PDA

View Full Version : İstanbul'da Bonsai Satış Yerleri ve Fiyatları

malina
13-11-2005, 14:50
Bitki Dünyası Fidanlığı - Avcılar İstanbul
Tel: 0212 593 33 25
Süleyman Kutlu (Ziraat Yüksek mühendisi)

İthalat da yapan bir firma ve her türlü konuda yardımcı olabilecek

Bazı fiyatlar:
Kilosu 1 YTL'den ponza taşı
Kök güçlendirici 8 YTL
Ardıç 3,5 YTL-25 YTL
Fıstık çamı 17 YTL

Bilgi: Kaan Çolak

malina
07-08-2006, 18:49
istanbul anadolu yakasında Kartal praktiker
Kartal Koçtaş
Kozyatağı Bauhause
Bağdat Caddesindeki bazı çiçekçilerde de bonsai bulabilirsiniz

perre
18-08-2006, 17:26
istanbulda avrupa yakasında şişli deki cevehir alışveriş merkezinin alt katında bulunan koçtaş da bonsailer var. 19.90 YTL ve 29.90 YTL den satıyorlar. benim gözüme pek hoş görünmediler. bir de siz bakın isterseniz. son olarakta sık sık yeni bonsailer geliyor. sanırm satışları ii gidiyor.

kadirx
23-08-2006, 16:42
istanbulda avrupa yakasında şişli deki cevehir alışveriş merkezinin alt katında bulunan koçtaş da bonsailer var. 19.90 YTL ve 29.90 YTL den satıyorlar. benim gözüme pek hoş görünmediler. bir de siz bakın isterseniz. son olarakta sık sık yeni bonsailer geliyor. sanırm satışları ii gidiyor.

Yapı marketlerdeki bonsailerin sık sık değişmesi benim de dikkatimi çekti. Bayağı seveni var memlekette anlaşılan.

said_man
29-08-2006, 12:50
Cevahire gitmem lazım bende 19 90 dan 2 adet bonsai aldim bahouseden metro ile otogarda indikten sonra otogarın arka kısmında.

berayatalay
01-09-2006, 12:05
Abi ben acemiyimde özür dilerim.Bu satılanlanlar gerçekten bonsaimi yoksa siz alıp geliştiripmi unları bonsai haline getiriyosunuz ben bonsaileri çok pahalı diye biliyordumda.

memet
01-09-2006, 12:19
Berayatalay, bonsai forumu başlığı altında yazılanların tümünü okuyunca bonsai konusunda çok şey öğreneceksin.
Orda "acemi bonsaici" arkadaşların yazdıkları da sana yol gösterici olacaktır.

berayatalay
01-09-2006, 18:53
sağol abi okudum hepsini okudumda orada sorumun cevabını görmedim :)

cello
01-09-2006, 18:59
cevehir alışveriş merkezinin alt katında bulunan koçtaş da bonsailer var. 19.90 YTL ve 29.90 YTL den satıyorlar. benim gözüme pek hoş görünmediler.
Bende beğenmedim, bonsaiden çok çalı süpürgesine benziyorlar. Bu tip merkezlerden değilde gidip çiçekçiden almak gerektiğini düşünüyorum. Daha önce 2 kere bu tip bir bahçe marketinden almış ve başarısız olmuşluğum var.:(

Mert Arslan
01-09-2006, 19:02
Ben de iki kez Bauhause'den satın aldım. Bir tanesi beyaz minik çiçekler açıyordu. Ne yaptıysam ikisini de kaybettim... :(

Mustafa_
26-10-2006, 19:54
bauhause da en ucuzu ne kadar ben de alıcam 5 ytl fln die duydum bş yerlerde ama tam emin değilim?yardım ederseniz sewinirim

denizakvaryumu
02-01-2007, 22:48
http://www.euroflora.com.tr/urundet.asp?UrunID=6438

Acer bonsai isteyenler

.

memet
05-01-2007, 16:53
Hazır bonsai almaktansa, fidanlıktan bir fidan alıp onu biçimlendirmek her bakımdan daha iyi..

bonsaisever
05-01-2007, 20:14
http://www.euroflora.com.tr/urundet.asp?UrunID=6438

Acer bonsai isteyenler

Hiçbir form verilmemiş, yapraklar ufaltılmamış
Acer ama bonsai değil :)

unutulmaz37
25-10-2007, 10:08
arkadaşlar gittigidiyor com da birsürü bonsai tohumu satan var bu tohumlardan alıpta yetiştiren varmı

memet
25-10-2007, 10:23
Forumda tohumdan bonsai yetiştirme başlığı var, konuyu etraflıca oradan öğrenebilirsiniz.
Kısaca söylemek gerekirse, tohumdan bonsai yetişmez, fidan yetişir.
Bonsai tohumu, yanıltıcı bir bilgidir.

unutulmaz37
25-10-2007, 10:47
Forumda tohumdan bonsai yetiştirme başlığı var, konuyu etraflıca oradan öğrenebilirsiniz.
Kısaca söylemek gerekirse, tohumdan bonsai yetişmez, fidan yetişir.
Bonsai tohumu, yanıltıcı bir bilgidir.

yukarıdaki mesajı yazdıktan sonra tohumdan yetiştirme konusunu forumdan okudum ve firmaların **** şahısların para kazanmak uğruna insanların şevklerini kırıcı yalan bilgilendirmeler içeren satışlarına kanmadan önce iyice araştırma yapmak gerektiğini tekrar anladım

memet
25-10-2007, 11:10
Aslında şöyle diyebilirler, bonsai olarak şekillendirmesi güzel olabilecek ağaçların tohumları.

İsteyen tohumu alır sabreder, fidan yeterli olgunluğa gelince şekillendirir.
Benim tohumudan fidan yetiştirme denemelerim var, ama bunlara bonsai gözüyle bakmıyorum.
saksılarda fidan yetiştirmiş oluyorum.

tourkana
04-04-2009, 18:11
İstanbul ,Kavacık'ta CEM BOTANİK fidanlığında çok güzel ve gerçekten üzerlerinde senelerce çalışılmış değişik türlerde ithal BONSAİ ler var...
Karaçam-Japon beyaz çamı ağırlıklı olmak üzere, ginko biloba, Açelya, çınar ,Larex bonsaileri var.
Fotoğrafları ekliyorum..

Fiyatlar yapraklılar 900-2000 tl arası, çamlar ise hepsine bakamadım 3000-5000 tl arası değişmekteydi..

(larexler 120 tl,ve birçok da bauhaus tarzı küçük bonsailerin fiyatlarına bakmadım)

tourkana
04-04-2009, 18:12
Bunlar da diğerleri, açelyayı çektim diye hatırlıyorum ama maalesef yok.

tourkana
16-08-2009, 12:52
Yer: İstanbul Alibeyköy Fidanlığı
Bonsai Türleri: Pinus parviflora(5 iğneli japon beyaz çamı), Acer Palmatum(Üçlü yapraklı,Trident maple)..

Alibeyköy fidanlığına karaçam sormaya gitmiştim, şansıma bir girişimcinin getirdiği bonsailer çıktı. Hemen girişte solda yer alıyor. Fiyatlar çok uçuk değil, yaklaşık 40-50 cm lik çam bonsailer ve orman tarzı akçaağaç bonsailer yoğunlukta. Büyük japon çamları 1250TL(pazarlık payı varmış), küçük çam ve acer ler 90 tl.

polatuz
17-08-2009, 10:31
Sn. Tourkana,
Alibeyköy Fidanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan mıdır?

tourkana
17-08-2009, 16:40
Evet ,adı sanırım İstanbul Peyzaj A.Ş diye de geçiyordu.

tourkana
27-09-2009, 15:52
İstanbul Ağaç A.Ş yukarda yüklediğim fotolara ilave...
Şimdi de ginko bilobalar falan gelmiş,, 1-2 haftaya Hamibaşoğlu'nun bahsettiği Zeytinburnu Riviera fidanlığına da gideceğiz.

3 yapraklı akçaağaç bonsaileri orman tarzı 7 ağaçtan oluşmakta fiyat: 90 TL,büyük boyu 180 TL.(saksısı için bilealmaya değer)
Japon çamları: 90 tl ufak boylar,900 TL büyükler
Ginko orman tarzı 5li:35
İlex bonsai küçükleri 25 tl...

ve daha birçok çeşit var ama fiyatları biraz daha aşağıya çekmeleri gerek bence.

isolet
27-09-2009, 20:39
Bonsai almak isterlerse kalmış mı bilmiyorum ama ümraniye pratikere bakabilir. Adenium lar 24 milyona ve çok büyüktüler 25 cm üzerinde ve çok hoş saksılar da.

ardentlion
06-12-2009, 00:41
Lütfen desem acaba o ufak çamlardan ve ginkolardan biri alıp bana gönderebilirmi? çok ağır bir ricamı olur.

izzeterisen
06-12-2009, 10:41
Çamlara bir şey diyemiyeceğim ama diğerleri yanyana dikilmiş ağaç gövdeleri gibi göründü bana. Bonsai midir bunlar?

bonsaisever
06-12-2009, 10:58
Çamlara bir şey diyemiyeceğim ama diğerleri yanyana dikilmiş ağaç gövdeleri gibi göründü bana
Değil mi :)
Aslında çamlarda da aynı durum var.

Her saksıya aldığımız fidan kelime karşılığı bonsai olsa da görselliği bunu sağlamıyor.
Bonsai; bakan insanı görselliğiyle kendisine çekmeli.
Yoksa saksıdaki diğer fidanlardan farkı kalmıyor.
Tarz ve formların önemi de burada ortaya çıkıyor.
Ağaçların görselliğini arttırıyor, onlara cazibe katıyor...

Harun Parlak
06-12-2009, 13:58
Sakısıları için ve ağaçları aday olarak değerlendirmek için uygun fiyat olursa alınabilir.
Tek avantajı bonsai saksısına alışmış ve gelişmiş olması.

ardentlion
06-12-2009, 15:27
Tür edinebilmek adına istemiştim.

tourkana
06-12-2009, 17:55
Marketten aldığım bir çok bonsaim var, ve bir çoğu aldığımın çok çok ilerisindeler.

Bunun için iyi seçim şart, fiyat dengesini de iyi oturtmak lazım.

Mesela ordaki beyaz çamları fidancılarda en ucuz 70 TL ye bulup , boyunu kısaltacaksanız ki o hale gelsin. Ağacın yanlış zamanda budanması ,saksıya geçirmedeki hatalar sonucu oluşacak kayıplar zor bulunan, pahalı ve hassas türleri fidancıdan almayı mantıksız kılıyor.
Aynı şekilde ordaki akçaağaçlar Triden Maple,3 yapraklı akçaağaç, bir saksıda 9 adet gövde var. Tane hesabı yaptığınızda 90 /9 =10 TL ye geliyor. Ben aldım, ufak bir kaç telleme ile güzel bir modele ulaşacaklarını bekliyorum.

Bence uygun fiyatlı uygun market bonsaisi hem zaman kazandırır, hem riski azaltır hem de saksınız olur . :)

Not: Az bulunan türlerden olan Ginkoyu, 3yapraklı akçaağacı , beyaz çamı bulabilmek için dolaşacağınız fidancılar ayrı bir zaman ve para kaybına yol açar.

kalambaklı
06-12-2009, 18:06
Değerli dostlar; Gelişmesini tamamlayamamış benzer çamlardan bölgemde binlerce var, (fotoğraflarını gönderebilirim) bonsai saksısında telleme yapıldığına göre sanırım bunlar yamadori.
Tekin ustam, ne dersin!..
Herkese iyi akşamlar,

Harun Parlak
06-12-2009, 18:38
Yamadori bütün ülkelerde olduğu gibi Türkiye de de kendi tapulu yeriniz değilse yasaktır. Cezası da hayli ağırdır. Diyelim bir fidan koydunuz arabanıza gidiyorsunuz yakalandınız. Arabanız gidebilir.

Ali H. ALI
07-12-2009, 11:33
Yamadori yapmayi dusunen arkadaslar asagidaki linki tiklayip okumalarini oneririm.

http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=2975

kalambaklı
07-12-2009, 12:41
Değerli USTA' larım, böyle bir düşüncesi olan yok ki!.. Ben dallarının tamamına yakın bölümü telleme yapılan çam türlerini görünce doğadan toplanıp, acilen şekillendirilip satışa sunulduğunu düşünerek yazmıştım. Oysa ki bulunduğum bölge yapısı itibariyle her tarafı bonsai ve ben bunların içinde bulunuyorum,
Ayrıca mesleğim sondaj, dalgıç pompa işi olduğu için bölgemdeki bütün bitki üreticileri ile diyaloğum son derece iyi ve her bitkiyi uygun fiyata almak varken riske girmenin anlamı olamaz.:)

Saygı ve sevgiler,

tourkana
16-05-2012, 09:55
Baltalimanı'nda daha önce sergi yaptığımız Japon Bahçesi'nin hemen yanında yer alan ,yeni kurulan Garden Center ( Cem Botanic) 'ın getirttiği kaliteli ve bir öncekilere göre oldukça fiyat farkı( uygun anlamında) olan Japon Çamı Bonsaileri. Fiyatlar kısa boylu olanlarda 1400- büyük olanlarda 2800 TL .

Kavacıktaki yerlerinde daha fazla varmış, oraya da en kısa zamanda gidecegim .

tourkana
16-05-2012, 19:08
En kısa sürede (yaklaşık 2 saat sonra kadar :)) Kavacık'taki Cem Botanik fidanlığına gittim, henüz fiyatların belirlenmediğini söylediler. Küçük boydaki Japon Çamlarının 350 TL gibi bir fiyattan başlayacağını söylediler, 2-3 gün sonra fiyatlar belirlenecekmiş.
Ağaçlar genel olarak çok kaliteli, ufak tefek tel izleri olsa da güzel ,biçimli ve kalın gövdeli ağaçlara muntazam dal dizimleri yapılmış, estetik duruyorlar. Gövdelerin karaçam , aşı yapılan diğer türün ise Japon Beyaz çamı olduğunu belirtmek isterim.
İçlerinde 2-3 tane ardıç , bir tane de Acer Buergarianum (üç parmaklı akçaağaç) vardı. Buyurun fotoğraflar ;

tourkana
16-05-2012, 19:12
Devamı ;

yamadorian
22-05-2012, 16:50
Büyük boy bonsai adayı üzerinde çalışmak isteyen arkadaşlara iki tane ligustrum önerebilirim.Bu adayları fidanlık sahibi arkadaşım 2 yıl önce budayıp bu saksılara almıştı.Bugün gidip fotoğraflarını çektim.İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçebilir.
1.aday
299047

299048

299049
2.aday
299050

299051

yamadorian
22-05-2012, 17:02
Bu adaylar ise diğerlerine göre daha küçük ama yine de büyük boy diyebileceğimiz adaylar.
3.aday- ligustrum sinensis (kurtbağı)

299052

299053

4.aday - ligustrum sinensis
Bu adayın ilginç bir nebarisi var ve diğer ligustrumlara göre yaprakları daha küçük.

299055

299056

5.aday-dişbudak

299058

Bu adayların bulunduğu fidanlıkta yıllar önce doğadan sökülüp saksıya alınmış, gövde kalınlıkları ve kıvrımlarıyla bonsai potansiyeli olan ahlatlar da var.Bazılarına armut aşılanmış.Fotoğraflarını yakın bir zamanda paylaşırım.

_gurbuz_
04-10-2012, 16:50
Selamlar, madem konu güncel haber vermek istedim.. İstanbul 4 Levent'teki Agac As ye bağlı fidanbotanic taşınmış, sitesinden bilgi edinebilirsiniz.. En son güzel adaylar vardı..

tourkana
23-12-2012, 21:18
İmamoğlu Seracılık tarafından CNR Expo'da sergilenen Bonsailerin fotoğraflarını cep telefonu ile çekip sizlerle paylaşmıştım.
Cumartesi günü Florya'daki fidanlığa gittim ve daha detaylı fotoğraf kareleri elde ettim. Bonsailer Saburo Koto'nun son öğrencisi Masashi Hirao aldı genç bir ustaya ait. Mart ayı gibi demo hazırlaması için kendisiyle anlaştık.
Bonsailer tam bir sanat eseri, henüz tam bir sergi ortamı oluşmamış bazı gümrük işlemleri nedeniyle sehpaları bekletiyorlar , 1 haftaya daha hazır hale gelecekmiş.
Eğer çıplak gözle bonsaileri görmek isterseniz mutlaka gidin derim, dergi-kitap ve internetten oldukça farklı, tüm detaylarına her açıdan bakabiliyorsunuz, kuru gövde -dal efekti gibi detayları görme şansınız olur.

Bonsailer genel olarak, Acer Buergarianum ( Üç kısımlı Akçaağaç) , Juniperus Chinensis (Çin Ardıçı), Pinus Pentaphilla, Japon Ayvası ve Japon Sığlası türlerinde.
Fiyatlar hala belirlenmemiş, ama bir tanesinin 50bin Euro olduğunu söylemişlerdi. :)
Buyurun fotoğraflar,

tourkana
23-12-2012, 21:19
Devamı ,

tourkana
23-12-2012, 21:20
Ve son fotoğraflar,

Nail Sarı
24-12-2012, 15:15
Şu güzelliğe bakın. Bu ağaçlar satılmadan imkanım olursa İstanbul'a geleceğim. Yakından görmek çok istiyorum. İmamoğlu fidancılık Türkiye Bonsai tarihine eşi benzeri olmayan bir katkıda bulunmuş. Bunları satın alma gücümüz şimdilik yok. Ancak İstanbul'a gelerek emeği geçen İmamoğlu yetkililerinin elini sıkarak teşekkür etmek isterim.

Sakaki
24-12-2012, 15:57
tourkana,

Fotoğraflar için teşekkürler.
Bir şey soracağım: Saksıdaki harçlar dikkatimi çekti, sanırım o görünenler toprak karışımı değil de toprağın üzerine uygulanmış spagnum yosununa benzer birşey gibi geldi bana.

Sen yakından baktığın için soruyorum nedir onlar?

tourkana
24-12-2012, 17:12
tourkana,

Fotoğraflar için teşekkürler.
Bir şey soracağım: Saksıdaki harçlar dikkatimi çekti, sanırım o görünenler toprak karışımı değil de toprağın üzerine uygulanmış spagnum yosununa benzer birşey gibi geldi bana.

Sen yakından baktığın için soruyorum nedir onlar?

Evet , sphagnum yosunu. İstanbul'da Garo bey bunlardan yetiştiriyor , piyasada bulması pek kolay değil, özellikle havai köklendirmede kullanımı başarıyı arttırıyor.

Harun Parlak
24-12-2012, 20:20
Uzun yılların emeği çok güzeller. Umarım değerini veren alıcıları bulunur. Bu sayede Türkiyede yaygınlaşmasına ve sevilmesine vesile olup hayranları çoğalır.

Sakaki
24-12-2012, 21:51
Evet , sphagnum yosunu. İstanbul'da Garo bey bunlardan yetiştiriyor , piyasada bulması pek kolay değil, özellikle havai köklendirmede kullanımı başarıyı arttırıyor.

Biliyorum da bu mevsimde saksıları o derecede spagnum ile kaplamaları garip geldi bana doğrusu!?

bonsaisan
25-12-2012, 10:42
Sayın Sakaki

Ben de ilk fark ettiğim de Masashi san,' a bu soruyu sordum.Ve aslında cevabını bildiğim bir soru idi.

Yosun indikatör görevi görüyor.

Ağaçların geldiği yerde ki su koşuları ile İstanbulda ki koşular bir değil.
Yosun Hem PH değeri olarak görev yapıyor hemde Nem dengelemek için kullanılmış durumda.
Bir diğer kullanılan malzeme ise karbon ya da odun kömürü.Ayrıca ilave olarak odun talaşı.

Kendisinden bir çok değerli bilgiler de edindim.Bunları bir ara derler ve forumda paylaşma imkanı bulurum.

Saygılar.

memet
25-12-2012, 11:33
Çözeltinin pH'sına bağlı olarak renk değiştiren kompleks yapıdaki organik bileşiklere indikatör denir. Bu tür çözeltiler titrasyonun bitiş noktasını saptamak amacıyla kullanılır. İndikatörleri asit baz, redoks ve çöktürme indikatörleri olarak ayırabiliriz.

İndikatörler - Analitik Kimya - Kimya-Türkçe Bilgi Bankası, Ansiklopedi, haberler,sarı sayfalar, sözlük ve makale (http://www.turkcebilgi.org/kimya/analitik-kimya/indikatorler-49957.html)

Diğer yandan ne spagnum ne de kömür ph dengeleyici malzemler değildir.

Sakaki
25-12-2012, 12:08
Sayın Sakaki

Ben de ilk fark ettiğim de Masashi san,' a bu soruyu sordum.Ve aslında cevabını bildiğim bir soru idi.

Yosun indikatör görevi görüyor.

Ağaçların geldiği yerde ki su koşuları ile İstanbulda ki koşular bir değil.

Sn. bonsaisan
Emin değilim. Açıkcası bu kadar değerli ve bir o kadar pahalı bu bonsaileri İstanbul'un şebeke suyu ile suladıklarını sanmıyorum. Yani sulamayla ilgili bir önlem değildir bence.

Yosun Hem PH değeri olarak görev yapıyor hemde Nem dengelemek için kullanılmış durumda.
Bir diğer kullanılan malzeme ise karbon ya da odun kömürü.Ayrıca ilave olarak odun talaşı.

Bu konularda zaten mutabıkız ancak bu fotoğrafta görünenler toprak karışımına dahil edilmiş durumda değil, daha çok toprağın üzerine ve çok da özenli olmayan bir şekilde serilmiş.

Eğer toprak karışımına dahil olsaydı dediklerinize %100 katılırdım ama bana tuhaf geldiği için (yani buradaki ESAS amaç bana bu değilmiş gibi geldiğinden) dün gece biraz araştırdım ve sphagnum yosununun bu şekilde kullanılmasının belli başlı 1-2 asıl sebebi arasında toprağın nem kaybetmesinin önlenmesi ve kışın bonsai saksısındaki toprağı ve kökü dona karşı korumak olduğunu öğrendim.

Kendisinden bir çok değerli bilgiler de edindim. Bunları bir ara derler ve forumda paylaşma imkanı bulurum.

Saygılar.

tourkana ile fuar hakkında telefonla konuştuk. Masashi ile yapılan 5-10 dakikalık görüşmenizde edindiği bilgileri sağolsun bana aktardı. Ama bu bilgileri ilk ağızdan diğer üyelerimizle de paylaşmanız beni çok mutlu eder.
Mutlaka bekliyoruz.

Saygılar.

bonsaisan
25-12-2012, 12:18
Aslında benim aktarmama gerek yok.
Masashi buraya 3 ayda bir geleçekmiş.Kendisi buraya geldiğinde hem yosun konusunu hemde diğer bilgileri direk olarak kendisine sormanız daha güzel olacaktır.
Bu sayede ilk ağızdan bilgileri edinmek daha doğru ve daha iyi olaçaktır.

Kensidinin uzman ve usta olduğu bir konu hakkında daha doğru bilgileri üyelere aktarması benim gibi bir üye nin aktarmasında daha etkili olacağını umuyorum.
Bu sayede kafa karıştıran ya da doğrumudur açaba gibi bir çok soru işaretini ortadan kaldıraçaktır.

Saygılar

tourkana
29-01-2013, 11:04
Acer Palmatum Bonsai ieki, Acer Palmatum Bonsai iek gnder (http://www.cicekdiyari.com/cicekci.asp?id=2647&r=1&c=240)

Sığ Saksıdaki Bir Akçaağaç Fidanı 2900 TL mi?? İyiymiş valla.

tourkana
29-01-2013, 11:04
http://www.cicekdiyari.com/cicekci.asp?id=2647&r=1&c=240

Charlaux
29-01-2013, 14:48
Acer Palmatum Bonsai ieki, Acer Palmatum Bonsai iek gnder (http://www.cicekdiyari.com/cicekci.asp?id=2647&r=1&c=240)

Sirf o degil,digerleri de kazik ,ornegin Salon Palmiyesi(livistona) ieki, Salon Palmiyesi(livistona) iek gnder (http://www.cicekdiyari.com/cicekci.asp?id=2357&r=1&c=) bitkiler adina duzenlenmis sans oyunlarinda (Almanya'da) baya ucuza gidiyor,30 tlye gormustum baya direk satisinda da : abarti buldum anlayacaginiz.Tabi sizin dediginize agzimi bile acamiyorum : yurtdisindan ozel siparisle getiriyormuslar da acaba uzaydan falan mi geliyor ki bu kadar bindirmisler;hic te estetik degil bana gore.Hatta daha yakin zamanda okudum forumda hani bizleri hirsizlikla suclayan bir firma vardi,bence bu kategoriye Cicek Diyari'da girebilir onlar da insanlari baya kaziklayarak soyuyorlar gorulen o ki.

trASB
31-01-2013, 16:53
floryada ki yerin tam adresini verebilir misiniz istikamet olarakda olur beşyoldayım akınım yani oraya.

tourkana
08-02-2013, 16:10
İmamoğlu Seracılık'a ağaçların durumunu görmek , ordaki arkadaşları da ziyaret etmek için uğradım.

Ağaçlar kapalı alanda serada duruyorlar, İstanbul'da havalar ısınınca bazı ağaçlar uyanmaya başlamışlar.

Japon Ayvaları açan kırmızı çiçekleri ile çok hoşuma gitti. 3. fotodaki Acer ise yarı şelale formu için çalışmalarıma örnek olacak.

zorr
13-03-2013, 23:42
Sn.tourkana
Masahi hırao usta(saburo katonun öğrencisi)
Bu ayın içinde her hangi bir demo yapılacakmış demiştiniz.
Bundan haberimiz olabilirmi. Seyretmeyi çok isteriz bazı arkadaşlar ile beraber.
Haber verebilirmisiniz?
Selamlar.

tourkana
14-03-2013, 12:56
Tabi hiç merak etmeyin Sn. Zorr , duyuruyu yapacağım ben de haber bekliyorum.

tourkana
17-03-2013, 13:45
Zekeriyaköy Yeşilvadi Fidanlığı'na İtalya'dan getirtilen Zeytin Bonsaileri.

Bizim zeytinlerden tek farkı, aşılanan meyve zeytini dalları , bir çoğu da havai köklendirme.

150 TL ile 250 tl arası değişen fiyatlardalar. Bu fiyatları pahalı bulanlar için : http://www.agaclar.net/forum/fide-fidan-celik-saksili-bitki-kesme-cicek-kaktus-sukulent-satis/30594.htm daha hesaplı olabilir.

cango
20-03-2013, 12:34
iyi günler,ben daha cok kaliteli bonsai arıyorum.
hollanda dan bir site buldum,bu tarz kaliteli bonsai satışı yapan yerler varmıdır acaba istanbulda?yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.
Collectie | Deshima Bonsai (http://www.deshimabonsai.nl/nl/collectie)

beratgultekin
03-07-2013, 00:38
Hiçbir bilgim yok ama int den biraz arştırdım ve ilğimi çok çekdi. İstanbulda bonsai nerden alabilirim Bütçem = 100-300 arası bir tane güzel bir bonsai ağaçı almayı düşünüyom bir tanede küçük bir bonsai.
Lütfen yardım edin..

bu site adresinden sipariş vermek istiyorum ama güvenemiyom.
Online Bonsai Siparişi, Tüm İstanbul Aynı Gün Teslimat, Güncel Bonsailer (http://www.cicekdiyari.com/cat.asp?id=240&r=1)

tourkana
03-07-2013, 10:23
İStanbul'da istersen benden oldukça uygun fiyata alabilirsin,önce seçeceğin türe karar ver, başlangıç için zeytin öneririm, bahçe veya balkonun ışık durumuna göre Akçaağaç da tercih edebilirsin.(linkini verdiğin sitedeki akçaağaçların 40 da biri fiyatına mesela :))
http://www.agaclar.net/forum/fide-fidan-celik-saksili-bitki-kesme-cicek-kaktus-sukulent-satis/30594-2.htm

beratgultekin
04-07-2013, 01:15
Arkadaşlar ben bu işte yeniyim. Ama çok ilgimi çekti. İnternetten bonsai almaya korkuyorum ama sanırım en son seçenek internet.

İstanbul'da nereden bonsai edinebilirim? Bütçem 300 tl, bir tane yaşı küçük bir ağaç bir tane de güzel bir bonsai almak istiyorum, lütfen yardım...

Bir de hangi bonsai türünü öneriyorsunuz?

Acer Palmatum (Akçaağaç) gördüm bir yerde, kırmızı yaprak olması çok ilgimi çekti.

http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/1669.htm

tourkana
05-07-2013, 08:47
Arkadaşlar ben bu işte yeniyim. Ama çok ilgimi çekti. İnternetten bonsai almaya korkuyorum ama sanırım en son seçenek internet.

İstanbul'da nereden bonsai edinebilirim? Bütçem 300 tl, bir tane yaşı küçük bir ağaç bir tane de güzel bir bonsai almak istiyorum, lütfen yardım...

Bir de hangi bonsai türünü öneriyorsunuz?

Acer Palmatum (Akçaağaç) gördüm bir yerde, kırmızı yaprak olması çok ilgimi çekti.

Zeytin ile başlayabilirsiniz, çam isterseniz de mugo çamlara bir bakın , adres bu , Istanbul Bonsai - GittiGidiyor Dükkanlar (http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Istanbul_Bonsai/) beğendiğinizi söyleyin, ben size ağaçlar.net indirimi yaparım. Teslimat elden de olur.

Ağaçlar.net satış sayfam da burada, satış sonrası her türlü desteği de benden ve sitemizden alabilirsiniz. http://www.agaclar.net/forum/fide-fidan-celik-saksili-bitki-kesme-cicek-kaktus-sukulent-satis/30594-2.htm

tourkana
31-10-2013, 14:47
Florya İmamoğlu Fidanlığı , Japonya'dan gelen Bonsailerin sonbahar fotoğraflarını çektim ;

tourkana
31-10-2013, 14:48
Fotoğraflara Devam ;

tourkana
31-10-2013, 14:50
Devamında son 5, mini Acer ler çok güzel.

fdaolu4198
16-11-2013, 19:32
hocam bu en son florya fidanlığındaki bonsai fiyatları nedir? almak istesek nasıl iletişime geçebiliriz? ardahana yollanma ihtimalleri varmıdır?
bilgilendiriseniz sevinirim :)

sinanunsal05
07-10-2014, 14:59
Merhabalar,
Ben bonsai ağaçlarına ilgi duymaya başladım, çok yüce güzel bir görüntüsü var. Bu florya fidanlığının web sitesi yok mu acaba?

tourkana
10-10-2014, 08:54
Merhabalar,
Ben bonsai ağaçlarına ilgi duymaya başladım, çok yüce güzel bir görüntüsü var. Bu florya fidanlığının web sitesi yok mu acaba?

İstanbul Seracılık | Contact (http://istanbulseracilik.com/contact/)

Kizilirmak44
03-12-2015, 01:43
Teşekkür