PDA

View Full Version : İsteyenlere tohumdan yetişmiş 1 yıllık Dişbudak

Ateş Öztan
27-09-2006, 17:35
Merhaba,
Bahçemde bulunan dişbudak ağaçları nedeniyle etrafta bol miktarda yeni dişbudaklar çıkıyor.
Bu ilkbaharda bunlardan 20 kadarını bir tavaya aldım. Orada , köklenip birazda sürdüler. Bir hafta önce de torf saksılara alarak ayırdım.
Elimde 20 kusur dişbudak var.
Marketten bonsai almayıp kendim sıfırdan başlayayım diyen varsa verebilirim.
Bu duyurumu üyesi olduğum www.bonsaim.com forumunda yapmıştım. Orada resimleri de var.
Ayrıca meşe palamutu, dişbudak, sinameki tohumuda verebilirim.
Bir kaç tanede gingo piçi ayırdım. Arzu eden olursa daha fazla yapmaya çalışırım.

Herkese kolay gelsin.

Ateş Öztan

malina
27-09-2006, 18:33
Böyle genel linkle bulunması biraz zor... Yardım edeyim :)

http://www.bonsaim.com/forums/index.php?showtopic=114&view=findpost&p=894

bonsaisever
27-09-2006, 18:41
Hoşgeldiniz Ateş Öztan :)
Yeni gelen arkadaşlar (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=157) bölümünde kendinizi tanıtır mısınız? :)

Ateş Öztan
27-09-2006, 22:20
Tanıtımı yaptım.
Yardım ve uyarılarınıza teşekkürler,

murare
28-09-2006, 08:06
İstanbul daymışsınız :(
Neyse ordaki arkadaşlara verirsiniz artık.
Neyseki acerpalmatumdan acer tohumu alıcam yoksa çok canım sıkılırdı.

Ateş Öztan
30-09-2006, 06:43
Vermeye başladım.

Ali H. ALI
30-09-2006, 11:14
Selam arkadaslar.
Ates Oztan'nin sizlere yaptigi disbudak fidani teklifi cok guzel bir davranis.
Disbudak uzerinde en fazla calistigim agactir her tarza olumlu yanit veren, hic darilip gucenmiyen, sizin ona verdiginizi donup size sevgi ile kat, kat fazlasi ile geri veren bir bir insan dostu. bu firsati kacirmayin.
Hepinize iyi gunler.

oktars
30-09-2006, 11:29
Eğer İstanbul'da oturuyorsanız bende talibim :)

Ateş Öztan
30-09-2006, 20:56
Mesaj atarsanız yollayabilirim.

Mine Pakkaner
30-09-2006, 22:35
Sayın Ateş Öztan,
Bu nazik davranışınızla hemen bütün bitki kardeşliği guruplarımıza sizi doğal üye yapıyoruz.;)

Teşekkürler http://www.agaclar.net/forum/images/icons/icon9.gif

seldaaydınlar
01-10-2006, 19:56
eşim bonzai konusunda gercekten cok meraklı .eyer gondere bilirseniz gercekten cok sevinirim .bu tutkuya ikimizde yeni başladık.ve yetiştirme konusunda mail yollaya bilirseniz bizde sizin gibi yetiştirdiğimiz ağaçlarımızı paylaşmak isteriz

malina
01-10-2006, 21:26
ve yetiştirme konusunda mail yollayabilirseniz

Sorularınızı forumda sorun ve cevaplar forumda yazılsın ki, aynı bilgiden daha çok kişi yararlanabilsin. Böylesi daha doğru değil mi? :)

Ateş Öztan
01-10-2006, 21:32
Sayın Ateş Öztan,
Bu nazik davranışınızla hemen bütün bitki kardeşliği guruplarımıza sizi doğal üye yapıyoruz.;)

Teşekkürler http://www.agaclar.net/forum/images/icons/icon9.gif

Teşekkür ederim :)

Ateş Öztan
01-10-2006, 21:36
eşim bonzai konusunda gercekten cok meraklı ....

Memnuniyetle yollarım.
Fakat bonsai konusunda bütün hevesiniz kaçabilir.
Onun için önce bilgi almanızda fayda var. Forumun bonsai bölümünü okuyun. Ayrıca www.bonsaim.com sitesini de inceleyebilirsiniz.
Kolay gelsin,

seldaaydınlar
02-10-2006, 16:54
:eek: Kesinlikle hevesimin kaçacağını düşünmüyorum ama tavsiyenize uyup forumu okuyacağım. Ayrıca ,şimdiden teşekkürlerimi iletirim. Bonsailer hakkında herşeyi öğrenmek istiyorum, tabii hal böyle oluncada sizlerede çok iş düşücek gibi gözüküyor (yardım konusunda) . Umarım eşimle bende sizin gibi bonsailer yetiştirebiliriz. Daha şimdiden hediye olarak vereceğim insanların yüzlerindeki o güzel ifadeyi görebilmek için sabırsızlanıyorum.:eek:

seldaaydınlar
02-10-2006, 16:59
haklısın malina. ilk defa bi foruma katıldığım için düşünemedim. bonsailer için duyduğum büyük heyecandan dolayı oldu. soru ve cevapların ****** forumda olması daha mantıklı.

seldaaydınlar
02-10-2006, 17:23
Fakat bonsai konusunda bütün hevesiniz kaçabilir.
Onun için önce bilgi almanızda fayda var. Forumun bonsai bölümünü okuyun. Ayrıca www.bonsaim.com sitesini de inceleyebilirsiniz.
Kolay gelsin,
bonsaim.com u inceleyemiyorum şu anda ama forumdaki bilgileri dün akşam zaten incelemiştim. ona rağmen keyfim kaçmadı aksine dahada heveslendim. sanırım 30 sene sonra bile bu hevesle devam ederim bu meraka diyebilirim. bu ağaçlar mükemmel. evimin her tarafını bonsailerle doldurmaktan başka bişey düşünemiyorum

malina
02-10-2006, 18:11
Hadi hayırlısı :)

Evde bahçe, balkon, teras vardır umarım :)

seldaaydınlar
02-10-2006, 21:31
evimizde balkonuz var.olmasa bile yazlık evimizin mustakil

Ateş Öztan
02-10-2006, 22:46
Size istediğiniz kadar yollayacağım.
Elimdekiler yetmese bile yenilerini yapıp yollayacağım. Söz.

seldaaydınlar
03-10-2006, 21:15
dört gözle bekliyoruz.iletişimi nasıl kuracagız peki.isterseniz bizde gelip alabiliriz.sizin belirliyeceginiz biryerdede olabilir.şimdiden teşekkurler.ve buna inanın, öğrenmemiz uzun zaman alsada ,sizin gibi bizde yetiştirdikerimizle başkalarını mutlu etmek istiyoruz

Ateş Öztan
03-10-2006, 23:13
mailime mesaj atar adresinizi verirseniz yollarım.

seldaaydınlar
03-10-2006, 23:27
mail adresinize ulaşılmıyor ama özel mesajlarınıza bakarsanız adresimi yazdım şimdiden teşekkürler

seldaaydınlar
04-10-2006, 00:13
ateş bey umarım masajım ulaşmıştır

Ateş Öztan
04-10-2006, 15:10
mesajınızı aldım. Ve mesaj attım.

bahcıvan
04-10-2006, 20:28
ateş bey fidanlarımı aldım çok teşekkürler :) Resimlerini çekip koyucam ve bonsai için yardımlarınızı bekliyorum.

seldaaydınlar
04-10-2006, 20:40
ateş bey gonderdiğiniz fidanlar elimize ulaştı ve inanın cok memnun olduk.ilginiz için cok teşekkur ederiz.ileriki tarihlerde resimlerini cekip sitede yayınlayacagız:))

Ateş Öztan
04-10-2006, 23:54
Bonsai konusunda daha uzman arkadaşlar var.
Benim hazır alınmış bir bonsaim yok. Değişik türlerden bir kaç çeşidim var. Çok fazla zamanım olamıyor. Fırsat buldukça elimdekileri sizlerle paylaşıp ben de fikirlenizi almak istiyorum. Görsel olunca daha fikir verici oluyor.
Yolladığım fidanlara gelince hertürlü kötü şarta ve uygulamaya dayanıklılar. Rahatlıkla denemeler yapabilirsiniz. Merak etmeyin yenilerini hazırlayabilirim.
Ümit ederim diğerlerini yarın yollayabileceğim.
Hepinize kolay gelsin.

oktars
06-10-2006, 19:58
Ateş bey ile bugün tanıştık. Kendisinden dışbudak ve ginko biloba fidanı aldım. Bende elimde olan limon çöğürlerini verdim güzel bir alış veriş oldu:)

Ayrıca kendisi ile tanışmaktan çok mutlu oldum. Tekrar teşekkür ediyorum...

Ateş Öztan
06-10-2006, 21:05
Benim içinde zevk oldu.
Ben de Limon çöğürleri için teşekkür ederim.

Erguvan Muhibbi
06-10-2006, 21:19
Ben de şu ginko lardan birine talip olayım.

Ateş Öztan
07-10-2006, 13:57
Memnuniyetle,
Anladığım kadarıyla ben sürekli çöğür oluştursam iyi olacak. İnanın bahçedekileri sökmeye kıyamıyorum. Ne bulsam bir yere topluyorum. Ancak, bu işi biraz daha özenli yapmam gerekecek. Jkolay verilecek şekilde olması gerekir.
Torf saksı kullandım. Memnun oldum. Dişbudak verdiğim arkadaşlar memnun ise demek ki doğru seçimdir.

Lioness
07-10-2006, 17:14
Ateş Bey
Ben de ginkolardan birine talebim.

Ateş Öztan
07-10-2006, 21:12
Merhaba,
Ayırıp hazırlayacağım.
Sözlerimi bir yere not ediyorum. unutursam lütfen hatırlatın.

ilkbahar 1
08-10-2006, 00:40
ateş abi,
bana gönderdiklerin elime ulaştı, yoğunluktan telefonla arıyamadım, çok teşekkür ederim, meşe palamutlarını ne zaman/nasıl ekmeliyim ?
aydan

Mine Pakkaner
08-10-2006, 00:56
Lucatr iyi akşamlar.

Meşe palamutlarınız ile ilgili bir sorunuz varsa bunu üretim teknikleri konusunda meşe başlığına (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=770&page=15)sormalısınız. Hatta başlığı okursanız son mesajlarda cevaplarınızı bulabilirsiniz.

Bu vesileyle katılımınızın daha bol olmasını dileriz. ;)

Ateş Öztan
08-10-2006, 09:05
ateş abi,
bana gönderdiklerin elime ulaştı, yoğunluktan telefonla arıyamadım, çok teşekkür ederim, meşe palamutlarını ne zaman/nasıl ekmeliyim ?
aydan

Ümit ederim sana mutluluk verirler,
Meşelere gelince, cevabı nerede bulacağınız yazıldı. Kolay gelsin.

ilkbahar 1
09-10-2006, 08:59
teşekkür ederim mine hanim, meşe başlığı gözümden kaçmış.
bitki; ağaç; bonsai; botanik...
bütün bunlarin çok başında emekleyen biri olarak, şimdilik daha çok izleyicisi olduğum forumumuza ilerleyen zamanlarda katkı da sağlamaya başlayacağımdan emin olabilirsiniz.
aydan

bumutb
23-12-2006, 13:15
ates bey selamlar,

bende uzun aylar bonsai kitabı okuyup,bircok video izledikten sonra artık bunu hayata gecirmek istiyorum. eger elnizde hala fidan kaldıysa bana da yollanımızı rica ediyorum. istanbulda yasıyorum....

malina
23-12-2006, 13:22
Kusura bakmayın, henüz ilk mesajını yazmış olanlar bu tür takaslardan yararlanamıyor.:) Önce sizi bir tanıyalım, biraz yazışmalara katılın bakalım :)

tweener
25-12-2006, 00:59
ateş bey ben de yeni başlamayı düşünüyorum bonzaiye! eğer elinizde fazla varsa bi şekilde ben de memnun olurum tüm memnun ettiğiniz arkadaşlar gibi! özel mesaj da atmıştım, bi şekilde cevap verebilirseniz memnun olurum! kolay gelsin

turunç
25-12-2006, 10:40
tweener; ne duruyorsun başlamak için bonsaiye? Ateş Beyden alacağın fidanlar bonsai için henüz küçüktür. Yinede sana verirse onu geniş bir saksıya veya bahçe varsa bahçeye dikmelisin. Bu sırada boş durmayıp fidancılardan kalın gövdeli ve bonsai için uygun görünen fidanlar alıp çalışmalara başlamalısın. Ama önce bonsai ile ilgili konuları okumalı ve bilgini arttırmanı tavsiye ederim. Hoşgeldin aramıza...

Ali H. ALI
25-12-2006, 11:44
Tweener, Aramiza hos geldin. Bir omur boyu surecek bir ugrasin icine kendini atmak istiyorsun ve ne guzel bir is yapiyorsun. BONSAI bir omurden de uzun suren bir ugras, omrun bittigi yerde, geriye kalan bonsailer omurlerini surmeye devam edecekler, mutlaka omrunu tamamlayan bonsaicinin geride biraktigi agaclarina onu anarak o agaclara bakacak bir yakini bulunacaktir.
Turuncun dedigi gibi okuyarak ve en yakin bir zamanda agaclar uzerinde calismaya basla ki el becerilerin artsin, ayrica bu calismalarini burdaki arkadaslarla paylasmayi da unutma, bilgi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylasirsak Turkiyede bonsai cok daha cabuk gelisip, diger bonsai yapan ulkeleri yetismis olur deyilmi?
Tekrar aramiza hos geldiniz.

abay
20-04-2007, 15:42
*** ateş öztan kardeş ben sana ulaşıp anlatmış olduğun dişbudaktan almak isterim ama benkayseride kalıyorum nasıl yardımıcı olursun

unalceleb
21-04-2007, 00:25
selamlar,

bende bu işe yeni başlayanlardfanım ve eğer elinizde mevcut varsa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler. birde size nasıl ulaşabilirim.

Saygılarımla

aybala
21-04-2007, 09:03
Ateş Bey bu sıralar siteye pek uğrayamıyor ama geldiğinde eminim ilgilenecektir.

ZİVEC
21-04-2007, 21:59
Bu Memlekette Badem Ithal Edip Kilsu 29 Ytl Yiyorsak Biz Sorumlu Insanlarin Bu Toraklarda Rahat Yaşayabilecek Nesiller Birakma Konusunda Korkumuz Olmasi Gerekir

ramazan çeken
27-04-2007, 10:34
ateş bey bende yeni başlayanlardanım.bir kaç aday ağacım var.ama bu sayıyı çoğaltmak istiyorum.banada ateşdikeni veya başka bir türde olabilir.yollarsanız sewinieim.antepdeyim ben.kargo ücretini öderim.teşekkürler

ramazan çeken
27-04-2007, 10:36
pardon ateşdikeni değilmiş yanlış yazmışım dişbudak bu ağaç hakkında bilgim yok.ama sizin yazduıklarınızdan iyi bir başlangış olabilir gibi geldi.

mayıs
06-05-2007, 21:37
sayın Ates
fıdan hala yolluyor musunuz ben yenı uye oldum bu sıteye hıc tecrubem yok daha dogrusu cıcek oldurmekde tecrume oldu ıkı uc kere.
kendımı tanıtayım evvela.36 yasında calısan (artık degıl) ıstanbulda yasayan ıkı cocuk annesı bır moda tasarımcısıyım ben.
ıkı defa cıcek aldım ıkısıde oldu maalesef cıcek sevmeme ragmen almadım acıdıgım ıcın.olmasıne cok uzuldum.
sımdı dayanamadım seneler sonra 2 menekse 1 mınyatur gul nertera dıye cıtlenbıge benzeyen bır bıtkı ve kardelen aldım.nemı sever dıye bugunluk mutfakta tutuyorum.saksısını degıstırmem lazım
amaa neye nerden baslıyacagımı kestıremıyorum.COK ACIL YARDIMA IHTIYACIM VAR.Gene olmelerını ıstemıyorum.Fıkrı bıle aglamama sebep olucak yanı.Bana yardımcı olursanız sevınırım.
Bu arada sızın yolladıgınız fıdanlara bakabılırmıyım ben sızce.Isı bılmıyorum ama onsezım ve ogrenme yetenegım cok kuvvetlıdır.Cabuk ogrenırım yanı:)
sevgıler tesekkurler.:D

Ateş Öztan
07-05-2007, 11:23
Sevgili mayıs,
Mesajınızdaki bebek resminden bebekleri sevdiğinizi anlıyorum. Çiçekler de bebekler gibidir. Ne istediklerini söyleyemezler. Eğer, siz ne istediğini anlamaya çalışırsanız sorun yaşamazsınız.
Benim verdiğim fidanların size uygun olmadığını söylemek zorundayım.
Bilhassa yeni başlayanlar ve yeri kısıtlı olanlar için uygun olmuyor.
Size tavsiyem eviniz içinde bol ışıklı, aşırı güneş almayan bir cam önüne cam güzeli koyun. Suyunu eksik etmeyin ( çok ta atmayın). sizi memnun edcektir.
Çiçeklerin de hava akımlarından üşüyeceklerini aklınızda tutun.
Mutfak camınız bol ışık alıyor ve kuzeye bakıyorsa afrika menekşesini de buraya koyun. Yapraklarını aşırı ıslatmayın.
Sonuç; biraz bilgi alın, doğru yer seçin, mutlu olun :)

Ateş Öztan
07-05-2007, 11:25
Ateş Bey bu sıralar siteye pek uğrayamıyor ama geldiğinde eminim ilgilenecektir.

Sevgili Aybala kardeşim haklısın. Bir süre uğrayamadım.
Maalesef bizim yoğun bir dönemimiz. Bir ay sonra daha rahat olacağım.
Ayrıca, forumdaki trafikte şöyle bir göz atma ile olacak gibi değil.
Gecikmeli cevaplar için özür dilerim.