agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni70Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-02-2011, 09:00   #151
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Galeri: 6
Dün Sayın Amatör Hobiciden ısmarladığım red robin tohumları Mng kargo ile geldi. Sağolsun başka birkaç tohum hediye daha yollamış, hatta daha ücretini yollayamamıştım. Buraya kadar hepsi iyi.

20 adet Red Robin tohumu Balıkesir- Burdur arası 5.75 tl. Bunun 1.5 tl lik bölümü telefon ücreti. Tahminim sayın Amatör Hobici kargo şirketinin bürosuna gidip bizzat yollamıştır, yani telefonla onu arayıp evinden kargo almamışlardır. Kimse kimseyi telefonla aramadığı halde telefon ücreti ödüyoruz.

1.5/ 5.75 yaklaşık % 20 yapar. Kargoyu ulaştırır ulaştırmaz en az % 20 kazanıyorsunuz. Ne güzel iklim değil mi ? Kınıyorum Mng kargoyu.

seleste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2011, 14:28   #152
Ağaç Dostu.

Douglas Fir's Avatar

Giriş Tarihi: 03-10-2007
Aynı durum Sürat Kargo'da benim başıma geldi. Tohum gönderilerim için bana özel fiyat vermelerini talep ettiğimde, mesaj fonksiyonunu da iptal edelim fiyat iyice insin dediler. Ben de zaten mesaj falan gelmiyor dedim. Yani uzun süre kullanmadığımız bir hizmete para ödemişiz. Firmalar bu hizmeti diğer firmalardan daha öne çıkmak için başlatmıştı. Ama kullanıcı bu işin takipcisi olmayınca hizmeti kestiler ama parayı almaya devam ettiler. 40 kuruş, 50 kuruş derken binlerce gönderi kabul edebilen firmalar fazladan muazzam paralar kazanıyorlar anlaşılan.

Douglas Fir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2011, 23:12   #153
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2010
Sayın sercan1969'un ptt kargoyla 24/02/2011 tarihinde bana göndermiş olduğu kargo hala elime ulaşmadı.Mesafe özel aracımla gidip tohumları alsaydım sanırım 50/55 dk kadar sürerdi.Çünkü tohumlar Bursa'nın ilçesinden Bursa merkeze gönderildi.Tam altı keredir postane postane gezip kargomu arıyorum.Üç keredir telefonda birileriyle tartışıyorum.Her seferinde söylenen şubeye gittiğimde bugün şu saatte şu şubeye gönderildi gibi bir tavır var.Sanırım benim inadımı görünce kargom adresine doğru yola çıktı.Bir iki gün içinde gelmezse tekrar araştırmaya başlıcam.Tohumlara verdiğim paradan daha fazlasını yollarda harcadım ama inat bu ya tohumlarımı bulucam.
Bu akşam ptt kargonun internet sitesinden şikayet dilekçesi doldurdum.Elden şikayet dilekçesi yazıp merkez şubeye vermeyi düşünüyorum ama oradakilerle de tartıştığım için dikkate alırlar mı bilemem?
Bundan sonra da bir daha ptt kargoyu kullanmayı düşünmem.Kulanmayı düşünen arkadaşlar da dikkat diyorum.

trilye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2011, 11:21   #154
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2009
Kargolardan benim genel şikayetim. Kargo poşetlerine adres yazarken yanına gönderici ve alıcının telefon bilgilerinin yazılmasına rağmen. Teslimde bulunamayınca kargo görevlisinin alıcıya bir telefon açıpta size kargo getirdik ve sizi evde, işyerinde bulamadık diye haber vermemesi. Bir çok kereler eşimin evde olduğu halde balkonda çamaşır astığından veya başka odada olmasından kapıyı duyamadığını biliyorum. Merak ediyorum o telefon numaralarını zarfın üzerinde aksesuar olsun diyemi alıyorlar. Ama telefon parasını almayı hiç unutmuyorlar. Selamlarımla

amatör hobici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2011, 16:45   #155
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
Bir anıda ben anlatayım,henüz çok taze.ayın 14ü cemo abla,aras kargoyla küpe çeliği göndermiş.buraya kadar güzel bekliyorum kargo yok dün,cemo abladan mesaj aldım kargo gelmiş,seni evde bulamamış kapına not bırakılmış hemen git kargonu al.şok oldum ben konya merkezde oturuyorum,benim evimle kargo şubesinin arası 10 dakika,evden ayrılmadım kapıda not yok.telefon numaram var aranmıyorum.hemen aradım,adres yetersizliğinden kapınıza not bırakılmış diyorlar,hani kim geldi not nerede benim adresim hep aynı,yanına ekmi yapayım köy kasabada dolaşmayacaklar,burunlarının dibindeyim.telefonda bu bahaneler 5 gündür beklediğim kargoyu bu gün gittim kendim aldım küpeler kurumuş,işinizi doğru düzgün yapın dedim,yüzlerine fırlattım.müdür özür diliyor vs.hiç birşey diyemediler.sağolsun cemo ablam,yanında atlas çeliğide göndermiş tesellim o oldu şimdi çok sakinim.arkadaşlar size tavsiyem,sakın aras kargoyu kullanmayın,yalana alışmışlar üstelikte çok pişkinler.paları ödensin yeter anlayış bu.

İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2011, 14:16   #156
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Ailecek narenciye ve kekik balını seviyoruz ama bu balları İstanbul'da marketlerde bulamadığımız için mecburen internet yoluyla köy kooperatiflerinden almak zorunda kalıyoruz..Bu yıl Gödence Köy Kalkınma Koooperatifinde mandalina balı kalmadığı için Datça/Sındı köyünden satın aldık narenciye ve kekik ballarını.

Datça'dan gönderildiği günün ertesi gün kargomuz İstanbul'a geldi ve temiz bir koli içinde bize teslim edildi.
Biz,kolinin dış görünümüne bakarak hiç huylanmadık;koli temiz,darbesiz,ezik falan değildi.
Sakat bir durum olsa bal kavanozları kırılır ve akardı.
İşkillenmeden teslim aldık koliyi..''sağlam olarak teslim aldım'' diye imzayı attıktan sonra görevli gidince koliyi açmaya başladık..

Kolinin içinden bir kutu daha çıktı..Ballar onun içindeydi..ve kutuda sızıntı vardı..5 kavanoz bal kırılmış ve akmıştı..

Anlaşılan;bal kolisi yakın bir süre öncesinde bir darbe görmüş ve kargo görevlileri bunu farkedince ikinci bir mukavva kutu içine koyarak bu durumu kamufle etmeye çalışmıştı.

İşte bu durum bizim elimizdeki tek koz oldu..
Çünkü Datça'dan çıkan koli 15 desi,bize getirilen koli ise 33 desi idi..

Datça ile irtibat kurduk..''biz balları tek bir kutu içinde gönderdik'' dediler ve ikinci kutuyu reddettiler...Sağolsunlar;hem Aras Kargo Datça şubesi hem de gönderici çok yakından takip edip ilgilendiler durumla.

Bunun üzerine ben kolinin fotolarını ve videosunu çekip ekleyerek ARAS KARGO müşteri hizmetlerine e-posta gönderdim.

Tekrar bir eleman gönderdiler eve..ve..''hasar tesbit tutanağı'' yaptılar..
Hasarın kendilerinden kaynaklandığını kabul edip bugün ''özür'' e-postası gönderdiler..
5 kavanoz bal zararımızın ücretsiz olarak gönderileceğini bildirdiler.

Yani diyeceğim şu ki;''sağlam olarak teslim aldım'' diye imza atsanız bile çareler bitmiyor..
Yeterki iyiniyet olsun.
Herşeye rağmen teşekkürler ARAS'a..

Ama..kırılabilir,hassas,ezilebilir olan kargolarınızı getiren görevliye ''sağlam teslim aldım'' diye imza atmadan önce mutlaka açın..kontrol edin..hasar varsa o an ''hasar tesbit tutanağı'' yaptırın.
Bu olay bana ders oldu.

Düzenleyen pria : 09-09-2011 saat 12:25
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2011, 12:19   #157
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2011
Evlenme üzeri birçok firma üzerinden kargo gönderdim. Hepsindeki ortak özellik hepsinin fiyatlandırmasının ve sisteminin farklı olması. Kargoyu gönderirken özellikle dikkat edilmesi gereken konular: 1- Kargo cinsi (evrak mı paket mi?, bazen evrak gönderirken paket sınıfına sokabiliyorlar) 2-İhbarlı gönderim (eğer kargo karşı tarafa ulaştığında, karşı tarafa haber verilmesini istemiyorsanız bu seçeneğe ekstradan ücret ödemeyebilirsiniz) 3-Sigorta bedeli (bozulma, yırtılma, çarpma olduğunda bir hasar meydan agelmeyecekse ya da kaybolsa bile büyük bir sorun yaratmayacaksa sigorta hizmeti almayabilirsiniz)
4-Güncel kampanyalar (dönem dönem kampanylar düzenliyor, ancak şubedeki görevli zzn hatından bezmiş olduğu için kampandan bahsetmiyor,bu durumda mutlaka kampanya sorgulaması yapmak gerekiyor.)
Bu arada kargo konusundaki son gelişmeleri ve gönderilerinizi takip etmek için aşağıdaki siteyi önerebilirim.
Srat kargo takip, online kargo sorgulama

eurotrb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2011, 12:20   #158
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2011
Evlenme üzeri birçok firma üzerinden kargo gönderdim. Hepsindeki ortak özellik hepsinin fiyatlandırmasının ve sisteminin farklı olması. Kargoyu gönderirken özellikle dikkat edilmesi gereken konular: 1- Kargo cinsi (evrak mı paket mi?, bazen evrak gönderirken paket sınıfına sokabiliyorlar) 2-İhbarlı gönderim (eğer kargo karşı tarafa ulaştığında, karşı tarafa haber verilmesini istemiyorsanız bu seçeneğe ekstradan ücret ödemeyebilirsiniz) 3-Sigorta bedeli (bozulma, yırtılma, çarpma olduğunda bir hasar meydan agelmeyecekse ya da kaybolsa bile büyük bir sorun yaratmayacaksa sigorta hizmeti almayabilirsiniz)
4-Güncel kampanyalar (dönem dönem kampanylar düzenliyor, ancak şubedeki görevli zzn hatından bezmiş olduğu için kampandan bahsetmiyor,bu durumda mutlaka kampanya sorgulaması yapmak gerekiyor.)
Bu arada kargo konusundaki son gelişmeleri ve gönderilerinizi takip etmek için aşağıdaki siteyi önerebilirim.
www.suratkargotakip.com

eurotrb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2011, 12:01   #159
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Yurtiçi kargo ile her zaman problem yaşıyorum, adresimi bulamıyorlarmış.

Son olarak Sevgili Feriha'nın gönderdiği paket elime zamanında ulaşmadı, içinde köklü bitki var, bozuldu diye Feriha Hanım mahçup oldu, paketi yenilemek için kargoyu adresine geri istedi. Biz sizi ararız demişler ama aradılar mı bilmiyorum, aramayacaklarını tahmin ederek yerlerine gittim, burnumun dibine gelmiş. Sistemde iki adresim varmış, ikisinde de sadece semt ismi doğru, sokak, mahalle, numara tamamen başka. Bu adresleri ben de vermedim, gönderen de, belli ki sisteme giren kafasına göre girmiş. Adresin birini düzelltiler, diğerini başka yereden düzelttirebileceğimi söylediler.

Adresim bulunamıyor ama nedense alıcı da gönderici de aranmıyor.

Tek iyi sonuç, güzel paketleme sayesinde bitkiler sağlam geldi.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2011, 15:42   #160
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İremsıla Mesajı Göster
Bir anıda ben anlatayım,henüz çok taze.ayın 14ü cemo abla,aras kargoyla küpe çeliği göndermiş.buraya kadar güzel bekliyorum kargo yok dün,cemo abladan mesaj aldım kargo gelmiş,seni evde bulamamış kapına not bırakılmış hemen git kargonu al.şok oldum ben konya merkezde oturuyorum,benim evimle kargo şubesinin arası 10 dakika,evden ayrılmadım kapıda not yok.telefon numaram var aranmıyorum.hemen aradım,adres yetersizliğinden kapınıza not bırakılmış diyorlar,hani kim geldi not nerede benim adresim hep aynı,yanına ekmi yapayım köy kasabada dolaşmayacaklar,burunlarının dibindeyim.telefonda bu bahaneler 5 gündür beklediğim kargoyu bu gün gittim kendim aldım küpeler kurumuş,işinizi doğru düzgün yapın dedim,yüzlerine fırlattım.müdür özür diliyor vs.hiç birşey diyemediler.sağolsun cemo ablam,yanında atlas çeliğide göndermiş tesellim o oldu şimdi çok sakinim.arkadaşlar size tavsiyem,sakın aras kargoyu kullanmayın,yalana alışmışlar üstelikte çok pişkinler.paları ödensin yeter anlayış bu.
Benim durumuma çok benziyor. Ykolko abim sağolsun tohum göndermişti. Annem bütün gün evden çıkmadığı halde güya Yurtiçi kargocular eve gitmişler bulamamışlar. Kargo karşı tarafa geri iade oldu ve Yurdaer abim kendi gönderdiği tohumun parasını ödedi. Yine Yurtiçi kargoyla gönderilen bir paketim yine güya 3 kere eve gidilmiş not bırakılmış. Telefonum yazıyor aramıyorlar. Ben arıyorum kargom niye gelmedi diye. Kargonuz 3 kere adrese gönderilmiş yokmuşsunuz diyorlar. Külliyen yalan. Yurtiçi kargo 1 paketi 2. kez bile adrese göndermiyor ki 3 kere göndersin. Evde olunmadığı konusu zaten baştan yalan. Sığındıkları tek ve en kolay yalan evde yokmuşsunuz. Eğer şubeden gidip almayacaksanız lanet olsun dedirtiyorlar.

Güzin Çakar beğendi.
furkan yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2011, 19:28   #161
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Bulunduğunuz yerdeki şube çok önemliymiş bunu öğrendim.
Bana uyan kütahya da en iyi yurtiçi kargodur. Kütahyadaki değişik kargoları denedim
şimdilik yurtiçi ile bir pürüz çıkmadı hani denediğim kargoları da yazmıyorum

kütahyadaki sayılı kargo şubelerinden yurtiçini çıkarırsak yeter.

yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2012, 16:47   #162
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2011
Evet,bulunduğunuz yerdeki şubenin çalışanlarıyla ilgili bir durum bu.İnternet yoluyla aldığım ütü,kutuyu açtığımda içindeki diğer kutunun içinden ve takılı olduğu köpüklerinden fırlamış haldeydi.Kutunun dışında bir hasar olsa zaten teslim almazdım.Sanki kutu özellikle iyice sarsılmış da o hale getirilmiş.Şikayet ettiğim site ütüyü değiştirebileceklerini söyledi,neyseki ürün zarar görmemişti.Ben de "MNG ile çalıştığınız sürece ürünlerinizin orijinalliğine güvenmeme rağmen maalesef sizden bir daha alışveriş yapamayacağım"dedim.Öyle ya ,"aldığım şey acaba hasar gördü mü?"endişesiyle beklemektense almamak daha doğru. Şubeyi arayıp da şikayetçi olan eşim se acenteyi işleten bayandan bir araba laf işitti(yavuz hırsız ev sahıbini bastırırmış ya).

Güzin Çakar beğendi.
17mine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2012, 19:28   #163
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2007
Galeri: 10
14 mart' da ptt kayıtlarında dağıtıca teslim edilmiş görülen paketim 16sında hala eve gelmedi. Bölgemdeki dağıtım merkezini arayıp dağıtıcının telefonunu aldım. Aradığım kişi paketi unuttuğunu yarın getirebileceğini söyledi. Cumartesi sürekli beklediğim halde ne paketi getiren oldu ne de bir daha telefona çıkan ptt görevlisi. Araya pazar günü girdiği için bir gün daha paketim kargoda kaldı. Yarın gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Yurtdışından 4 günde gelen paket 6 gündür elime geçmedi. 12sinde türkiyeye giriş yapmış görünüyor.
İçinde bitki olmasa bu kadar acele etmeyeceğim ama bunu belirtmeme rağmen hiç umrunda olmayan bir görevli var karşımda. Bu şikayetimi nereye bildirebilirim?
Ptt kargodan nefret etmeye başladım. Buna benzer olayları daha önce de yaşadım. Keşke yurtdışı siparişleri yurtiçinde dağıtan başka firmalarda olsa da ptt ye muhtaç kalmasak.

saydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2012, 19:52   #164
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 17mine Mesajı Göster
Evet,bulunduğunuz yerdeki şubenin çalışanlarıyla ilgili bir durum bu.İnternet yoluyla aldığım ütü,kutuyu açtığımda içindeki diğer kutunun içinden ve takılı olduğu köpüklerinden fırlamış haldeydi.Kutunun dışında bir hasar olsa zaten teslim almazdım.Sanki kutu özellikle iyice sarsılmış da o hale getirilmiş.).
Gözümün önünde " dikkat kırılacak eşya" yazan koliyi düşürdüler, sonra düşürdüğüyle kalmayıp sinirlenmiş gibi yaparak paketleri tekmeleyerek yerlerine götürdü. Benim onu izlediğimi gören diğeri kaş gözle uyarmaya çalıştı ama hiç oralı olmadı. Bu yüzden eşimle beraber fena kavga ettik, merkeze şikYet ettik, hiç bir sonuç alamadık. Sonrasında aynı kişiler bir çok kere paket getirdiler. (arkamızdan ne sövüyorlardır kimbilir )

Aynı sizin gibi defalarca bana kargo getirdikleri halde geçen hafta 15 yıl önceki adresime götürmüşler evde bulamayınca mesaj atmışlar. Gittim bu adres ne alaka, düzeltin dedim. Pasaklı, kıpırdamaya üşenen, ruhsuz bir kız " hesabı neresi açtıysa oradan düzelteceksiniz" deyince nevrim döndü. "Artık internet denen bir şey var, siz düzeltin, ben nerden bileyim kaç yıl önce nereye açtırdığımı" dedim ama konuşmaya mecali olmayan birisi nasıl yapsın istediğimi...

Ayrıca ben daha hiç tertipli, temiz, pırıl pırıl bir kargo şubesi görmedim. Allahtan sigara içmek yasaklandı, eskiden dumandan göz gözü görmüyordu. Paketi alınca sigara kokusundan yaklaşamıyorduk.

Kısaca, hiç birini beğenmiyorum ama mecburum. Temiz, tertipli bir firmaya rastlasam hep onla çalışırdım. Hepsi pasaklı...

cegabo beğendi.
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2012, 10:59   #165
Ağaç Dostu

Kargo firmaları temizlikçi çalıştırmıyor,temizliği de diğerleri yapmaya çalışıyor.Az elemanla işi kotarmaya çalışınca da sonuç müşteriye yansıyor.Firmaların bu insanları sömürmesine de bir dur diyen çıkmalı.Ama nasıl?

Eski 12-04-2012, 22:42   #166
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Benim başımada geldi telefon açtı aras kargo zengardenden sipariş getircekti. Yerindemisiniz öğlende dedi tamam buradayım dedim Kargo nekadar dedim. 5 milyon dedi benimde afedersiniz üzerimde sadece 100 milyon vardı para üstünü ona göre ayarlayın dedim. Yok 5 milyon dedi. Benim üzerimde 100 tl var beyefendi gelirken ona öre gelin 2 yorulmayın dedim. Ama ısrarla 5 milyon olacak diyor şaka gibi.
Adam geldi kargoyu bıraktı 100 Tl verdim. Bir beni dövmediği kaldı kibar kibar konuşunca aciz sandı herhalde. Fıkra gibi anlatmakla olmaz sordu bana
50 TL varmı yok dedim. 50 TL alacağınız yer varmı yok dedim. 20 TL varmı? yok dedim. Bozukluk 5 tL çıkmazmı yok dedim. Ben başka zaman geleyim dedi. Nevrim döndü. Al parayı git bozdur para üstümü getir, nöbet mi bekleyecem kargo için, senedim var yarın çıkacam Allahla ne borçlanacam sana, bozuk üstünü yanına alsaydın ben birde sana telefonda dedim dedim, yaratacak değilim yok bulamamda 5 milyon git bozdur madem yoksa para üstün. Ben mecburmuyum dedi, Mecbursun ben çek kesmiyorum nakit para buda geçiyor bu devlet sınırları içinde senin sorunun benim değil tedbirli olsaydın bilerek geliyorsun birde inatlaşıyorsun üstelik beyefendi dedim. Çevirdim kafamı işime baktım Birde şaka gibi 100 TL alıyor ya kendi telsiz çanta birşeylerini emanet bırakır gibi bıraktı koltuğa hani alıp gitmem 100 tl'ni der gibi ne alaka ile neyi düşündüyse, acıdım adama hakikaten gelişmemiş. Sonra getirdi verdi saydım paramı. Yüzüne bakmadım düşünüp bir cevap bulmuş belli laf çaktıracak anladım baktı baktı yüzüne bakmıyorum sinirli sinirli çıktı gitti.
Ayrıca gidince baktım faturaya 4700 imiş E vallahi ben onuda faretsem ver 400 krşumu hakmedin sen derdim o kadar kızdım. Adam haşladı beni resmen inanmıyorum yuh yani.
Çok mu arıyorlar maliyet düşsün diye hiçbiryerde barınamayan mesuliyetsiz kaba insanları çalıştırıyorlar.
İnsan bari biraz eğitim verir. Eğitim şart diyorum dahada demiyorum. Gerçi Allah için ondan başka tuhaf davranan bir görevliye rastlamadım ama yettide arttı bile.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 06:27   #167
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Gecen yaz görümcem internet üzerinden bir koli kitap göndereceğini yola çıktığını söyledi.Bende hazırlanmış dışarı çıkmak üzereydim.Çocukları gezmeye götüreceğime söz vermiştim.Eee malum çocuklar kargo dinler mı?Mecburen gitmem lazım.Yakın komşuma rica ettim.Eğer görürsen alır mısın ?diye.Tam giderken yolda gördüm kargo aracı geliyor.Komşuma haber verdim yolda geliyor diye.Neyse aradan birkaç saat geçti eve geldik.Komşum kargo gelmedi ben camdaydım dedi.Ama ben gördüm geldiğini .
Görümcem kargo gelmiş ama bulamamış sizi demez mı?Kargoyu aradım aynı şeyi söyledi.Gelmişler bulamamışlar.Peki not nerede ,not bırakmamışsiniz dedim .Rüzgarla uçmuştur dediler Meğer yolda çalışma var bahanesiyle bizim oraya girmemişler bile.
Bir gün sonra tekrar telefon ettim kargoyu benim gidip almamı söylediler.Koca koli yanımda üç çocuk iki vasıta değiştirmem lazım.mecburen atladık taksiye çıktık yola.Kargo şirketine vardık bana ne deseler beğenirsiniz?Kargonuz yola çıktı evinize gidiyor....Burda psikopata bağlamak farz oldu benim için.)
Kısa çaplı bir kavgadan sonra eve döndük.Görümcemde arayip bir güzel azarı çektikten sonra şikayet merkezinin numarasını isteyince iki dakika içinde kargom elimdeydi.
Ben boşuna kovalamadım bu kargo arabalarını aynı seyin başıma gelmesinden korktuğum içindi yani.O macera içinde lütfen bitki delilerinin delilik hikayelerine bakınız.Link vermeyi henüz öğrenmedim ne olur affedin.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 08:45   #168
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi saydemir Mesajı Göster
14 mart' da ptt kayıtlarında dağıtıca teslim edilmiş görülen paketim 16sında hala eve gelmedi. Bölgemdeki dağıtım merkezini arayıp dağıtıcının telefonunu aldım. Aradığım kişi paketi unuttuğunu yarın getirebileceğini söyledi. Cumartesi sürekli beklediğim halde ne paketi getiren oldu ne de bir daha telefona çıkan ptt görevlisi. Araya pazar günü girdiği için bir gün daha paketim kargoda kaldı. Yarın gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Yurtdışından 4 günde gelen paket 6 gündür elime geçmedi. 12sinde türkiyeye giriş yapmış görünüyor.
İçinde bitki olmasa bu kadar acele etmeyeceğim ama bunu belirtmeme rağmen hiç umrunda olmayan bir görevli var karşımda. Bu şikayetimi nereye bildirebilirim?
Ptt kargodan nefret etmeye başladım. Buna benzer olayları daha önce de yaşadım. Keşke yurtdışı siparişleri yurtiçinde dağıtan başka firmalarda olsa da ptt ye muhtaç kalmasak.
Sonbahar'da, yurt dışındaki oğlum arayarak 'Bana haber vermeden evi değiştirmişsiniz'diye dalga geçti.Gönderdiği kargo adres değişikliği nedeniyle kendisine geri gitmiş. Nevrim döndü, PTT'ye gittim. Görevli memur şube ile alakası olmadığını,herkezin söylendiğini ama gerekli yerlere şikayet yapmadıklarını söyledi. Verdiği telefon numarası cevap vermeyince Başakşehir dağıtım merkezine gittim.Onların da aynı konudan çok dertli olduğunu,dağıtımı kendi kadrolu elemanlarının yapmadığını, bu elemanların 3 gün sonra ayrıldıklarını, ellerin de kanıt olmadığı için kadro alamadıklarını söyleyerek şikayet dilekçemi mutlulukla kabul ettiler. Sözlü şikayet değil, yazılı olursa işleyişin mutlaka düzeltileceğini belittiler. Görülen aksaklıkların yazıyla iletilmesini istediler.

Benim kargom için, oğlumdan iade kağıdı tekrar istendi. Götürdüğüm de kayıtları çıkardılar. Sorumlu kişiyi buldular. Ceza verileceğini, ayrıca benim de şikayetci olup olmadığımı sordular. O günden beri bizim mahallemizde ki şikayetler bitti.

Ben hala en iyisinin PTT Kargo olduğunu düşünüyorum. Diğerleri idare eder. En kötüsü de Aras Kargo. Bırakın göndermeyi, Aras Kargo ile gönderim yapan firmalarla da çoktandır ilişkimi kestim.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 08:56   #169
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Yazılanları okudukça halime şükrediyorum. Şimdiye dek başıma kargolarla ilgili kötü bir olay gelmediği için. En çok Yurtiçi ve Ptt kargoyu kullanıyorum, ne sevkiyat süresi, ne de elemamlarla ilgili bir sorun yaşamadım. Tek kötü nokta, sabah dağıtıma çıkan kargonun hep akşam üstü 5 gibi teslim edilmesi. Bir gecede Antalya'dan gelen kargo ; bir gün içinde şehir içinde teslim ediliyor. Her kargomu takip nosuyla interneten takip ediyorum. En sıkıcısı bütün gün evde kargo beklemek bence...

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 10:29   #170
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Gerçekten halinize şükredin,sevgili sakdağ,
Mart ayında, notülüs arkadaşımızın dağıttığı bodur Paşa Kılıcı fidesinden istemiş bulundum.
Sitede gönderdiğini yazınca 2 gün evde bekledim. 3.gün sabahın köründe Yurtiçi Kargoya gidip, kargom var mı diye sordum. Baktılar ve evde yokmuşsunuz dediler. Geldiyseniz neden haber kağıdı bırakmadınız ya da telefon etmediniz, kaldı ki ,kargo bekliyorum diye kapıdan dışarı adım atmadım. Neyse şimdi alayım dedim.

Bu sabah tekrar yolladık,burada yok dediler. Sabahın körü, elemanlarının yarısı bile daha gelmemiş. Kargo nasıl yola çıksın.Yalan söylüyorsunuz, arayın götüreni, getirsin benim kargomu buraya dememe de aldırış etmediler. Sesim yükselip, yıkarım burayı başınıza, Belediye'den Tüketici Mahkemesine sizi süründüreceğim dememle, yolda dedikleri fidemi 2 dakikada elime tutuşturdular.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 12:04   #171
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
İlginç bir anım aklıma geldi şimdi...

Geçen yıl bir arkadaşım bitki çeliği gönderecekti bana...
Ertesi gün zil çalındı, kapıyı açtım. Kargocu merdivenleri çıkıyor, beni görünce ''Abla size bir paket var ama molotof kokteyli galiba'' dedi. İçime bir korku düştü, ne diyor bu adam diye... Gönderenin ismine baktım, beklediğim kargo.

Neyse kargomu teslim aldım, gerçekten de tuhaf bir görünüşü var, pet şişe. Sağolsun kargocular da hiç ambalajlamaya ihtiyaç duymadan öylece şişenin üstüne etiketi yapıştırmışlar.

Durumu sonradan anladım ki; arkadaşım pet kola şişesini ortadan ikiye ayırmış. Sonra göndereceği çelikleri kağıt havluya sarıp nemlendirmiş, nemden topraklı olan kısımlar kağıt havluyu kirletince ortaya tuhaf bir görüntü çıkmış.... Sonra şişenin iki parçasını birbirine geçirerek bantlamış... Korunaklı bir ambalaj oluşturmuş..

Tabi kargocu da bunun içinde ne olduğunu anlayamamış. Molotof kokteyli lafına çok gülmüştüm doğrusu...

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 12:06   #172
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2009
Yurt içi , Mng, hakkında yukarıda anlatılanlara benzer benim de çok tatsız anılarım oldu.
Ama aras kargo kolilerle kesinlikle futbol oynuyor.
Sevgili kamil beyin Yalova'dan bahçemize gönderdiği çok özenli kargo bile sert darbelere maruz kalmış olmalı ki..., içinde bulunan fide kutusu onca özenli koruma önlemlerine rağmen paramparça olmuş
Bence bu izlenim ve şikayetleri toplu halde kargo firmalarına bildirmek gerekiyor.

Doğayla Barış Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 14:02   #173
Ağaç Dostu

omar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2007
Galeri: 8
Aras kargo

Dün ARAS Kargonun teslimatı !?

Söze gerek yok sanırım....

Eklenen Resimler

omar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 14:31   #174
Ağaç Dostu

cegabo's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2012
bu aras kargo çalışanları yamyam falan mı acaba? o ağacı ne hale getirmiş insafsızlar. yazıklar olsun onu yapanlara!!!

Güzin Çakar beğendi.
cegabo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2012, 02:18   #175
Ağaç Dostu

Kusurlu kargo firmasını şikayet etmek konusunda Doğayla Barış'a katılıyorum.MNG ile ilgili şikayetlerimi iletmek için MNG'nin iletişim sayfasında bulunan "öneri ve istekler" bölümüne mesaj atarak bir de şikayet köşesi açmalarını önerdim.Gelen mesajda verdikleri numarayı aramamı söylemişler.Oysa arayanlar telefonun açılmadığını açıldığındaysa gerekli yere bağlayacaklarını söyleyerek uzun süre oyaladıklarını yazmışlardı.Ben de haliyle vazgeçtim.Fakat MNG ile çalışanlardan kesinlikle alış-veriş etmiyorum.Bir dolu kargo şirketi var.Hangisi düzgün çalışıyor ve problem çıkarmıyorsa onu tercih etmek lazım.Amasya'da MNG önceden iyi çalışıyordu,yöneticisi değişince personel de değişti.Yeni personel işi bilmiyor,yöneticisi de çalışanlara kötü davrandığından daha işe ısınamadan çıkıyorlar.Böylece müşteri memnuniyeti de sağlanamıyor.Ne biçim esnaflık anlamıyorum.

Eski 14-04-2012, 02:34   #176
Ağaç Dostu

Aras Kargo Amasya'da çok iyi,şikayet edebileceğim hataları olmadı.En azından bana..Yurtiçi kargodan bana telefonda yapılan densizliği Yurtiçi Kargo Genel Md.lüğüne mesajla bildirdim.Genel müdürlükten ve bölge müdürlüğünden bir hafta boyunca telefonla arayarak defalarca özür dilediler.Bu seferde sanki hatalı benmişim gibi mahcup oldum.Fakat Yurtiçi kargodan şimdi çok memnunum.PTT Kargodan da memnunum.Bir de zamanında getirseler çok iyi olacak.

Eski 16-04-2012, 09:36   #177
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Arkadaşlar her kargo kendi çalışanı ile değerlendirilmeli bence.Ben Aras kargo ile sorun yaşamadım.Bu niyetle kargomu gönderdiğimde karşı taraftaki elemanın hatası ile gönderdiğim taraf üzülecek.Yani bana göre iyi ise karşı tarafı mağdur etmiş oluyor bu kargo şirketleri.Bana gelecek kargoda ise yurtiçi olmasın diyorum.Şikayetlerimizi bıkmadan bildirirsek belki birilerinin dikkatini çeker diye düşünüyorum.
Acaba Ağaçlar.net kendi kargo şirketini mı kursa?Bitki sevmeyen ne bilir onun kıymetini değil mı?

demircool beğendi.
dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2012, 15:42   #178
Ağaçsever

sosyalci's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2010
Kargo şikayetlerine bir örnekte benden geçenlerde burada fide ve fidan satan arkadaşlarımızdan birinden 2 adet saksılı fidan aldım arkadaşa kargosunun ne kadar tutacağını sorduğumda 10 TL civarında olacağını söylemişti, ancak ben evde yokken kargo gelmiş ve kargoyu eşim teslim almış kargo tutarı 24,50 TL ve adamlar 25.00 TL almışlar Fillo Kargo üstelik gelen fidanlardan birinin saksısı darmadağın ve içindeki toprak neredeyse tamamen dökülmüştü, ücret fahiş hem hakları olmadan fazla para hemde özensiz kargo yazık ki bunlara gebeyiz...

sosyalci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2012, 17:46   #179
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Genellikle yurtdışından alışveriş yaptığımdan kargolarım Ptt'yle geliyor.Çekmeköy filosunun çok iyi olmasına karşın genel kadro beni deli ediyor.Portekiz'den Çekmeköy'e ulaşan bitkim gümrükte gözüküyordu bende aradım gidin alın dediler.Ben de Topkapı civarını bilmediğimden taksiyle gittim.Gittiğimde "Size kim böyle dedi ürün çıkmamış;3 saat bekleyeceksiniz " dedi.11:00 da gerçekleşen bu olayın üstüne bekledim doğal olarak.3 saat sonunda geri geldiğimde 10:58 'te gümrük sorunu olmadığı için ürünün dağıtıma verildiği ortaya çıktı.Ben taksi parasına mı ki bitki ölmesin diye en kısa zamanda gitmek istiyordum,yanlış bilgi veren servise mi,çıktığından habersiz bilgisayardan tracking yapmaktan başka bir iş yapmayan bayana mı dertleneyim açıkçası bilemiyorum.Zaten USPS express ile kışın yollanan bitkim önce Portekiz'e yollanmış hatayla,sonra ulaştı ve sağsalim geldiler Hoş tatil yapmış oldunuz deyip geçtim ama ürünler ölmüş olsaydı herhalde sinirimden posta şirketine saldırırdım.

demircool beğendi.
Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2012, 17:19   #180
Ağaçsever

abor's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Sanırım kargo kalitesinde şunbenin çok önemi var bazı illerde bazı kargolar beğenilirken diğer ilde tam tersi oluyor mesela çankırıda yurtiçi süper mng ups iyi ptt ortalama aras ve sürat vasatın altında

abor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024