agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni189Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-04-2022, 17:05   #481
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-02-2022
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi megbilgi Mesajı Göster
Mayıs 2021 Tarım bakanlığı tebliğine göre yurt dışından her türlü tohum ( küçük kargo - ptt dahil ) girişi yasaklanmış durumda. ( Ancak ithal ederek sokabilirsiniz onunda bir sürü işlemi var. )
Herhangi bir şekilde mektup vs ile yurt dışından tohum sokulması cezai işleme tabii. Bir şekilde geçiririm diyerek kendinizi riske atmayın.
Bilginize.
Öncelikle yanıtladığınız ve bilgiler için teşekkür ederim. Foruma 2014 yılından bu yana üyesiniz. Platformda iletişiminiz nasıl bilemiyorum ama bana kına (Lawsonia inermis) tohum bulma yardım etmeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.

Chimalis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2022, 18:34   #482
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Sanırım artık yurt dışından internet kanalıyla tohum getirmek tamamen yasaklanmış veya zorlaşmış.Geçen gün rareseeds'ten aldığım tohumlar ithalatına gümrükçe izin verilmedi şeklinde bir ibareyle geldiği yere gönderildi.Neyseki rareseeds'in bazı saçma katı kuralları olsada parayı iade ettiler.
Ülkede herşey yasaklanmış durumda getirdiğimiz 3-5 domates biber tohumu sanki çuvalla tohum getiriyoruz ticaretini yapıyoruz diğer ülkelerden de bir sürü hobi maksatlı tohum alışverişi oluyor onlar niye yasaklamıyor.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2022, 14:14   #483
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Sanırım artık yurt dışından internet kanalıyla tohum getirmek tamamen yasaklanmış veya zorlaşmış.Geçen gün rareseeds'ten aldığım tohumlar ithalatına gümrükçe izin verilmedi şeklinde bir ibareyle geldiği yere gönderildi.Neyseki rareseeds'in bazı saçma katı kuralları olsada parayı iade ettiler.
Ülkede herşey yasaklanmış durumda getirdiğimiz 3-5 domates biber tohumu sanki çuvalla tohum getiriyoruz ticaretini yapıyoruz diğer ülkelerden de bir sürü hobi maksatlı tohum alışverişi oluyor onlar niye yasaklamıyor.
Diyecek çok şey var ama diyemiyoruz. İnşallah seçimden sonra bir şey olmaz ise her şey düzelecek. Bu saçmalıklar zaman içinde düzelecek.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2022, 14:04   #484
Ağaç Dostu.

mahon67's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Tebir Mesajı Göster
Diyecek çok şey var ama diyemiyoruz. İnşallah seçimden sonra bir şey olmaz ise her şey düzelecek. Bu saçmalıklar zaman içinde düzelecek.
Bence tam tersi, Yurtdışı tohum gönderen sitelerin çoğu artık yurtdşı tohum göndermiyor; Türkiye gibi birçok ülkenin de gümrüğünde takılmalar olduğundan daha önce yurtdışı gönderim yapanlar artık göndermiyor. Sanırım birkaç yıla yurtdışı tohum işi tamamen imkansızlaşacak

mahon67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2022, 13:10   #485
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mahon67 Mesajı Göster
Bence tam tersi, Yurtdışı tohum gönderen sitelerin çoğu artık yurtdşı tohum göndermiyor; Türkiye gibi birçok ülkenin de gümrüğünde takılmalar olduğundan daha önce yurtdışı gönderim yapanlar artık göndermiyor. Sanırım birkaç yıla yurtdışı tohum işi tamamen imkansızlaşacak
Bazı tohum siteleri artık tohumları kendi isteğinizle satın aldığınızın onayını alıp öyle gönderiyor.Başına bişey gelirse sorumluluk kabul etmiyor.Gümrükte büyük paketler takılıyor mesela rareseeds gibi kocaman paketle gönderenler ,ama mektup zarfı içinde gönderilenler mebla çok fazla değilse yakalanmıyor birde büyük tohumlara elveda diyebiliriz çünkü işi bilen bazı siteler büyük tohumları paket içine koymuyor yerine başka bir tohum koyup geçiyorlar farkedilme riski daha yüksek olduğu için.İşte ben bu gümrük durumlarını, küçük mektup zarfı ile gönderebilirseniz gümrükten geçme şansı yükselir gibilerinden istediğim şekilde gönderebilirmisiniz yazdım rareseedsten bir kadına,kadın adeta şok oldu asla böyle bir şey yapmayacaklarını,hiçbir şeklde tohumları kamufle etmeyeceklerini eğer gümrükte yakalanırsa para iadesi yapabileceklerini söyledi.Bu sitenin iyi tohumları olsada bu olaydan sonra benim için bitti zaten kendi kurallarını dikte etmekten başka birşey bilmiyorlar ve adına destek demişler.
Ancak beni asıl yıldıran ptt oldu,takipli postayla gelen posta nasıl oluyorsa Türkiye'ye gelince paket bir türlü takip edilmiyor barkod hatası gibi bir hata veriyor,telefona kimse bakmıyor gümrükte ilginç bir kurum.Amerika'da da usps için aynı şeyleri söylüyorlar hatta usps ile gönderildiği için sorumluluk kabul etmiyor bazı siteler.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2022, 05:08   #486
Ağaç Dostu

serpil D's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2013
Amazon ülkemize canlı bitki gönderiyormu hiç alışeriş eden oldumu acaba?

serpil D Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2022, 11:16   #487
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serpil D Mesajı Göster
Amazon ülkemize canlı bitki gönderiyormu hiç alışeriş eden oldumu acaba?
Göndermiyor, hatta listeleme sırasında bile göstermiyor. Ülke değişikliği yaptığınızda listelemede görünüyor.

megbilgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
ebay

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2022