı olamadım sanırım :S Beyin fırtınası yapsak daha mı iyi olacak sanki?

malina
23-07-2007, 07:51
Afişini foruma yükler misin?
Bakmak için gidilen adreste, açılan pencerelerden bir sürü şey bilgisayara yüklenmeye çalışıyor... Bu nedenle fotoğrafı sildim...

Mahmut Leventoğlu
24-07-2007, 08:53
www.pedalsesi.com adresine bir bakın dostlar. Oradakibir etkinlik size bölge ile ilgili bilgiler verecek. Fotograf ta mevcut.

kürekçi
25-07-2007, 14:56
İki gündür akşamları antreman yapıyoruz. Saat 20:00-01:30 arası pedal basıyoruz İzmir'de fakat dün bir talihsizlik yaşadık malesef. Evka-4 tepelerden inerken arkadaşlarımızdan biri 70 ile giderken kasisi görmeyince takla attı :S Düşmeyi bildiği için fazla birşeyi yok. Sadece vücudunda sıyrıklar var ve sol eli biraz ezilmiş durumda. Bir haftaya kadar iyileşecek.

aybala
25-07-2007, 15:03
Geçmiş olsun Derya.
Ekibin fotoğrafını görmemiz mümkün mü?

Penelophe
25-07-2007, 16:36
Geçmiş olsun.:(

kürekçi
25-07-2007, 17:50
Teşekkür ederim. Şu anda fotoğraf yok. Aklımıza da gelmedi çekmek. Birdahaki toplu antremanımızda ekip fotosunu çekip gönderirim ;) Bu hafta ortak zamanımız olmadığı için bireysel çalışmalara başlayacağız.

harbour of tears
26-07-2007, 10:49
İki gündür akşamları antreman yapıyoruz. Saat 20:00-01:30 arası pedal basıyoruz İzmir'de fakat dün bir talihsizlik yaşadık malesef. Evka-4 tepelerden inerken arkadaşlarımızdan biri 70 ile giderken kasisi görmeyince takla attı :S Düşmeyi bildiği için fazla birşeyi yok. Sadece vücudunda sıyrıklar var ve sol eli biraz ezilmiş durumda. Bir haftaya kadar iyileşecek.

Sevgili kürekçi Derya;

70:mad: çok gereksiz...

Gene önerilerde bulunmadan edemiyeceğim...
1- Bisiklet seçimi ve bakımı:
- Dağ bisikleti sadece dağda kullanılır diye bir kural yok ancak dişli arazi lastikleri ile hem kendinize hemde lastiklere bir eziyet çektirmenin bir manası yok... Sizlere önerim silik lastik dediğimiz yol yani dişsiz asfalt lastiği takmanız bisikletlerinize. YAklaşık %20-25 artacaktır perfprmansınız.
- Yarış bisikleti **** gezi bisikletiniz varsa sorun yok zaten:)
- Mutlaka kısa aralıklarla bisikletinize bakın **** baktırın... Özellikle göbekler, zincir ve akorta.
2- Anteman ve gezi:
- Amaç performansmı??? Öyle ise bu gezileri rutin hale getirin derim mümkünse gece değil gunduz(5 te gunes doguyor :D )
- En az gunde 40 km pedal çevirin(yokuş aşağı değil tabi). Kendinizi yorun ama çok zorlamayın. Isınmadan bisiklete binmeyin yoksa lif **** yan bağ koparırsınız. Bu işin gerçekten şakası olmaz!!!
- Yolda şakalaşmayın, birbirinizle yarışmayın, el kol hareketleri, birbiri üstüne bisiklet kırmalar yapmayın ve ve inişlerde çokkkk kontrollü ve frenle inin!!!!
- Herzaman Kask, araziye çıkacaksanız dizlik dirseklik ve bellik kullanın.

bu böyle uzar gider...

Unutmayın bisikletten suya değil asfalta düşüyorsunuz...

Önce güvenlik

Foto info: Mesela biz grup olarak elimizden geldiği kadarıyla asfaltı minibusle by-pass edip dişli lastiklerimizle %100 toprak alanlarda pedallamayı seviyoruz.:cool:

kürekçi
26-07-2007, 18:07
Sevgili harbour of tears tavsiyeleriniz ve bize önem verdiğiniz için teşekkür ederim. Kulüp olarak bu saydıklarınıza ve çok daha fazlasına dikkat ettiğimizi belirtmek isterim.

Dönem başında üye adaylarının alımlarını yaptıktan sonra sıkı bir eğitim dönemine sokmaktayız(Grup halinde, şehir içi trafikte, arazide güvenli sürüş teknikleri, bisiklet tamir ve bakım eğitimleri, ilkyardım ve son olarak da kampçılık eğitimlerimizi UYGULAMALI olarak vermekteyiz. Dağ başında başınıza birşey geldiğinde ne bir tamirci ne de bir sağlık kuruluşu bulamayacağımıza göre kendi işimizi kendimiz görmemiz gerekir). Daha sonra sınav ile eleminasyon yaparak kimsenin güvenliğini tehlikeye atmamak için üyeleri belirlemekteyiz. Bu sistem daha önce yoktu fakat iki senedir uygulamaya başladık. Bisiklete herkes binebilir hatta binmeyenimiz ve onunla anısı olmayanımız yoktur ;) fakat grup olmak, birlikte hareket etmek apayrı sorumluluklar getirir bunun bilincindeyiz.
Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür eder ve www.ebit.ws 'yi ziyaret etmenizi öneririm ;)

70 ile inişe gelince :) bunun savunulacak yanı yok tabi ama bindiğimiz şey iki tekerlekli ŞEYTAN ARABASI olunca, şeytan kanımıza girmiyor değil:rolleyes: . Gece antreman yapmamızın sebebi ise şu sıralar İzmir, gündüzleri 250 dereceye kadar ısıtılmış fırın gibi insan nefes bile alamıyor:mad: Gündüz yapabildiğim tek sportif faaliyet sinek ısırıklarımı kaşımak:o
Sevgiler&saygılar

Mahmut Leventoğlu
27-07-2007, 11:00
Sütçüler belediyesine ve kaymakamlığına müracaatlar yapıldı bilginiz ola.

kürekçi
30-07-2007, 19:32
Mahmut Abi emeğinize sağlık. 3 gündür yoktum, halkalama çalışması için kamptaydım. Şimdi okuyabildim yazınızı. Başvurunuzun kabul edilme olasılığı nedir fikriniz var mı? Size geri dönüşü ne zaman yapacaklar?

Mahmut Leventoğlu
30-07-2007, 21:14
Başvurumuz kabul edildi. Sütçüler Belediyesi web sahifesinde şu an yayınlanıyor.Kaymakam bey de gerekli desteği verme sözü verdi. Ayrıca Kaymakamlığa internet vasıtası ile resmen müracaat ettim gerekli izinler için.

Sütçülerle ilgili dernek ve vakıfların Web sahifelerinde de yayınlanmaya başlayacak.

harbour of tears
30-07-2007, 22:21
Sevgili harbour of tears tavsiyeleriniz ve bize önem verdiğiniz için teşekkür ederim. Kulüp olarak bu saydıklarınıza ve çok daha fazlasına dikkat ettiğimizi belirtmek isterim.

Dönem başında üye adaylarının alımlarını yaptıktan sonra sıkı bir eğitim dönemine sokmaktayız(Grup halinde, şehir içi trafikte, arazide güvenli sürüş teknikleri, bisiklet tamir ve bakım eğitimleri, ilkyardım ve son olarak da kampçılık eğitimlerimizi UYGULAMALI olarak vermekteyiz. Dağ başında başınıza birşey geldiğinde ne bir tamirci ne de bir sağlık kuruluşu bulamayacağımıza göre kendi işimizi kendimiz görmemiz gerekir). Daha sonra sınav ile eleminasyon yaparak kimsenin güvenliğini tehlikeye atmamak için üyeleri belirlemekteyiz. Bu sistem daha önce yoktu fakat iki senedir uygulamaya başladık. Bisiklete herkes binebilir hatta binmeyenimiz ve onunla anısı olmayanımız yoktur ;) fakat grup olmak, birlikte hareket etmek apayrı sorumluluklar getirir bunun bilincindeyiz.
Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür eder ve www.ebit.ws (http://www.ebit.ws) 'yi ziyaret etmenizi öneririm ;)

70 ile inişe gelince :) bunun savunulacak yanı yok tabi ama bindiğimiz şey iki tekerlekli ŞEYTAN ARABASI olunca, şeytan kanımıza girmiyor değil:rolleyes: . Gece antreman yapmamızın sebebi ise şu sıralar İzmir, gündüzleri 250 dereceye kadar ısıtılmış fırın gibi insan nefes bile alamıyor:mad: Gündüz yapabildiğim tek sportif faaliyet sinek ısırıklarımı kaşımak:o
Sevgiler&saygılar

Sevgili Kürekçi Derya

Mühim olan yanınıza gerekli hatta fazla fazla su alıp GÜNDÜZ pedallamak:D . Görenler deli diyebilir ancak gerekli önlemleri alınca hem performansınız artar hemde vücudunuzun direnci artar. Tam olarak bulunduğunuz yeri bilemiyorum ancak doğma büyüme Karşıyakalı olduğumdan çocukluğumdan beri pedalladığım Karagöl yolunu tam antreman yolu olarak tavsiye ederim. Size önerim eğer aracınız var ise Örnekköy Mezarlığına kadar şehir trafiğini by-pass lamak (şehirde yüksek tempo bisiklet bence deliliktir. egsoz yutacağıma çamur yurarım:D ) **** belediye otobusu ile mezarlığa kadar gelip oradan yola ister araziden(vadi) ister asfalttan Karagöle kadar devam etmek. Unutmayın her gidişin bir ödnüşü vardır. Eğer otobüs ile giderseniz dönüşünüzü Bornova arkasına da denk getirebilirsiniz...

Bunları neden anlatıyorum çünkü ben şu an Antalya'da yaşıyorum ve nem %90 sıcaklık ise meteoroloji ye göre 40 derecelerde geziyor ancak durmak yok:cool:

Ancak bol bol su(****** geceden buzlukta donmuş) ve enerji veren yiyecekler...
Redbull vs türü içeceklerden uzak durmanızı öneririm...

kürekçi
31-07-2007, 12:42
Mahmut Abi web sayfasında göremedim nerede acaba :o?

Harbour of Tears Karagöl konusunda çok haklısınız. Çok iyi bir rota ve varış noktasında da ayrı bir sürpriz sizi bekliyor (Haftasonları hariç tabi. Canım insanım ortamı iğne atılmaz hale getirdiği için, gölü göremez oluyorsunuz.). Tek bir sorunumuz var o da Bornova-Karşıyaka yolundaki trafik durumu. Oradan her geçişimizde ölümle burun buruna geliyoruz. Emniyet şeridi diye bir şey yok ve sağ şerit deniz dalgası görünümünde. Vız vız geçen kamyonlar da cabası. Belediyelerin bizlerin sesini duyacağı günü iple çekiyoruz.

Antalya'dan aşağı yukarı kaç kişi katılacak acaba, bir fikriniz var mı?

Mahmut Leventoğlu
31-07-2007, 14:54
Canım Kürekçi

www.sutculer.bel.tr belediyenin web sahifesi orada ziyaretçi defterinde yayınlanmış. www.sutculer.gov.tr ise Kaymakamlığın resmi internet sitesi orada yayınlanmıyor. Ben Kaymakam Hasan Balcı ile hem telefonla görüştüm hemde resmi olarak müracaat ettim ,Belirttiğimiz tarihte her türlü desteği vereceğini söyledi.
Yöre ilgili arazi bilgileri için www.mbavakfi.com sitesinden de fotograf galerisinden arazi hakkında bilgi edinebilirsin.

Penelophe
31-07-2007, 15:13
www.sutculer.bel.tr/ziyaretçi defteri (http://www.sutculer.bel.tr/portal/index.php?option=com_akobook&Itemid=33)

kürekçi
31-07-2007, 21:01
Tamamdır Mahmut Abi ellerinize sağlık. Ziyaretçi defterine bakmak aklıma gelmemişti doğrusu. Bu arada Sütçüler'de yayınlanan yerel gazetelerin, dergilerin kontakları varsa bana iletebilir misiniz zahmet olmazsa? Basın bülteni göndmek istiyorum onlara da. Ben de internetten araştıracağım ama sizin tanıdıklarınız da varsa fena olmaz tabi. Saygılar.

Penelope siz de katılacak mısınız bize ;)

Penelophe
31-07-2007, 21:14
Sevgili Kürekçi, şimdilik sadece burdan izleyeceğim gibi görünüyor.:)
Ama inşallah kısmet olur da katılırım.
Hazırlıklı olmak açısından bisikletime bakım yaptıracağım.;)

kürekçi
31-07-2007, 23:38
Bence antreman da yapmaya başlayın ;) İzmir gibi güzel bir şehirdeyken,bisikletten mahrum yaşamak düşünebileceğim birşey değildir. :)

harbour of tears
03-08-2007, 23:42
Mahmut Abi web sayfasında göremedim nerede acaba :o?

Harbour of Tears Karagöl konusunda çok haklısınız. Çok iyi bir rota ve varış noktasında da ayrı bir sürpriz sizi bekliyor (Haftasonları hariç tabi. Canım insanım ortamı iğne atılmaz hale getirdiği için, gölü göremez oluyorsunuz.). Tek bir sorunumuz var o da Bornova-Karşıyaka yolundaki trafik durumu. Oradan her geçişimizde ölümle burun buruna geliyoruz. Emniyet şeridi diye bir şey yok ve sağ şerit deniz dalgası görünümünde. Vız vız geçen kamyonlar da cabası. Belediyelerin bizlerin sesini duyacağı günü iple çekiyoruz.

Antalya'dan aşağı yukarı kaç kişi katılacak acaba, bir fikriniz var mı?

Sevgili Kürekçi Derya;

Yolları bildiğimden dolayı belediye otobüsü **** aracınızla asfaltı by-pass edersiniz diye önermiştim... Karagöle gitmeniz gerekmez ancak o yol adını şu an unutuğum bir kasabaya da bağlanıyordu... O yolun en iyi tarafı dengesiz iniş ve çıkışları, bu sayede de insanın dilini resmen dışarı çıkartması...

Dün iş sebebi ile Afyon Bolvadine gittim ancak zaman kısıtlığı nedeniyle Sütçüler'e uğrayamadım. Ancak yolu şöle böyle kafama yazdım... Pek bi dik rampa göremedim ancak uzun eğimi 6 ila 10 derece arası rampalar var ve bu performansız arkadaşları bayağı zorlar.:rolleyes:

Antalya'dan tarihe göre en az 3-4 kişi katılabiliriz gibi ancak bu sayı iş ve başka sebeplerden sıfırda olabilir... Şimdiden ne desem boş...
www.bisikletforum.com (http://www.bisikletforum.com) sitesinde Antalya bölümünde bu konu hakkında isterseniz konu açabilirsiniz ancak tecrübelerim sayesinde adı geçen forumda sadece LAF EBELİĞİ yapıldığını gördüm. Herkez hep yazıyor söylüyor ama iş harekete gelince sıfır.:D

Ancak gelebilirsek(ki çok istiyoruz) %100 asfaltı minibusle geçer Sütçülere gideriz. Gözlemlediğim kadarıyla çevrede oldukça orman yolu mevcut ve eğer hava azıcıkta yağmurlu olursa güzelde çamur olur:cool: . Çamur olmazsada dünden toz yutmaya hazırız. Kamp araç ve gereçlerini minibusle taşıyacağımızdan ağırlık problemimiz de olmaz. Ayrıca Antalya'da ki en iyi bisiklet usatası Şevki abimizde herhangi bir aksilik olmaz ise seve seve katılabileceğini bu sayede Sütçülerde bile teknik desteğimiz olabileceğini zevkle belirtirim.

Not: İzmirde çalışma prensipleri, iş ciddiyetleri, samimiyetleri, profesyonellikleri ile tanıdığım Seda Bisikleti ( www.sedabisiklet.com (http://www.sedabisiklet.com) ) şiddetle tavsiye ederim. Antalya dan Mozousa lı Burak derseniz tanır...

Sevgilerle... :cool:

kürekçi
04-08-2007, 00:35
Rampaların dik olmamasına sevindim, zira uzun ama az eğimli rampaları dik ve kısa olanlara yeğlerim. Ciğerlerim patlama noktasına geliyor yoksa. Zaten son zamanlarda kilo aldım iyice :o Anne yemekleri sağolsun.
Seda Bisiklet, Ata Bisiklete iyice rakip oldu haberiniz var mı? Tam mevkiîyi bilmiyorum fakat Karataş'ı falan geçtikten sonra Güzelyalı civarında Doruk Bisiklet adında çok güzel bir mağaza açtılar. Ata'nın işi iyice zorlaştı. Zaten soğuk ortamları vardı...:mad:

harbour of tears
05-08-2007, 02:46
Rampaların dik olmamasına sevindim, zira uzun ama az eğimli rampaları dik ve kısa olanlara yeğlerim. Ciğerlerim patlama noktasına geliyor yoksa. Zaten son zamanlarda kilo aldım iyice :o Anne yemekleri sağolsun.
Seda Bisiklet, Ata Bisiklete iyice rakip oldu haberiniz var mı? Tam mevkiîyi bilmiyorum fakat Karataş'ı falan geçtikten sonra Güzelyalı civarında Doruk Bisiklet adında çok güzel bir mağaza açtılar. Ata'nın işi iyice zorlaştı. Zaten soğuk ortamları vardı...:mad:
Sevgili Kürekçi Derya;

Antreman yapın antreman:D o kilolar başka türlü gitmez. Buradan konuşması kolay çünkü ben ne sizin okul, iş ve yaşam biçimizinizi bilmiyorum ancak kendimden küçük örnekler vererek performans arttırımı için tavsiyelerde bulanabilirim eğer ukalalık olarak kabul etmezseniz. Çünkü kendimi pek bir çenesi düşmüş gördüm resmen....:o

- Eğer evinizin çevresinde parkur yoksa bile her sabah bisikletle tura çıkmanızı tavsiye ederim. Bu size gün içinde gerçekten büyük bir dinçlik sağlayacaktır. Farazi söylüyorum sabahları ben normalde 8 de kalkardım ancak bir süredir sabahları 6,5 gibi kalkıp Lara kundu arasını durmadan pedallalıyorum. Bunu hergün yapamıyorum ******(işler:( ) ancak her bulduğum fırsatta ki bu haftada en az 2-3 kere oluyor...
Üstüne bir duş ve bol ballı bir kahvaltı...:D
Sabah çok erkenciyim derseniz akşam üstüde olabilir ancak İzmirde şehirde yaşadığınızı düşünerek akşam üstü biraz egsoz dumanlı olabilir malesef...
- Kendi sınırlarımı keşfettim önce...
Yani ben ne yapa bilirim??? Nekadar durmadan pedal çevirebilir, rampalarda performansım ne olabilir vs vs... Kendinizi iyice tartın ve YAVAŞ YAVAŞ kendinizi zorlayın... Frakedeceksiniz ki dahada çok acıkacaksınız ve Annenizin yemeklerini daha iştahlı yiyeceksiniz ancak daha da güzeli o bahsetiğiniz kilolardan farketmeden kurtulacak, vücudunuz atletik bir şekile girmeye başlayacaktır. ;)
- Kilo vermek için bisiklet kullanırken katiyen evet katiyen gıdanızdan kesmeyin yolda bayılırsınız... Bol su tuketmeli deodorant kullanmadan(çünkü derideki delikler tıkanıyor:( ) bisiklet kullananmalı, terlemekten kaçınmamalısınız. Biraz çevreye kötü kokular yayılabilir ancak her sporcu ter kokar ve bu utanılacak bir şey değildir... (güzel güzel sarmısak kokmak gibi:D )
Bir duş o ter kokusunu tamamen yok edecek ve zamanla deriniz dahada gerilecektir...
- Seda bisikleti yani Bülent Beyi bir arkadaşım sayesinde tanıdım ve iyiki tanımışım bu devirde hala dürüst esnaf görmek beni çok memnun etti ve ayrıca mantıklı yönlendirmeleri sayesinde daha da güzel ve amacına uygun bisiklet ve parça sahibi olabildim. Ancak malesef 3 yıldır İzmiri iş sebebi ile terkedip Antalyada yaşadığımdan ortama oldukça uzak kaldım...:( Ama İzmirin soğuk bisikletçisi bile Antalyada ki en güleryüzlü esnaftan iyidir diye düşünüyorum...

Ayrıca bir ara göz atarsanız...
http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=160060#post160060

Size bol terli tempolu pedallamalar dilerim:D

Mahmut Leventoğlu
16-08-2007, 08:55
Zaman yaklaşıyor.

kürekçi
16-08-2007, 11:39
Evet su gibi akıp geçiyor. Mahmut Abi bizim Isparta'da ilgilenmemiz gereken bürokratik işlemler var mı ?

Mahmut Leventoğlu
16-08-2007, 11:54
Hayır yok. Ben yerel yönetime dilekçe verdim böyle bir etkinliğimiz var diye . Oda yeterli.
Acaba İsparta Bisiklet federasyonu müdürlüğüne sadece bilgi versekmi diye de düşünüyorum.

Mahmut Leventoğlu
17-08-2007, 16:31
Sevgili Kürekçi biraz önce Sütçüler Belediye başkanı Hüseyin Müftüoğlu ve Sütçüler Kaymakamı Hasan Balcı ile görüştüm . Her türlü desteği sağlayacaklar.(Lojistik ve Ambulans) Otel ile görüştüm gerekirse diye o da hazır. Dilerseniz çadır **** Orman işletmesi Orman içi evlerindede kalabiliriz. Fakat şimdiden karar vermelisiniz.
Türsab Dergi de Ağustos sayısında Sütyçüler ve Saint Paul Yürüyüş güzergahları yayınlandı. Bisiklet parkurlarını da anlattım orada Yöre ile ilgili www.suyad.org sitesinden Forum lar sahifesinde Mahmut Leventoğlu fotografları başlığında Yazılı Kanyonla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kürekçi Basın bülteni hazırladı isen eğer lütfen bana e-mail at ki ben de ulusal ve yerel basına atabileyim Bunu Dernekler vasıtası ile yapacağım.

Sevgi ve selamlarımla.

kürekçi
21-08-2007, 19:02
Mahmut Abi ben basın bültenini yerelde bazı yayın organlarına gönderdim. Size de bir kopyasını göneriyorum özelinizden.
Bu arada yaptığımız toplantılarda eskort araç konusunda korkularımız var. Bizler çadırlarımızı getireceğiz fakat aracın sağlanmasında sorun yaşanırsa mağdur olacağız.
Otel'in ve Orman İşletmesi'nin bizden ücret talep edip etmeyeceği hakkında bilginiz var mı?

Bir de benim kafamı kurcalayan bir nokta var. Belediye ve kaymakamlıktan yazılı bir onay talep etsem sanırım daha iyi olacak. Çünkü bu gibi durumlarda nedense son anda bir sorun çıkar ve mağduriyet yaşanır. Sözlü olmasındansa bu işi kağıda dökmek daha iyi olacak. İsterseniz ben teşekkür mailimde kendilerinden bunu talep edebilirim. Zaten rektörlüğe de böyle bir belge göstermemiz gerekecek.

malina
21-08-2007, 21:22
Belediye ve kaymakamlıktan yazılı bir onay talep etsem

Kesinlikle böyle olmalı...

Mahmut Leventoğlu
22-08-2007, 11:04
Yazdığım koca bir parağraf uçtu.

Mahmut Leventoğlu
22-08-2007, 11:12
Sevgili Kürekçi
Ben müracaat ettim ama istersen sende
Sütçüler Belediye Başkanlığına (Hüseyin Müftüoğlu) na e-maille bir yazı yaz . O yazının çıktısınıda iadeli taahhütlü postaya ver. (PTT nin hali malum) Bende biraz sonra Kaymakam ve Belediye başkanı ile tekrar konuşacağım. Fakat sana verecekleri yazı hangi makama **** klübe yazılacak? Bunu bildirmelisin bana.

Bana basın bülteni henüz gelmedi. Gelirse bende Ulusal gazetelerin Akdeniz eklerine bildiririm. Ayrıca sana İsparta yerel basınının adreslerini yollayayım özeline.
Selamlar.

Mahmut Leventoğlu
22-08-2007, 11:59
Sevgili Kürekçi

İsparta yerel basın adresleri

İsparta Gülses www.gulses.com info@gulses.com
İsparta Oluşum Gazetesi www.olusumgazetesi.com
DHA 0246/2234048
İHA 0246/2231436
Cihan HA 0246/2185661

Ayrıca Sütçüler belediyesine de basın bülteni çekersen onlar da yerel ve ulusal basının Akdeniz bölge müdürlüklerine faks çekerler.

Yücel Özlem
23-08-2007, 07:41
Sevgili pedal basanlar, merhaba.

Bir Kardeşimiz (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?p=145356#post145356), Sayın Serkan Taşdelen 7500 km. kataderek, Türkiye turunu 98 inci günde, 18/Ağustos/2007 Pazar günü, İstanbul'da tamamlamış bulunmaktadır. Kendisini kutlar, ilgi ve bilgilerinize sunarım. Sevgiler.

Kaynak (http://www.pedallaturkiye.com/index.html)

Mahmut Leventoğlu
26-08-2007, 19:19
Sevgili Kürekçi
Yavaş yavaş katılımcıların listesini oıluşturalım zira vakit daralıyor.
SÜYAD DERNEĞİ de bize yardımcı olacak.

KATILIMCI lİSTESİ
1-Derya(Kürekçi)
2-Filiz(Fidancı)
3-Mahmut Leventoğlu

kürekçi
26-08-2007, 22:49
Hay hay Mahmut Abi işte bizim liste;

1-Derya YILDIRIM
2-Ozan BAŞ
3-Genar BATUR
4-Ali DUMAN
5-Bora KÖSE
6-Değer DİKMEN
7-Recep ?
8-Burcu ?

Mahmut Leventoğlu
27-08-2007, 07:56
9-Filiz (Fidancı)
10-Mahmut Leventoğlu)
11-
12-

Mahmut Leventoğlu
27-08-2007, 21:07
Kürekçi Afişimizi de buraya yüklermisin?

harbour of tears
28-08-2007, 14:08
İyi günler;

Antalyada benim irtibata geçtiğim yaklaşık sekiz kişi mevcut ancak onların katılma katılmama arasında bocalamaktadırlar...

En kötü ihtimalle ben ve kız arkadaşım Antalyadan Sütçüler'e bisikletlerimizle olmasa bile, araba ile gelip bisikletle oradan devam etmek arzusundayız...

Kamp yapma taraftarı olup tüm ekipmanlarımızı kendimiz getireceğiz. Ancak Antalyadan özel bir isteği(patlıcan reçeli vs...) olan olur ise seve seve getirebiliriz.:rolleyes:

Daha önce yazılarımda bahsetiğim arkadaşlarım tur zamanına yakın karar vermek isterler çünkü iş durumları tam olarak belli değildir.

Sevgilerle:cool:

Mahmut Leventoğlu
28-08-2007, 14:31
Harbour of tears ;
Sevgili kardeşim geldiğinizde mükemmel kamp alanları bulacaksınız. Tazılı Kanyon Tabiat Parkı olabilir,Sütçülerin içinde bizim bahçe olabilir,Zengi yaylası olabilir,aklınıza gelebilecek her yer olabilir. Sütçüler belediyesi ve süyad sitelerinden yöre ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Son hafta kaç kişi olabileceğinizi bidirirseniz sevinirim. İsterseniz e-mailinize iletişim bilgilerimi atabilirim.

kürekçi
28-08-2007, 16:32
Patlıcan reçelini denemek isterim (isteriz :D) ilginç olsa gerek.
Mahmut Abi Süyad Derneği'nden yemek talep edemez miyiz? Oradan bağlantınız olan birinin maili varsa ben de isteğimizi belirtebilirim. Bize yardımcı olmaları durumunda sitemize logolarını da ekleyebilirim.

Basın bültenini yaklaşık bir hafta önce gmail hesabınıza gönderdim acaba adresinizde mi bir sorun var Mahmut Abi?

Mahmut Leventoğlu
28-08-2007, 16:43
Sevgili Kürekçi sitelerinde her konuda destek olacaklarını belirtmişler hem araç hem yiyecek. Herşeyin sırası var,o konu cepte... başka şeyler de bekliyorum.
Sanıyorum bu cumartesi ben ve bağlı olduğum ajans İsparta belediye başkanına ve Sütçüler kaymakamlığına gideceğiz 3 günlüğüne o sırada herşeyi detaylandırıp netleştireceğim.

Selamlar sevgiler.

kürekçi
28-08-2007, 17:55
Ayağınıza sağlık Mahmut Abi. Ben Sütçüler Belediye Başkanına ve Kaymakama sitenin iletişim kısmından ulaşmaya çalıştım fakat henüz ses yok. Sizde özel adresleri varsa alabilir miyim?

Bu arada İzmir tayfasının dışındakiler antreman yapıyor mu acaba :)?

Mahmut Leventoğlu
28-08-2007, 18:09
Antalya yapıyor. Filiz ne durumda bilemiyorum.

Özel adres şöyle

Hasan Balcı Sütçüler Kaymakamı Sütçüler /İsparta
Hüseyin Müftüoğlu Sütçüler Belediye Başkanı Sütçüler/İsparta

Ben yarın telefonla görüşeceğim onlarla sorarım.
Giderken afiş götüreceğim. Sende sitemizde afişimizi yayınla istersen.

Filiz
28-08-2007, 18:13
Ben henüz küçük bir rampayı bile çıkmaktan acizim :( eğer gelirse ve gitmeme izin verirse bir arkadaşım eşlik edecek bana. Sonradan öğrendim ki bianchi ares bisiklet seçimiyle hata yapmışım çok çabuk yoruyor beni. Yaklaşık 10 dak bile gözümde büyüyor :(

Penelophe
28-08-2007, 18:14
Kürekçi, patlıcan reçeli mükemmeldir, ayrıca turunç denemediysen Antalya'nın turunç reçeli de bir harikadır.;)

Herşey yavaş yavaş rayına oturmaya başlamış.:)
Kolay gelsin arkadaşlar.

kürekçi
28-08-2007, 23:33
Filiz Hanım nasıl olacak peki:) Faaliyetten en üst düzeyde keyif almak için bence performansınızı biraz daha arttırmanız yeterlidir. Zaten biz de öyle çok iyi durumda sayılmayız. İyi geceler.

harbour of tears
29-08-2007, 12:57
Sevgili Kürekçi sitelerinde her konuda destek olacaklarını belirtmişler hem araç hem yiyecek. Herşeyin sırası var,o konu cepte... başka şeyler de bekliyorum.
Sanıyorum bu cumartesi ben ve bağlı olduğum ajans İsparta belediye başkanına ve Sütçüler kaymakamlığına gideceğiz 3 günlüğüne o sırada herşeyi detaylandırıp netleştireceğim.

Selamlar sevgiler.

Merhabalar tekrar;

Birkaç sorumuz olacak bizim:o

Yapilacak yol, etkinlik vs yi yani gün içindeki programı detaylı şekilde tarafımıza bildirebilirseniz meraktan ölmeyiz Antalya'da... :D

Bizim Antremanlar durmaksızın devam ancak kız arkadaşımın bisikleti dağ bisikleti olmadığından(28 jant treking-bike) gideceğimiz bilmediğim yollar olduğundan biraz endişeliyim zemin konusunda... Gideceğimiz yollar tamamen asfaltmı **** çok bozuk toprak yol yoktur umarım...
Haftasonu na gelmesinden dolayı olmazsa olmaz(iş sebebi ile) olarak internete gereksinim duyacağım. Problemsiz şekilde internet bulabilirim değilmi?

Sevgilerle:cool:

Mahmut Leventoğlu
29-08-2007, 17:59
Asfalt Parkurlar
1-Sütçüler-Adada antik kenti-Zengi Yaylası-Tota dağı orman içi dinlenme yeri-Kasımlar-Suçatı-Aşağı Yaylabel-Su çatı-Darıbükü-Ayvalıpınar Kasabası-Sütçüler
Kısmen stabilize-kısmen asfalt parkur
1-Sütçüler-Sarımehmetler-Söğüt yaylası Akçal Zirvesi-Karacaören baraj gölü-Çandır köyü-Yazılı Kanyon-Müezzinler köyü-Sütçüler
2-Sütçüler-Çobanisa köyü-Çimenova köyüne kadar asfalt buradan Beydili Eko Kültür köyü toprak üzerinden araç geçiyor.gidiş dönüş tekrar Çimenovadan Sütçülere kadar asfalt.

harbour of tears
29-08-2007, 20:40
Mahmut bey ilk parkur çok zengin bir parkura benziyor;) Olmazsa olmaz gibi sanki...
Acaba rahatpedallayabilecekmiyiz? Eger illa dağ bisikleti ise bir dağ bisikleti ödüç almak zorunda kalacağızda malesef...:(

Sevgilerle

kürekçi
29-08-2007, 21:34
Mahmut Abi bu parkurları günlere bölecek olursak etkinlik programını nasıl çıkartabiliriz? Bunu da belirleyelim ki ben de bizim sitemizde duyurusunu yapabileyim. Bu arada biz yol lastiği de alacaktık. Gördüm ki kısmen toprak yollar olacak. Acaba dış lastikleri değiştirmeli miyiz yoksa değiştirmemeli miyiz diye tereddütte kaldım. Yanımıza yedek olarak alsak bu kez de fazladan eşya olmuş olacak.

Mahmut Leventoğlu
30-08-2007, 11:53
Lojistik araç fazla olan bütün eşyalarınızı taşıyacak.
İlçede istediğimiz gibi kullanabileceğimiz İNTERNET BAĞLANTISI mevcut.

Sütçüler Aşağı Yaylabel Parkurunu ikiye bölebilir ve Aşağı Yaylabelde suyun gözesinde kamp atabiliriz.
Aynı şekilde Sütçüler Yazılı Kanyon Parkurunuda ikiye bölebilir kanyonda kamp atabiliriz. Ozaman 3 gün yetmeyebilir. Bence Sadece Aşağı Yaylabel parkurunu ikiye bölelim. orada kamp atalım.
diğer parkurları birer günde geçebiliriz.

Rampaları yazayım

1-Sütçüler -Çobanisa 2 km lik rampadan sonra Çimenova Köyüne kadar asfalt tatlı bir meyille çıkış. Çimenovadan Beydili köyüne kadar küçük rampalar ve orman yolu.
2-Sütçüler-Kumluk mevkine kadar rampa asfalt-Sağrak köyüne kadar iniş asfalt 10 km. Sağrak köyü Adada1 km rampa asfalt ve dümdüz Zengi yaylası -Tota dağı Ormaniçi dinlenme yeri asfalt. Oradan sonra Aşağı Yaylabel e kadar iniş ve kısa kısa rampalar. Aşağı Yaylabelden Ayvalıpınar kasabasına kadar düz.Ayvalıpınar dan Sütçülere kadar inişli çıkışlı normal İsparta Sütçüler karayolu.
3-Sütçüler Sarımehmetler 3 km lik rampadan sonra sarımehmetlere kadar düz asfalt. Sarımehmetlerden sonra stabilize yavaş yavaş Söğüt yaylasına kadar rampa . Söğüt yaylasından Karacaören ve Çandıra kadar iniş. Yazılı Kanyonda mola oradan Müezzinler köyüne kadar inişli çıkışlı asfalt yol.Müezzinlerden Sütçülere kadar düz asfalt.

kürekçi
30-08-2007, 12:26
Mahmut Abi sizin daha önce bahsettiğiniz bir güzergah vardı. Aşağıya kopyaladım. Kaç günümüzü alır dersiniz bu rota? Bu rotayı izleme olanağımız olamaz mı? Böyle olursa faaliyetimizin adına da daha uygun olabilir çünkü biliyorsunuz ki bu yerler ÖDA yani Önemli Doğa Alanı olarak belirlenmiş yerlerdir. Eminim sizin bahsettiğiniz güzergahta göreceğimiz yerler de cennet köşesidir, bunda hiç kuşkum yok.

Eğirdir-Kovada Gölü-Zengi Yaylası-Sütçüler-Yazılı Kanyon Tabiat Parkı-Akçal Zirvesi-Gümü Köyü-Sütçüler

Mahmut Leventoğlu
30-08-2007, 18:56
Eğirdir-Kovada düzyol 25 km
Kovada-Karadiken 5 km rampa 5km düzyol
Karadiken-Bağırsakdere kanyonu 5-6 km iniş ve 2 km çıkış sonra anayol. Köyboğazından kumluk 5 km yokuş ve inişe geçince 5 km sonra Sütçüler. İsterseniz böylede yapabilirsiniz. ÖDA Kovada Gölü bunu vakit kalırsa dönüşte yapın bence. Diğer parkurlar daha önemli ve güzel . Hem görsellik açısından hem önemli doğa alanları(Karacaören Baraj Gölü,Sığla Ormanı Tabiatı koruma alanı,Yazılı Kanyon Tabiat parkı v.s)

kürekçi
31-08-2007, 18:14
Ta taaam bugün oturdum bununla uğraştım öğleden sonra
http://www.ebit.ws/yesilepedal.htm

Bize katılacak kişiler ad, soyad, meslek ve kendileriyle ilgili doğa, bisiklet vs gibi konuları kapsayan bilgilerini bir fotoğraf ile bana yollarlarsa hemen yayınlayabilirim.
Sevgiler&Saygılar

19846

YEŞİLE PEDAL

Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu olarak, 14,15,16 Eylül tarihlerinde, Isparta-Sütçüler mevkiînde, Önemli Doğa Alanları’nı da içine alacak rotada “Yeşile Pedal” isimli faaliyetimizi gerçekleştireceğiz.

Rota:

1- Sütçüler-Çobanisa Köyü-Çimenova-Beydili Eko Kültür köyü ve dönüş parkurun bir bölümü asfalt bir bölümü orman yoludur.

2- Sütçüler-Sarımehmetler köyü-Gümü-Söğüt yaylası(Akçal zirvesi 2005 mt)
Çandır Köyü-Karacaören Baraj gölü-Yazılı Kanyon Tabiat parkı-Müezzinler köyü-Sütçüler
Bu parkurda istenilirse Yazılı Kanyon Tabiat Parkında kamp atılacaktır.

3- Sütçüler-Adada Antik kenti-Zengi yaylası-Tota Dağı orman içi dinlenme yeri-Kasımlar köyü-Suçatı mevki ve köprüçay-Aşağı Yaylabelde suyun gözesi-Suçatı-Darıbükü (Köprüçay havzası)Ayvalıpınar Kasabası-Sütçüler

Mahmut Leventoğlu
31-08-2007, 19:22
Derya ,
Cumartesi akşam Sütçülere gidiyorum . Orada Kaymakamımız Hasan Balcı ve Belediye Başkanımız Hüseyin Müftüoğlu ile Yeşile Pedal Basmak Etkinliğimizin son detaylarını konuşacağım. Buradan sizleri bigilendiririm. İstanbuldan da bir gurup arkadaş katılacak. Antalyadan Katılacak arkadaşlar var. Ambulansa,lojistik destek aracı ,kamp yeri ve yeme içme detayları için detay detay konuşup sizlere aktaracağım.
Selamlar

nayda
31-08-2007, 19:38
Selamlar Mahmut bey.
Böyle güzel bir organizasyon yaptığınız için sizi tebrik ediyorum.

Mahmut Leventoğlu
31-08-2007, 20:35
Sevgili Nayda,
Bu organizasyonu Sevgili Kardeşim Kürekçi ile organize ediyoruz. Büyük yük onda ben sadece birtakım ayarlamalar yapıyorum. İlgine teşekkür ederim.

nayda
31-08-2007, 20:53
Bende 35 yaşından sonra bisiklet öğrenenlerdenim. Kardeşler kalabalık olunca imkan olmadı. Bizim zamanımızda ****** bisiklet lükse girerdi.

Belçika'ya ilk geldiğim yıl dil kursuna başladım. Baktım okul müdiresinden öğrencisine kadar herkes bisikletle gelip gidiyor.
Bu yaşta imrendim bende heralde yapabilirim dedim. İkinci elden bir bisiklet aldım. İlk zamanlar çok korkardım düşeceğim diye.

Birgün bisikletle markete gittim. Dönerken nasıl olduysa anlamadım bisiklet bir tarafa ben birtarafa yerde yatıyoruz. Neyse kalktım ekmek bir tarafta maydonoz soğan bir tarafta torbaları topladım yola devam korkum geçti.
Ama ogün çok utandım etraftan herkes bana bakıyor.
O gün bu gündür de hava yağmurlu olmadığı sürece kullanmaya çalışıyorum

kürekçi
31-08-2007, 22:34
Sevgili Nayda,
Bu organizasyonu Sevgili Kardeşim Kürekçi ile organize ediyoruz. Büyük yük onda ben sadece birtakım ayarlamalar yapıyorum. İlgine teşekkür ederim.

Mahmut Abi estağfurullah sizin yaptıklarınızın yanında benim yaptıklarım nedir ki. Siz koşturup, kafa patlatıp duruyorsunuz. Sayenizde bir bisikletlerimizi bir de kendimizi alıp düşeceğiz yollara :)

Hazırladığım siteyi (http://www.ebit.ws/yesilepedal.htm)incelediniz mi acaba? Teşekkür kısmına dikkat çekerim ;) Hatta cumartesi günü Başkan ve Kaymakam Beylere de gösterebilirsiniz.
Saygılar.

Yücel Özlem
31-08-2007, 23:26
Tebrikler, Mahmut Leventoğlu. Tebrikler Z. Derya Yıldırım.

Kolay gelsin. Gönlümüz sizinle.

kürekçi
01-09-2007, 03:55
Teşekkürler Yücel Bey. Keşke siz de katılsanız bize. Nasıl olsa eskort aracımız olacak. Yorulduğunuz yerde bırakırdınız. Maksat aynı amaç için birlik olabilmek.
Saygılar.

aybala
01-09-2007, 09:35
Katılmayı ben de çok isterdim ama zamanlama olarak müsait olamadım. Bir de bisikletim bu koşulların bisikleti değil. Sanırım asfalt bisikleti. Ama konvoyda yer alıp fotoğraflarınızı çekmeyi ve yardımcı olabilmeyi çok isterdim.

Aynen Yücel Bey'in dediği gibi gönlümüz sizinle. :)

kürekçi
01-09-2007, 21:31
Keşke herkes gelebilse de sesimizi daha çok duyurabilsek. Bundan sonraki "yeşile pedal" turlarımızda kaçamazsını ama haberiniz olsun :)

Yücel Özlem
01-09-2007, 21:54
Sevgili Kürekçi, size ayak uydurmamı beklemeyiniz lütfen. Ancak gönlümü, sizinle yollara salabiliyorum.

cemal.S
01-09-2007, 23:36
Harikasınız çok güzel bir organizasyon tebrikler. Emeği geçenleri kutluyorum. Tabii resimleri beklemek hakkımız.

Saygıyla.

kürekçi
03-09-2007, 12:02
Teşekkürler herkese. Mahmut Abi nedir son durum? Sizden gelecek haberleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Mahmut Leventoğlu
05-09-2007, 08:03
Merhaba ,
Sabah 5 te İstanbula döndüm. Durumlar çok iyi. Kaymakam bey ve Belediye Başkanı her konuda yardımcı olacaklar.Lojistik destek bizden gidecek talimatları bekliyor.(Araç,yeme,içme) Lojistik desteği bizim Karacan Otel in sahibi İbrahim Karacan verecek. Parkurlarda her türlü ihtiyacımızı karşılayacak.Yemek,kahvaltı,araç,su,enerji verici atıştırmalıklar v.s. Kendisi çok iyi bir doğa rehberidir. Kaymakam bey Sağlık grup başkanlığının ambulansı için emir verdi. Eğer bir aksilik olursa Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Kefalet Koop. un Ambulansı içinde yedek sözü aldık. Herkes çok sevindi. Jandarma için Kürekçinin yazısını bekliyorlar. Jandarmanın da bilgisi var.Onlarda bize destek olacaklar. Bizden 2 gün sonrada Antalyadan bir motosiklet grubu geliyor.20 kişi onlara da İbrahim lojistik destek sağlayacak.
Okul nedeni ile Üniversitenin ve Belediyenin misafirhaneleri dolu. Yanımızda Çadır getireceğiz zaten çadırlarda konaklayacağız.Çok zorunlu olursa bazı evlerde konuk olacağız.
Yeme içme konusunu fiatlandırıp size bildireceğim.Bir kısmını belediye ve dernek tarafından karşılayacağız.
Şimdilik bu kadar.

kürekçi
05-09-2007, 11:45
Mahmut Abi harikasınız. Size nasıl teşekkür etsek azdır. Jandarma'nın beklediği yazı bilgilendirme için olan yazı sanırım değil mi? Ellerine nasıl ulaştırmam gerekir? Maille olur mu? Posta mı göndereyim yoksa?

Bizimkilere son haberleri göndermeliyim acilen.
Tekrar teşekkürler.
Saygılar.

Mahmut Leventoğlu
05-09-2007, 13:47
Kaymakamlığa etkinlik için müracaat etmiştikya o müracaat ellerine ulaşmamış.Kaymakam bey dediki bana direk bir yazı yazarlarsa ben hemen Polis ve Jandarmaya emir veririm dedi.
Hani etkinlik yazımız varya (Basın bülteni) onu Kaymakamlığa ya fakslamalısın **** e-mail atmalısın. **** Üniversiteden aldığın yazıyı fakslarsan sana resmi yanıt verecekler onu da okula verirsin.

kürekçi
05-09-2007, 17:58
Tamamdır ben o yazıyı yarın kaymakamlığa fax geçerim.

kürekçi
05-09-2007, 20:17
1-Derya YILDIRIM
2-Ozan BAŞ
3-Genar BATUR
4-Ali Niyazi DUMAN
5-Bora KÖSE
6-Değer DİKMEN
7-Recep ?
8-Burcu DOĞAN
9-Sinan ARAT
10-Cemal ÇEKLİLER
11-Filiz (Fidancı)
12-Mahmut Leventoğlu)

Mahmut Leventoğlu
06-09-2007, 10:51
Listeye Antalya dan katılacak dostları da ilave etmek lazım. Ayrıca İstanbul dan Tuncay Dere ve arkadaşları da katılacak sanıyorum. Fakat Otobüsün İstanbuldan Sütçülere Perşembe Akşamı olması trafiği karıştırdı. Üniversitelerin kayıt ları ve öğrenci trafiğinin yoğun olması nedeni ile Otobüsün gününü değiştirmek konusu OLUMSUZ.

İSTANBUL SÜTÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜ SEFERLERİ

İstanbul-Sütçüler Perşembe 20.30 İkitelli Otogar dan hareket.
21.15 Göztepe köprüsü

Cumartesi 20.30 Otogar dan hareket
21.15 Göztepe köprüsü
Pazar 20.30 Otogar dan hareket
21.15 Göztepe köprüsü.

Sütçüler_İstanbul Salı Salı 17.00 Sütçüler otogardan hareket
Cuma 17.00 '' '' ''
Pazar 8.30 '' '' ''

Penelophe
06-09-2007, 14:11
Herşey çok güzel görünüyor.:)
Tebrik ederim.
Bizde gelmek istiyorduk fakat hem idmansızız hem de okulların açılmasına denk düştü tarih.
Ama gönlüm sizlerle.:)

Mahmut Leventoğlu
06-09-2007, 14:44
Sevgili Penelophe keşke gelebilseniz Bisikletle olmasa bile size özel araba tahsis edebilirim. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında 3 gün Tatil var ozaman yine tur düzenleyeceğim AĞAÇLAR NET olarak. Sanırım Malina okey verir.

kürekçi
06-09-2007, 14:51
Kaymakamlık için faks işi tamamdır ;)
Antalya ve İstanbul ekiplerinin isimlerini, kendileri ile ilgili kısa bilgiyi ve bir adet fotoğraflarını tekrar rica edeceğim. Sitemize eklemek istiyorum.

Penelophe
06-09-2007, 15:40
Mahmut bey çok naziksiniz.
Teşekkür ederim.
Umarım 29 ekime katılabiliriz.:)

kürekçi
08-09-2007, 21:22
Büyük tur yaklaşıyor :) Heyecan dorukta...

Mahmut Leventoğlu
08-09-2007, 21:50
Sevgili Kürekçi İstanbuldan Perşembe akşamı hareket eden belediye otobüsü isterseniz sizi İsparta dan sabah geçerken alsın. Sabah 5.30 6.00 gibi. Bunu ayarlıyabilirim.O otobüste bende olacağım.Sabah 8.30-9.00 gibi Sütçülerde oluruz. Bisikletlerin ön tekerlerini söker bagaja sığar **** sökmeden deneriz. Ben bir bagajı boş tutacağım. Önemli olan nerede olacağınız. Otobüsle gelirseniz otogardan alabilirim sizleri. Kaç kişi olacağınızı bildirin yeterli. Birde yeme içme konusunda ne düşünüyorsunuz onu bileyimki proğramlıyayım.
Telefonum 0535/742 50 38 Ev 0216/3126 67 46
Kaymakam bey Ambulansı ayarladı. Herkes çadırdamı kalacak yoksa otelde kalmak isteyende olacakmı.?

Otel oda kahvaltı 40 YTL imiş. Yarın proğram detayını yazacağım Ona göre yeme içme proğramı yapalım. Birde enerji artırıcı yiyecekler edinelim takviye. Şeker,çikolata,kuru kayısı v.s

kürekçi
09-09-2007, 11:53
Ispartaya varış saatimize göre sizi o sabah ya da mola yerlerinden birinde arayarak haberdar edersek daha sağlıklı olacak sanırım. Isparta otogarda olacağız biz.

Hepimiz çadırlarımızda kalacağız. Yemek konusuna gelince yemek tercihi olarak soruyorsanız aramızda bir kişi vejeteryan. Yemekleri dernek ve belediyenin karşılaması durumu sanırım sonuçsuz kaldı öyle mi?

Mahmut Leventoğlu
09-09-2007, 12:20
Henüz netleşmedi yemek konusu . Söz verenler bir cenaze için şu an Sütçülerdeler. Fakat yemek sponsorluğu konusu gerçekleşecek. Az **** çok. Kaldıki etkinliğimiz ramazana denk geldiği için bu konu dahada güçlü olacak :))
Siz otobüslemi geliyorsunuz trenlemi? Ona göre sizi alacağımız yeri belirleyelim. Otobüste benim ve şöförlerin telefonları açık olacak her an arayabilirsiniz.

İstanbul ekibi gelemiyor.Onlar ancak Cuma günü otobüs olursa gelebileceklerini ve 2 gün kalabileceklerini belirttiler. Antalya dan bir ses varmı?

kürekçi
09-09-2007, 12:43
Otobüsle geliyoruz. Aslında trenle gelmek istemiştik fakat yolcu trenlerinde bisikletlere izin vermiyorlar. Bir iki kişi olsak vagon aralarına koyabilirlermiş fakat bu durumda kabul edilmiyor. Zaten bizim isteğimiz katar kapatmak idi. Hem daha eğlenceli bir yolculuk olur diye düşünmüştük. Bu sefer de Isparta'ya katar olmadığını, olsa bile ... ton yükten (miktarı hatırlamıyroum) daha azını kabul edemeyeceklerini söylediler. Kilolarım boşa gitti :D Son tercih olarak Afyon'a kadar giden posta trenini önerdiler, onda da bisikletler kime emanet belli değil ve Afyon'dan sonra ne olacağı meçhul. Biz de yalvar yakar otobüs firması ile konuştuk, onlar da zor kabul ettiler onca bisikleti. Bu kadar şeyi anlattım, laf kalabalığı yapmak istemezdim ama "Dört bir baştan demirağlar ile örülen..." canım ülkemde tren yolu ile uzak diyarlara ulaşımın ne kadar çetrefilli olduğunu görmemle, hayal kırıklığına uğrayışımı belirtmek istedim. Kazın ayağı öyle değilmiş...

İstanbul ekibinin gelemeyişine üzüldüm umarım son anda bir değişiklik olur da bizlere katılırlar.

Yemek konusu da umarım en doyurucu şekilde tatlıya bağlanır. Çünkü bizim gibi canavarları doyurmak kolay olmayacak :D

Mahmut Leventoğlu
09-09-2007, 17:44
Sevgili Harbour of tears ,
Ne alemdesiniz ? YEŞİLE PEDAL BASMAK ETKİNLİĞİ hakkında sizler katılacakmısınız katılacaksanız kaç kişi olacaksınız lütfen bunları belirtin. Zaman daralıyor. Parkurlar belli olmaya başladı. İzmir ekibi katılıyor,İstanbul ekibi katılamıyor.Şimdilik ulaşımı çözebilmeleri lazım. Çalıştıkları için 2 gün olarak katılabilmeyi istiyorlar.
Konaklama çadırda olacak yeme içme konusunu ben hallediyorum. Sütçülerlilerin katkıları ile . Birde iletişim için telefon numaralarını bana iletebilirmisin ?
Selamlar

Mahmut Leventoğlu
09-09-2007, 17:45
Kürekçi belirttiğim ROTA YI (2.) burada tekrarlayabilirmisin?

kürekçi
09-09-2007, 18:10
Atladığım bir kısım var mı Mahmut Abi? Antalya ekibi sizler de gelmeye çalışın lütfen. Gerçekten çok keyifli bir tur olacak.

1.Gün: Sütçüler-Çobanisa köyü-Çimenova köyü-Beydili Eko Kültür Köyü--->Burada kamp atılacak.
2.Gün: Sabah kahvaltısından sonra tekrar Çimenova köyü-Çobanisa-Badap-Sarımehmetler-Söğüt Yaylası-Karacaören baraj gölü-Yazılı Kanyon Tabiat Parkı---> Burada kamp atılacak
3.Gün: Sabah erkenden hareketle rampaları çıkıp Müezzinler köyünden Sütçülere ulaşılacak ve akşam üzeri İsparta'ya dönüş gerçekleştirilecek.

Mahmut Leventoğlu
09-09-2007, 18:35
Deryacım tamam aynen doğru. Bunu basına da vermek lazım ben yerel basına aktarıyorum bilgin ola. Ulusal basınada bildireceğim . Sütçülerde Cihan Haber Ajansı ve Doğan Haber ajansı mevcut. Birkaç gün lütfen sıkı sık sitemize bak özellikle Yeşile Pedal Basmak başlığına sevgiler.

Penelophe
09-09-2007, 18:41
Ben birşey soracağım, toplam pedallanacak yol kaç km?

Mahmut Leventoğlu
09-09-2007, 18:46
Tahminen 100 Km civarında sevgili Penelophe ama biraz sonra sana net bir yanıt verebilirim.

Penelophe
09-09-2007, 18:49
Bir soruda Kürekçiye, bisiklete bindiğiniz zaman ilk molaya kadar kaç km yolu, ortalama kaç km hızla alıyorsunuz?

kürekçi
09-09-2007, 18:52
Bunun bir standardı yok aslında gittiğimiz yolun düz veya rampa olmasına göre performansımız değişebiliyor. Kesin bir cevap verebilmem olanaksız :)

Penelophe
09-09-2007, 18:54
Düz bir yolda seyrettiğinizi varsaysan?

kürekçi
09-09-2007, 19:01
Bornova'dan Gediz'e mola vermeden gidebildiğimize göre yaklaşık 40 km gidebiliyoruz. Ortalaması için bir yorumda bulunamayacağım fakat 20-30 arası bir ortalama yapıyoruzdur.

Neden sordunuz? :)

Penelophe
09-09-2007, 19:11
Gerçekten iyi gidiyormuşsunuz.
Ben düz yolda hiç mola vermeden en çok 15 km gidebiliyorum.:(
Kıyaslama yapmak için sormuştum.:dilli:

kürekçi
09-09-2007, 19:29
Fakat şu yönden düşünün; siz hergün binmiyorsunuz ;) bu durumda siz de fena sayılmazsınız.

Penelophe
09-09-2007, 20:00
Ehem ehem.:D

Mahmut Leventoğlu
09-09-2007, 20:44
:))))) Ben günde tahminen (Günlük yürüyüşlerimi kastediyorum) 5-7 km yürüyorum ve tempolu.

kürekçi
09-09-2007, 20:49
Ne kadar güzel, bol sağlık dilerim.

Yücel Özlem
10-09-2007, 01:28
Gıpta ile izliyorum. Sevgiler.

Mahmut Leventoğlu
10-09-2007, 11:12
Yücel ağabey teşekkürler.

Hakan KINACI
10-09-2007, 11:30
Her ne kadar da oralarda olmasak da gönlümüz sizlerle...

cemal.S
11-09-2007, 09:51
Eğer bende bir gün bu Sütçülere gitmessem. Bende Yücel beyin söyledikleri gibi izliyor ve güzel haberlerle dönmenizi bekliyorum. Ağaçlar net üyelerine yakışan bir organizasyon. Emeği geçen gönül veren herkese gönülden tebrikler.

Saygıyla.

Mahmut Leventoğlu
11-09-2007, 17:07
Gel gel lojistik elemana ihtiyaç var :)))

nayda
11-09-2007, 19:56
Bu güzel organizasyona emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 09:31
Sevgili Kürekçi ,
Yanınıza gelirken mutlaka gece gündüz ısı farkını düşünerek kalın anorak tarzı birşeyler alın. Yazılı Kanyonda suya girmek için Mayonuz bulunsun(İsteyenler için)
Kamp malzemelerinizi unutmayın.Bisiklet arızaları için malzemelerinizi almayı unutmayın. Pompa,tamir seti,yedek vites ve fren teli,fren pabuçları v.s

Filiz den ve Antalya ekibinden ses seda yok.
Antalya ekibindeki dostlar ve filiz bana **** Kürekçiye telefonlarınızı bildiriniz. Nerede nasıl buluşacağımızı planlayalım. İzmir ekibini İsparta otogardan sabaha karşı alacağım. 8.30-9.00 gibi Sütçülere ulaşacağız. Erzak tedariki ve eksiklerimizin giderilmesinden sonra ve biraz dinlenip kahvaltı ettikten sonra Kaymakamımız ve Belediye başkanımızın startı ile Yeşile Pedal basacağız.
Lütfen iletişim halinde olalım.

kürekçi
12-09-2007, 10:07
Mahmut Abi herşey hazır. Abartıp yedek zincir bile aldık yanımıza :). Hava durumuna baktım da gece gündüz farkı bayağı olacak gibi. İlk gün dışında diğer günler güneşli gözüküyor. Cuma günümüz parçalı bulutlu olacakmış.
Mahmut Abi o dehşet rampaları çıkarken rüzgarı karşıdan yeme olasılığımız nedir? Benim tahminim rüzgarlı olacakmış gibi fakat gönlümüz olmamasından yana tabi ki:)
Bir de Isparta otogarı şehir merkezinde mi? Yeme içme konaklama gibi ihtiyaçlarımızı perşembe akşamı karşılayabilir miyiz? En kötü durumda otogarda sabahlayacağız zaten :)

aybala
12-09-2007, 10:42
Bu macerayı dergide yayınlayacak yazı haline mi getirsek?
Bol foto çekeceksiniz değil mi?
İyi şanslar, bol eğlenceler arkadaşlar. Yolunuz açık olsun. :)

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 10:56
Sevgili Aybala bu maceramızı hem dergimizde yayınlayalım hemde ben TÜRSAB DERGİ de yayınlayacağım.

Kürekçi çok fazla rüzgar alacağımızı zannetmiyorum.İsparta otogarı Şehirin girişinde.

Otogarda yeme içme nizi karşılayabilirsiniz.
Alışverişlerimizi Sütçülerde yapacağız. Ben bu akşam İsparta Belediyesi Başdanışmanı Selim Müftüler i arayacağım,O ve Başkanda Sütçülerli. Sizin için Otogar müdürlüğüne talimat verecek. Bir aksilik olursa telefon numarası 0533/7728244 istediğnizi anda benim adımı vererek arayabilirsiniz.

Otogar dan şehir içine sık sık servis araçları var. Bisikletlerinizi otogarda emanete bırakıp istediğnizi yapabilirsiniz. Ben sizi sabaha karşı alacağım.
Şimdiden kolaylıklar dilerim. Antalya ekibinden ses seda varmı?

papatyam
12-09-2007, 11:05
İyi yolculuklar diliyorum hepinize :)

habibe
12-09-2007, 11:09
Rastgele :) yolunuz açık olsun.

zenfree
12-09-2007, 11:09
Kolay gelsin herkese.
Çok güzel olacağına eminim.

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 11:33
Papatyam,Zenfree,Habibe Hn. Hepinize teşekkür ederim.

Penelophe
12-09-2007, 11:59
Mahmut bey, Fidancı çok istemesine karşın katılamayacak, iş yerinden izin meselesini halledememiş.
Hiç vakti yok, foruma bile giremiyor. Çok istiyordu katılmayı, hatta yeni bisiklet bile almıştı ama katılamayacak.:(

Sizlere başarılar diliyorum. Arkanızda koskoca agaclar.net ailesi var.:)

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 12:06
Sevgili Penelophe aydınlattığın için teşekkürler.

kürekçi
12-09-2007, 18:22
Herkese iyi dileklerinden ötürü teşekkür ederim. Umuyorum ki mükemmel bir tur geçireceğiz. Dört günlük bir kaçış, hem de okulların açıldığı haftanın hemen öncesinde çok iyi gelecek hepimize. Keşke diğer gruplardan da katılanlar olabilseydi de daha kalabalık bir görüntü oluşturabilseydik. Bu gidişle "Ben büyüyünce işsiz olucam amca/teyze(!)" gibi bir cümleyi bundan sonra sık duyacağız. İş hayatının acımasızlığı git gide bana da yaklaşırken (bu sene son senem) acaba okulu bitirmesem mi diyorum :rolleyes:

Sebahattin Sargın
12-09-2007, 18:28
Kürekçi deme böyle yahu, ben lisemden hiç ayrılmıyayım o zaman. Bu sene benimde son senem kardeşlerimden nasıl ayrılacağım diye düşünüyorum :( .
Organizasyonunuzu imrenerek izliyorum, inşallah çok güzel bir şekilde geçer ve çok eğlenirsiniz. Bol bol fotoğraf ve detaylı bir rapor bekliyoruz...

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 18:45
Derya yanınızda fotograf makinası da getirin mutlaka . Çünkü yazı ve fotograflar gelir gelmez hem TÜRSAB DERGİ de hem AĞAÇLAR NET DERGİ de kullanılacak. TÜRSAB DERGİ 6 sahife ayırdı bizim için Türkçe ve İngilizce. Ağaçlar net dergi de ise kaç sahife olacağını yönetim belirler sanırım.

harbour of tears
12-09-2007, 18:56
Sevgili Harbour of tears ,
Ne alemdesiniz ? YEŞİLE PEDAL BASMAK ETKİNLİĞİ hakkında sizler katılacakmısınız katılacaksanız kaç kişi olacaksınız lütfen bunları belirtin. Zaman daralıyor. Parkurlar belli olmaya başladı. İzmir ekibi katılıyor,İstanbul ekibi katılamıyor.Şimdilik ulaşımı çözebilmeleri lazım. Çalıştıkları için 2 gün olarak katılabilmeyi istiyorlar.
Konaklama çadırda olacak yeme içme konusunu ben hallediyorum. Sütçülerlilerin katkıları ile . Birde iletişim için telefon numaralarını bana iletebilirmisin ?
Selamlar
Malesef ozel bir sebepten full(14-15-16) gelemiyoruz, arada yakalamaya calisacagiz... Soz vermeyelim ve kimseyi baglamayalim...

Tahminen 15 i gibi katilabiliriz ancak kesin olmadigindan siz biz yokmus gibi davranin lütfen... Kendi başımızın çaresine kendimiz bakarız eğer gelebilirsek:o

Sevgili Kürekçi, Leventoğlu ve tüm arkadaşlar altınızdaki toprak su gibi aksın ve tüm grup kazasız, arızasız bir haftasonu geçirmeniz dileklerimle...

Sevgilerle

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 19:26
Sağlık olsun Harbours of tears. Katılabilirseniz çok hoş olacak.Ben yinede telefonumu yazayım istediğin zaman arayabilirsin **** en azından katılmak isterseniz proğramı okumuşsunuzdur. Bulunduğunuz noktayı belirtirsiniz sizleri yönlendiririm.

1.Gün Sütçüler -Beydili Eko Kültür köyü (Gece orada kamp atmayı düşünüyoruz. Arkadaşların performansına göre. Eğer Performansları iyi ise Sütçülere geri dönüp orada kamp atacağız.
2. Gün Dönmezsek yine Çimenova-Çobanisa-Badap-Söğüt yaylası-Yazılı Kanyon
Kanyonda kamp atacağız
3.Gün Yazılı Kanyon-Müezzinler köyü-Sütçüler (**** duruma göre uzun parkur yapıp Yazılı Kanyon-Sığırlık köyü-Selimler gediği-Karadiken köyü-Sütçüler ) döneriz. Bu uzun parkur çok yorucu ve uzun gelebilir. Sonra dönüş.

Benim Telefonum 24 saat açık olacak Ayrıca hergün Kaymakamlık,Jandarma ve Belediyeye bulunduğumuz yerle ilgili not bırakacağız.

Telefonum 0535/742 50 38

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 19:37
Derya gelirken AFİŞ varsa eğer getirmeyi unutmayın olurmu. Fazla varsa eğer Sütçüler de dükkanlara filan asarız. EBİT in bez afişi varsa onuda getirin çok hoş olur. Sana start esnasında minik birde konuşma yaptıracağız. Basın bültenleri varsa onlarıda getir. Yerel basına da dağıtırız.

kürekçi
12-09-2007, 19:49
Kürekçi deme böyle yahu, ben lisemden hiç ayrılmıyayım o zaman. Bu sene benimde son senem kardeşlerimden nasıl ayrılacağım diye düşünüyorum :( .
Organizasyonunuzu imrenerek izliyorum, inşallah çok güzel bir şekilde geçer ve çok eğlenirsiniz. Bol bol fotoğraf ve detaylı bir rapor bekliyoruz...

Upsss!...Kötü örnek oluyorum galiba:rolleyes:
Okumak, yeni şeyler öğrenmek, bilgiye bilgi katmak güzeldir. Öğrenilecek şeyler hayatta asla bitmez. Hele de arkadaşlıklar, en çok da onların bittiğine üzülür insan öğrencilik basamaklarını atlarken. Hep geride kalan için üzülürsün, eski güzel günleri bulamayacağını düşünürsün. Ben de şimdi aynı şeyi üniversite hayatım için düşünüyorum. Abilerim, ablalarım sorum size;) Sizler en çok hangi seneleri hatırlıyorsunuz? Hangisi keşke hiç bitmeseydi diyerek yâd ediyorsunuz?
Çok konuştum yine:o

kürekçi
12-09-2007, 19:57
Oyyy Mahmut Abi ben konuşamam öyle sararır, bozarır, kızarırım:o

Harbours of tears umarım siz de ucundan kıyısından yakalarsınız bu güzel turu. İyi dilekleriniz için de teşekkürler.

Sütçülerde internet kafe bulabilirsek günlük yazılarımızı siteye de atabiliriz. Hoş olur. Bende ve Ozan arkadaşımızda fotoğraf makinası var. Bolca pil de alacağız yanımıza. USP kabloyu da getirdiğimiz zaman sorun kalmayacak;)

Mahmut Leventoğlu
12-09-2007, 21:44
Sütçülerde internet kafe çok. Fakat Sütçülere inmeye zamanımız olurmu bilmiyorum. Bir çare buluruz bakarsın. Dedimya oralarda çok şaşıracaksınız. Bir seferinde Beydili Eko Kültür köyünden öğretmen arkadaşımızın sayesinde ve gelişmiş teknoloji sayesinde sitemize mesaj atmıştım. Birşeyler ayarlanacak sanırım . Ama en kötü ihtimalle Sütçülerde birçok internet kafe var. Öğrenciler için.Konuşmanıda hazırla. Sütçülerlilerin sitelerinde habire etkinliğimiz yayınlanıyor. İsparta Belediye başkanının ,Sütçüler Belediye başkanının,Sütçüler kaymakamının haberleri var biliyorsun.

Sütçülerimde bir ilki gerçekleştireceğiz hep birlikte ,bizden sonra Enduro motorsikletçiler geliyormuş Onlarda Sütçülerden Beyşehire,Akseki ye ve Antalyaya geçecekler. Her yıl gelirler.

İlk olan bu etkinlikte ufak tefek eksikjlikler olabilir. Bunları kafanıza takmayacaksınız tammammı. El feneri almayı unutmayın. :))

kürekçi
13-09-2007, 08:31
Büyük gün geldi çattı. Bugün yola çıkıyoruz. Yolumuzun açık olması dileğiyle.

Mahmut Abi'ye tüm emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.

Güzel haberlerle geri döneceğiz :)

Mahmut Leventoğlu
13-09-2007, 10:14
Merhaba Kürekçi Bizim Sütçüler Belediyesi otobüsü saat 21.00 de Göztepe köprüsünden beni alacaklar sabah 5.00-6.00 gibi İsparta da olacağız. Sizi otogardan alacağız. Bisikletlerin gidonlarını gevşetin.Sağa sola rahatça dönebilsin ki bagaja rahatlıkla alabilelim. Otogarda bir sıkıntı olursa haber verin. Otogar müdürüne Belediye Başdanışmanı Selim Müftüler haber verecek.

Şimdiden sizlere iyi yolculuklar dilerim. Benim telefonum sürekli açık olacak.

Yücel Özlem
13-09-2007, 11:31
Yolunuz açık olsun. Tekerinize taş değmesin.

Mahmut Leventoğlu
13-09-2007, 13:10
Teşekkürler Yücel ağabey. Sağlık ve esenlikler dilerim.

Penelophe
13-09-2007, 13:49
Hayırlı yolculuklar.;)

Hakan KINACI
13-09-2007, 13:52
Hayırlı yolculuklar diliyorum.

Murat Öz
13-09-2007, 13:59
Hayırlı Yolculuklar ve etkinlikte Başarılar tüm ekibe.

Mine Pakkaner
13-09-2007, 15:01
Başarılar, tadını çıkarın. :)

Mahmut Leventoğlu
13-09-2007, 16:16
Sevgili Mine ,deretepeorg,Hakan Kınacı,Penelophe hepinize teşekkür ederiz. Sanıyorum dönüşte Derya nın ve arkadaşlarının anlatacağı çok şey olacak. Benimkisi orada onlara sahip çıkmak ve etkinliği kolaylaştırmak.
Tekrar teşekkür ederiz.

hfz
13-09-2007, 19:40
İyi yolculuklar arkadaşlar, hiç unutmayacağınız güzellikler yaşamanızı diliyorum.

Yücel Özlem
14-09-2007, 10:41
Bisikletçilerimiz Toroslara tırmanmaya başladı. Kolaylıklar diliyoruz.

Az önce, Sevgili Mahmut leventoğlu aradı. Ağaçlar net'e selamlarını gönderdiler.

Keyfli bir başlangıç yapıldığı anlaşılıyor. Güzellikler dolu olarak sürmesi ve keyifle bitmesini diliyoruz.

Bisikletçilere sevgiler.

Yücel Özlem
14-09-2007, 11:11
Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı,
Bir dakika araba yerinde durakladı.
Neden sonra sarsıldı altımda demir yaylar,
Gözlerimin önünden geçti kervansaraylar...
Gidiyordum, gurbeti gönlümle duya duya,
Ulukışla yolundan Orta Anadolu'ya.
İlk sevgiye benzeyen ilk acı, ilk ayrılık!
Yüreğimin yaktığı ateşle hava ılık,
Gök sarı, toprak sarı, çıplak ağaçlar sarı...
Arkada zincirlenen yüksek Toros Dağları,
Önde uzun bir kışın soldurduğu etekler,
Sonra dönen, dönerken inleyen tekerlekler...

Ellerim takılırken rüzgârların saçına
Asıldı arabamız bir dağın yamacına.
Her tarafta yükseklik, her tarafta ıssızlık,
Yalnız arabacının dudağında bir ıslık!
Bu ıslıkla uzayan, dönen kıvrılan yollar,
Uykuya varmış gibi görünen yılan yollar
Başını kaldırarak boşluğu dinliyordu.
Gökler bulutlanıyor, rüzgâr serinliyordu.
Serpilmeye başladı bir yağmur ince ince.
Son yokuş noktasından düzlüğe çevrilince
Nihayetsiz bir ova ağarttı benzimizi.
Yollar bir şerit gibi ufka bağladı bizi.
Gurbet beni muttasıl çekiyordu kendine.
Yol, hep yol, daima yol... Bitmiyor düzlük yine.
Ne civarda bir köy var, ne bir evin hayali,
Sonun ademdir diyor, insana yolun hali.
Arasıra geçiyor bir atlı, iki yayan.
Bozuk düzen taşların üstünde tıkırdıyan
Tekerlekler yollara bir şeyler anlatıyor,
Uzun yollar bu sesten silkinerek yatıyor...
Kendimi kaptırarak tekerleğin sesine
Uzanmış kalmışım yaylının şiltesine.

Faruk Nafiz Çamlıbel'in "Han Duvarları" adlı şiirinden. Giriş bölümü.

Yücel Özlem
14-09-2007, 11:41
Çok sevdiğim, uzun bir şiirin bir bölümünü, bisikletçi kardeşlerime armağa etmek istedim.

Şair, yıllar önce yine toroslarda başlayan, üç günlük bir araba yolculuğunu, manzum olarak hikaye etmiş.

Sebahattin Sargın
14-09-2007, 11:46
Yücel Bey sizde bizim selamlarımızı iletiniz. Bol bol eğlensinler ve fotoğraf çeksinler ;)

hfz
14-09-2007, 11:48
Bütün katılımcı arkadaşlarımızın çok güzel, eğlenceli ve başarılı bir yolculuk yapmalarını diliyorum.

''Bisikletçilerimiz Toroslara tırmanmaya başladı.'' Yazısını okuduğumda tam yüreğimde bir yanma hissettim. Yanlarında olabilmeyi, destek verebilmeyi çok isterdim.:( :(

zenfree
14-09-2007, 12:58
Yolları açık olsun. :)

dost.bahcivan
14-09-2007, 17:30
Allah hepsine selamet versin.

kürekçi
14-09-2007, 19:51
Şu anda Karacan Otel'deyiz ve yemekten yeni kalktık. Mahmut Abi bizleri öyle güzel öyle babacan ağırladı ki aramızdan bazıları ölüp de cennete gittiğini zannetmeye başladı (Ozan) :)

Perşembe akşamı itibari ile Isparta otogarına vardık. O gece kara kara ne yapacağımızı planlarken Süleyman Demirel Üniversitesi kampüsünde çadır kurmaya karar verdik. Kampüs girişinde görevli olan kişi yurtları denememizi önerdi ve o gece sonuç olarak dört duvar içinde ve damı olan biryerde kaldık :D

Cuma sabahı 6-7 arası bizi kampüsün girişinden İstanbul-Sütçüler arası çalışan BELEDİYE Otobüsü ile alıp, Sütçülere götürdü. Sabah bir kaç eksiğimizi hallettikten sonra saat 11'de ilçe merkezinden start aldık. Starttan sonra yazabilceğim, anlatmak isteyeceğim o kadar çok şey var ki, heyecanının kaçmaması için bunların hepsini yayınlanacak dergiye saklamak istiyorum;)

Söyleyebileceğim tek birşey var ki o da paşalar gibi ağırlandığımız ve bu duruma daha fazla alışırsak sonumuz iyi değil. Gittiğimiz her yerden aynı muameleyi bekleyebiliriz :D

Yakın bir zamanda fotoğraflarımızı da siteye ekleyeceğiz.
Bu arada Mahmut Abi herkese selamlarını iletmemi istedi

hfz
14-09-2007, 19:58
Şansınız açık olsun sevgili Kürekçi..

Mahmut Bey'in çabası da inanılmaz.. Hepinizi yürekten sevgi ile kocaman kocaman kucaklıyoruz.

zenfree
14-09-2007, 20:01
Sevgili Kürekçi heyecanını buradan hissettik. :)))

Mahmut Bey'e ve arkadaşlarına selamlar... :))

Yücel Özlem
15-09-2007, 04:06
Sevgili Kürekçi, burdan hepinize sevgi ve selamlar gönderiyoruz.

Haberleriniz heyecanla bekleniyor.

Penelophe
15-09-2007, 16:06
Kürekçi ile şimdi konuştum arkadaşlar, hepinize selamları var.:)
Bütün ekip çok iyiymiş.;)
Mahmut bey iyi bakıyormuş onlara.;)
Bol bol fotoğraf çekiyorlarmış.

M.Sema
15-09-2007, 22:44
Bugün gerçekleştirdiğimiz Ankara toplantısında bile sizi andık.Allah yolunuzu açık etsin.

Yücel Özlem
15-09-2007, 22:49
M. Sema benden önce davranıp yazmış. Ankara toplantısında bisikletçileri ve sütçüleri konuştuk. Toplantıya katılanların selam ve iyi dileklerini iletiyorum.

Sevgilerimizle.

cemal.S
16-09-2007, 00:26
Merhabalar!

Sanırım bisikletçilerimizden haber beklemekten başka çare yok. Umarım hepsi iyidirler. Ağaçlar net yine bir başarıya imza attı öyle tahmin ediyorum. Resimleri çok merak ediyorum. Hepsine yürekten selam olsun. Tabii başta bu işin mimarı KOCAYÖRÜĞE.

SAYGIYLA.

Yücel Özlem
17-09-2007, 00:23
Sevgili Penelophe'un telefon haberinden bu yana... Gözümüz yollarda kaldı. Bu saatta da telefon edilmez ki. Sabah ola hayır ola.

kürekçi
17-09-2007, 09:09
Herkese kocaman bir GÜNAYDIN. itibari ile İzmir'e ayak basmış bulunuyoruz ve hepimiz hala tek parçayız. :) Hepimizin kocaman bir parçası Sütçüler'de kaldı.
Sizlerle paylaşacak çok şeyimiz var. Sütçüler'in yolları, menengiç sürtmesi, kekik reçeli, Yaklaşım 1.800 metreye tırmanışımız, Ahmet Abi'nin gizli bahçesi, ikiyüz yıllık Eski Beydilli evleri, Yazılı Kanyon'daki suyun gözesi ve gözedeki maceramız, dere kenarındaki şırıltıların dibinde uyumamız... Daha neler neler. Heyecanının kaçmaması için buradan ayrıntı anlatmayacağım. Yakında hazır olacak ve Sinan'ın elinden çıkacak güzel anlatımı bekleyin ;)
Mahmut Abi'ye tekrar yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Sütçüler Kaymakam'ı Hasan Balcı'ya
Ege Üniversitesi'ne
Karacan Otel'in sahibi İbrahim Bey'e
Isparta'ya giderken bize kendi evinde misafirmişşiz gibi sahip çıkan Isparta Petrol Turizm çalışanı Ali Akbulut'a
Süleyman Demirel Üniversitesi'ne vardığımızda kalacak yer konusunda bizden çok kafa patlatan güvenlik görevlisi Salman Baloğlu'na
Yörük Ahmet Abi'mize
Sütçüler halkına

cânı gönülden teşekkür ediyoruz.

Sevgiler&Saygılar

kürekçi
17-09-2007, 09:48
İşte toplu bir fotoğrafımız. Yazılı Kanyona adını veren yazıtlardan birinin yanındayız. Sunağın içinde oturuyoruz.
Fotoğraftakiler;
Sol en altta Ozan, onun üzerinde Burcu, Burcu'nun da üzerinde Ali. Ali'nin sağında en üstte Genar, Genar'ın altında kırmızılı Özgür, Özgür'ün sağında Bora, Değer, Sinan. En sağda üstte ise ben :)
http://img174.imageshack.us/img174/8258/s6003058largeyz9.th.jpg (http://img174.imageshack.us/my.php?image=s6003058largeyz9.jpg)

hfz
17-09-2007, 10:37
Sevgili Kürekçi, hoşgeldiniz.. Çok güzel bir resim. Eminim çok güzel anlarınız da olmuştur. Bol resimli ayrıntılar bekliyoruz tabii.

habibe
17-09-2007, 10:50
Sevgili Kürekçi,
Sizi ve tüm bisikletci arkadaşlarınızı kutluyorum. Hepiniz pırıl pırıl gençlersiniz.
Anılarınızı bekleriz. :)
Zevk ve istekle sizlerle ilgilenen yol göstericiniz, sevgili arkadaşımız Mahmut Beyin çabaları da takdire şayandı.

zenfree
17-09-2007, 11:00
Ben de Habibe Hanım'a katılıyorum. Böyle pırıl pırıl gençleri, böyle güzel bir aktivitede görmek heyecan verici. Yaşıtlarınıza ve sizden sonra gelenlere çok güzel örnek oluyorsunuz. Sizleri kutluyorum.

Ayrıca gençlerimizi önemseyen ve bu tür yararlı etkinlikler yapmalarına ön ayak olan ve destekleyen herkesi kutluyorum. :))

Hakan KINACI
17-09-2007, 11:04
Ben bilmem :) ben Yücel Beye takılmayı düşünüyorum :) tabii kabul ederse, onunla Sütçülere
Ayrıca Sn. Mahmut Beyi orada bulabilirsek tanışmaya bulamazsak, Sn.Mahmut Beyin olduğu yere doğru yol almak isterim :) Böyle muhteşem güzelliklere örnek kişi ile tanışmak bir onur olacaktır benim için... :))

cemal.S
17-09-2007, 11:05
Hepiniz hoş geldiniz. Tek tek tebrikler. Sağ olun.

Yücel Özlem
17-09-2007, 11:21
Kürekçi, hoş geldiniz. Sizleri kutluyorum.

Yücel Özlem
17-09-2007, 11:24
Hakan Bey, kabul ne demek efendim. Başım üstüne. 29. Ekimde Mahmut Bey bir gezi düzenleyecek. Katılalım.

Hakan KINACI
17-09-2007, 11:28
Hakan Bey, kabul ne demek efendim. Başım üstüne. 29. Ekimde Mahmut Bey bir gezi düzenleyecek. Katılalım.

Çok teşekkür ediyorum efendim. :) 29 Ekimde Allahtan bir mani çıkmaz ise, sizinle birlikte Mahmut Beyin düzenlediği gezide olacağım :)

M.Sema
17-09-2007, 11:35
Sizi kutluyorum.Bütün etaplarda sizinle birlikte olup pedal basmak ,hiç olmadı Mahmut Bey'e yardım etmek isterdim.Çalışmalarınızın devamını bekler hepizine saygı ve sevgilerimi sunarım.

Mine Pakkaner
17-09-2007, 11:50
Gözümüz yollardaydı, şimdi de kulağımız sizde :)

Penelophe
17-09-2007, 12:29
Hoşgeldiniz, alnınızın akıyla bu işten çoktınız, hepinizi tek tek kutlarım.:)
Mahmut beyden haber yok mu?:D

kürekçi
17-09-2007, 18:31
Herkese teşekkür ederim. Mahmut Abi 29 Ekim'de de bir etkinlik düzenleyecekmiş. Bugün beni arayıp yeniden çağırdı. Bir manimiz olmazsa biz de yeniden gitmek istiyoruz.:D Tadı damağımızda kaldı. Zaten gidemediğimiz o kadar çok yer kaldı ki...:(
Mahmut Abi hala Isparta'da :) Biz oradayken motorlu bir grup da Sütçüler'e gitti. Onlardan sonra da bir tur ekibi Sütçüler'e gitmiş. Bir süre daha Sütçüler'de kalacağını söyledi.

bonsaisever
17-09-2007, 20:07
Hepiniz hoşgeldiniz.
Gezinin geniş özetini ve resimleri merakla bekliyoruz ;)

kürekçi
17-09-2007, 20:22
Mahmut Abi'nin önerisi üzerine bu grubu kurduk. İsteyenler üye olup buradan da haberlere ve fotoğraflara ulaşabilirler.
Vildan Hanım bu soru size ;) Galeride geziye uygun bir başlık bulamadım o yüzden de elimdeki fotoğrafları yükleyemedim. Dilerseniz siz aşağıda adresini verdiğim gruptan fotoğraf çekin ya da uygun gördüğünüz fotoğrafları açacağınız bir başlığa ben atayım.
Hatta www.ebit.ws adresindeki galeride eleme yapmadan attığım tüm fotoğraflar var. Dilerseniz kısa süren bir üyelik ile onlara da ulaşabilirsiniz.
http://groups.yahoo.com/group/yesilepedalsutculer

malina
17-09-2007, 20:51
Bir grubunuz olduğuna göre, haber ve fotoğraflara oradan bakabiliriz, teşekkürler :)

kürekçi
17-09-2007, 21:53
pekala;)

Murat Öz
18-09-2007, 12:30
Hepiniz Hoşgeldiniz. Etkinlik için de Tebrikler.

Z.Derya YILDIRIM'a bir sorum olacak. Bu konu başlığında ki 105 (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=2012&page=4) nolu mesaja eklemiş olduğun afiş ile Ege Üniversitesi kampüsün de ilan panolarına asılmış afiş neden farklı.??
:(

kürekçi
18-09-2007, 13:05
Arkadaşlarım ve kendim adına teşekkür ediyorum. ;)
Görsellik açısından bazı şeyleri değiştirmemiz gerektiği için ufak değişiklikler yapmak zorunda kaldık.

Yücel Özlem
19-09-2007, 12:09
Yeşile pedal basanları, tekrar kutluyorum.

Kürekçi reimler için de teşekkür ediyorum. Hepsine (151 resim) baktım. Çok güzel resimler.

Şu, 138 numaralı resimdeki görüntü. Çaydan geçiş. Burası, yolun bir parçası mı?

kürekçi
19-09-2007, 21:52
Yücel Bey teşekkür ediyorum. Evet o da yolun bir parçası idi ama çok küçük bir parçası idi. Yazılı Kanyon'da suyun gözesine giderken oradan geçmek gerekiyordu.
Saygılar.

Mahmut Leventoğlu
21-09-2007, 08:46
SÜTÇÜLERDE YEŞİLE PEDAL BASMAK ETKİNLİĞİNE KATILAN SEVGİLİ KARDEŞLERİME ,ETKİNLİK SÜRESİNCE VARLIĞINI SÜREKLİ HİSSETTİĞİMİZ SEVGİLİ SÜTÇÜLER KAYMAKAMI HASAN BALCI YA ,İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI NA ,SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞINA VE AMBULANS PERSONELİNE, BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN MÜFTÜOĞLU NA ,KARACAN OTEL SAHİPLERİ GÜLAY-İBRAHİM KARACAN A ,BİSİKLETLERİMİZİ YÜKLEYEN VE TAŞIYAN OTOBÜS ŞÖFÖRÜMÜZ HAYRİ YA ,KURUCUSU VE ÜYESİ OLDUĞUM DERNEĞİMİZ SÜYAD A,İNTERNET ORTAMINDA START ESNASIN DA NAKLEN YAYIN SAĞLAYAN SÜTÇÜLER VAKFI NA,BİZİ BU ORGANİZASYONDAN ÖNCE BİR ARADA OLMAMIZI SAĞLAYAN AĞAÇLAR NET AİLESİNE, SÜTÇÜLER HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDERİM. BİRLİKTE ORGANİZE ETTİĞİMİZ BU ETKİNLİK YÖREDE İNANILMAZ SES VE HAREKETLİLİK GETİRDİ.HERKESE TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİZ.

SÜTÇÜLERLİLER ADINA
MAHMUT LEVENTOĞLU

Mahmut Leventoğlu
25-09-2007, 20:18
Sevgili YEŞİLE PEDAL BASANLAR ,
Kaymakamlığın çıkaracağı Sütçüler broşürünün içinde fotograflarınızla yerinizi aldınız. Bugün onaylandı. Sütçülerde Yeşile Pedal basmak etkinliğine katılan EBİT ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.

kürekçi
26-09-2007, 12:45
Mahmut Abi asıl biz sizlere teşekkür ederiz. Bizleri öyle güzel, öyle içten ağırladınız ki, size borçluyuz.

Penelophe
30-09-2007, 14:22
Arkadaşlar, hepinizi bir kez daha tebrik ediyorum, videoları izledim, herşey güzel görünüyordu.:)

kürekçi
02-10-2007, 20:12
Teşekkür ediyorum.
Merak edenlere :) iyi seyirler.
Video1: http://www.youtube.com/watch?v=UZX4O1zk3Tg
Video2: http://www.youtube.com/watch?v=kxnsGHZL-OI
Video3: http://www.youtube.com/watch?v=d3aZwo0-25E