PDA

View Full Version : agaclar.net,İzmir 4. Bonsai Atölye Çalışması (24 Ocak 2009)

memet
25-12-2008, 17:17
Agaclar.net bonsai ve diğer eğitim toplantıları için, yer ayarladım.

[B]ALSANCAK KÜLTÜR MERKEZİ

Kıbrıs Şehitleri Caddesi
No:12 Kat:4/B Alsancak - İzmir

Her ayın son cumartesi günleri, saat 13.00-16.00 arası orada olacağız.
İlk toplantımız ocak ayında olacak.

Penelophe
26-12-2008, 15:34
Memet, bu çok güzel haber, teşekkürler.

Günü belli ise eğer, şöyle 20 gün önceden felan başlık açarsan herkesin haberi olur diye düşünüyorum.:)

Ege35
26-12-2008, 15:55
Merhaba Arkadaşlar,

Ben de İzmirliyim . Çiçeği burnunda yeni üyeyim . Çok güzel paylaşımlar var . Bu sitede olmak çok güzel keşke daha önce keşfedebilseydim.

memet
02-01-2009, 19:55
Bu yılın ilk toplantısı 24 ocak cumartesi günü. Katılacak olan arkadaşlar şimdiden listeye isimlerini ekleyebilir. Toplantının yapılacağı yer ve gerekli diğer bilgilere ilk mesajdan ulaşabilirsiniz.

Penelophe
03-01-2009, 00:02
1. Penelophe ve Zeytinim

malina
03-01-2009, 10:54
Ocak, mayıs, ağustos, ekim aylarında 5 tane cumartesi günü var.
Ayın son cumartesi günü 31 ocak...

Başlığın anlamlı olması için bu ayrıntıya dikkat edilmesi gerekiyor.
Son cumartesi mi, 4. cumartesi mi yapacaksınız?

aliş
03-01-2009, 11:37
Benim bonsai ile hiç alakam yok ama eşim ve ben hep merak etmişizdir eğer işlerimiz çıkmaz ise ben ve eşim sizlerle olmayı çok isteriz.

Bu arada güzel bir ayrıntı, son cumartesimi 4. cumartesimi toplantı ?

Penelophe
03-01-2009, 15:58
Aliş, ne güzel hem belki bu toplantıdan sonra alakanız da olur.:)

Memet her ayın son cumartesi günü demiş bu durumda 31 ocak olacak sanırım, son haftasındaki cumartesi deseydi, 24 ocak olurdu sanki..

memet
03-01-2009, 17:24
Arkadaşlar. Ben tarihleri alırken her ay son cumartesi olsun biçiminde istedim. Kültür merkezi bana gün olarak verdi tarihleri. Sonradan kontrol edince her ayın son cumartesi gününe denk gelmediğini farkettim. Toplantılarımız verdiğim tarihteki günde. Başka, son güne gelmeyen iki tane dah cumartesi olacak sanırım.

Tarih. 24 ocak.

Bunun dışında toplantımız dört saat. İlk bir saatte ağaçlar üyelerinin tümünün katılabileceği bir sohbet toplantısı yapmanın uygun olacağını düşünüyorum. İzmir başlığında açıklayacağım bunu.

Aybars
07-01-2009, 09:02
1. Penelophe ve Zeytinim
2. EspryMaker

Ayrıca uğraşıp ayarladığın için teşekkürler memet.

Penelophe
07-01-2009, 23:52
Ege35, hoşgeldiniz, geç kalmış sayılmazsınız.:)

Toplantımza katılmaya ne dersiniz?

Ali H. ALI
10-01-2009, 13:34
24 ocaga cok kalmadi ve koskoca Izmirden toplantiya katilabilecekler sayisi su an 2-3 kisi bu sayi toplanti gunune kadar en az 30 olmali diye dusunuyorum.

bonsaisan
12-01-2009, 17:42
Katılım az gibi görünüyor ama umuyorum ki katılım sayısı artaçakdır.

Lİsteyi şöyle bir düzenledim
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim

BU uygulama güzel olaçak özelikle tecrübeli olan arakdaşların ağaçları üzerine konuşmalar.

Yeni bir fidanın şekilendirmesi.
Kök budaması
Torpak seçimi
Bonsai bakımında ki püf noktalar.
Budama ve telleme teknikleri.

Gibi genel içerikli uygulamalar ile anakonular üzerine detaylı konular.

TuruncuHis
12-01-2009, 19:42
Lİsteyi şöyle bir düzenledim
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis

Şimdilik katılmak üzerine programımı yapıyorum, bir aksilik olur da katılamayacak durumda olursam kesinlikle bilgi veririm. Fakat benim bonsai ile ilişkim bön bön bakmak düzeyinde.
Öncelikle burada tecrübe ve ilgilerine tanık olduğum arkadaşlarla tanışma amacındayım.
Kontrolsüz şekilde çiçek yetiştirmeye saldığım merakı belki disipline eder, seçimlerimi doğru yapmaya meylederim sayenizde...

dkp
12-01-2009, 21:24
Arkadaşlarla sohpet için gelmeye çalışacağım.

Aybars
13-01-2009, 09:35
1i garanti 2 kişi de "Agaclar.net toplantı ve gezileri" bölümünde var. (Mine ve malbman)

malbman
13-01-2009, 13:46
İzmir Toplantısı başlığında geleceğimi yazdığım için buraya yazmayı akıl etmemiştim. Ama asıl buraya yazmak daha yerinde sanırım.

1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis
7.malbman

aliş
13-01-2009, 14:01
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis
7.malbman
8.Aliş ve eşi

ama söz vermiyorum gönlüm çok istedimi aksilik çıkar Ödemiş te olduğu gibi :)
eğer her şey yolundaysa hayatımda sizinleyiz arkadaşlar
bu arada biz bonsaiden hiç anlamıyoruz ama görüntüsü çok hoşumuza gidiyor :)
saygılarımla

Koyu yeşil
14-01-2009, 14:37
23.Ocak'ta iş için İstanbul'da bulunacağım eğer 24'ünde dönmüş olursam katılmaya çalışacağım. Epeydir katılamadım etkinliklere.

hulyas
14-01-2009, 15:49
Merhaba Sayın Memet,toplantınıza ben de katılabilir miyim?

memet
14-01-2009, 18:05
Elbette katılabilirsiniz. Katılmak için hiç bir kuralımız yok.

hulyas
15-01-2009, 14:06
Merhaba, çok sevindim.Hep merak etmişimdir Bonsai yapımını .Çok iyi bir başlangıç olacak benim için. Listenize adımı nasıl ekleyebilirim.

anil
15-01-2009, 15:37
İyi günler arkadaşlar. bonsai merakım 2 hafta öncesine dayanmakta, internette geceli gündüzlü araştırma yaparken izmir toplantısına rastladım. Nasıl sevindiğimi tahmin etmişsinizdir heralde:D İzmir toplantısında bana da yer açabilirseniz çok mutlu olurum:)

bonsaisan
15-01-2009, 19:02
Listeyi şöyle bir yenilemek lazım dedim.
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis
7.malbman
8.Aliş ve eşi
10.Koyu yeşil
11.hülya35
12.anil

liste gün geçtikce yükseliyor.Umuyorum ki daha bir çok bonsai dostu bu güzel buluşmaya iştirak edecektir.

Ülker
15-01-2009, 19:09
Bağzı arkadaşlar ve ben İzmir toplantısı bölümüne geleceğimizi bildirmiştik,burada da belirtsek sanıyorum güzel olacak.
Ben,eşim ve Mine67 de orada olacağız.

memet
15-01-2009, 19:29
Listeminizin yeni hali
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis
7.malbman
8.Aliş ve eşi
10.Koyu yeşil
11.hülya35
12.anil
13. ulker ve eşi
14.mine67

memet
19-01-2009, 09:44
Toplantı yerini tarif etmem gerekir mi, bilmeyen var mı?
Özel araçla geleceklar oralarda park sorunu oluyor.

Aybars
19-01-2009, 13:12
Bonsaisan içeriği genel olarak yazmış. Toplantıda özellikle "yeni fidanın şekillendirilmesi" ve "kök budaması" konularında danışmak istiyorum ben. Bitkilerin çoğu üyelerin bonsai çalışmaları bölümünde ayrı başlıklar olarak var. Toplantıya ayrıntılı fotoğraflarını mı getireyim yoksa kendilerini mi getirmeye çalışayım?

memet
19-01-2009, 13:45
Bitkilerinden taşıyabileceğin bir ya da ikisini getirmen, üzerinde çalışma olanağı da sağlayacağı için daha iyi olur bence.

Arabayla gelecekler için, vakıfbank sokağından, kültür merkezine en yakın yere gelinebilir.

vincaminör
20-01-2009, 19:48
iyi düşünülmüş bir aktivite teşekkür ederim.

dindymene
20-01-2009, 20:04
Aktivite için teşekkürler, ama tarih olarak ilk toplantı için bence yanlış bir seçim. Tam sömestr tatili. Örneğin ben İzmir'de olmayacağım, çünkü güz dönemi bitişine denk geliyor. Eminim benim gibi düşünen kişiler de vardır. Haydi diğer toplantılar için farketmez de, ilk toplantı için hayal kırıklığı yaratabilir...

memet
20-01-2009, 20:15
Biliyorsunuzdur. Bu dördüncü toplantımız olacak. Tarihleri, belediye düzenledi bize. Fazla seçeneğimiz yoktu bu konuda. Fakat önümüzdeki ay toplantıya gelebilirsiniz sanırım.

leylim
20-01-2009, 22:53
Listeminizin yeni hali
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis
7.malbman
8.Aliş ve eşi
10.Koyu yeşil
11.hülya35
12.anil
13. ulker ve eşi
14.mine67
15.leylim

çok sevindim uzun zamandır bunu bekliyordum.. çok sıkı bir sınav temposundayım bu harika olacak.. mutlaka orada olacağım...
:)))) yaşasınnnnnnnnnnnnnnnn

bonsaisan
20-01-2009, 23:22
SAyın EspryMaker
siz kök budaması ve diğer konularda bol bol sorularınız hazırlayın.
Hepsini toplantı içinde yanıtma zamanı olmazsa toplantıdan sonra studyoda sorularınız yanıtlamaya devam ederiz.

Sayın dindymene

Toplantı tarihi olarak memet kardeşimin söylediği gibi yer ve mekan sahibi belediyemizin verdiği tarijlere uymak zorunda kaldık.
Güzel şehrimiz İzmir'de 4.sü olarak düzenlenen bu toplantı ayrıca Türkiye'de bu kapsam ve içerikde yapılan İlk bonsai atölye çalışması olması ile de öncü bir çalışmadır.

Farklı şehirler de tekrarlanmış ve tekrarlanmaya devam edicek olan bir toplantı özeliği taşımaktadır.

Bonsai ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlarken çok daha uzun zaman önce Avrupa ve Amerika'da bonsai için kupler kurlmuş ulusal müzeler açılmış ve bir çok bonsai workshopları periyodik olarak tanınmış bonsai ustalarının iştirakleri ile düzenli olarak süre gelmektedir.

Zaman içerisinde bu gibi organizasyonlar artaçak ve bonsai ile ilgilenen bir çok bonsai dostu ülkemizde güzel bonsai çalışmaları ile bonsai sergileri açaçaktır.

Bu toplantıya katılma şansınız olmasa bile yapılaçak olan diğer toplantılarda sizide aramızda görmek isteriz.

Saygılar.

bonsaisan
20-01-2009, 23:25
Lİsteyi şöyle bir yeniliyelim dedim.
Listeminizin yeni hali
1. Bonsaisan
2.Memet
3.Penelophe ve Zeytinim
4.EspryMaker
5.Eşim
6.TuruncuHis
7.malbman
8.Aliş ve eşi
10.Koyu yeşil
11.hülya35
12.anil
13. ulker ve eşi
14.mine67
15.leylim
16. sarızeybek

Ayrıca sayın Vincaminör sizde aramızda görmek isteriz.
Saygılar.

Auguste
21-01-2009, 06:34
isimlerimizi listeye ekledik

1. Bonsaisan
2. Memet
3. Penelophe ve Zeytinim
4. EspryMaker
5. Eşim
6. TuruncuHis
7. malbman
8. Aliş ve eşi
10. Koyu yeşil
11. hülya35
12. anil
13. ulker ve eşi
14. mine67
15. leylim
16. sarızeybek
17. Magpie
18. Auguste

Selamlar

tampest
21-01-2009, 11:15
yaa ben de çok gelmek isterdim ama o gün ege üniversitesin de nöbetçiyim.
tadını çıkarmaya bakın

gurani
21-01-2009, 12:05
Çok teşekkürler memet arkadaşıma bu toplantıyı düzenlediği için... Bu ay iş nedeniyle gelmeme olanak yok. Ancak daha sonraki toplantılara katılmayı ve sizlerle tanışmayı çok arzu ederim.

gravel
22-01-2009, 08:09
Eşimin doğum günümde hediye ettiği bir bonsaim var. Şu praktikerde satılanlardan. Konu üzerine çok bilgim yok, o yüzden katılmayı çok istiyorum ama cumartesi çalıştığım için katılmam mümkün gözükmüyor :(

aliş
22-01-2009, 08:30
Çok özür dilerim ben hep pazar diye düşünüyordum şimdi gravelin mesajında dikkat ettimde toplantı cumartesi kusura bakmayın arkadaşlar eşimde bende cumartesileri çalışıyoruz çok üzüldüm şimdi :(

memet
22-01-2009, 09:13
Pazar günü kültür merkezi kapalı olduğu için o güne yer ayarlamamız mümkün olmadı.

bonsaisan
22-01-2009, 18:56
Listeyi yeniden düzenlemek lazım ozaman cumartesi günü için uygun olmayan arkadaşlar için başka bir alternatif düşüneceğiz ozaman pazar günü gibi........
ama bu hangi pazar olur konusun da sizlere bilgi veriirm.

YEni liste
1. Bonsaisan
2. Memet
3. Penelophe ve Zeytinim
4. EspryMaker
5. Eşim
6. TuruncuHis
7. malbman
9. Koyu yeşil
10. hülya35
11. anil
12. ulker ve eşi
13. mine67
14. leylim
15. sarızeybek
16. Magpie
17. Auguste

Şİmdilik listenin son haliiiiii

Penelophe
23-01-2009, 02:46
Toplantılar Pazar günleri olsa gerçekten herkes için daha uygun olacak. Ben bu cumartesi geleceğim fakat sonuna kadar kalamayacağım, dolayısıyla zeytinimi de getiremeyeceğim. :( Off..

Hakkı Şen
23-01-2009, 08:31
Pazar günleri yapılacak toplantıları iple çekiyorum:) C.tesi günleri çalıştığım için katılamıyorum.

Ülker
23-01-2009, 09:51
Toplantıların pazar günü olması çok iyi olur ,bu cumartesi katılabileceğim fakat sonraki günler zor olacak.

selcuk44
23-01-2009, 13:57
Bütün üye kardeşlerime selam ,sevgi ve başarılar,
Cumartesi günü pastamla beraber buluşma yerindeyim

izzeterisen
23-01-2009, 19:28
1. Bonsaisan
2. Memet
3. Penelophe ve Zeytinim
4. EspryMaker
5. Eşim
6. TuruncuHis
7. malbman
9. Koyu yeşil
10. hülya35
11. anil
12. ulker ve eşi
13. mine67
14. leylim
15. sarızeybek
16. Magpie
17. Auguste
18. izzeterisen
Biletimi aldım. İnşallah bonsai çalışmalarına yetişirim :)

malbman
23-01-2009, 19:41
1. Bonsaisan
2. Memet
3. Penelophe ve Zeytinim
4. EspryMaker
5. Eşim
6. TuruncuHis
7. malbman
9. Koyu yeşil
10. hülya35
11. anil
12. ulker ve eşi
13. mine67
14. leylim
15. sarızeybek
16. Magpie
17. Auguste
18. izzeterisen
19- selcuk44

selcuk44 kendisini listeye eklemeyi unutmuş. Sanırım epey kalabalık olacağız. Ne güzel:p :p

Bu arada size de iyi yolculuklar sayın izzeterişen.

bonsaisan
23-01-2009, 20:39
Hayırlı yolculuklar sayın izzeterisen

Yarın görüşmek dileğiyle herkeze güzel bir akşam diliyorum.
SAygılar.

Penelophe
24-01-2009, 19:44
Malina, fotoğraflar için galeride başlık açar mısın lütfen.:)

kselmin
24-01-2009, 23:07
Çok niyetlidim fakat toplantıya katılamadım. 24 ocak alsancaktaki calişmalari bize de aktarabilirmisiniz?
Tesekkurler.

leylim
25-01-2009, 01:08
çok güzel bir çalışmaydı bu gün.. herşey için çok teşekkürler emeği geçen herkese özellikle mehmet bey ve orçun beye...

Aybars
25-01-2009, 09:50
İlk kez katıldım, çok beğendim. Gayet bilgilendiriciydi benim gibi biri için. Teşekkür ederim herkese :)

selcuk44
25-01-2009, 19:10
Katıldığım 2. bonsai toplantısı idi çok da güğzel geçti Orcun beye ve Mehmet beye ve diğer emeği geçen herkeze teşekkür ederim.

Auguste
25-01-2009, 20:48
Orçun ve Mehmet Bey'e çok teşekkürler çok eğiticiydi. Başta yeni bir ortam olmasından dolayı çekindim yalnız sonradan çok samimi bir ortama dönüştü. Bence bu etkinlik biraz daha sıklaştırılabilir. Araya zaman girdikçe soğuma yaşanır. Örnek bir bonsai yapımı çok güzeldi aynı internet üzerinden seyrettiğim yurt dışı klüp toplantılarına benziyordu. Herhangi bir üye belirlenen bir hafta kendi aldığı fidanı ile gelip eğitmenin direktifleri ve kendi ilhamı ile yeni bir bonsai yaparak daha iyi öğrenebilir. Böylelikle eğitmenin elinde de çok fazla istem dışı bonsai olması önlenmiş olunur. Ben bonsai ile ilgilenen arkadaşlara gelecek toplantılar için bu eğitime mutlaka katılınmalı tavsiyesinde bulunmak isterim. Selamlar sevgiler.

malina
25-01-2009, 20:56
Galeride fotoğraf altlarında fazla yazışılmıyor. Yapılanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için burayı kullanmayı deneyelim mi?

bonsaisan
26-01-2009, 11:07
Öncelikle bu güzel toplantıya zaman ayırıp gelen ve katılan tüm dostlara teşekkürederim.
Bu gün için de toplantıya ait fotoğrafları buradan yayınlayacağım.
Kısıtlı bir zaman zarfında temelde olsa önemli konuları siz değerli bonsai dostlarına anlatmaya çalıştım.

Bundan sonra ki toplantılarda katılacak arkadaşların bonsai adayları ile gelmeleri pratik'te tecrübe açısından kendi ağaçları ile çalışmalar yapması daha uygun olacakdır.

Ayrıca zamanın görüdüğünüz gibi yetmemesi sonucunda üzeride çalışma yaptığım ağaç görsel olarak tamamlanmasada pazar günü biraz zaman ayırarak ağacın görseliği konusunda ki ön çalışmayı tamamladım.Fotoğrafını buraya ekliyeçeğim.

Saygılar.

bonsaisan
26-01-2009, 13:07
Bunlarda bu güzel çalışmanın fotoğrafları..

Ayrıca fotoğrafların tamamını izlemek için aşağıda ki link tıklayın.
http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/index.html

http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/001.jpg
http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/002.jpg
http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/003.jpg
http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/004.jpg
http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/005.jpg

Ve en son fotoğrafa dikkat etmenizi isterim çalımanın süre olarak yeterli gelmemesi sonuçunda pazar günü tamamladığım uygulama.

http://www.bonsaisan.com/akt/izmir4/006.jpg

Harun Parlak
26-01-2009, 16:47
Tüm İzmir ekibini kutluyorum çok güzel katılımı yüksek olan bir toplantı olmuş. Her geçen gün bonsai sevdası dahada büyüyor. Devamını ve güzel eserler ortayı çıkmasını dilerim.

pinosh
26-01-2009, 16:50
Herkese merhabalar. Toplantıya katılacağımı bu başlıkta belirtmememe rağmen, ben de katıldım. Bonsai ile birebir ilgilenmesem de gayet görsel ve yaratıcı buluyorum bu sanatı. Gerçekten faydalı bir toplantıydı, bilmediğim çok şey öğrendim. Emeği geçen herkese teşekkürler :)

Eşref Zeytinci
27-01-2009, 19:58
Selam ederim. Toplantınıza, bihaberlliğim sebebiyle katılamadım. Bir dahakine mutlaka katılmayı isterim. Ayrıca günlerin uzun olacağı yaz toplantılarına bahçe-tarlayı tahsis edebilirim. Bahçede, yabani hayatlarını sürdüren yirmi kuş türü var. Görmenizi ve onların sorunlarını da gündeminize almanızı isterim. Allağaısmarladık.

memet
27-01-2009, 21:15
Şimdi kullandığımızsalon yazın kapalı olacak bahçenize gelmeyi isteriz. Yeri nerede?

bonsaisan
27-01-2009, 23:36
Toplantı hakkında genel bir bilgi vermek isterim.

Bu bilgide ki amaç toplantıya katılan ve katılamayan bonsai dostları için toplantı içeriği hakkında genel bir bilgi niteliği taşımaktadır.

Toplantımız belirlenen yer ve zamanda başladı.

Öncelikle yeni gelen üyeler ile ve sitenin genel üyelerinin kısa bir konuşmasının akabinde bonsai kısa tanımı ve bakımı hakkında yaptığımız konuşmalardan sonra site genel toplantısı için bonsai konusuna ara verdik. Ve birden memet ‘in telefonu çaldı. Telefonun diğer ucunda mine hanım vardı ve oda kısa bir sürede olsa bizim çalışma ve toplantımıza katıldı ve kendisinin o gün için meslekte ki uzun yıların başarısı olan ödülü alacağı için toplantıya katılamadığını belirtirken tüm üyeler olarak kendisini çok sesli bir şekilde tebrik ettik. Akabinde sayın selcuk44 getirdiği Karadeniz pidelerini yerken konuşma tamamlandı ve bonsai konusuna geri döndük.

Ben bir Lübnan sediri üzerinde telleme ve budama konusunda uygulamalı bir anlatım gerçekleştirdim. Bu uygulama sırasında üyelerimizden de asistanlık yardımı aldım...

Malum süre kısıtlı olduğu için çalışma yarıda kaldı ama ben yinede pazar günü ağacı şekillendirip siteye ekledim.

Bu sedir çok saygı duyduğum bir abimizin hediyesi.
İzmir gibi sıcak bir iklime sahip bir yer için sıcak konusunda töleranslı bir tür.
Sedirler konusunda aslında pek çalışmayı düşünmediğim bir gerçek ama elimde ki bu sedri değerlendirmeye karar verdim.Ve geçtiğimiz pazar güngü atölye çalışmasında onu sizler ile beraber şekillendirmeye başladık.

Şİmdilik yakalamak istediğim görsel formu bu ama bakalım bu işlmelere ne cevap vereçek hep birlikde göreceğiz.

http://img217.imageshack.us/img217/4579/libaninr3.jpg

Bunda sonra ki çalışmada genel bonsai teması yerine bonsai şekillendirmesi telleme detayları ve budamaya ilişkin konuları işleme ayrıca üyelerin yanlarında getirecekleri ağaçlar ve fidanlar üzerinde çalışmalar yapmayı düşünüyoruz.

Penelophe
29-01-2009, 02:07
Toplantı gününün Cumartesi olması konusunda sıkıntı var, çalışanlar var, gelemeyenler oluyor.

Benim herayın 15'inden sonraki cumartesi olan rutin bir proğramım var ve tarihlerin çoğu çakışıyor, Pazar günü yapabileceğimiz bir yer bulmalıyız bence..

Mine
29-01-2009, 15:36
Galeriye eklemiştim aslında bu fotoğrafları ama görmeyen varsa diye buraya da ekledim:

malbman
29-01-2009, 15:53
Sağol sevgili Mine, görmeyen varsa da kelimi görmeyen kalmamıştır artık:D Başka poz yokmuş gibi ne o öyle?:p:p

Eşref Zeytinci
29-01-2009, 16:33
Memet ve ilgili insanlara; selam ederim. Bahçe, Egekent ile Çay Mahallesinin kesiştiği yerde yani, Çiğli de.

Ülker
29-01-2009, 17:24
Pazar günleri olursa tekrar koşa koşa geliriz.
Tüm arkadaşlarla tanışmamız mümkün olmadı kısıtlı zamanda ama yine de çoğunluğu görmek güzeldi.

Mine
29-01-2009, 18:28
Sağol sevgili Mine, görmeyen varsa da kelimi görmeyen kalmamıştır artık:D Başka poz yokmuş gibi ne o öyle?:p:p

Sevgili malbman, o fotoğrafın müsebbibi ben değilim vallahi, gördüğünüz üzere karşınızda oturmaktayım uslu uslu:D:D Ama pastanenin garsonu(fotoğrafı çeken) manzarayı beğenmiş olmalı:dilli:

memet
29-01-2009, 20:32
Bonsai toplantısı, hoya fraksiyonu toplantısı yapmışsınız.

selcuk44
31-01-2009, 14:10
Bütün üye kardeşlerime Selamlar,
uzunca bir müddet işlerimin çok yoğun olması dolayısıyla, çok istememe rağmen aranızda bulunamadım ,ama Bonsai toplantısına zevle katıldım ve aranızda bulunmadığım müddet içinde neler kaybettiğimi üzülerek bir daha anladım.

Bonsai atolye toplantıları ile ilgili yer konusunda daha önce Orçun ve Mehmet beylere benim Bostanlı Migros yakınlarında olan ve boş duran dükkanımı veya Güzelbahçe 'de yine boş olarak tuttuğum müstakil bahçeli ve korunaklı terası bulunan evimi teklif etmiştim bu teklifim halen de geçerlidir .Sayın Orçun bey le ve mehmet beyle tekrar bu konuyu ele alırsak yer konusunda diğer teklif sahibi kardeşiminde önerilerini incelersek bu iki alternatiften birisi;umarım toplantı yeri bulma konusunda bizi rahatlatır bu arada istekler doğrultusunda gün tespitini(pazar günleri saat 15 ten sonra gibi) daha rahat ayarlıyabiliriz.
Tekrar bütün üye kardeşlerime sağlıklar diliyorum.

Penelophe
01-02-2009, 16:17
Selçuk Bey, Pazar günü güzel de, neden 15:00'ten sonra? :)

Penelophe
01-02-2009, 16:25
Bunlar da benden.:)

61034

61035

61036

61037

61038

selcuk44
02-02-2009, 20:29
Sevgili penelophe,
Pazar günleri senelerden beri sabah Saat 11 ve 13,30 arası, Balbay_Eminçölaşan,Nahit Duru Kanal B,Ve star 'da Ruhat Mengü 'yü izlemekten en vazgeçemem bu da benim malesef çevremde pek te tasvip görmiyen lüksüm .Ama saati biraz geri alıp mesela 14 yapabiliriz.Ne dersiniz?

Penelophe
09-02-2009, 22:32
Selçuk Bey, Pazar günü olsun da saat benim için sorun değil.:) Ben sadece meraktan sordum.:) E o kadar da lüksünüz olsun artık.;) Saat genelin isteğine uygun olursa daha iyi olur tabi..