PDA

View Full Version : Aşı Bıçağı ve Aşı Makası örnekleri

Selahattin Yılmaz
29-08-2008, 23:55
Aşı Bıçağı (Göz aşıları için)
kabuk ayırma kısmı bıçağın arka uç kımında
46082

Aşı Bıçağı (Göz aşıları için)
kabuk ayırma kısmı sapın arka kısmında
49075

Aşı Bıçağı Model 4(Yama göz aşısı için (genelde cevizde kullanılır)
çift ağızlı ve yama göz aşısı ve eşit aralıklı kabuk kaldırmak için iki ağızlı bıçak yapısı, istenildiğinde tek bıçak kullanılabilir.
46084

Blacklion Aşı Makası
47553

tekir ali
08-12-2012, 10:43
Bu model aşı makası (http://www.efirsatci.com/asi-makasi-kat1382.html) da gayet kullanıslıdır.

göksel38
09-12-2012, 12:15
dün akşam bereket tv de selahattin beyin aşı ile ilgili proğramını izledim elindeki aşı bıçakları maşallah çok keskindi ben masat ve bileği taşı kullanıyorum okadar keskin olmuyor acaba ne kullansam daha keskin yapabilirim bıçaklarımı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...selahattin beydende yeni çekimler bekliyoruz

omerr
08-01-2013, 13:56
dün akşam bereket tv de selahattin beyin aşı ile ilgili proğramını izledim elindeki aşı bıçakları maşallah çok keskindi ben masat ve bileği taşı kullanıyorum okadar keskin olmuyor acaba ne kullansam daha keskin yapabilirim bıçaklarımı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...selahattin beydende yeni çekimler bekliyoruz

merhaba
bende bileme okunuda sıkıntılıyım elimde eğe olmasına rağmen istediğim keskinlikte keskin olmuyor
geçen gün ince bir eğe aldım o esnada baktım bıçakçıda girit taşı diye bir bileme taşı var özel bir taş ondan alacağım....
Ancak birde sulu bileme taşı vardı o an elimde basit ucuz bir çakı vardı onu o makina ile biledi ve sonra girit taşına benzer bi taşla tekrar biledi sonra bir makina ile biledi ve sonuç
kağıdı jilet gibi kesiyordu
sonuç olarak
özel araçlarla ( eğe masat bileği taşı) gibi
**** işi bilen bıçakçılara bıçaklarınız biletmenizi tavsiye ederim

kolay gelsin....

ercan59
21-03-2013, 16:15
Aşı bıçaklarımı vs bıçakları bilemek çok zevkli .Bileme taşlarımla ufak tefek çakılarımı diğer konuda paylaştım. Yalnız kosa taşı gibi iri kumlu taşlarla bileme yapmak çakıyı bilemez daha çok onarılması güç çizikler açar.

http://www.agaclar.net/forum/bir-bilene-soralim/30580.htm post #18