agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni200Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-05-2016, 23:06   #391
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-05-2016
şuan getirmek istiyorum tohum çinden son durum hakkında bilgisi olan var mı ?

Oguzhany Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2016, 19:00   #392
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-05-2016
Merhaba ben bu konulara yeniyim bahce islerini cok seviyorum, acaba size ozelden birsye sorabilirmiyim? Tesekkurler.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi JantiMert Mesajı Göster
Arkadaşlar ben de bazen Amerika'dan tohum alıyorum. viabox.com isimli bir site keşfettim ve müthiş faydası dokundu bana. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle kullanmaya başladım ve 1 gün içerisinde kargolamaları, sorularıma maksimum 12 saat içinde dönüş yapmaları sonucunda çok memnun kaldım.
Aldıklarınızı gönül rahatlığıyla bu siteden kendinize kargolatabilirsiniz. Ayrıca üyeliği de ücretsiz.

Lindy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2016, 22:43   #393
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-06-2016
Arkadaşlar, yazılanların tamamını okumadım. Fakat çinden vs. Tohum getirtme olayını yazanlar olmuş. Aman almayın. Pişman olursunuz. Geribildirimlere falan bakmayın. Çünkü onlar paket geldi mi geldi. Şeklinde yapılıyor. Tohumları kendi sitelerinden alın. Mesela acı biber için smokin'ed , pepper joe vs. Her bitkinin kendi dalında uzmanlaşmış ekipleri var zaten. Tek bir site üzerinden çeşir çeşit tohum satan bir yerden tohum almanızı tavsiye etmem. Deneyimlerle kanıtlanmıştır. Herkese mutlu günler..

erkanbey beğendi.
getirmesebari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2016, 23:28   #394
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi getirmesebari Mesajı Göster
Arkadaşlar, yazılanların tamamını okumadım. Fakat çinden vs. Tohum getirtme olayını yazanlar olmuş. Aman almayın. Pişman olursunuz. Geribildirimlere falan bakmayın. Çünkü onlar paket geldi mi geldi. Şeklinde yapılıyor. Tohumları kendi sitelerinden alın. Mesela acı biber için smokin'ed , pepper joe vs. Her bitkinin kendi dalında uzmanlaşmış ekipleri var zaten. Tek bir site üzerinden çeşir çeşit tohum satan bir yerden tohum almanızı tavsiye etmem. Deneyimlerle kanıtlanmıştır. Herkese mutlu günler..
Size bu konuda kesinlikle katılıyorum,baya kötü tecrübeler edinmiş biri olarak.Siz pepperjoe,den carolina aldınız mı?

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2016, 17:37   #395
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-12-2012
Arkadaşlar Almanya'dan tohum sipariş etmiştim.Gümrükte ithali yasak denip geri döndü.Yurtdışından tohum getirmek yasaklandı mı?

erkanbey beğendi.
Liken Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2016, 20:18   #396
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Liken Mesajı Göster
Arkadaşlar Almanya'dan tohum sipariş etmiştim.Gümrükte ithali yasak denip geri döndü.Yurtdışından tohum getirmek yasaklandı mı?
Sizin ne tohumu sipariş ettiğinizi bilemiyorum ama benim temmuz ayından eylül ayına kadar hepsi Amerikadan olmak üzere 3 kargom geldi.Hepsinde de biber tohumu vardı,hepside elime ulaştı.

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2016, 22:54   #397
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-12-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Sizin ne tohumu sipariş ettiğinizi bilemiyorum ama benim temmuz ayından eylül ayına kadar hepsi Amerikadan olmak üzere 3 kargom geldi.Hepsinde de biber tohumu vardı,hepside elime ulaştı.
Marula ve acai berry tohumlarıydı.Eylül ayındaki gelmişti.Son 2 siparişim gelmedi.Sanırım OHAL den sıkı denetim var.Acai berry çimlenmiş göndermişti.Torfun içinde geldiyse belki ondandır.

Liken Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2017, 21:52   #398
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2017
adenium tohumunu nasıl bulabilirim

galip77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2017, 14:04   #399
Ağaçsever

metulen's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2012
Ben de aliexpress ten aldım. Burada yazılan yorumlara katılıyorum. Çoğunlukla paket gelmiş mi vs şeklinde geri bildirimler var. Nadiren de işi bilenler gelen tohumların sahte olduğunu fark edip eksi yorum yapmışlar ama arada kaynıyor. Çoklu siparişimde bana da oldu ve dispute açıp hepsinden iade aldım. Gelen tohumların da çimlenip çimlenmeyeceği belli değil. Bu gün ekimleri yapacağım bakalım sonuç ne olacak. Hele bide photoshop ile bitkileri renklendirip sahte satışlar var ki akıllara zarar.

Selma_321 beğendi.
metulen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2017, 13:31   #400
Yeni Üye

Kolistirva's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2010
Aliexpress'ten aldığım hiç bir tohum çimlenmedi arkadaşlar, Gül ve orkide tohumu diye saçma sapan şeyler gelmiş. İyi kazık yedik gibi...

Kolistirva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2017, 08:34   #401
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıexpress sitesinde tohumlarda %50 indirim var. Ayrıca kargo ücretsiz olan ürünlerde mevcut. 30 çeşit sipariş verdim, kargo dahil 10 dolar tuttu.

Selma_321 beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2017, 05:38   #402
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Aliexpresse sakın inanmayın geçen yıl ben ve yengem ayrı ayrı tohum siparişi vermiştik.Hem geken tohumlar sahte çıkmıştı hemde hiçbiride çimlenmedi.Yani o ektiğimiz tohumların ne olduğunu bile göremedik oysa resimlerde istediğimiz çiçekler müthişti.)))

Resulgur beğendi.
Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2017, 12:41   #403
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Tohumları aldığınız üyenin kullanıcı adı nedir?

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2017, 07:34   #404
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
İsmail kardeş bana soruyorsunuz hiç hatırlamıyorum bile yengeminkileri zaten bilemem her ikimizde farklı illerdeyiz ve farklı zamanlarda vermişiz. Sonuç aynıydı ektiğimiz tohumlar farklıydı ona rağmen bu da nedir ne çıkacak diye ektik sonuç onda da hüsrandır hiçbiri çimlenmedi. Mesela lisi tohumu kocaman bişey gelmişti oysa lisi tohumları gerçekte toz gibi bişeymiş.
Bu arada biz hep çiçek tohumu siparişi vermiştik. Lisi. Gloksinya. Sardunya. Açelya.

Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2017, 11:19   #405
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-04-2017
aliexpress ten aldığım tohumlar

arkadaşlar;

mart ayında aliexpresten 20 farklı meyve ağacına ait tohumlarım geldi.mayıs ayının şu günü itibariyle % 99 çimlenme olmadı.gerekli ortamlar sağlandığı halde.sadece jabuticaba diye yolladıkları tohum çimlendi.oda büyüdükçe sürekli ortasından yaprak veren bir çiçek ya da bitkiye dönüştü.şu an üzerinde 10 un üzerinde yaprak var marul gibi etrafına büyüyor.ama kesinlikle jabuticaba değil.ben kesinlikle önermiyorum.tohumların gelmesi zaten 1 ayı buluyor.bir çok meyvenin meyveden çıktığı anda çimlendirilmesi gerekiyor.ben o türleri de almadım.ama sonuç sıfır..başka site önerebilecek varsa değerlendirmek isterim.

Selma_321 beğendi.
egzotikolik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2017, 10:41   #406
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-12-2008
ben aliexpress ten böğürtlen,sarıcı bitki,orman ağacı vs. birçok çeşitte 10 a yakın tohum sipariş ettim hepsinide ektim ama ne yazıkki hiçbirisi çıkmadı. )aşılı böğürtlen çeliği arıyorum gönderen olursa çok memnun kalırım)

caghan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2017, 10:20   #407
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-12-2012
Tohumlar hakkında bir sorum var

Merhaba arkadaşlar, uzakdoğudaki malum sitelerden sebze ve meyve tohumları sipariş ediyorum, bu tohumlardan çıkan meyve ve sebze gdo'lu, hormonlu veya sağlığa zararlı olabilirmi? bu tohumlardan çıkan sebzeleri rahatlıkla tüketebilimiyim? bu konunun cahiliyim, şimiden teşekkür ederim.

Jumong Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2017, 10:33   #408
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-01-2017
bu konuda bilgim yok ama neden uzakdoğudan tohum alındığını anlayamıyorum..

Bernes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2017, 10:37   #409
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bernes Mesajı Göster
bu konuda bilgim yok ama neden uzakdoğudan tohum alındığını anlayamıyorum..
sadece sebze meyve almadım, değişik bitki tohumları vardı sukulent kaktüs lotus tohumları alıyordum, bunlarıda yanında alıyım dedim

Eski 17-05-2017, 10:45   #410
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2016
Bence asıl endişelenmeniz gereken şey, gönderdikleri tohumların gerçekten söyledikleri bitkilere ait tohum olup olmadığı.

wakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2017, 10:49   #411
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Ne olduğunu bilmiyorsunuz. Gelen tohumlardan talep ettiğiniz türlerin dışında farklı şeyler çıkabiliyor. Ben campunalla çiçeği almayı düşündüm. Bir kısım tohum resimlerinde yüksük otunu campunala olarak gösteriyorlardı. Güzel görüntüler her yerde aynı resim. Alan arkadaşlardan söylenen bir kısmı çıkmayan veya farklı çıkan şeyler. Güvenilir yer bulabilirseniz ancak oralardan temin etmeniz uygun olur. Farklı güllerin tohumlarını gönderiyorlar sözde. Ben o güllerin tohumdan yetiştirilebileceğini hiç düşünmüyorum. Aradığınız şeyler ne ise bildiğimiz çeşitlerden temin etmeye çalışın. Şu anda tohumdan yetiştirmek oradan gelmesi bile 30-40 gün sonra olacağını düşünürseniz mümkün değil.

Kolay gelsin.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2017, 10:49   #412
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi wakan Mesajı Göster
Bence asıl endişelenmeniz gereken şey, gönderdikleri tohumların gerçekten söyledikleri bitkilere ait tohum olup olmadığı.
onu sorun etmiyorum çünkü gerçekten cüzi rakamlara satılıyor, illaki vardır dediğiniz gibi satış yapan, örneğin biber tohumuda ayırt edilebilir, mühim olan tohumla oynanabilirmi, oradan çıkan meyve zararlımıdır gdolu hormonlu olabilimi, bu soruyu merak ediyorum.

Eski 17-05-2017, 10:53   #413
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Ne olduğunu bilmiyorsunuz. Gelen tohumlardan talep ettiğiniz türlerin dışında farklı şeyler çıkabiliyor. Ben campunalla çiçeği almayı düşündüm. Bir kısım tohum resimlerinde yüksük otunu campunala olarak gösteriyorlardı. Güzel görüntüler her yerde aynı resim. Alan arkadaşlardan söylenen bir kısmı çıkmayan veya farklı çıkan şeyler. Güvenilir yer bulabilirseniz ancak oralardan temin etmeniz uygun olur. Farklı güllerin tohumlarını gönderiyorlar sözde. Ben o güllerin tohumdan yetiştirilebileceğini hiç düşünmüyorum. Aradığınız şeyler ne ise bildiğimiz çeşitlerden temin etmeye çalışın. Şu anda tohumdan yetiştirmek oradan gelmesi bile 30-40 gün sonra olacağını düşünürseniz mümkün değil.

Kolay gelsin.
endişenizi anlıyorum fakat söylediğim tohumlar net, çiçeklerde kırmızı beyaz diye renk ayrımı yapmadan alıyorum, tabiri caizse o çiçeğe benzesin yeter, tür açısından sizin kadar bilgi sahibi değilim, meyve ve sebze konusunda endişeliyim, ayrıca sahte tohum yollayan satıcılar, alıcılar tarafından feedbacklerde mimleniyor, teşekkürler

Eski 23-05-2017, 21:00   #414
Ağaçsever

pin@r's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2015
Arkadaşlar internet üzerinden yurt dışı alışveriş sitelerinden aldığınız bitkilerin, tohumların ülkemizde olmayan hastalık ve zararlıları taşıyabileceğini ve GDO'Lu olabileceğini unutmayın. Benim tavsiyem zaten ne olduğu belli olmayan bu şekilde bitki ve tohumları almamanız.

Düzenleyen pin@r : 23-05-2017 saat 22:57
pin@r Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2017, 14:54   #415
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jumong Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar, uzakdoğudaki malum sitelerden sebze ve meyve tohumları sipariş ediyorum, bu tohumlardan çıkan meyve ve sebze gdo'lu, hormonlu veya sağlığa zararlı olabilirmi? bu tohumlardan çıkan sebzeleri rahatlıkla tüketebilimiyim? bu konunun cahiliyim, şimiden teşekkür ederim.

Öncelikle ÇİN'den aldığınız tohumların GDO 'lu olup olmadığını bilemezsiniz. Türkiye'deki büyük tohumculuk firmaları ise GDO'lu değil, HİBRİT tohum satar. Hibrit tohumun bir sakıncası yoktur. Doğada biraraya gelme ihtimali olmayan dişi ve erkek üreme hücrelerini laboratuar ya da özel sera koşullarında tozlaştırılması ve istenilen özellikte bitkilerin üretilmeye çalışılmasıdır. Piyasada satılan GDO'lu tohumların en önemli özelliği, siz tohumu ektikten sonraki ilk hasatta topladığınız tohumlardan ürün almayın diye genetiği değiştirilmiş tohumlardır. Bunun yanı sıra bol ürün veren düzgün görünüşlü meyve ve sebzeler verirler. GDO'lu ürünlerin insan sağlığına uzun vadeli etkisini henüz bilmiyoruz. Ancak bazı bitki türlerinde dayanıklılığı artırmak için böcek ilacına benzer kimyasal üreten bitkiler bile üretilip piyasaya sürülüyor. Faydalı olmayacağı kesin gibi görünüyor. Kısaca aldığınız tohum hormonlu değildir ama GDO'lu olmayacağının garantisi yoktur. Ülkemiz bu konuda bir cennettir. Sertifikalı tohumculuk firmalarından alabilirsiniz.Selamlar

Sent from my iPad using Tapatalk

aylaylom Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2017, 00:59   #416
Ağaç Dostu

bergenia's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2017
Aliexpresten tohum alıp memnun kalan varmı? Varsa satıcının adını yazabilirmi acaba? Bir sürü çiçek tohumu attım sepete sonra geri bildirimlere baktım çimlenen tohumların resimlerini atmışlar hepside ot. sildim sepeti geri çıktım. Zaten gittigidiyordan sağlam kazık yedim. Hiçbir tohum çimlenmedi. Meğer onlarda çinden alıp satıyolarmış bilsem alırmıydım

bergenia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2017, 21:44   #417
Ağaç Dostu

siflera12's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bergenia Mesajı Göster
Aliexpresten tohum alıp memnun kalan varmı? Varsa satıcının adını yazabilirmi acaba? Bir sürü çiçek tohumu attım sepete sonra geri bildirimlere baktım çimlenen tohumların resimlerini atmışlar hepside ot. sildim sepeti geri çıktım. Zaten gittigidiyordan sağlam kazık yedim. Hiçbir tohum çimlenmedi. Meğer onlarda çinden alıp satıyolarmış bilsem alırmıydım
Aliexpressin de ot yolladığını söylüyorlar

GT-S7390 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siflera12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2017, 08:02   #418
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-01-2014
E-bay ve ali Express gibi sitelerden alışveriş yapan arkadaşlar, hangi site hangi satıcılardan alışveriş yapıyor mümkünse bizimle paylaşırlarsa bizde aynı satıcı mağazalarından faydalanmak isteriz. Bu sayede iyi satıcılar vasıtası ile doğru bitki ve tohumların alışverişini sağlamış oluruz.

remus2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2017, 23:21   #419
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-03-2017
Aliexpress ten tohum alıp çimlendirebilen var mı ?

Fırtına42 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2017, 10:27   #420
Ağaçsever

qqaazz's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fırtına42 Mesajı Göster
Aliexpress ten tohum alıp çimlendirebilen var mı ?
Ben karanfil tohumları aldım, çimlendiler.

qqaazz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
ebay

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024