agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni200Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-12-2012, 14:49   #301
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nautilus Cycad Mesajı Göster
İzmir Baumaxa Hindistan cevizi ''Coconut '' devamlı 3-4 yapraklı olarak geliyor. Ben 10 tane aldım... elde var 0 ... çok ilgilendiğim halde hepsi öldü..

Gelince size haber veririm.
Merhaba,
Rica etsem bana alir misiniz bir tane ? Ne zamandir ariyorum bulamadim bir tane,
Tesekkurler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 23:24   #302
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Hindistancevizim 1 gunde gumruge girip cikti Bugun gumrukten ciktigina gore tahminimce Pazartesi veya Sali gunu evime ulasacaktir.Umarim gazete ve naylona sarilmasi onu korumus ve cok sarsmamistir.Ne de olsa tam 25 gun civaridir yollarda

Hindistancevizleri zaten husk yani meyvesinden besleniyor yani beslenmesinde sorun yoktur diye dusunmekteyim,ummaktayim.

gülenmelek beğendi.
Eski 17-01-2013, 20:09   #303
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Merhaba arkadaslar,
Yolculuk cocos'u baya etkilemis,aslinda moralim bozuldugu icin koymak istemiyordum resmini ama buyrun.Satici hala yasadigini soyledi resimleri gorunce,tamam super degil ama daha kotusu olabilir diye dusunmek lazim Ama hayal ettigim urunden de uzak oldugu cok acik Boyu vs yanlis soylenmis ve dogrusunu soylemek gerekirse uzgunum ancak bu bitkiyi buyutebilirsem sayet buyume evrelerine taniklik edecek olmak mutlu edecektir ancak.

Sonuc olarak urun gumrukten gecmistir ama benim icin yurtdisinda fidan macerasi bir sureligine son bulacak ...

Eklenen Resimler

Eski 18-01-2013, 16:42   #304
Ağaç Dostu

incii's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2012
Selam arkadaslar,
Sormak istedigim bazi sitelerden bitki siparis ederken, mevsimine göre bitki zarar görmesin diye kargo hazirliyorlar. Acaba Aleyagarden.com sitesinden bitki siparis edildigin de bunlara dikkat ediliyormu?
Aranizda bu mevsimde Aleygarden den daha önceleri bitki siparisi eden oldumu? Ilk kez bu siteden siparis vermeden önce bir bilene sorayim dedim, sayfada böyle bir bilgiyi bulamadim....
(veya ingilizcem yetmedi de diye biliriz)

incii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2013, 22:30   #305
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incii Mesajı Göster
Selam arkadaslar,
Sormak istedigim bazi sitelerden bitki siparis ederken, mevsimine göre bitki zarar görmesin diye kargo hazirliyorlar. Acaba Aleyagarden.com sitesinden bitki siparis edildigin de bunlara dikkat ediliyormu?
Aranizda bu mevsimde Aleygarden den daha önceleri bitki siparisi eden oldumu? Ilk kez bu siteden siparis vermeden önce bir bilene sorayim dedim, sayfada böyle bir bilgiyi bulamadim....
(veya ingilizcem yetmedi de diye biliriz)
Merhaba,
Google Translate linkte kotu cevrilmis bir Turkceyle en detaylisiyla anlatmis kendileri.Hepsini ceviremeyecegim icin bu yontemi kullanarak size yollamayi uygun buldum.Ancak kisacasi site talep edilen kargo paketleme islemlerini ucretsiz yaptiriyor,
jel,ilaclama,plastik torbaya yerlestirme,yosun kaplatip gonderme vs.

Urun phytola gondermeyi uygun bulmuslar 50$ gibi bir fiyat,gumrukten obur turlu de gecer ama dert yanmazsiniz urunu anlatmakta;gumruge tabi tutulamaz cunku adi ustunde tarim bakanligindan alinmis bir sertifikadir,gecerliligi kabul gorurlugu vardir.Ancak size paketleme isleminde plastik torbaya koydurmanizi tavsiye etmem,ben yaptirdim ve acikcasi pismanim.

incii beğendi.
Eski 09-02-2013, 10:24   #306
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Yurdışından Canlı Bitki, Tohum, Soğan vs. Getirmek/Getirtmek ve Gümrük Kuralları

Geçenlerde yurt dışından çiçek soğanı getirttim
fakat gümrükte takıldı. Taşınma sürdüdüğü
ve biraz da zamansız getirttiğim için gümrükte bozuldular.
Zaten gümrükten çekebilmem için ileri sürdükleri şartları yerine
getirebilmem imkansız olduğu için yapacak bir şey kalmamıştı.
Benim öğrenmek istediğim, yurt dışından çiçek soğanı getirtmenin
prosedürleri nelerdir? Amatör bir yetiştirici bu yolla ithalat yapabilir mi?
Kolay bir yolu var mıdır?

tabus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2013, 21:44   #307
Ağaç Dostu

fund@'s Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2010
Galeri: 7
eBay ve kaktüs satışı

Değerli Kaktüsseverler, eBaydan başka şeylerin alışverişini yaparken kaktüslere rastladım..polonyalı bir satıcı 30- 35 grup halinde kaktüs satışı yapıyor.. fiyatlarda uygun gözüküyor..satıcıyla iletişime geçecektim sonra aklıma takıldı..bunlar gümrükten geçer mi? daha önce deneyimi olan arkadaşlar bana yardımcı olsunlar? hiç buradan bitki satın alan oldu mu? link aşağıda
35 Kakteen 35 Arten Mit Namen Einschließlich 5 Astrophytum Frostschutz Paket | eBay

fund@ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2013, 14:57   #308
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fund@ Mesajı Göster
Değerli Kaktüsseverler, eBaydan başka şeylerin alışverişini yaparken kaktüslere rastladım..polonyalı bir satıcı 30- 35 grup halinde kaktüs satışı yapıyor.. fiyatlarda uygun gözüküyor..satıcıyla iletişime geçecektim sonra aklıma takıldı..bunlar gümrükten geçer mi? daha önce deneyimi olan arkadaşlar bana yardımcı olsunlar? hiç buradan bitki satın alan oldu mu? link aşağıda
35 Kakteen 35 Arten Mit Namen Einschließlich 5 Astrophytum Frostschutz Paket | eBay
Merhaba,
Ben hindistancevizidir jaboticabadir turlu bitkileri ebay yoluyla getirdim.Genelde saticilar tarafindan pek bir sorun cikmiyor,urun gumruge giriyor ve saglikliysa eve yollaniyor.Tek sorun urun sayisi 4 ve uzeri oldugu icin ticari damgasi yiyebilir.Resimlere bakildiginda da gayet siradan Turkiye'de bulunabilir kaktuslere benziyor.Ben sizin yerinizde olsam,

Rebutia Arenacea Variegata Very Nice Shade RARE Astrophytum Cactus Succulents | eBay

Pseudolithos Migiurtinus Mega RARE Medium Size Cactus Ario Astro Succulents | eBay

Astrophytum Asterias Variegata RARE Very Nice Seedling Succulents Cactus | eBay

Gibi daha ilginc bulunan turleri takipli olarak alirdim.Gumruk meselesinde sorun olacagini sanmam,hindistancevizi bana geleli 2 ay olmustur.

Eski 15-03-2013, 15:17   #309
Ağaç Dostu

fikreteren's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2007
Sayın Charlaux soğanlı bitki getirmek istiyorum.Ne gibi bir yol istemem gerekir.sayı önemli mi?
ne kadarlık bir riske girmek gerekir.Hangi sitelerden istifade etmem gerekir.Teşekkür ederim.

fikreteren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2013, 22:19   #310
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fikreteren Mesajı Göster
Sayın Charlaux soğanlı bitki getirmek istiyorum.Ne gibi bir yol istemem gerekir.sayı önemli mi?
ne kadarlık bir riske girmek gerekir.Hangi sitelerden istifade etmem gerekir.Teşekkür ederim.
Merhaba,
Soyle madde madde siramali diye dusundum kolaylik acisindan.

Ben olsam sayi olarak 4'un ustune cikmam.Cikacaksam da tek seferde almam iki seferde alir,birisini bir akrabama yollarim oyle alirim.

Ucret olarak 150 tl'yi kargo dahil asmamaya ozen gosteririm.

Kargoyu takipli olarak alirdim.(gumruk gecisleri vs. kontrol edebilmek acisindan)

Ebay gibi guvendigim siteleri tercih ederdim.Guvenilirligi olan alan kisinin haklarini koruyan,kargo secimini size saglayan yerlerden alisverisinizi guvenle yapabilirsiniz.

nrkrkmz beğendi.
Eski 16-03-2013, 13:13   #311
Ağaç Dostu

fikreteren's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2007
Teşekkür ederim charlux. Bende ebay olarak düşündüm.Hatta beğendiklerim orada.

Charlaux beğendi.
fikreteren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 22:22   #312
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fikreteren Mesajı Göster
Teşekkür ederim charlux. Bende ebay olarak düşündüm.Hatta beğendiklerim orada.
Ebay seciminiz yerinde olacaktir.Fidanlarda tekli sayida getirildigi ve tohumlarin sayisinin da 50'yi asmadigi surece bir sorun cikacagini sanmiyorum.Ancak urunun kargo dahil ne kadar tuttugu buyuk onem tasimaktadir,150 euro ve uzeri urunler ekstra ucrete tabidir ve dolayisiyla gittiginizde adam acacak kargoyu bakacak : alin basiniza is

1)Aldiginiz kargonun takipli olmasina ozen gosterin.USPS Priority Mail Amerika'dan gelecek urunlerin takip edilmesine olanak saglar.UK'den gelen urunler genelde kaybolmaz merak etmeyiniz ancak onda da takip numarasiyla almak sizi avantajli kilar.

YeniBON beğendi.
Eski 24-03-2013, 22:11   #313
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2013
nasil siparis verdiniz?

Merhaba bu orkideleri internetten mi siparis ettiniz? gumrukte vs problem yasadiniz mi? hangi adresten siparis verdiniz merak ediyorum.
sevgiler.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agozce Mesajı Göster
Sizleri formda okumaktan sıkıldım ve cahil cesareti ile 7 tane siparişim verdim.))

Dün Taylandan geldiler. Genel olarak sağlıklı görünüyorlar. Ama saksıların altından kökler çıkmaya başlamış. Substrat alarak biraz yosun ve resmen mucur, asfaltta kullanılan mucur kullanılmış. Volkanik olabilir.

Formda ilgili bölümleri tekrar okudum ama, bunları anlamadım. Tecrübeli arkadaşların yardımları olursa çok sevinirim.

1-Saksı değişimini ne zaman yapmalıyım?
2-Dinlenme dönemleri ne zamandır?..) (genel bakımları konusunda da önerileriniz olursa sevinirim.)

(Küçük şeffaf çay bardağını saksyı ölçü diye koydum)

1-Dendrobium aggregatum Bitki iyi görünüyor ama saksı altında kökler çıkmaya başlamış ve substrat iyi görünmüyor.

Eklenti 301301

gubi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 22:24   #314
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2011
Ben Almanya'da bulunuyorum,Istanbu'la anneanneme phal lerden göndermek istiyorum fakat yolda ölmesinden korkuyorum.
Rica etsem beni bilgilendirirmisiniz?
Orkideleriniz sizin elinize kac günde geldi?

shenile beğendi.
zencefil cicegi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 10:26   #315
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
10 ila 15 günü buluyor orkideler bu yolculuğa dayanabiliyor posta ile gönderi yapacaksınız heralde 10 15 gün hava şartları uygun olması lazım şu aralar havalar soğuk gidiyor isterseniz nisanı bekleyin derim.

nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 23:24   #316
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zencefil cicegi Mesajı Göster
Ben Almanya'da bulunuyorum,Istanbu'la anneanneme phal lerden göndermek istiyorum fakat yolda ölmesinden korkuyorum.
Rica etsem beni bilgilendirirmisiniz?
Orkideleriniz sizin elinize kac günde geldi?
Merhaba sn.zencefil cicegi,
Express Mail'le saglikli olan urun yollandigi surece sorun yok,sicakligin sorun olacagini pek sanmam cunku benim egzotik bitkiler (cocos nucifera,jaboticaba ) hep Ocak-Aralik ayinda 20 gunluk yolculuktan cikarak geldiler.

Eski 13-06-2013, 02:06   #317
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-06-2013
Merhaba arkadaşlar, internetten adenium tohumu sipariş etmek istiyorum ama şişman gövdeli olsun istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba

Kasırqa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2013, 21:11   #318
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kasırqa Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar, internetten adenium tohumu sipariş etmek istiyorum ama şişman gövdeli olsun istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba
Yok mu yardımcı olabilicek kimse

Eski 14-06-2013, 23:53   #319
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Yok mu yardımcı olabilicek kimse
"Adenium Arabicum" türünü sipariş edebilirsiniz.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2013, 16:09   #320
Yeni Üye

Nereden sipariş edeceğim. Obesum türü var arabicumu bulamadım.

Eski 16-06-2013, 20:18   #321
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 9
Alıntı:
Nereden sipariş edeceğim. Obesum türü var arabicumu bulamadım.
ebay üzerinden sipariş verebilirsiniz

meh12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2013, 17:22   #322
Ağaç Dostu

çiğdem11's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2007
Galeri: 4
Merhaba sayfayı inceledim çok beğendim çöl gülü nereden alabilirim acaba?

çiğdem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2014, 19:56   #323
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2014
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve sormak istedim. daha önce http://companionplants.com'dan çiçek sipariş vereniniz oldumu ve bir sorunla karşılaştınızmı acaba? yani gümrük falan nasıl oluyor ya da neler yapmamız gerekiyor?

emekli67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2014, 14:13   #324
Yeni Üye

Arkadaslar aradigim cicekleri ebay'de buldum. Yalniz ciceklerin boyu bir metre civari. Acaba gelirken birsey olurmu? Bir de gumrukte sorun oluyor diyenler var, sorun yasarmiyim sizce? Tecrubeli arkadaslar lutfen yardimci olun, esime dogumgununde hediye olacak ve 15 gun vaktim kaldi. Simdiden tesekkurler.

Eski 16-02-2014, 14:23   #325
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Kesinlikle geçmez gümrükten, paranız yanar.

Ne aradınızda buldunuz, belki Türkiyede vardır aradığınız.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emekli67 Mesajı Göster
Arkadaslar aradigim cicekleri ebay'de buldum. Yalniz ciceklerin boyu bir metre civari. Acaba gelirken birsey olurmu? Bir de gumrukte sorun oluyor diyenler var, sorun yasarmiyim sizce? Tecrubeli arkadaslar lutfen yardimci olun, esime dogumgununde hediye olacak ve 15 gun vaktim kaldi. Simdiden tesekkurler.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2014, 01:51   #326
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-01-2012
arkadaşım alsomitra diğer adıyla planör ağacının tohumlarını bulabileceğim bir site var mı acaba

furkangokmen06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2014, 11:09   #327
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Kesinlikle geçmez gümrükten, paranız yanar.

Ne aradınızda buldunuz, belki Türkiyede vardır aradığınız.
selamlar mutlu bey forumda görüp beğendiğim aşağıdaki başlıktaki çiçekleri arıyorum
Kaplanboğan (Aconitum napellus)
yetiştiren ve yardımcı olacak kimse yokmu acaba?

Eski 20-02-2014, 12:55   #328
Ağaç Dostu.

Aradığınız bitkiden ben görmedim ama, aradığınız bitkiye en yakın delphinium,

Maviden koyu pembeye, beyazlı mavi gibi birçok rengi var delphinium'un. boyu 100-150 cm arası değişiyor, beslenmesi ile ilgili.

Nisan mayıs gibi 15-20 tl den satışa çıkıyor. Çörek otu gibi bir sürü tohum veriyor ve bu tohumlarla çoğalıyor. 1 yıllık bir bitkidir, ertesi yıl tohumdan çıkar.

Resim yükleyemiyorum, internet çok yavaş bende. delphinium yazıp googleden aratın.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emekli67 Mesajı Göster
selamlar mutlu bey forumda görüp beğendiğim aşağıdaki başlıktaki çiçekleri arıyorum
Kaplanboğan (Aconitum napellus)
yetiştiren ve yardımcı olacak kimse yokmu acaba?

Eski 22-02-2014, 23:39   #329
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-01-2012
Mutlu beyyyy

E=Mutlu Kutlu;1251341]Aradığınız bitkiden ben görmedim ama, aradığınız bitkiye en yakın delphinium,

Maviden koyu pembeye, beyazlı mavi gibi birçok rengi var delphinium'un. boyu 100-150 cm arası değişiyor, beslenmesi ile ilgili.

Nisan mayıs gibi 15-20 tl den satışa çıkıyor. Çörek otu gibi bir sürü tohum veriyor ve bu tohumlarla çoğalıyor. 1 yıllık bir bitkidir, ertesi yıl tohumdan çıkar.

Resim yükleyemiyorum, internet çok yavaş bende. delphinium yazıp googleden aratın.[/QUOTE]

MUTLU BEY BANA DA YARDIM ALSOMİTRA ADINDA DİĞER ADI PLANÖR AĞACI.BİR ÇEŞİT TIRMANMA KABAK BİTKİSİ DİYE DE GEÇİYOR BUNU NERDEN BULABİLİRİM
Gliding Vine Seeds | Bio-aerial Locomotion 2011 LÜTFEN BU TOHUMU BULABİLECEĞİM DOĞRU DÜZGÜN BİR ADRES VERİN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

furkangokmen06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2014, 13:37   #330
Ağaç Dostu.

Alsomitra macrocarpa

Sanırım orman ağacı, tohum veya fidan olarak satışı para kazandırmıyor olmalı. Bu yüzden tohum veya fidan satan bir ilana rasgelmedim.

Tohum olarak satan birini bulursanız alabilirsiniz, mektup zarfı gibi paket içerisinde geldiği için tohumlar gümrükten rahat geçiyor. Ama dürüst satıcıya denk gelmek zor, yabancı satıcılar genelde ''ben canlı veya tohum olarak satarım gönderirim, yolda ölürse veya alıcı çimlendiremezse onun problemi'' diye düşünüyor. Şansınıza taze çimlenme yeteğini kaybetmemiş tohum gelmesi.

Etiketler
ebay

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024