agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Anneler Günü 2012 (http://www.agaclar.net/forum/anneler-gunu-2012/)
-   -   Zeynep / Kiraz İçin Anneler Günü Hediyesi (Yaş:10) (http://www.agaclar.net/forum/anneler-gunu-2012/27029.htm)

Tura 03-05-2012 07:24

Zeynep;
Kurtarmış sayılırsın.
Hele işin sonunu bekle. Son gülen iyi güler.

jineop 03-05-2012 09:23

Sevgili Zeynep, saksıyı düşerken seyretmek, içini çok acıttı biliyorum. Hepimizin başına bu tür şeyler geliyor. Kaybettiklerimize elbet çok üzülüyoruz. Kuruduğundan emin olduğumuz bitkileri bile aylarca sökmeye kıyamıyoruz. O yüzden sen canını sıkma. Vermiş olduğun tepki hem annene hem de tüm canlılara çok değer verdiğini gösteriyor. Aramıza hoşgeldin canım. Seni çok ama çok öpüyor ve sıkıca kucaklıyorum.

mormenekşe 03-05-2012 12:19

Oleeeyyy işte buuu, bravo sana azmettin ve başardın ben sana boşuna küçük yeşil parmak demedim ;)

Kiraz 03-05-2012 12:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek (Mesaj 958236)
Zeynep'ciğim, çalışmanı başından beri izliyordum ama yazamıyordum.
Üzülme, tek fide bile yaşasa bir saksıyı dolduruyor kocaman. Hepsi yaşasa başka saksılara aktarman gerekecekti her birini.

Annen mi şanslı senin gibi bir çocuğu olduğu için , sen mi şanslısın Kiraz annen olduğu için bilemiyorum..

Sevgili Çekirdek, ben de üzüldüğünde bunu söylemiştim Zeynep'e. Zaten o saksı üç taneden fazla almaz ama yine de üç saksılık fesleğen kurtuldu :)

Not:Zeynep sık sık yazmıyor ama bütün mesajlarınızı okuyor.

Kiraz 03-05-2012 12:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mormenekşe (Mesaj 958472)
Oleeeyyy işte buuu, bravo sana azmettin ve başardın ben sana boşuna küçük yeşil parmak demedim ;)

Zeynep "yeşil parmak" deyimini okuyunca anlamadı, bana sordu, anlatınca da çok hoşuna gitti, kendisi ile gurur duydu :)

Not: Anlatırken benim ilgimi örnek verdim ama asıl babası ve ağabeyini yeşil parmak değiller diye örnekleyince hemen anladı :)

GELİŞİM 04-05-2012 23:23

zeynep süpersinn

mrduran 05-05-2012 11:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 957254)
Düşen saksı çok dağılmıştı.

Eklenti 289594

Gece cep telefonunun ışığıyla birazını topladık, ölmemeleri için ıslak peçeteye yerleştirdik.
Eklenti 289593

Sabah durumları iyiydi. Bir tanesini ben diktim ama çok zordu, annem yardım etti.
Eklenti 289595

8 tane fesleğenim var. Çok sulu oldu ama annem bir şey olmaz, suyunu şimdi çeker dedi.
Eklenti 289596

Zeynep

Merhaba Zeynep yeğen;

İznin ile sana kötü bir senaryo sunayım.

- Fesleğenler şaşırtılmış, zaman ile her biri gerçek boyutlarına ulaşmış ve sende çiçek oluşumundan önce kesmek gerekir, şimdi tam ''sosluk'' oldular deyip annene ricada bulunuyorsun. Aile büyükleriniz, kuzenleriniz, yeğenleriniz, arkadaşlarınız ile fesleğen soslu makarna yapalım diyorsun. Ertesi gün içinde sözleşiliyor aile ve dostlar arasında.

''İyi tarafından bakmaya çalıştığım için'' ertesi sabah kalktığında ne bulup/bulamadığını yazmıyorum:))). İznin ile sana.....

Hiç yıkılma inşallah, sağlıkla kal daima.

Saygılarımla lütfen.

Kiraz 06-05-2012 19:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrduran (Mesaj 960030)
Merhaba Zeynep yeğen;

İznin ile sana kötü bir senaryo sunayım.

- Fesleğenler şaşırtılmış, zaman ile her biri gerçek boyutlarına ulaşmış ve sende çiçek oluşumundan önce kesmek gerekir, şimdi tam ''sosluk'' oldular deyip annene ricada bulunuyorsun. Aile büyükleriniz, kuzenleriniz, yeğenleriniz, arkadaşlarınız ile fesleğen soslu makarna yapalım diyorsun. Ertesi gün içinde sözleşiliyor aile ve dostlar arasında.

''İyi tarafından bakmaya çalıştığım için'' ertesi sabah kalktığında ne bulup/bulamadığını yazmıyorum:))). İznin ile sana.....

Hiç yıkılma inşallah, sağlıkla kal daima.

Saygılarımla lütfen.

Annemin yetiştirdiği fesleğenler ile devam ederim. Eee ne demişler, her sorunun bir çaresi vardır :)
Zeynep

Ana gibi 12-05-2012 19:14

Sevgili Zeynepciğim, annenden rica etsemde sana sevdiğin bir ağaç fidesi ayarlasa ve sende onun, seninle birlikte büyümesini takip etsen, o senin ağacın olsa. Benim ilk fidanım fındıktı :) ve üç sene sonra 6 tane fındık vermişti, bak ben halen unutmamışım. Öpüyorum canım benim, sana kolay gelsin, annene saygılar selamlar.

mandalinci 12-05-2012 21:11

Zeynepciğim, geçmiş olsun.

Biz ne ağaçlar, bahçeler berbat ettik, sakın üzülme.

Tutacak o fesleğenler, çünkü sen sevgini veriyorsun, anlar onlar:)

Kiraz 13-05-2012 20:41

4 Eklenti(ler)
Fesleğenlerim çok büyümedi, annem pazardan fesleğen aldı fesleğenli makarna yapacak.
Eklenti 295293

Annemin verdiği malzemelerle sabah süsledim.
Eklenti 295295

Bir de küçük bir not yazdım. Sabah anneme verdim.
Eklenti 295296

Bir de okulda yazdığım yazıyı anneme verdim. Annem çok beğendi.
Eklenti 295297

"Canım annem, benim annem. Topraktan gözleri, kara pamuktan saçları ile ışıltısıyla evreni büyüleyen annem. Al yanaklı, ay yüzlü güzel annem. Senin sıcacık kucağın benim her zaman sıcacık yatağım olmuştur. Beni büyütüp besledin, yaralarımı sardın, o berrak sesinle bana büyülü masallar anlattın. İşte benim masalımda sen benim kraliçemsin. Sanki büyülü bir değneğin var. Değneğine değen her şey mis kokulu çiçeklere dönüşüyor. Peri annem benim, senden daha değerli ne olabilir ki? Elbette hiç bir şey.

Seni çok seviyorum...
Tüm kalbim ile...

Zeynep Çimir"

mandalinci 13-05-2012 20:48

Çok güzel, ellerine sağlık Zeynepçiğim.

Kim bilir annen ne kadar mutlu olmuştur:)

limon 13-05-2012 20:55

Annen ne kadar şanslı, duygularını ne güzel ifade etmişsin...

Sevgi Durul 13-05-2012 21:04

Sevgili Zeynep, hediyelerin en güzelini vermişsin Anneciğine. Sevgiler...

mavi eylul 13-05-2012 23:04

annen çok sevinmiş olmalı çok güzel yazmışsın

Tura 14-05-2012 07:03

Seni tebrik ediyorum, güzel yürekli duygulu kız.

ciceksever70 14-05-2012 07:15

Güzel Zeynep, feslegenin icin verdigin mücadele de, annecigine gösterdigin sevgi ve hassasiyet de cok ama cok güzel. Eminim annen cok mutlu olmustur. Bizler icin en güzel hediye sizlersiniz. Iyi ki varsiniz iyi ki Yüce Allah sizleri bizlere hediye etti.

jineop 14-05-2012 07:47

Duygularını çok güzel ifade etmişsin. Eminim hala yazacak çok şeyin vardır. Fesleğenli makarnadan kaldı mı? Çok canım çekti...
Çok öpüyorum şeker seni.

Vildan Sönmez 14-05-2012 08:13

Sevgili Zeynep, annene hediyelerin en güzelini her gün veriyorsun: sevgini ...
Bir de emek vererek ve mücadele ile yetiştirdiğin fesleğenler, daha ne olsun.

Ne mutlu sana sevgili Kiraz...

nevsune 14-05-2012 08:29

Zeynepciğim fesleğenlerin gayet güzel çıkmışlar işte, büyüyecekler ve makarnaya tat katacaklar. Ha 13 Mayısta ha başka bir gün, ne farkeder ki? Önemli olan senin o mücadeleyi kazanmandı. Anneciğine o güzel saksıyı anneler günü armağanı olarak güzel mektubunla birlikte verdin, başardın işte.

Çok kutluyorum seni:)

Kiraz 14-05-2012 09:49

Zeynep henüz son yorumlarınızı okumadı ama ben okurken çok mutlu oldum, çok güzel şeyler yazdınız, duygulandım. Gerçekten, Zeynep gibi bir kızım var, çok şanslıyım tüm anneler gibi.

Kiraz 14-05-2012 21:25

Doğru tahmin ettiniz. Annem çok beğendi(ama öğretmenlerimin dediği gibi gözyaşı dökmedi). :(

Zeynoooo;)

mormenekşe 18-05-2012 00:36

Zeynep'cim zorlu bir mücadele sonrası zaferi elde ettin, kutlarım seni küçük yeşil parmak.

karaali 27-11-2012 17:16

Seni tebrik ediyorum çok iyi düşünmüşsün.

yeşillim 14-03-2013 17:54

Zeynep'cim, 41 numaralı mesajında ne kadar da güzel yazmışın!
Emeğine saygı duyuyorum, prensesim..

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024