agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni200Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-02-2014, 15:53   #331
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-01-2012
teşekkürler bir kaç tane buldum ama güvenilirliği ve iki ilna arasında ki fiyat farkı düşündürüyor siz ne dersiniz ilanları gönderiyorum biraz inceleyebilir misiniz
1: RARE Unusual Hard to Find Alsomitra Macrocarpa 1 Fresh Seed | eBay

2: Alsomitra macrocarpa* - absolute RARITÄT !! - Seed-Rarities

AYRICA 2. İLANDAN HİÇBİRŞEY ANLAMADIM ALMA **** SEPETE ATMA LİNKİNİ BULAMADIM SİZ HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ

furkangokmen06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2014, 21:00   #332
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
ilan

Alsomitra macrocarpa* - absolute RARITÄT !! - Seed-Rarities
Resmin hemen altında..
Yalnız Tunceli iklimi hiç elverişli değil.. Zone 11 demek tropikal iklim anlamındadır..

Düzenleyen tabus : 23-02-2014 saat 21:07 Neden: Link tam olarak verilemediği için
tabus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2014, 15:32   #333
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tabus Mesajı Göster
Alsomitra macrocarpa* - absolute RARITÄT !! - Seed-Rarities
Resmin hemen altında..
Yalnız Tunceli iklimi hiç elverişli değil.. Zone 11 demek tropikal iklim anlamındadır..
teşekkürler iklim uygun değil biliyorum inşallah bu yaz artık ankarada yaşayacağım.başlangıçta evde büyütecem sonra tohumları soğuk iklime alıştırmaya çalışacağım

Eski 24-02-2014, 19:13   #334
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi furkangokmen06 Mesajı Göster
teşekkürler iklim uygun değil biliyorum inşallah bu yaz artık ankarada yaşayacağım.başlangıçta evde büyütecem sonra tohumları soğuk iklime alıştırmaya çalışacağım

ayrıca link aktifdeğildi. bilgisayara format atıp biraz program takviyesi ve bol bol güncelleme ile halloldu

Eski 03-03-2014, 14:32   #335
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2014
mutlu bey

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Aradığınız bitkiden ben görmedim ama, aradığınız bitkiye en yakın delphinium,

Maviden koyu pembeye, beyazlı mavi gibi birçok rengi var delphinium'un. boyu 100-150 cm arası değişiyor, beslenmesi ile ilgili.

Nisan mayıs gibi 15-20 tl den satışa çıkıyor. Çörek otu gibi bir sürü tohum veriyor ve bu tohumlarla çoğalıyor. 1 yıllık bir bitkidir, ertesi yıl tohumdan çıkar.

Resim yükleyemiyorum, internet çok yavaş bende. delphinium yazıp googleden aratın.
mutlu bey e-bay'de aconitum'u soğan olarak buldum. sipariş versem gümrükten geçermi? ve ben soğanı filizlendirebilirmiyim acaba? şimdiden teşekkürler.

emekli67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2014, 17:44   #336
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Kurtboğan (Aconitum), düğün çiçeğigiller (Ranunculaceae) familyasından çok zehirli bir bitki cinsidir.
Kurtboğan, 50-199 cm yükseklikte, çok yıllık, otsu bitkilerdir. Çiçekleri sarı, morumsu ya da koyu mavi renkte olabilir. İçerdikleri alkoloitlerden dolayı çok zehirlidirler.
Sayın emekli67; vikipedide yazılan bilgilerde bitkinin çok zehirli olduğu yazıyor. Ben bir ağacı dikmekten bu nedenle vazgeçmiştim.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2014, 18:21   #337
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
1-2 soğan gümrükten geçebilir büyük bir ihtimal, Bende teşekkür ederim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emekli67 Mesajı Göster
mutlu bey e-bay'de aconitum'u soğan olarak buldum. sipariş versem gümrükten geçermi? ve ben soğanı filizlendirebilirmiyim acaba? şimdiden teşekkürler.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2014, 18:14   #338
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2011
Arkadaşlar selamlar, eBay'den toplu bir alışveriş yapacağım. çeşitli, 20'şerli, 100'erli tohumlar ve 500 gram kadar da özel bir tohum alacağım. (celastrus paniculatus-hafıza güçlendirici olarak tüketiliyor) Yani en az 5-10 bin tohum falan olacak çeşitli bitkilere ait ama asıl büyük kısmı iki çeşitten oluşacak. Gümrüğe takılmamak için ne yapmam gerektiğini merak ediyorum. Tarım bakanlığı genelgelerine bakıyorum, hiç birşey anlamıyorum. Öyle parayı riske atma şansım da yok. Sizce paketin gelip gelmeyeceğini önden nasıl öğrenebilirim? Bu tarım müdürlüğü falan izin konusunda doğru düzgün bilgi veriyor mu acaba?
Teşekkürler.

*Ek: Bakanlık yönlendirmeleriyle gümrük muayene yi arattılar bana, bir tohum bile getiremezsiniz dedi. Karantina varmış, ancak ithalat yaparsanız olur o da çok masraflı olur dedi. O kadar kesin konuştu ama getirenler nasıl getirmiş ki? Acaba yönetmelik böyle de çok ciddiye mi almıyorlar bilen var mı?

pria ve YeniBON beğendi.

Düzenleyen noshpheratu : 21-03-2014 saat 16:08
noshpheratu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2014, 20:18   #339
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-07-2014
bahçeniz adına önemli bir site

Hayatlarımıza renk katan küçük detaylar vardır. Büyük şehirlerde, koşturmacanın ortasında, bizi rahatlatan küçük vahalarımız, balkonlarımız, bahçelerimiz, verandalarımız. Binlerce çeşit saksı, çiçek, mobilya seçenekleri ile bu alanları bize özel kılıyoruz. Modanın getirdiği yenilikler, bizim eski objelerimizle birleştiğinde farklı bir görsel şölen sunuyor. Çiçeklerin her birinin kendine özel bir enerjisi var. Kimi renklerinin güzelliği ile orkide, yıldız çiçeği, begonya, gül gibi, kimi kokusu ile yasemin, hanımeli, filbahri gibi, kimiyse Benjamin, ask merdiveni, dieffenbacha, gibi yaprakların, o göz dolduran yeşili ile rahatlatıyor bizi. Git gide betonlaşmaya mahkûm bırakılan büyük şehirlerde, yaratabildiğimiz her yeşil alan, bizim ruhumuza ve geleceğimize yatırımdır kanımca. Yeşil, doğa, ruhun en temel ihtiyaçlarındandır.
Bu ihtiyacımızı az da olsa karşılayabilecek alanlarımızı yaratırken, binlerce seçeneğin olmasından dolayı çok şanslıyız. Her geçen gün karşımıza çıkan birbirinden farklı obje ve çiçekler, kendi yaratıcı yanlarımızla ilgili keşifler yapmamızda pozitif rol oynuyor.

nuovascienza Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2014, 02:42   #340
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2014
Yurt dışından canlı bitki tohum getireceklere bir uyarı olsun. Benim Mracle Fruitlerim (3 minik ağaç 12 tohum) bir miracle (mucize) olmazsa gümrükte kalmış bulunuyor. Herhalde bir iki güne netleşir burada yazarım. Hüsranımın sebepleri ve işleyiş şu şekilde oldu:
-Bitki gelmiş beni ihbarla posta gümrüğüne çağırdılar.
-Gönderen satıcı "hediye paketi yaparız , sıkıntı olmaz geçer demişti" Paket de öyle dev bir paket değil hani 50 X 15 X 10 cm gibi ebatları var.
-Bitkinin faturasını, sağlık sertifikasını getirin dediler. (Hatta tel. da ilk konuştuğum hanım, "paypal çıktısını bile alsan, fiyatını görür geçirirler pakedini" demişti.
-Kutudan böyle bir belge çıkmadı.
-Çıktıyı ptt gümrüğe verdim, bu yetmez tarım il md. den izin kağıdı getir dediler. Zaten bitki sağlık sertifikası da orası için gerekliymiş, postacı "ben anlamam" deyip çıkıyo işin içinden.
-il tarım md. gittim sağlık belgesi falan sormadan, "yetkilendirilmiş ithalatçı mısın diye sordu, kereste gibi kaldım.. (Ne ithalatı beyefendi 3 dal ağaç alıp evimde bakıcam) -isterse bir dal olsun ithalat iznin olacak deyip beni oradan paketlediler.
-Bi yırtma şansımız olur mu diye tarım karantina md. aradım, onlar da "işin başı ithalat belgesi, o izin varsa biz gider inceleriz, gerekirse numune alır bakarız, gerekirse büyütür emin oluruz" diyerek zaten yerler düşen ümitlerimin üstünde pis sigarasını söndürdü.
-Meğer 3 dal ağaç değil kahrolası amazon ormanını sipariş etmişim.. (kahrolmasın orman gene de....)
-Yani ağaççıklarıma -BIR TANIDIK BULAMADIĞIM SÜRECE elveda ediyorum, ben yandım siz de yanmayın, hesabınızı geçiş olmayabilir diye yaparak sipariş edin.
Saygılar.

tabus ve pria beğendi.
Lathspell Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2014, 15:02   #341
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Geçmiş olsun..Ne yazık ki ithalatçı olmadan canlı bitki-soğan vs gümrükten geçmiyor..Ben bir kaç kere yaşadım.Bu ülkeyi yönetenler; bürokrat ve siyasiler, sadece cahil değil, korumacı görünümünde körler..Akılsızca ve bilgisizce yasakların olmadığı bir ülke oluncaya kadar da devam edecek gibi. Avrupa Birliğine girmek için can atıyoruz, birlik içinde serbestce dolaşan bu canlı bitki ve soğan gibi malların yurt dışından alınabilmesi
gümrük memuru isimli zontaların keyfine bırakılıyor..Her yıl tonlarca soğan ithal edilirken benim gibi amatör bir kişinin dışarıdan getirtmesinin önü kesiliyor..Neden acaba..

pria ve bestdelen beğendi.
Eski 18-01-2015, 20:41   #342
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-11-2014
Merhaba. Aliexpress vasıtasıyla çok sayıda tohum getirttim. Lakin bazılarının benim istediğim tohumlar olmadığını gördüm. Bazı tohumları yeniden almak istiyorum. Sizin tavsiye edeceğiniz dürüst satıcılar var mı arkadaşlar? Siparişi verilen tohumu gönderen hangi dükkanları tavsiye edersiniz?

tabus ve Milla beğendi.
atlantisprensi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 18:19   #343
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atlantisprensi Mesajı Göster
Merhaba. Aliexpress vasıtasıyla çok sayıda tohum getirttim. Lakin bazılarının benim istediğim tohumlar olmadığını gördüm. Bazı tohumları yeniden almak istiyorum. Sizin tavsiye edeceğiniz dürüst satıcılar var mı arkadaşlar? Siparişi verilen tohumu gönderen hangi dükkanları tavsiye edersiniz?
Benim bildiğim güvenilir site çok fakat konularına göre ihtisaslaşmış sayılırlar..Geniş yelpaze olarak, Vegetable Seeds | Flower Seeds | Plant Seeds | Hanging Baskets | Vegetable Seeds | Buy from Chiltern Seeds Online ve Buy Flower & Vegetable Seeds & Garden Supplies | Thompson & Morgan Worldwide önerebilirim. Eğer hangi tohumarla ilgilendiğinizi bilseydim önerilerim farklı olabilirdi..Kolay gelsin.

Eski 22-01-2015, 00:13   #344
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-11-2014
Mesela çöl gülü istiyorum. Aldım lakin başka bir şey göndermiş pis herif. 30-40 çeşit tohum aldım. Diğerleri doğru mu onu da bilmiyorum. Lithops tohumları istemiştim yine bambaşka bir şey göndermiş. Özellikle çöl gülü istiyorum.

atlantisprensi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2015, 09:40   #345
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-09-2013
merhaba, internetten tohum siparişi ile ilgili bir kaç şeyde ben yazayım, paketler büyüdükçe kurcalanma olasılıkları artıyor. takip numarası olmayan ve mektup zarfı şeklinde olan paketler daha rahat geçiyor. her ihtimale karşı iadesi mümkün olan yerlerden alışveriş yaparsanız riskiniz azalır. gümrüğe takılan tohumları geri yollayıp , aynı tohumları aldığımda çok oldu. tamamen gümrükteki adamın keyfine tabiyiz. canlı bitki getirmek yolcu beraberi hariç çok zor.

tabus beğendi.
Ezgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2015, 11:06   #346
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ezgi Mesajı Göster
merhaba, internetten tohum siparişi ile ilgili bir kaç şeyde ben yazayım, paketler büyüdükçe kurcalanma olasılıkları artıyor. takip numarası olmayan ve mektup zarfı şeklinde olan paketler daha rahat geçiyor. her ihtimale karşı iadesi mümkün olan yerlerden alışveriş yaparsanız riskiniz azalır. gümrüğe takılan tohumları geri yollayıp , aynı tohumları aldığımda çok oldu. tamamen gümrükteki adamın keyfine tabiyiz. canlı bitki getirmek yolcu beraberi hariç çok zor.
Her şey bir yana da Ezgi Hn., şu "adamına göre muamele" olayı yok mu!! Çıldırmak işten değil. Haftalarca araştırmışım, satıcılarla saçma sapan saat farkları yüzünden zorla günaşırı anlaşabilmişim, sonra göbeğini kaşıya kaşıya iş yapan, özel sektörde insanların nasıl ter akıttığından habersiz, rahaaaaaat rahat çalışan bi memur amcamın keyfi gelmedi diye, açıklama dahi kabul edilmeden canım 3 dal fidanıma elveda demişim................................. -> Bu kısmı herkes kendi meşrebince doldursun artık ben yazmasam daha iyi...

tabus ve A_NOMAD beğendi.
Eski 29-01-2015, 15:57   #347
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Ben bu döneme kadar baya bir fidan getirmiş bulundum ve fidanların sonu (tropik) ölüm oldu ama tohumda aldığım gayet sağlıklı yetişiyor.

Siparişi verirken mümkün olduğunca expresss seçmek lazım,benim fidanlarımın bir çoğu sorunsuz geçti veya bir kısmı gümrüğe girdi bir iki gün içinde çıkıp elime ulaştı.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2015, 20:07   #348
Ağaç Dostu

Sayın Charlaux zaten ben de miracle fruitlerimi şeffaf poşet içinde tutacaktım. Yüksek nem istiyorlarmış zira. Bunun yanında tohumlar da vardı... Bütün hevesim kursağımda kaldı... Of arkadaş çok isterdim bu adamların da bir gün bana işi düşse...

tabus beğendi.
Eski 31-01-2015, 13:26   #349
Ağaç Dostu

Enver's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Selamlar
Adenium arabicum tohumu getirtmek istiyorum ama nasıl yapacağımı da bilmiyorum
aliexpress den nasıl yapabilirim ya da ortak sipariş vermek isteyen olur mu

Enver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2015, 21:33   #350
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Enver Mesajı Göster
Selamlar
Adenium arabicum tohumu getirtmek istiyorum ama nasıl yapacağımı da bilmiyorum
aliexpress den nasıl yapabilirim ya da ortak sipariş vermek isteyen olur mu
Arkadaşlar, yurdışından bir şeyler getirtmek, gümrük olayı hariç Türkiyedeki gibi..Yani güvenilir firmalardan alırsanız, sitedeki resmin aynısını alırsınız demektir. Ama özellikle doğu asya, özellikle, Çin hatta taywan, ben güvenmiyorum. 10 renkli gül tohumu diyor, bilenler bilir, hibrit tohumdan asla istediğiniz sonucu alamazsınız. Zaten 10 renkli gül diye bi rşey de yok. Resmin boyanmış hali..
Canlı bitki, geofit denilen soğan yumru rizom vs, için ise artık şansınıza, Gümrükçü vatandaşın ALİ keyfine kalmış. Fakat tavsiyem yukarıda bir forumdaş yazmıştı, büyük olmayan paketler daha şanslı. Kutularda ise hiç şansınız yok diyebilirim.Yani posta ücretinden tasarruf yapmaya kalkarsanız tamamını gümrüğe bırakmak durumunda kalırsınız.

Kolay gelsin.

Eski 04-02-2015, 23:43   #351
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-01-2015
bu başlık çok güzel ama ben hibrit olmayan gdosuz yerli sebze tohumu arıyorum, satın alabileceğim bir yer var mı?

anemon2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2015, 10:43   #352
Ağaç Dostu

Enver's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi drhegeli Mesajı Göster
Sn can17can,

linklerini verdiğiniz satıcılar güvenilir değildir. "jewelryablaze" ve "best_plumeria" aynı kişidir. Ebat'daki sayfalarındaki çiçek resimleri fotoshop'ludur. Bitki isimleri uydurmadır. Ödemenizi yapar, tohumlarınız elinize ulaşır. O yönden sorun yok. Ama tohumlar rengine ve adına doğru olmayacaktır. 10.000 tane düz pembe adenium ile kalabilirsiniz. Bu miktarda alım yapacağınıza göre ticari düşünüyorsunuz. Kırmızısı, beyazı, sarısı, katmerlisi, kokulusu varken, tek çeşit ticari olarak riskli olabilir.

Ben size güvenilir bir link vereyim :
Ebay dükkanı :
items in Taiwan Adenium Desert Rose Seeds store on eBay!
Web sitesi :
Adenium Taiwan

Firma sahibi Ko, saygın biridir. Pekçok internet sitesi onun tohumlarını alıp satar. Tohumlarını, zarf içinde ve kayıtlı posta ile gönderir. Yaklaşık 10 gün içinde elinize ulaşır. Ne yazık ki şu anda satış yapmıyor. Ağustos-Eylül gibi tekrar başlayacak.

Eğer Ko'nun tohumlarından denemek isterseniz burada ücretsiz dağıtımı yapılıyor :
http://www.agaclar.net/forum/ucretsi...akas/26947.htm
bu satıcı şu anda ebay da satış yapıyor mu acaba?

Enver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2015, 16:52   #353
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Thumbs down Yurtdışından tohum siparişi

Ben yurtdışından 20 adet p.ligularis tohumu aldım ingiltere'den. oradan verdiğim siperişler çabuk gelmesine rağmen bunlar gelmedi 1 aydan uzun süredir. Yurtdışından tohum getirten birilerinin tecrübelerini öğrenmek isterim

uylimaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2015, 19:03   #354
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-01-2012
bu soruyu sorduğunuza göre kayıtsız geldiği sonucuna vardım. yurtdışından kayıtlı ve kayıtsız tohum ya da diğer şeyler olmak üzere bir çok siparişim oldu.
kayıtsız olanlar her ne hikmetse 2-3 hafta daha fazla gecikmeli geldi. normal kayıtlı posta ile 20 günde , kayıtsız gelen ise bir buçuk ay sonra geldi. hatta satıcıdan para iadesi aldıktan sonra gelen birçok ürünüm oldu. tekrar satın alıp ürün göndermemesi için mesaj atmıştım.
ikamet ettiğiniz yerdeki kurum çalışanlarının vicdanı ve iş ahlakına göre değişir ama muhtemel gelir diye düşünüyorum

casperia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2015, 22:42   #355
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi casperia Mesajı Göster
bu soruyu sorduğunuza göre kayıtsız geldiği sonucuna vardım. yurtdışından kayıtlı ve kayıtsız tohum ya da diğer şeyler olmak üzere bir çok siparişim oldu.
kayıtsız olanlar her ne hikmetse 2-3 hafta daha fazla gecikmeli geldi. normal kayıtlı posta ile 20 günde , kayıtsız gelen ise bir buçuk ay sonra geldi. hatta satıcıdan para iadesi aldıktan sonra gelen birçok ürünüm oldu. tekrar satın alıp ürün göndermemesi için mesaj atmıştım.
ikamet ettiğiniz yerdeki kurum çalışanlarının vicdanı ve iş ahlakına göre değişir ama muhtemel gelir diye düşünüyorum
evet kayıtsız. ama hep kayıtsız alıyorum aldıklarım düşük fiyatlı olduklarından. çin'den gelenlerden 3 ay sonra gelen siparişim de oldu. ingiltere'den 2. kez ürün alıyorum dolayısıyla ilk gelen ürünün süresini referans aldım.

Düzenleyen uylimaz : 15-04-2015 saat 17:13 Neden: güncelledim
Eski 23-04-2015, 17:05   #356
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemboa Mesajı Göster
Seeds from Whatcom Seed Company - Catalog of Rare, Exotic, Unusual Garden Seeds dan birçok tür bulabilirsiniz.ben buradan aldım.amerikadan 20 günde elinizde oluyor
peki kurtboğan var mıdır yoksa nerden satın alabilim fikrin var mı ?

elenamoon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2015, 11:57   #357
Ağaçsever

Bir türk satıcıya sordum türkiye'ye tohum giriş çıkışının yasak olduğunu söyledi çok üzüldüm. Bu sene içinde aksini kanıtlayacak bir alışveriş yapmış olan var mı?

Eski 28-04-2015, 13:55   #358
Ağaç Dostu

Sayın uyılmaz ülkemizde bu konunun bir standartı olmadığından malesef kanıt göstermek de pek mümkün değil. Sizin işinizi yapacak memurun iş ahlakı, insaniyetliği, o gün karısından laf yememiş olması veya nasırının, hemoroidinin azmamış olması gibi etkenler siparişinize kavuşmanıza ya da kavuşamamanıza sebep oluyor. Dolayısıyla ücret, satıcının dürüstlüğü, ürün orijinalliği gibi gerçek problemlerinizi çözdüğünüzde siparişi vermek için kendinize soracağınız son soru şu olmalı; "bugün kendimi şanslı hissediyor muyum?".

Lonicera ve uylimaz beğendi.
Eski 28-04-2015, 22:40   #359
Ağaç Dostu

yigit666's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2009
bir ay önce ebay dan wittia amazonıca tohumları aldım, tohumlar İtalya'dan zarf içinde 12 günde posta ile elime kadar geldi, tohumlar çok taze imiş gelir gelmez deneme amaçlı birkaç tane tohumu hemen ektim çimlenen tohumlar beni sevindirdi .

uylimaz beğendi.
yigit666 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2015, 23:00   #360
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uylimaz Mesajı Göster
Bir türk satıcıya sordum türkiye'ye tohum giriş çıkışının yasak olduğunu söyledi çok üzüldüm. Bu sene içinde aksini kanıtlayacak bir alışveriş yapmış olan var mı?
Satıcı tam anlamıyla sallamış.
Tohum satışı da alımı da yasağa tabi değil. Sadece geofitlerin (soğan, rizom yumru vs) ihracı , belgeli üretici olmasına bağlı. Yani doğadan kaçak yolla toplanmadığının bir ispatı olarak..
Ben neredeyse ayda bir tohum alırım. Dünyanın her kıtasından gelir. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı. Bazen postada kayboluyor o başka..

Etiketler
ebay

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024