PDA

View Full Version : Tourkana/ Saksıdaki Ağaçlar

tourkana
22-02-2009, 13:24
Bugün gelmeyen yardıma rağmen tek başıma saksılama işlemlerine başladım.. Artık soğuk ve nefes kesilmesine bağlı olarak durma kararı aldım.. Saksılamada beni en çok zorlayan sert kazık köklere sahip çam ağaçları oldu...

Çok süzek bir toprak yapısı elde ettiğim toprak şu bileşenlerden oluştu,

2 çuval bahçe toprağı
1 çuval dağ kumu
1/2 çuval pomza taşı
1/2 çuval torf .

tourkana
22-02-2009, 13:28
Bunlar diğerleri ve en son fotoğrafta genel durum var... Hala saksılanmayı bekleyen çok fazla ağacım var ne yazık ki .

tourkana
01-03-2009, 16:43
Artık saksılanmayı bekleyen tek 2 ağacım kaldı, onlar da toprak geldiğinde bitecek..En sonunda saksılama işlemlerini bitirmiş olmanın verdiği keyifle fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum ,iyi seyirler...

Sırasıyla, Ardıç(2 açıdan),incir,konik ladin ve mugo,süsşeftalisi.

tourkana
01-03-2009, 16:49
sırasıyla ,
Zeytin
yabanizeytin ve incir arkasında da Porsuk ve Ahlat,
iç mekan bonsaileri(Crassula(izzeterisen hediyesi),Ficus(Bonsaisan saksısında), Portulacaria Afra(tekin beyin kaya saksısında)),
Mugo Çamı(Tanuki) öncesi ve sonrası ..

izzeterisen
01-03-2009, 17:27
Ne güzel.Tebrikler.
Ben de çalışmalarım biraz ilerleyince bahçede sizin gibi bonsailerime ait bir yer hazırlayacağım. Orada onları seyretmek, dinlenmek ne kadar zevklidir kimbilir.

tourkana
01-03-2009, 17:34
İnşallah istediğiniz gibi bir bonsai bahçesi yaparsınız,, oldukça keyifli ve yorgunluk atıcı oluyor. Crassulaya dikkat ettiniz mi?

izzeterisen
01-03-2009, 18:18
Her şey güzel görünüyor, biz bakmaya uzun zaman devam edeceğiz.

vyssera
02-03-2009, 21:14
Tourkana, Hazırladığın o güzel ortam ve Türkiye'nin en aktif bonsaicilerinden birisi olduğun için tebrik ederim. Herşey yolunda gider inşallah. Sevgiler.

Ali H. ALI
03-03-2009, 11:54
İnşallah istediğiniz gibi bir bonsai bahçesi yaparsınız,, oldukça keyifli ve yorgunluk atıcı oluyor. Crassulaya dikkat ettiniz mi?

Govdeyi bukmek icin mengene kullanmissiniz.

Tourkana bonsaide iyice yol almissin kutlarim. Bircok arkadasa ornek olacak calismalar yapilmis bu da ogrendiklerini uygulamakla gerceklesti.
Tum bonsai calismalarinda kolayliklar dilerim.

tourkana
03-03-2009, 12:02
Teşekkür ederim Ali bey,,
Crassula İzzet bey'İn hediyesiydi, onu hatırlatmak için sormuştum aslında ama mengeneyi de sayenizde göstermiş oldum..
Size de kolaylıklar dilerim.