PDA

View Full Version : Tablo (table) kullanımı (yazılarınızı hizalı yazmanız gerekirse)

malina
27-04-2009, 12:01
Bazı yazıları forumda hizalı göstermek mümkün değildi. bu nedenle kelime aralarına noktalar koymak zorunda kalıyordunuz.

Daha düzgün bir listeleme için yapmanız gerekenleri yazayım... Bu düzenleme için uzaytek'e teşekkürler :)

Kullandığım kimyasallarla içerkleri . Yanlarındaki gramajlarda 1000 lt su için gerekli miktarlar

1-Mono potasyum fosfat(KH2PO4) (0-52-34)..…….....K%28.22-------P%22.69 .... 176,26 gr

2-Potasyum sülfat(K2SO4)……………..........................K%42----------S%18 ....... 309,002 gr
K2O %50
SO3 %46

3-Kalsiyum Nitrat(Ca(NO3)2…………………………...Ca%19.6-----N%15.5....... 612.24 gr
CaO % 27.5

4-Magnezyum sülfat(MgSO4)…………………….…...Mg %9------S %11 ......... 411.11 gr
MgO %15

5-Üre(H2NCONH2)…………………………………...N %46......... 54.56 gr

6-Borik asit(H3BO3) min% 99.9……………………...B %18......... 6.66 gr

7-Demir Sülfat(FeSO4) 7 H20………………………...Fe%17...... 14.11 gr

8-Çinko Sülfat(ZnSO4)………..……………………....Zn%21....... 2.38 gr

9-Bakır Sülfat(CuSO4) min%98…………………..…Cu %39.75...... 0.3 gr

10-Mangan sülfat(MnSO4) H2O MİN %98…………..Mn % 32 ....... 1.56 gr

11-Sodyum molibdat(Na2MoO4)………….………….Mo%46..... 0.02 gr

| | |
1 Mono potasyum fosfat (KH2PO4) (0 52 34) | K%28.22 | P%22.69 | 176,26 gr
2 Potasyum sülfat (K2SO4) | K%42 | S%18 | 309,002 gr | K2O %50 - SO3 %46
3 Kalsiyum Nitrat (Ca(NO3)2 | Ca%19.6 | N%15.5. 612.24 gr | CaO % 27.5
4 Magnezyum sülfat (MgSO4) | Mg %9 | S %11 | 411.11 gr MgO %15
5 Üre (H2NCONH2) | N %46 | 54.56 gr |
6 Borik asit (H3BO3) | min% 99.9 | B %18 | 6.66 gr |
7 Demir Sülfat (FeSO4) 7 H20 | Fe%17 | 14.11 gr |
8 Çinko Sülfat (ZnSO4) | Zn%21 | 2.38 gr |
9 Bakır Sülfat (CuSO4) min%98 | Cu %39.75 | 0.3 gr |
10 Mangan sülfat(MnSO4) H2O MİN %98 | Mn % 32 | 1.56 gr |
11 Sodyum molibdat(Na2MoO4) | Mo%46 | 0.02 gr |

Yukarıdakinin kodları:
| | |
1 Mono potasyum fosfat (KH2PO4) (0 52 34) | K%28.22 | P%22.69 | 176,26 gr
2 Potasyum sülfat (K2SO4) | K%42 | S%18 | 309,002 gr | K2O %50 - SO3 %46
3 Kalsiyum Nitrat (Ca(NO3)2 | Ca%19.6 | N%15.5. 612.24 gr | CaO % 27.5
4 Magnezyum sülfat (MgSO4) | Mg %9 | S %11 | 411.11 gr MgO %15
5 Üre (H2NCONH2) | N %46 | 54.56 gr |
6 Borik asit (H3BO3) | min% 99.9 | B %18 | 6.66 gr |
7 Demir Sülfat (FeSO4) 7 H20 | Fe%17 | 14.11 gr |
8 Çinko Sülfat (ZnSO4) | Zn%21 | 2.38 gr |
9 Bakır Sülfat (CuSO4) min%98 | Cu %39.75 | 0.3 gr |
10 Mangan sülfat(MnSO4) H2O MİN %98 | Mn % 32 | 1.56 gr |
11 Sodyum molibdat(Na2MoO4) | Mo%46 | 0.02 gr | ÜYE ADI | ZIPÇIKTI | İXİA
TANER ÜÇER | 5 | 5
DENİZİNED | 4 | 4
GÜNÜM | 10 | -
İKLİMSİZ | 4 | 4
DUBİEF | 5 | -
FERDA ÜLKÜMEN | 10| -
NUZEL | 15 | 15
SEBAHATTİN SARGIN | 2 | 2
FİKRETEREN | 4
COYOTE | 4 | 4
MCBUSH | 2 | 2
NKOKSAL | 4 | -
FSUZEN | 6 | 4
GCONTAY | 4 | 4
KOYU YEŞİL | 3 | 4
NİNİNA84 | 40 | -
ADAADA | 5 | 5
SEVİL | 10 | 10
BADEM | 9 | -
ZÜLFÜ ERDOĞAN | 5 | 5
CEMO | 5 | 5
JİNEOP | 6 | 6
ADALET YAĞCI | - | 20
TTURT | - | 6

Yukarıdakinin kodları:
ÜYE ADI | ZIPÇIKTI | İXİA
TANER ÜÇER | 5 | 5
DENİZİNED | 4 | 4
GÜNÜM | 10 | -
İKLİMSİZ | 4 | 4
DUBİEF | 5 | -
FERDA ÜLKÜMEN | 10| -
NUZEL | 15 | 15
SEBAHATTİN SARGIN | 2 | 2
FİKRETEREN | 4
COYOTE | 4 | 4
MCBUSH | 2 | 2
NKOKSAL | 4 | -
FSUZEN | 6 | 4
GCONTAY | 4 | 4
KOYU YEŞİL | 3 | 4
NİNİNA84 | 40 | -
ADAADA | 5 | 5
SEVİL | 10 | 10
BADEM | 9 | -
ZÜLFÜ ERDOĞAN | 5 | 5
CEMO | 5 | 5
JİNEOP | 6 | 6
ADALET YAĞCI | - | 20
TTURT | - | 6

Not:

[ altGR tuşu basılı iken yukarıdaki 8 rakamına (Aç parantez) basın
] AltGr tuşu basılı iken 9 rakamına (kapa parantez) basın
| AltGR tuşu basılı iken üzerinde < > işaretleri olan tuşa basın

malina
27-04-2009, 12:02
başlık | başlık | başlık| başlık
yazı | yazı | yazı |
yazı | | yazı |
yazı | yazı | yazı | yazı

Yukarıdaki görüntü için, yazı alanına bunları yazıyorum:

başlık | başlık | başlık| başlık
yazı | yazı | yazı |
yazı | | yazı |

Not: "HTML Kod:" yazısı sizi yanılmasın. Yazı alanındaki html ikonu ile http://www.agaclar.net/forum/images/editor/html.gif sizin hiç ilginiz yok. Ama yazdıklarımı öyle göstermezsem, ne yazdığımı göremezsiniz. En üstteki gibi görürsünüz...

Anlaşılması için yazılardan arındırıp yazarsam:

| | |
| | |
| | |

Selahattin Yılmaz
27-04-2009, 12:50
I ve ya l (i veya L) hangisi acaba yoksa l karakteri farklı mı?

gece
27-04-2009, 14:55
I ve ya l (i veya L) hangisi acaba yoksa l karakteri farklı mı?

Merhaba, denemedim ama "gördüğüne inanmak" ve bilgisayar bilgime göre, anılan karakter farklı bir karakter, pipe (payp okunan, güzel Türkçemizde çubuk-çıbık- dediğimiz karakter).

Bu karakter ve saz arkadaşları için tıklayınız (http://www.agaclar.net/forum/showpost.php?p=343243&postcount=1).

gece
'çubuk kraker' benzeri çubuk karakteri anlatan forum üyesi!

MSaygin
27-04-2009, 18:37
Bu çok işe yarayacak, teşekkürler.

fizban
27-04-2009, 19:22
Sn Malina,

Gönderme kurallarına baktığımda HTML kodu kapalı gözüküyor.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt verebilirsiniz
Ek dosya yükleyebilirsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyebilirsiniz
BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Forum Kuralları

Minik bir uygulama da yaptım. Olmadı. Ben mi yanıldım yoksa?? Kurallarda HTML kodlarının da açık olması mı lazım acaba?

İSİM| ŞEHİR | DAİRE| NO
yazı | yazı | yazı |
yazı | | yazı |

gece
27-04-2009, 20:18
Sn Malina,

Gönderme kurallarına baktığımda HTML kodu kapalı gözüküyor.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt verebilirsiniz
Ek dosya yükleyebilirsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyebilirsiniz
BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Forum Kuralları

Minik bir uygulama da yaptım. Olmadı. Ben mi yanıldım yoksa?? Kurallarda HTML kodlarının da açık olması mı lazım acaba?

İSİM| ŞEHİR | DAİRE| NO
yazı | yazı | yazı |
yazı | | yazı |

Merhaba, yaşadığınız sorun HTML kodlarının açık/kapalı olması ile ilgili değil.

Sizin yazınızda "HTML" ile başlamanız (ve "/HTML") ile bitirmeniz sorun oluşturmuş. Sanırım HTML'yi siz klavyeden yazdınız, oysa sistem tanıyıp başına bilgi kabilinden "HTML kodu" diye ekliyor.

Yani siz herşeyi yapmış, fazladan "HTML" diye yazmış olduğunuz için program tablo yazmak istediğinizi anlayamamış. Ben sizin kodunuzdan sadece HTML açılış ve kapanış etiketlerini kaldırdım ve yukarıda da gördüğünüz üzere tablonuz tıkır tıkır çalıştı. (Hatta o kadar iyi çalıştı ki, tıkırtı duyulmuyordu, onu da ben ekleyiverdim :p )

gece
çok bilirmiş gibi, programcılık konusunda ukalalık eden forum üyesi!

fizban
27-04-2009, 21:50
İSİM| ŞEHİR | DAİRE| NO
Fizban | İstanbul | 3 | yok
yazı | | yazı |

Teşekkür ederim. Sistem kendi tanımlıyormuş. Evet.

Hayır ben elimle yazmadım .Açılan panoda yukarıda en sonda <> işaretine bastıktan sonra table kodlarını yazdım. O da HTML yi açıp kapatmıştı.

Bu iyi oldu. Demek ki <> kısmına basmaya gerek yok. Doğrudan Table kısmına giriş yapılması yetiyor.

Çok iyi yaptınız sevgili gece. Benim gibi takılabilecek arkadaşlarımıza ışık tuttunuz.

Teşekkürler.

malina
28-04-2009, 08:51
#2 (http://www.agaclar.net/forum/showpost.php?p=408160&postcount=2) nolu mesajımı biraz daha ayrıntılı yazmaya çalıştım...

Not: "HTML Kod:" yazısı sizi yanılmasın. Yazı alanındaki html ikonu ile http://www.agaclar.net/forum/images/editor/html.gif sizin hiç ilginiz yok. Ama yazdıklarımı öyle göstermezsem, ne yazdığımı göremezsiniz. En üstteki gibi görürsünüz...

uzaytek
03-05-2009, 22:35
söyledim mi bilmiyorum, bu eklentinin başlıklara tıklanırsa sıralama yapma gibi bir özelliği var. ama bunu javascript ile yaptığı için türkçe kararkterlerde düzgün çalışmayabilir, emin değilim.

Not: Biraz önce Nariel sayesinde bunun js dosyasını güncelleme sırasında taşımadığımı farkettim, taşıdım şimdi çalışıyor.

malina
04-05-2009, 11:09
başlıklara tıklanırsa sıralama yapma gibi bir özelliği varHarika :)

Başlıklara tıklayın sıralamayı kontrol edin :)

alfabetik sırala | numaraya göre sırala | tarihe göre sırala
A | 5 | 02.05.2009
E | 1 | 05.05.2009
B | 3 | 01.05.2009
F | 6 | 12.05.2009
C | 2 | 04.05.2009
D | 4 | 01.04.2009

Amazonn
22-05-2009, 11:23
İL | İLÇE | KÖY
yazı | yazı | yazı |
yazı | yazı | yazı |

denedim çok güzel oldu :D

benim başlıkları yeşile dönüşmedi neden acaba :(

malina
22-05-2009, 11:30
il | ilçe | köy
yazı | yazı | yazı il | ilçe | köy
yazı | yazı | yazı

praecox
22-05-2009, 11:36
Harika :)

Başlıklara tıklayın sıralamayı kontrol edin :)

alfabetik sırala | numaraya göre sırala | tarihe göre sırala
A | 5 | 02.05.2009
E | 1 | 05.05.2009
B | 3 | 01.05.2009
F | 6 | 12.05.2009
C | 20 | 04.05.2009
D | 4 | 01.04.2009

numara sıralamasında hata var sanırsam 2 -20

Amazonn
22-05-2009, 11:43
Teşekür ederim malina

(table ) doğru yere yazarsam başaracağımı anladım tekrar denemek istemiyorum forumda kirlilik olmasın...

uzaytek
22-05-2009, 13:42
numara sıralamasında hata var sanırsam 2 -20

evet, sıralamayı alfabetik yapıyormuş :), koda bakıp anlayabilirsem düzeltirim.

uzaytek
07-09-2009, 11:24
biraz geç oldu, ama düzelttim :)

Beau
05-11-2009, 04:20
teşekkür ederimm

Mutlu Kutlu
09-01-2010, 09:12
başlık | başlık | başlık| başlık| başlık | başlık| başlık
yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı |
yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı | yazı |

Denemek maksadıyla yazdım.

indomie
29-01-2010, 18:05
Tablo (Table) yapabilmek için yazı alanının üstünde herhangi bir simge (icon) göremiyorum. Aşağıdaki satırları biz mi yazacağız? (Yazının görünebilmesi için son köşeli parantezi kaldırdım)

[table="head"]| | |
| | |
| | |
[/table

Sayın malina'nın aşağıda yaptığı gibi tek bir eklentiyi (View Single Post) yazacağım bir mesaja nasıl ekleyebilirim?

#2 (http://www.agaclar.net/forum/showpost.php?p=408160&postcount=2) nolu mesajımı biraz daha ayrıntılı yazmaya çalıştım...

Saygılarımla.

Kiraz
29-01-2010, 19:21
Bu tablo çok kullanışlı oldu, elinize sağlık. Uzun zamandır foruma eklemek istediğim tabloyu (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=19011) kolayca ekleyebiliyorum.

Bilgisayarımdaki excel dosyasından foruma kopyaladığım sayfaya, yukarıdaki ilaveleri yapıyorum, henüz tamamlamadım.

malina
29-01-2010, 19:37
Tablo (Table) yapabilmek için yazı alanının üstünde herhangi bir simge (icon) göremiyorum. Aşağıdaki satırları biz mi yazacağız?

Evet siz yazacaksınız.

[/table

Sondaki köşeli parantezi yazmayın unutmayın tabii :)

indomie
29-01-2010, 20:27

Teşekkürler Sayın malina,

Bir de, sizin yukarıda yaptığınız gibi, bütün bir sayfanın değil de sadece tek bir mesajın linkini mesaja nasıl ekleyebilirim?

Saygılarımla.

gece
29-01-2010, 20:41
Bu tablo çok kullanışlı oldu, elinize sağlık. Uzun zamandır foruma eklemek istediğim tabloyu (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=19011) kolayca ekleyebiliyorum.

Bilgisayarımdaki excel dosyasından foruma kopyaladığım sayfaya, yukarıdaki ilaveleri yapıyorum, henüz tamamlamadım.

Umarım excel'den kopyaladığınız sayfaya yaptığınız ilaveler sadece baştaki table ve head'dir. Tüm " | " (çubuk, (ing.) pipe) karakterlerini tek tek yazmak için uğraşmıyorsunuz değil mi?

Bunun kolayı var çünkü; böylesi büyükçe tabloları aktarırken kopyala yapıştırdan önce excel'de csv formatında kaydedip, word/benzeri kelime işlem programında açıp, ayraç olarak kullanılan virgül veya noktalı virgülleri tümünü değiştir (Ctrl+H) ile değiştirdikten sonra foruma kopyalamak zamandan ve emekten kazandıracaktır.

gece
csv formatını neredeyse xml'den bile çok seven forum kişisi!

gece
29-01-2010, 20:54
Teşekkürler Sayın malina,

Bir de, sizin yukarıda yaptığınız gibi, bütün bir sayfanın değil de sadece tek bir mesajın linkini mesaja nasıl ekleyebilirim?

Saygılarımla.

Karışmak gibi olacak ama, olsun. :)

Her mesajın sağ üst köşesindeki mesaj no'suna sağ tıkla tıklıyorsunuz ve adresini kopyalıyorsunuz, link olarak bu adresi yapıştırıyorsunuz.

123528

gece
kendi de tek mesaj alıntılandırdığından yanıt verme cür'eti gösteren, hariçten gazel okuyucu forum kişisi

Kiraz
29-01-2010, 22:05
Bunun kolayı var çünkü; böylesi büyükçe tabloları aktarırken kopyala yapıştırdan önce excel'de csv formatında kaydedip, word/benzeri kelime işlem programında açıp, ayraç olarak kullanılan virgül veya noktalı virgülleri tümünü değiştir (Ctrl+H) ile değiştirdikten sonra foruma kopyalamak zamandan ve emekten kazandıracaktır.

Teşekkürler, bilmiyordum, " | " karakterini, kopyalayarak yapıştırdım:) Bu mesajı görmeden tabloyu kabaca tamamlamıştım.

indomie
29-01-2010, 22:10
Teşekkürler Sayın gece,

Kısa ve anlaşılır bir cevap vermişsiniz.

İngilizce Windows kullanıyorum. Mesaj numarasının üzerinde iken sağ tıkladıktan sonra "Copy Shortcut" ile sorunu hallettim.

Sorduğum soruya buradan (http://www.agaclar.net/forum/showpost.php?p=571148&postcount=23) olaşabilirsiniz. :D

Saygılarımla.

malina
29-01-2010, 22:51
Teşekkür ederim gece :)

hariçten gazel okuyucu forum kişisi
İstediğin zaman, istediğin kadar :)

gece
29-01-2010, 23:33
Tablolar ile sıralama, hizalama yapabiliyor, satırları daha rahat görüp, okuyabiliyoruz.

Yukarıda yazılanlara rağmen bazı bilgiler dağınık olduğu için burada tekrar etmek yararlı olabilir.

Tablo sözkonusu olduğunda bilinmesi gereken birkaç kural vardır, bunlar;
1- Tablolar "[table" ile başlayıp [/table] ile biter. Bir anlamda tablonun sol üst köşesi " " dir.

2- Tablolarımızın neyi ifade ettiğini kolay anlaşılsın diye başlık satırımızı mutlaka eklemeliyiz, böylece tüm tablolarımıza [table="head" yazıp köşeli parantezi ] kapatarak başlamamız gerektiğini ve ile bitirmemiz gerektiğini söylemiş oluyoruz.

Peki bu [ (köşeli parantez) açmayı nasıl yapacağız?
Alt Gr+8, tuşlarına basarak yani boşluk tuşunun hemen sağındaki Alt Gr ye basıp, basılı tutarken yukarıdaki 8 tuşana basarken (klavyenin sağındaki nümerik klavyedeki 8 tuşuna basarak DEĞİL)

Köşeli parantezi kapatmak için de; Alt Gr basılıyken, yukarıdaki 9 sayısına basıyoruz.

[table="head"] Yazdıktan sonra hemen ilk kolonumuzun başlığını yazabiliriz.
[table="head"]Ders diyelim meselâ, böylece ilk kolonun başlığı "Ders" olacak, ne zaman? Başka bir kolona geçeceğimizi belirten | karakterini yazdıktan sonra.

3- Kolon ayracı olarak mutlaka | karakteri yazılmalıdır:

Dikkat ederseniz bu karakter, büyük I olmadığı gibi, küçük l de değil, l'den farklı olduğunu dikkatli baktığınızda alt ucunun daha aşağıda olmasından görebilirsiniz. ikisini de yan yana yazacak olursak l | fark daha net görünecektir. Peki bu, İngilizce'de pipe yazılıp, (payp) okunan karakteri ekrana nasıl çıkaracağız?

Soldaki shift tuşunun sağına bakarsanız orada olduğunu göreceksiniz. Alt Gr+ |, yani boşluk tuşunun sağındaki Alt Gr basılırken shift'in sağındaki büyüktür ve küçüktür'ün de olduğu tuşa basıyoruz. Bu kadar kolay.

Yazmaya devam edelim;

[table="head"]Ders | Not
Botanik | 5
Mikoloji | 5
Zooloji | 5
[/table}

Dikkat ederseniz kolon sonlarında kolon işareti koymaya gerek yok, Enter tuşu ile alt satıra geçebiliyoruz.
Başlıkta ne kadar kolon açarsanız o kadar kolonunuz olur ve sistem bunu aklında tutar.

Yukarıdaki tabloda tablonun kendisini değil de yazıldığı şekil görülsün diye en sonunu tabloda olması gerektiği şekilde, köşeli parantez " ] " ile değil de süslü parantez " } " ile bitirdim. Ki bu kadar basit konuyu, amma süslü yazmış diyebilesiniz. :)

Düzeltirseniz, tablomuz olması gerektiği gibi görünecektir.

Her zaman gerekli olmamakla birlikte, tablo içerisinde gelişmiş editörümüzdeki resim ekleme, koyu yazma, sağa, sola hizalı ya da ortalanmış yazma, link ekleme gibi güzellikleri kullanabiliyoruz.

Özetleyecek olursak;

Tablo hazırlarken mutlaka köşeli parantez açıp, table="head" yazdıktan sonra yine köşeli parantezi kapatarak tabloya başlamalı ve yine köşeli parantez içerisine yazacağımız "/table" (tırnaklar yazılmıyor) ile bitirmeliyiz.

Başlıkta belirttiğimiz kadar tablo kolonumuz olur. Kolonlar birden fazla sözcük içerebilir, kolon ayracı " | "dır.

gece
yapması, yazmaktan çok daha kolay diyen, anlatma özürlü forum kişisi.

Cumhur Tonba
30-01-2010, 00:12
Ders|not|not
Çoğrafya|5|7
Pisikoloji|8|9
Müzik|6|9
beslenme|9|8

Nasıl anlatma özürlüsü oluyorsunuz ki sayın gece. Örneğin bu | işaret nasıl olacak o kadar okumuş anlamamıştım. Her halde yukarıda okuya okuya kafam karışmış. Sizin 29 nolu mesajı okuyunca bir defa da başardım. Şimdi ben tarif etsem çok daha kısa tarif ederim. Herşey yapıncaya kadar. İşin kolayını tembele soracaksınız. Bu tablo kullanma benim işime çok yarayacak. Nokta koymaktan, hizalamaktan canım çıkıyordu.

Cumhur Tonba
30-01-2010, 01:01
Öğrendikten sonra malinanın 2 numaralı mesajına baktım. Orada ne kadar açık anlatılmış halbuki. Fakat [ ] | bu işaretleri nasıl yapacağımı bilmiyordum. habire I büyük ıyı kullanıyordum. Neyse çektiğim bütün zahmetlere değer. Bugün de karlı sayılırım. Dün başladım, bugün bitti. İşaretler

[ altGR tuşu basılı iken yukarıdaki 8 rakamına basılacak
] AltGr tuşu basılı iken '' 9 rakamına basılacak
| AltGR tuşu basılı iken Küçük büyük harf tuşunu sağındaki yani Z harfinin solundaki tuşa basılacak.

Hepsini bir arada tekrarladım ki arayan kolayca bulsun.

Lilium
30-01-2010, 01:53
Cumhur Tonba|Şubat tatili notları|
Coğrafya |5| Biraz daha çalışması gerekir|
Matamatik |4|Eh şöyle böyle
Müzik |10|ohoo bilmediği şarkı yok
Edebiyat |7|olacak olacak
Fenbilgisi|2|idare eder
Çalışkanlık |10|sabahlara kadar ders çalışıyor
Beslenme|5| emeklinin hali belli söylemeye gerek yok
Hal ve gidiş | 1|Pek iyi görmüyorum bu gidişle bilgisayar mühendisi olur

Teşekkürler arkadaşlar bende bir şey öğrendim.
Biz bu işi öğreneceğiz galiba

indomie
30-01-2010, 22:25
Sayın uzaytek,

İkinci tablomda olduğu gibi, tablodaki bilgilerin daha okunaklı olabilmesi için, başlık kısmında fasıla tuşunun kullanımına izin verilebilir mi? Ben nokta koyarak hallettim

Site yönetimince de uygun görüldüğü takdirde, görünümün daha güzel olacağını ve gözü yormayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla.

Rumuzu |Adı |Soyadı|Yaşı
indomie|Güner |Şenan|65

Rumuzu . . . .|Adı . . . . .|Soyadı . . . .|Yaşı
indomie|Güner |Şenan|65

uzaytek
31-01-2010, 10:50
doğru anladı isem sınırlar ve içerik arasındaki boşluğu arttıralım diyorsunuz? bakayım

indomie
31-01-2010, 13:28
Teşekkürler uzaytek. Aynen öyle.

uzaytek
20-03-2010, 08:07
yaptim, yeterlidir sanırım?

yine geç oldu, 2 ay olmuş, işler yoğun :)

wellness
26-02-2012, 21:57
Öğrendikten sonra malinanın 2 numaralı mesajına baktım. Orada ne kadar açık anlatılmış halbuki. Fakat [ ] | bu işaretleri nasıl yapacağımı bilmiyordum. habire I büyük ıyı kullanıyordum. Neyse çektiğim bütün zahmetlere değer. Bugün de karlı sayılırım. Dün başladım, bugün bitti. İşaretler

[ altGR tuşu basılı iken yukarıdaki 8 rakamına basılacak
] AltGr tuşu basılı iken '' 9 rakamına basılacak
| AltGR tuşu basılı iken Küçük büyük harf tuşunu sağındaki yani Z harfinin solundaki tuşa basılacak.

Hepsini bir arada tekrarladım ki arayan kolayca bulsun.

Merhaba sayın Cumhur Tonba,
benim gibi kalın kafalılar için iyi anlatmışsın. 2 sayfa mesajı okudum. Senin mesajın hariç hiçbirinden birşey anlamadım. Sağ elimle sol kulağımı, kafamın arkasından beri tutmaya çalıştım çalıştım, tutamadım. Kan tere battım bu arada. En nihayet senin verdiğin bilgiler ile sol elimle sol kulağımı, hiç zorlanmadan 1 seferde tuttum. :o:o:o oh ne rahatmış bee:D:D:D

Cumhur Tonba
10-10-2013, 20:56
Sayın wellness,
İşin kolayını tembele soracaksın. Ben de biraz evvel Link'i kelime ile vermeyi unuttuğumdan dünden beri çalışıyorum. Nihayet hatırladım. Arkadaşlarımız haklı esasında. Teknik olarak anlatıyorlar. Bizler başını okurken sonunu unutuyoruz.