agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Aperitifler, Çorbalar, Salatalar, Soslar (http://www.agaclar.net/forum/aperitifler-corbalar-salatalar-soslar/)
-   -   Armadillo patates (http://www.agaclar.net/forum/aperitifler-corbalar-salatalar-soslar/34635.htm)

kelebek çalısı 10-05-2014 19:32

Armadillo patates
 
1 Eklenti(ler)
Patates mutfakların olmazsa olmazı. Tek başına bir ana yemek oluşturmaya yettiği gibi, çorbada kıvam ve bağlayıcı özellikte, tuzu fazla kaçan ya da tuzu çıkmayan salamura ürünlerle birlikte pişirildiğinde dengeleyici, ana yemek yanındaki garnitür ve ek sunumların aranılan sebzesidir patates.;)

Ben bu pratik uygulamayı sunumlarındaki görselliğe önem veren, aynı zamanda sıradan bir sunumdan bıkanlara kesinlikle öneririm.

Taze patatesleri tepside düz duracak şekilde yerleştirip, tamamen birbirinden ayrılmayacak şekilde yarım santim aralıklarla dilimliyoruz. Dilimlerken bıçağımızı patatatesi bütününden ayırmayacak şekilde, tabana takriben yarım santim kaldığında çekerek baştan sona dilimliyoruz.

Üzerine sızma zeytinyağı, kırık karabiber, pul biber, tuz, biberiye, sarımsak, kekik gibi sevdiğimiz çeşnileri, baharatları, dilim aralarına ve patatesin bütününe nüfuz edecek şekilde uyguluyoruz.

200 santigrad derecede çıtır çıtır kızarana dek fırınlıyoruz.

Eklenti 491478

Ben evde hiç patates kızartmıyorum. Fırın patates ister kendiniz için, ister misafir tabaklarındaki sunum için hem sağlıklı, hem rafine, üstelik de pratik bir seçenek.


Afiyet olsun.


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2021