PDA

View Full Version : Kırmızı ve beyaz renkli yer örtücüler hangileridir?

harfield
16-01-2010, 14:15
Şuanda asker olarak Diyarbakır7. Kolordu Komutanlığında bahçıvan sorumlusu olarak askerlik yapıyorum. Türk bayrağı yapabileceğim Diyarbakır ekolojisine uygun yerörtücüle konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Ancak önümüzdeki hafta sonu çarsıya cıkınca önerilerinize cevap verebilirim, şimdiden teşekkür ederim.

siniroluyorum
16-01-2010, 15:21
Yer örtücü kırmızı ve beyaz renkli çiçeklerin çeşidi bildiğim kadarıyla az.Olanların da çiçekleri az olduğu için yeşil kısımları gözüküyor.Onun yerine farklı çiçekler düşünseniz lale gibi ayrıca yer örtücüleri şekle sokmak zordur biri birinin üzerine gider şekil bozulur sürekli kontrol etmeniz gerekir.

nariçi
16-01-2010, 16:13
Park ve bahçelere yaz boyu kırmızı açan küçük çiçekler var, Türk bayrağı kırmızısı. Ay yıldız yerine de beyaz açan çiçek dikersiniz. Devamlı beyaz kalan bitki bulabilirsiniz ama devamlı kırmızı bulunacağını sanmıyorum.

Çiçekçi arkadaşlar askere yardım edin.

Orhan Özbilgiç
16-01-2010, 16:47
Sevgili nariçi haklı. Yerörtücü yok gibi? Mevsimlik çiçeklerden, hazirandan aralığa kadar sürekli kırmızı çiçekli kalan ''Ateş Çiçeği'' kırmızı için tek seçenek gibi duruyor.

nariçi
16-01-2010, 18:11
Sayın orijin kırmızı çiçeğin adını yazdığınız için teşekür ederim.
Kış için olsa süs lahanaları da olabilir ama yazın olmaz.

the_mc
03-02-2010, 10:27
Sayın orijin kırmızı çiçeğin adını yazdığınız için teşekür ederim.
Kış için olsa süs lahanaları da olabilir ama yazın olmaz.

genelede süslahanaları kullanılıyor bu iş için alternatif seçeneklerde mevcut tabi ki.

bero
08-01-2012, 00:40
herkese selamlar.önce bir çok faydalı bilgiler içeren forum sitenizin yeni üyelerinden biri olarak emeği geçen bilgilerini paylaşan herkese sonsuz teşekkürler.... benim soruma gelince;arkadaşlar görev yapmakta olduğum okulumuzun bahçesine,kırmızı ve beyaz çiçekleri kullanarak türk bayrağını yapmak istiyoruz.bizim için büyük bir proje :))) bunun için en uygun bitkiler nelerdir.hangi çiçekler bu projemize hayat verir.akdeniz bölgesindeyiz. çok acilllllll !!!!!paylaşımlarınızı bekliyorummm....şimdiden teşekkürler..........

seyyah53
08-01-2012, 01:05
Saat biraz gec oldugundan tabi cevaplar yarina kaldi fakat...

Boyle bir projeyi birkac kez gormustuk tabi bu kesinlikle bir tane daha yapilmasin demek degil...

Benim bu saatte aklima dusen boyle bir projeyi ciceklerle yapmak tamam guzel fakat cicekler soldugunda ya da kurudugunda kisa donemli olmasi..

Acaba boyle birsey uzun omurli olmasi amaciyla cok yillik cali ya da agaclar ile olabilirmi?

Güler
08-01-2012, 08:12
Zaman zaman bayırlarda rastlıyorum böyle güzelliklere.

Arkadaşımız seyyah53 de konuya değinmiş.

Benim de önerim; ay yıldızı beyaza boyanmış bir metal kullanarak, kırmızı bayrak zeminini de mevsimsel kırmızı çiçeklerle yapmanız.
Örneğin bu mevsimine göre kırmızı şeker begonyaları olabilir, ateş çiçeği olabilir, kırmızı çiçek açan veya yaprakları kırmızı olan yer örtücüleri olabilir.

bero
08-01-2012, 22:29
teşekkür edrim arkadaşlar.bu proje gerçekten çok önemli benim için.çiçeklerin nisan mayıs gibi açması lazım.ayyıldızı metal yapmakmı bayrağın tamamını çiçeklerle yapmaya çalışmakmı bilemiyorum...aklınıza gelen çiçek isimlerini kırmızı ve beyaz olanları lütfen yazın!

bero
08-01-2012, 22:31
sayın seyyah 53 dedğin çok mantıklı.peki bu tür çalı veya çok yıllık bitkilrden bildiğin varmı?

Harun Parlak
21-01-2012, 20:49
Burada güzel bir fotoğrafataki bitki (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=158282827616466&set=a.131885973589485.24153.100003042504570&type=1&theater) nedir bilemedim ama Bayrağımızın kırmızı rengine çok güzel benziyor.