PDA

View Full Version : malbman/ Hoya parviflora

malbman
09-04-2009, 13:57
Paul beyin hoya parviflora olarak teşhis ettiği mum çiçeğim sürgün veriyor sanırım. Üç yaprağın ortasındaki çıkıntı sürgün olabiir mi? Tecrübeli gözler bir bakıp beni sevindirebilir mi acaba?

Teşekkürler

İklimsiz
09-04-2009, 15:25
Henüz çok küçük olduğu için sürgün mü yoksa yeni yaprak mı belli değil.

Her halukarda bir hareketlenme var ve ardı hızla gelecektir:)

Tebrikler.

malbman
09-04-2009, 18:04
Sevgili İklimsiz çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en azından bir hareket var. Umarım dediğiniz gibi arkası hızlı bir şekilde gelir. Sabırsız mıyım neyim?:p

malbman
21-04-2009, 15:14
9 Nisan'da sorduğum sorunun cevabını bu gün aldım. Kaç gündür bakmayı bile unutmuştum hoyama.

Bu gün aklıma gelip de minik oluşumun ne olduğuna baktığımda ise sanki beni utandırmak istermişçesine ikinci bir minikle karşıladı beni.

Sevgiil İklimsiz'in dediği gibi ardı çok hızlı gelecek gibi görünüyor.

malbman
21-04-2009, 15:16
Bunlar da başka açıdan görünüşleri (Görmemişin hoyası yaprak vermiş, tutmuş forumu fotoğrafa boğmuş gibi oldu bu da ama:p:p).

Fatih
21-04-2009, 17:48
sayın malbman sizinle aynı kaderi paylaşıyoruz.bir bakıyorum sürgün gibi ertesi gün bakıyorum yaprak.İnşallah bu hoyalar bir gün bize bir süpriz yapar.

malbman
21-04-2009, 18:42
Sevgili fatihbrk, ben buna razıyım. Varsın sürgün sandığım bir sürü oluşum daha yaprak olsun. Bir sürü yaprağı olan afilli bir parviflora'nın çiçek açtığını bir gözünüzün önüne getirsenize... Ne muhteşem bir manzara değil mi? (Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış, benimki de o hesap:p:p)

İklimsiz
21-04-2009, 20:08
Sevgili malbman, yerinizde olsam ikinci fotoğrafta gayet belirgin görünen kuru sürgün uçlarını sivri uçlu bir makasla keserdim.

Neden mi?

Sadece estetik takıntısı:)

malbman
21-04-2009, 20:13
Yapraklar kendilerini kurtarsın, söz kuru uçları keseceğim sevgili İklimsiz. Ama şimdi kesinlikle elimi bile sürmem. O an kazmalığım tutar yaprağa bir şey yaparım da... Neme lazım:p