agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Anıt ve korunmaya değer ağaçlar, korunması gereken bitkiler (http://www.agaclar.net/forum/anit-ve-korunmaya-deger-agaclar-korunmasi-gereken-bitkiler/)
-   -   Anıtsal Çınarın dibine su deposu.. (http://www.agaclar.net/forum/anit-ve-korunmaya-deger-agaclar-korunmasi-gereken-bitkiler/28519.htm)

çekirdek 23-09-2012 14:14

Anıtsal Çınarın dibine su deposu..

3 Eklenti(ler)
Karaburun-Amberseki Köyündeki tarihi çınar ağacının hemen dibine su deposu yapmak için kocaman kazı yapılmış. Köklerin zarar görmesi, ağacın geleceği, bu işi yapan ilgili ya da yetkililerin umurunda değil anlaşılan.

YeniBON 23-09-2012 19:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek (Mesaj 1022291)
Karaburun-Amberseki Köyündeki tarihi çınar ağacının hemen dibine su deposu yapmak için kocaman kazı yapılmış. Köklerin zarar görmesi, ağacın geleceği, bu işi yapan ilgili ya da yetkililerin umurunda değil anlaşılan.

Yer hangi ilimiz sınırlarının içindeyse o ilin Çevre ve Şehircilik İl Md.lüğü'ne ayrıca o bölgeye bakan Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurul Başkanlığı'na ihbarda bulunmanız gerekmektedir.

Tabii ihbarda biliyorsanız suçu işleyen kişi ya da kuruluşu da belirtiniz.

Asiye 23-09-2012 20:32

Bu ne vurdumduymazlık, inanamıyorum o çınar gövdesinde bir tarih saklıyor.

O sadece oraya su kuyusu açanların değil, hepimizin mirasıdır.

Lütfen gerekli yerlere başvurunuzu yapın. Geç olmadan

kartal124 25-09-2012 22:11

izmir@csb.gov.tr
adresine de e-mail ile ihbarda bulunmak mümkündür.

Ayrıca diğer iletişim bilgileri,
Tel : 0(232) - 341 68 00 (santral)
Fax: 0(232) - 341 65 36
e-posta: izmir@csb.gov.tr

Adres: Anadolu Caddesi No:41/5 35010 Bayraklı-İZMİR

çekirdek 26-09-2012 00:30

Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar. Çok işime yarayacak.

serdar1 27-09-2012 05:46

Toprağın izlerinden orada tarihi yaşamın olduğu belli su deposundan ziyade define aranmış izi var.

Müjgan Yılmaz 27-09-2012 11:43

Arkadaşlar;
Ben Çekirdeğin hassasiyetine teşekkür ediyorum,izmir@csb.gov.tr adresine hiç zaman kaybetmeden,çekirde ğin yüklediği fotoğrafları ekleyerek ve mevki belirterek durumu ilgililere bildirdim .Bu konuda ki zaman kaybı en büyük sorun,umarım zamanın da müdahale edilir.

YeniBON 27-09-2012 20:19

Anıt ve Korunmaya Değer Ağaçlar ve Bitkiler.

Arkadaşlar daha önce sayın Çekirdek isimli üyemizin paylaştığı konuyla ilgili ihbarde bulunacağı İl ve Bölge bazında görevli-sorumlu kamu kuruluşlarının ismini vermiştim.

Ama bugün bu türlü ihbarların yeterli olamayacağını, bu tür bildirimlerin daha iyi ve geniş şekilde takip edilmesi gerektiğini anladım. Nedenine gelince.

Bursa ve Balıkesir Merkez-İlçelerinde bulunan anıt ağaçlarla ilgili BİMER kanalıyla yazdığım yazıya Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Md.lüğü hiç cevap vermedi.
Bursa Çevre ve Şehircilik İl Md.lüğü'de bir ayı geçtikten sonra ve lütfen yani cevap verdi.

Bursa içinde tescilli ve tescilsiz 800'ün üzerinde Anıt Ağaç varken Md.lüğün bildirdiği sadece Merkezde 300'e yakın ağaç. Bu durumda gösteriyor ki Md.lükler ne kadar ciddiyetsiz çalışıyor?

Bunun için diyorum ki ihbarlarınızı öncelikle yazılı olarak yapın. Sonrasın da İl Müdürü, Valilik konumun da ihbarlarınızı ve sonucunu takip edin, sorgulayın. Maalesef ki durumu görüp, ihbar etmek yetmiyor.

Müjgan Yılmaz 01-10-2012 20:59

Bursa ve Balıkesir Merkez-İlçelerinde bulunan anıt ağaçlarla ilgili BİMER kanalıyla yazdığım yazıya Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Md.lüğü hiç cevap vermedi.

Çok haklısınız,e-posta ma henüz bir cevap gelmedi.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024