agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > agaclar.net Bonsai Eğitimleri > Antalya Bonsai Atölye Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni207Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-03-2014, 11:46   #61
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2010
Servide toprak değişimi

Antalya Bonsai Atölyesi - 09.03.2014 -11.jpg

Ve ufak dokunuşlar öncesinde benim makinamla çekilen son hali bu şekilde olmuş.

Antalya Bonsai Atölyesi - 09.03.2014 -12.jpg

nicholai hel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 12:31   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
Ahh ah ardıçta kaldı aklım. Yanarım yanarım ardıç öyle kaldı ya ona yanarım. Hain servi.

murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 12:35   #63
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi murat doğan Mesajı Göster
ahh ah ardıçta kaldı aklım. yanarım yanarım ardıç öyle kaldı ya ona yanarım. hain servi

Sn murat doğan,

Siz bu işe gönül verip peşini bırakmadıktan sonra karşınıza ileride çok daha harika adaylar çıkacaktır emin olun.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 13:22   #64
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Sn. murat doğan, o ardıç üzerinde çalıştığımız serviden çok daha güzel bir aday ama aynen Sakaki'nin dediği gibi, çok daha güzelleri eminim karşınıza çıkacaktır. Sonuçta bu çalışma için çok da incelemeden aceleyle aldığım bir adaydı.

Yakında bir fırsat yaratır üzerinde çalışırım, o yeşilliğin altında neler saklıyormuş hep birlikte görürüz.

Görüşmek üzere...

Eski 10-03-2014, 13:45   #65
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Yeni bir çalışma daha yaparsanız bu sefer mutlaka gelirim hatta geliriz

tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 13:55   #66
Ağaç Dostu

Sayın tourkana bu gelişinizde sizinle hiç ilgilenemedim. Kusura bakmayın. Umarım bir dahaki çalışmaya bir aksilik olmaz dolu dolu zaman geçiririz.

Eski 10-03-2014, 14:02   #67
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Sn murat doğan,

Siz bu işe gönül verip peşini bırakmadıktan sonra karşınıza ileride çok daha harika adaylar çıkacaktır emin olun.
Umarım öyle olur. toplantı esnasında da paylaştım burada uygun aday bulmak konusunda kısıtlı imkanlar var. Olanlara da çok para istiyorlar. birde yer problemi var tabii ki. insan kalın gövdeli adaylar ile çalışmak istiyor ama balkonda nereye sığdıracaksınız. saksısı büyük olmak durumunda oda çok yer kaplıyor. Her neyse. Sevgili nicholai hel bende o ardıç altta neler saklıyor onu merak ediyorum ya. Keşke arabanın arkasına atıp getirseydim

Sakaki beğendi.
Eski 10-03-2014, 14:04   #68
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Alıntı:
umarım öyle olur. toplantı esnasında da paylaştım burada uygun aday bulmak konusunda kısıtlı imkanlar var. Olanlara da çok para istiyorlar. birde yer problemi var tabii ki. insan kalın gövdeli adaylar ile çalışmak istiyor ama balkonda nereye sığdıracaksınız. saksısı büyük olmak durumunda oda çok yer kaplıyor. Her neyse. Sevgili nicholai hel bende o ardıç altta neler saklıyor onu merak ediyorum ya. Keşke arabanın arkasına atıp getirseydim

Enfeksiyonu gerçek anlamda kaptığınızda bu sorunların hepsine çözüm buluyorsunuz, inanın!

Sevgili nicholai hel bana 1 sene önce "en fazla 5-10 ağaç bakacak yerim var" diyordu

Ayrıca, illa ki büyük boy çalışmanız da gerekmez, yer sorununu çözene kadar çok sayıda küçük ve orta boy adayla da yolunuza devam edebilirsiniz murat bey.

Eski 10-03-2014, 14:14   #69
Ağaç Dostu

sevgili nicholai hel o gün gösterdiğiniz lav taşı kumu buldum internette, ama pahalı geldi biraz bana. akvaryum için satılıyor. http://www.lavtas.com/newUrun=1&Id=4...EI-KUMU-1-3-mm 10 litre 20 tl fiyat var. siz temin ederken fiyatını hatırlıyor musunuz. fiyat normal mi sizce

tourkana beğendi.
Eski 10-03-2014, 14:16   #70
Ağaç Dostu

Alıntı:

Enfeksiyonu gerçek anlamda kaptığınızda bu sorunların hepsine çözüm buluyorsunuz, inanın!

Sevgili nicholai hel bana 1 sene önce "en fazla 5-10 ağaç bakacak yerim var" diyordu

Ayrıca, illa ki büyük boy çalışmanız da gerekmez, yer sorununu çözene kadar çok sayıda küçük ve orta boy adayla da yolunuza devam edebilirsiniz murat bey.
sayın sakaki neye seviniyorum biliyor musunuz, bu merak beni bahçeli bir ev sahibi yapacak böyle giderse

Eski 10-03-2014, 14:30   #71
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Mevsel firmasının volkanik tüfleri çok uygun fiyat ben ordan alıyorum.

tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 14:43   #72
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Alıntı:
sevgili nicholai hel o gün gösterdiğiniz lav taşı kumu buldum internette, ama pahalı geldi biraz bana. akvaryum için satılıyor. http://www.lavtas.com/newUrun=1&Id=4...EI-KUMU-1-3-mm 10 litre 20 tl fiyat var. siz temin ederken fiyatını hatırlıyor musunuz. fiyat normal mi sizce
Murat bey,

Park ve bahçelerin peyzaj işlerini alıp yapan firmalarda çok daha ucuza bulabilirsiniz. Bizim burada 10-15 litresini 5 TL'ye satan bir yerden alıyorum.

Zaten toprak veya torf kadar çok miktarda almanız gerekmez. Buna alternatif olarak eskiden "briketçi" olarak adlandırdığımız ve az da olsa halen her ilde en az birkaç tane bulunan ve faaliyet gösteren bazı firmalardan/briketçilerden beyaz pomza taşını da çok ucuza alarak kullanabilirsiniz. Bu taşın çok daha büyük bir çuvalını 10 TL gibi bir rakama bulmanız mümkün.

murat doğan beğendi.
Eski 10-03-2014, 15:08   #73
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Antalya da 09 mart pazar günü bonsaiseverlerle gerçekleştirdiğimiz etkinliğe moderatörlük yapan Sn.Nicholai hel kardeşime, emeği geçen tüm katılımcılara ve en önemlisi de misafirperverliği nedeniyle Can Tropikal sera sahibi Ferat bey ve ailesine çok teşekkür ediyorum.

sedirx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 16:01   #74
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Alıntı:

Aynen öyle O zaman 16 ağacım vardı ve daha fazlası için kesinlikle yerim yok diyordum, şu an evde 35 ağaç var ve bir tanesi imperial boyda 15 kadar da muhtelif yerlerde gelişimde olan adaylarım var. Enfeksiyon bünyeye bir kez girmeye görsün.

Eski 10-03-2014, 16:09   #75
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Sn. murat doğan, toplantıda gösterdiğim en ufak boy lav taşı kumu o bulduğunuz firmadan ama yaz tatilimde merkezlerini ziyaret ederek uygun fiyatla almıştım. Zaten o kadar incesini sadece küçük saksılardaki shohin adaylarımda kullanıyorum. Baya bir gidiyor onlar için. Daha büyük boy taşları yukarıda önerilen benzer kaynaklardan temin ediyorum, çok daha ucuza geliyor. Büyük saksılar için o kadar ince tanelisi şart değil.

Görüşmek üzere.

Eski 10-03-2014, 18:13   #76
Ağaç Dostu

badrobot's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2011
Tüm fotoğraflardan ve mesajlardan Antalya Toplantısındaki katılımın ve morallerin yüksek olduğunu anlıyorum. Tüm katılımcıarı tebrik ediyorum.
nicholai hel'ide böyle bir organizasyona öncü olduğu için gönülden tebrik eder, daha nice toplantılar dilerim.

badrobot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 18:55   #77
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2012
Antalya da 09 mart pazar günü bonsai sevenler ve Bonsai'ye gönül verenlerle gerçekleştirdiğimiz etkinliğe katılan Tüm arkadaşlarımıza; Moderatörlük yapan Sn.Nicholai hel kardeşime, emeği geçen tüm katılımcılara ve Bizlere Kapılarını herdaim açan , Ev sahipliği yapan Can Tropikal Adenium işletme sahibi Ferat bey ve ailesine çok çok teşekkürlerimizi sunarım. Tek temennimiz En kısa sürede tekrar bir araya gelerek Üye sayımızı artırmak; ve Bu hobiye gönül veren arkadaşlarımızla Uzun yıllar Dostluk içersinde Bonsai sevdasını yürütmek . -- Aslında yakın bir zamanda böyle bir toplantıyı tekrarlayarak '' Antalya Bonsai Bahar Şenliği '' adı altında Toplanmayı düşünmüyor değilim hani ---

Deniz Hayman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 19:08   #78
Ağaç Dostu

Deniz bey antalya bonsai bahar şenliği kulağa hoş geliyor. Çok güzel olur. Enfeksiyonu kaptık bir kere

Deniz Hayman ve HiMiNo beğendi.
Eski 10-03-2014, 20:18   #79
Yeni Üye

HiMiNo's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2012
******* bir bahar şenliği gönüllere şen gelir :-)

Deniz Hayman beğendi.
HiMiNo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 22:08   #80
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Ben daha atölyenin yorgunluğunu atamadan birileri şen'lenmiş bakıyorum.

Yapmayın arkadaşlar tam altı saat toplamda on dakika oturmadan çalıştım. Bu ara yapılacak çok iş var, şu an yine toprak değişimi yapıyorum.

Biraz soluklanalım, onu da yaparız.

Deniz Hayman beğendi.
Eski 11-03-2014, 11:51   #81
Yeni Üye

HiMiNo's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2012
Sayın nicholai hel getirin beraber yapalım yardımcı oluruz, bizede deneyim olur. :-)

nicholai hel beğendi.
HiMiNo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2014, 12:00   #82
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nicholai hel Mesajı Göster
Ben daha atölyenin yorgunluğunu atamadan birileri şen'lenmiş bakıyorum.

Yapmayın arkadaşlar tam altı saat toplamda on dakika oturmadan çalıştım. Bu ara yapılacak çok iş var, şu an yine toprak değişimi yapıyorum.

Biraz soluklanalım, onu da yaparız.
Enfeksiyonun yan etkileri işte yorgunluk dinlemiyor bu mikrop, harıl harıl çalışıyorsun. 5, 6 ağaç yapacağınıza onlarca ağaç edinirseniz olacağı bu.

nicholai hel ve HiMiNo beğendi.
Eski 11-03-2014, 12:02   #83
Ağaç Dostu

badrobot's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2011
Sn.nicholai hel.
Bu işler böyledir zaten; bir şeylerin tadını alınca insanlar peşini bırakmazlar.
Demekki siz değerli katılımcılara çok güzel şeyler vermişsinizki onlar da şenlenmiş. Zaten bu tür toplantılarda hepimizin tek amacıda bu değil midir?
Önce bir dinlenin, sonra zaten sizi katılımcılar rahat bırakmazlar artık.

badrobot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2014, 15:53   #84
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Üzerinde çalıştığımız limoni serviyi sahiplenmek isteyen bir katılımcımız varsa, nerede olduğunu biliyorsunuz.

Eski 17-03-2014, 19:31   #85
Ağaç Dostu

O limoni serviyi can botaniğe bırakmamışmıydık yani oraya hibe edilmedi mi? Eğer öyle değilse can botaniğe ayıp olmaz ise ben sahip çıkabilirim.

Eski 18-03-2014, 18:06   #86
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Aslında öyleydi ama geçen ziyaretimde konusu geçti, bakamama endişeleri vardı, bakabilecek biri alsın yoksa iş güç arasında unutulur, yazık olur diyorlar.

Pazar günü yine oradaydım, bazı ağaçlarım üzerinde çalıştım. Hala suya ihtiyacı yoktu, aynen bıraktığımız gibi duruyor, bir geldiğinizde alabilirsiniz.

Ağaç artık size rezerveli durumda.

Eski 18-03-2014, 19:28   #87
Ağaç Dostu

Çok teşekkür ediyorum. Yakın zamanda kendim gidemezsem bile arkadaşlara aldırırım öyleyse.

Eski 18-03-2014, 20:12   #88
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Kendisi gelemeyene aracı ile asla böyle bir aday göndermem. Gelmek için zaman ayıramayan birinin bakmak için de zamanı olamayabilir diye düşünürüm.

nicholai hel ve HiMiNo beğendi.
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2014, 21:45   #89
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Ben de o yüzden "sahiplenmek isteyen bir katılımcımız" demiştim Harun Hocam.
murat doğan calışmamıza katıldı, hatta bir dalını kendisi telledi ve işi olmasına rağmen saat 6'ya kadar bizi yalnız bırakmadı.

Alanya'da yaşadığı için her zaman fırsat bulup Antalya'ya gelemeyebilir, hak vermek lazım.
Ağaca hakkıyla bakabileceğini düşünüyorum. İnşallah birkaç sene sonra bonsai olmuş halini bizlerle paylaşacaktır.

Harun Parlak ve HiMiNo beğendi.
Eski 19-03-2014, 00:28   #90
Ağaç Dostu

Harun bey zaman ayırmak önemli bir problem tabii ki. Alanya antalya arası ikişer saatten gidip gelmek dört saat eder, yolun yorgunluğu ve mesai saati olması nedeni ile işin yoğunluğuda cabası. Masrafını da düşünürseniz, orada olan **** giden bir arkadaşımın almasında abes bir durum yok diye düşünüyorum. Konu gelmek için zamanı olmamaktan çok kısıtlı zamanı ve imkanları doğru kullanmakla ilgili. Antalyada bizzat kendisi alacak bir arkadaş varsa ben seve seve feragat ederim. Belki konuyu yakın zamanda takip edemeyen nicolai hel arkadaşımızın teklifinden haberdar olamayan arkadaşlar olacaktır. Biraz bekleyelim.

Harun Parlak ve HiMiNo beğendi.

Etiketler
antalya, bonsai, buluşma, organizasyon

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024