PDA

View Full Version : Özel mesajlaşma hakkında

malina
13-04-2006, 09:37
Posta kutunuzun kapasitesi

Sadece iki kişiyi ilgilendiren konular, özel mesajlaşma ile halledilmelidir. Mesaj kutusunda saklayacağınız (gelen ve giden mesajlar) toplam mesaj sayısı 50'dir. Mesaj kutusunu boşaltmazsanız, yeni mesajları alamazsınız. 1 mesaj yazıp üzerinden 1 saat geçmeden önce mesaj sayınız 2 ile sınırlıdır.

Özel mesajla reklam yapılmaz

Özel mesaj aracılığı ile reklam yapmak ya da rahatsız edici davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır. Rahatsız edilen üyeler, forum yönetimine mesaj atarak ve kendilerine gönderilen mesajı iliştirerek durumu bildirebilirler.

Özel mesaj ile cevap istemeyin, cevap vermeyin

Özel mesaj aracılığı ile cevap istemek, tüm üyeleri sorudan ve ona verilecek (başka kişilerin de işine yarayacak) cevaptan mahrum etmek demektir. Sadece sizin işiniz görülür, bencilce bir tavır sayılabilir. Bu nedenle sorularınıza özel mesaj aracılığıyla cevap istememeli ya da sorulara özelden cevap vereyim dememelisiniz.
Özel mesaj ile tohum, fide, vs. istemeyin

günsu
17-04-2009, 18:33
Merhaba

Bu konuyu buradamı sormalıyım bilmiyorum ama, nerede soracağımıda bilemedim.
Mesaj geldiği zaman Bildirim Listesi 1 yazıyor ve mesajımı okuduğumda kayboluyordu fakat şimdi yine aynı şey yazıyor ancak oraya tıkladığımda Sosyal Grublardan size bir davet var 1 yazıyor fakat orayı okuduktan sonra bir rakamı kaybolmuyor.

Benmi bişeyleri yanlış yapıyorum:confused:

tolgahann
17-04-2009, 18:42
Merhaba

Bu konuyu buradamı sormalıyım bilmiyorum ama, nerede soracağımıda bilemedim.
Mesaj geldiği zaman Bildirim Listesi 1 yazıyor ve mesajımı okuduğumda kayboluyordu fakat şimdi yine aynı şey yazıyor ancak oraya tıkladığımda Sosyal Grublardan size bir davet var 1 yazıyor fakat orayı okuduktan sonra bir rakamı kaybolmuyor.

Benmi bişeyleri yanlış yapıyorum:confused:

Daveti kabul etmediğiniz için kaybolmamış olabilir mi?

günsu
17-04-2009, 20:35
onuda nasıl yapacağımı bilemedimki :)
Reddedince napıcam kabul ediceksem napıcam:confused:

malina
17-04-2009, 20:37
Bana da davet gelirse, ekran resimlerini çekip açıklama yazarım :)

Gülüm
09-05-2009, 14:36
Merhaba
Mesaj kutusundaki bilgileri silmeden klasöre taşıdım. Ama genede dolu gözüküyor. Mesajları silmeden depolamam mümkünmü? Yardımcı olursanız sevinirim.

k0900
09-05-2009, 22:04
onuda nasıl yapacağımı bilemedimki :)
Reddedince napıcam kabul ediceksem napıcam:confused:

Bana da davet gelirse, ekran resimlerini çekip açıklama yazarım :confused:

Davet geliyor...

malina
09-05-2009, 22:08
http://www.agaclar.net/forum/showpost.php?p=254129&postcount=1

malina
09-05-2009, 22:09
Mesajları silmeden depolamam mümkün mü?

Özel mesajlarınızı bilgisayarınıza indirin ve kolayca takip edin (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=14676)

ayazkentli
15-07-2009, 16:38
Forum'a yazdığımız mesajları, 50 tane olunca'mı boşaltacağız.

Yoksa,

Birbirimize yazdığımız mesajları, 50 tane olunca'mı boşaltacağız.

Yazdıklarınız'dan 2. si anlaşılıyor. Yani özel mesajlar. Doğru'mu?

uzaytek
17-07-2009, 12:55
evet 2. si, özel mesajlar

malina
29-03-2011, 15:05
Ne zamandır yazacağım, hep başka bir iş çıkıyor, unutuyordum :)
Son zamanlarda bana gelen epostalar artınca artık yazayım dedim.

199251

Üyelik Sayfam bölümünde
Üye Bilgileri ve Forum Ayarları / Seçenekleri düzenle / Özel Mesajlaşma
ayarları var.

Özel mesaj geldiğinde, epostama haber gönder.

seçeneğini işaretlemiş olan arkadaşlar, gelen epostayı cevaplamak gibi bir hata yapıyorlar. Bu eposta da bana geliyor....

Üstelik gelen epostada " BU OTOMATİK BİR E-MAIL`DİR. LÜTFEN YANITLAMAYIN!" yazıyor :)

Lütfen, bilgilendirme epostası alınca, foruma bağlanın, özel mesajınızı okuyun ve cevaplayın. Böylece aranızdaki yazışmaya ben de dahil olmamış olurum :)

Yücel Özlem
22-07-2011, 10:11
Yanlış hatırlamıyorsam, eskiden bir mesajı beş kişiye gönderebiliyorduk. Şimdi aşağıdaki uyarıyı görüyorum.

Mesajınızı bir seferde 1 kişiye gönderebilirsiniz.

Neden acaba? Merak ettim.

selis
27-09-2011, 12:20
Özel mesajlara fotoğraf eklenmiyor muydu? Önceden eklemiştim diye hatırlıyorum..

uzaytek
27-09-2011, 14:07
Eklenmiyor, resim kodu kapalı, geçmişte açık olduğunu hatırlamıyorum.

Resim internetde ise adresini gönderebilirsiniz.

selis
27-09-2011, 14:27
Peki.. Yanlış hatırlıyorum o zaman.. Teşekkür ederim..

yesilgiresun
22-10-2011, 23:29
bende yeni üyeyim.ama daha nasil katilacagimi bilemiyorum.

Güler
23-10-2011, 08:17
bende yeni üyeyim.ama daha nasil katilacagimi bilemiyorum.

Hoş geldiniz.
Başlıkları inceleyin, hangi konu ilginizi çekiyorsa o başlığa yazmaya gayret edin.
Örneğin, önce Sütlü Mısır Kahvehanemize buyrun, size çay ikram edelim, sohbetlerimize katılın. Bu şekilde başlayabilirsiniz. :D

Güler
23-10-2011, 08:19
Yanlış hatırlamıyorsam, eskiden bir mesajı beş kişiye gönderebiliyorduk. Şimdi aşağıdaki uyarıyı görüyorum.

Neden acaba? Merak ettim.

Sayın hocam, ben bir mesajı 5 kişiye gönderebiliyorum.
Acaba göndermek istediğiniz şahısların adlarını yazdıktan sonra noktalıvirgül koynayı mı unutuyorsunuz?
(noktalı virgülü parantes içinde belirttiğimde gülen surat çıktı :D)

Yücel Özlem
23-10-2011, 23:53
Sayın hocam, ben bir mesajı 5 kişiye gönderebiliyorum.
Acaba göndermek istediğiniz şahısların adlarını yazdıktan sonra noktalıvirgül koynayı mı unutuyorsunuz?
(noktalı virgülü parantes içinde belirttiğimde gülen surat çıktı :D)

Sevgili Güler Hanım, olay benim hatamdan kaynaklanmıyordu. sorun çözüldü.

yesilgiresun
24-10-2011, 06:26
Hoş geldiniz.
Başlıkları inceleyin, hangi konu ilginizi çekiyorsa o başlığa yazmaya gayret edin.
Örneğin, önce Sütlü Mısır Kahvehanemize buyrun, size çay ikram edelim, sohbetlerimize katılın. Bu şekilde başlayabilirsiniz. :D
güler hanim ,nazik davetinize cok tesekkür ederim.ah yakin olsamda gelsem.ama olsun.böylede güzel.insallah bundan sonra bol sohbetlerle cayimizi yudumlariz.görüsmek üzerehttp://www.agaclar.net/forum/images/smilies/smile.gif

böörtlen
01-04-2014, 08:03
Günaydın,

Özel mesajlaşma hakkında bir sorum olacak. Bana mesaj geliyor ve cevaplayabiliyorum ama iki gündür bana gelen mesajlara yazdığım cevapları gönderemiyorum, yeni bir mesaj açıp öyle gönderim yapayım dedim ama yine olmadı, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim zira üye dostlardan birine söğüt yolladım ama haber veremedim, mecbur cep numarasına mesaj atmak zorunda kaldım, bu şekilde rahatsız ediyormuşum gibi oluyor, yardımcı olursanız sevinirim.

malina
01-04-2014, 13:09
Karşı tarafın mesaj kutusu dolmuş olabilir mi?

böörtlen
01-04-2014, 16:16
bilmiyorum ama buraya yazdıktan kısa bir süre sonra cevap verebildim, teşekkür ederim ilginize :)

İlkerC
24-06-2016, 16:03
Merhaba site kullanıcıları.

Mesaj kutumun kapasitesi 2, burada 50 olduğu yazıyor fakat benimki iki mesajla doluyor ve başka mesaj alıp gönderemiyorum nedenini bilen var mı acaba?

A_NOMAD
24-06-2016, 16:17
Merhaba site kullanıcıları.

Mesaj kutumun kapasitesi 2, burada 50 olduğu yazıyor fakat benimki iki mesajla doluyor ve başka mesaj alıp gönderemiyorum nedenini bilen var mı acaba?

İlk mesajınızı yazmadığınız için mesaj kutunuzun kapasitesi kısıtlıydı, yani şu andan itibaren bu sorunu yaşamayacaksınız çünkü ilk mesajınızı yazdınız :)

agaclar.net Forum Kuralları - agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=11)

SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU - agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)

İlkerC
24-06-2016, 16:31
İlk mesajınızı yazmadığınız için mesaj kutunuzun kapasitesi kısıtlıydı, yani şu andan itibaren bu sorunu yaşamayacaksınız çünkü ilk mesajınızı yazdınız :)

agaclar.net Forum Kuralları - agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=11)

SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU - agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)

Teşekkür ederim A_NOMAD ;)

Kerem Örenç
18-12-2017, 18:49
50 mesaj sınırı az bence.En az 100 olması lazım

birnefestoprak
19-12-2017, 02:37
Sizin gibi düşünceli insanlar hala var demek ki.

Günaydın,

Özel mesajlaşma hakkında bir sorum olacak. Bana mesaj geliyor ve cevaplayabiliyorum ama iki gündür bana gelen mesajlara yazdığım cevapları gönderemiyorum, yeni bir mesaj açıp öyle gönderim yapayım dedim ama yine olmadı, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim zira üye dostlardan birine söğüt yolladım ama haber veremedim, mecbur cep numarasına mesaj atmak zorunda kaldım, bu şekilde rahatsız ediyormuşum gibi oluyor, yardımcı olursanız sevinirim.

acuster
20-06-2019, 22:17
Merhabalar mesaj kutusunda limitim 2 gozukuyor acaba bunu nasil arttirabiliyoruz?

icaliskan
10-03-2021, 21:40
Merhaba bende ilk mesajımı atmış olayım. Mesaj kutusu açılsın

çiçekseverfatma
24-02-2023, 11:56
Özel mesajda fotoğraf nasıl gönderilir?
Çok uğraştım ama bir türlü beceremedim.

malina
25-02-2023, 08:59
Özel mesajlaşmayı bu amaçlarla kullanmıyoruz. Konu forum konularıyla ilgili sorunuz içinse, forum genelinde sorabilirsiniz, fotoğraf yükleyebilirsiniz...

Diğer alanlar için başka çözümler üretmeniz gerekiyor...