PDA

View Full Version : El yapımı seramik bonsai saksıları

yamadorian
11-12-2009, 16:42
Selamlar,

Bonsai yetiştirmenin yanında seramikle uğraşmanın verdiği avantajla yapmış olduğum seramik saksıların fotoğrafları sizlerle paylaşmayı ve talep olursa satmayı düşünüyorum.Bu saksılar kalıp kullanılmadan , üç değişik seramik çamurundan 1200 derecede fırınlanarak elde edildi.Bildiğiniz gibi;fırınlanmış kil , nem tutma özelliğinden dolayı bonsailer çin en ideal saksılardır.Klasik modellerin yanısıra amaorf modellerin de olduğu koleksiyonumdan bazı örnekler;
kürler..
daha fazla örnek görmek için aşağıdaki linki tıklayınız,
teşekkürler..

http://eraydinbonsai.blogspot.com/

117787
20 x 15 x 5 cm ebatlarında ,sırlı , amorf model
117785
23 x 13 x 6 cm ebatlarında , sırlı , amorf model

msgurkan
11-12-2009, 18:44
Sayın yamadorian, sizi tebrik ederim. Harika saksılar yaratmışsınız. Bu saksılar içerisindeki bonsai çalışmalarınızı da görmek isteriz.

tourkana
11-12-2009, 20:32
Yamadorian ın yaratıcı kişiliği isimden kendini belli ediyor.

Harika çalışmalar yapmışsınız tebrik ederim..

Satmayı düşünüyor musunuz ?

yasemin
12-12-2009, 09:36
Tebrikler....
Çok estetik ve sıradışı çalışmalar olmuş.

Harun Parlak
12-12-2009, 09:52
Çok güzel çalışmalar. Umarım kısa zamanda seri imalata geçip bonsai ye katkınız artar. Bizlerde yararlanmış oluruz. Tebrikler. Çalışmalarınızın devamını dilerim. Fotorafları foruma yüklerseniz ileriki aşamalarda link bozulmasından dolayı fotoraflar kaybolursa konuştuklarımız askıda kalır.

yamadorian
13-12-2009, 01:38
teşekkürler,gelişmekte olan birkaç ağacım var ileride onların fotoğraflarını yüklemeyi düşünüyorum.

Ali H. ALI
13-12-2009, 06:52
Iyi gunler yamadorian, aramiza hos geldin.

Turkiyede seramik bonsai saksisi, su anda colde su gibidir ve siz calismalarinizdaki orneklerle, oradaki bircok bonsaicinin gonlune su serptiniz.

Bonsaisandan sonra, seramik bonsai saksisi yapmiya calisan ikinci fotografcisiniz. Fotografciliktan bonsai saksisi yapimina sanirim kolaylikla geciliyor:)

Saksilarinizin hepsi de guzel, yalniz ben bir noktaya deginecegim.
Sizin yaptiginiz kimi calismalarda da goruldugu gibi, genelde bonsai saksilarinin altinda kucucuk ayaciklar olur bu ayaciklar saksiyi daha gosterisli yapiyor.

Calismalarinizin devamini diliyorum.